MESH על LAN

ninok

New member
אני גר בבית "ארוך" (כלומר מסדרון ובצדדים שלו חדרים). ארון התקשורת נמצא בתחילת המסדרון, בכניסה לבית. מהארון יוצא לכל חדר כבל אתרנט.
בשלב הראשון שמתי ראוטר בארון תקשורת, אבל בסוף המסדרון לא הייתה קליטה, אז הוספתי ראוטר שני כ-AP.
הבעיה היא שהרבה פעמים כשנמצאים באמצע הבית עם מרחק דומה ל-2 הראוטרים המכשירים "מדלגים" בין הנקודות וזה גורם לניתוקים.
עם הלפטופ הסתדרתי, שיניתי הגדרות אגריסיביות בממשק של אינטל וזה קופץ פחות, אבל האנדרואידים שלי עושים בעיות מדי פעם.

חשבתי לעשות רשת של MESH, אבל המתאמים שאני ראיתי היו מתחברים ביניהם אלחוטית (למעט הראשי שמתחבר למודם). יש דבר כזה MESH על גבי LAN?
אין לי עניין לתקוע ריפיטר MESH אלחוטי באמצע הבית כי הקליטה בסה"כ בסדר כשיש רק שתי נקודות קצה, ובטח שלא לתקוע ריפיטר רגיל שיעמיס עוד על הערוצי WIFI הקיימים.
מה דעתכם, אפשר להנדס משהו כזה?

k-don

Well-known member
צריך לדאוג שכל מכשיר ישדר בתדר אחר שלא יפריעו אחד לשני.
אפשרות אחרת , שכל מכשיר גם ייקרא אחרת מהמכשיר שלך יהיה מחובר רק לאחד מהם.
כלומר - מכשיר כ1 ייקרא רשת1, מכשיר 2 ייקרא רשת 2
ואתה תבחר ידנית לאיזו רשת להתחבר

blzvi

Active member
צריך לדאוג שכל מכשיר ישדר בתדר אחר שלא יפריעו אחד לשני.
אפשרות אחרת , שכל מכשיר גם ייקרא אחרת מהמכשיר שלך יהיה מחובר רק לאחד מהם.
כלומר - מכשיר כ1 ייקרא רשת1, מכשיר 2 ייקרא רשת 2
ואתה תבחר ידנית לאיזו רשת להתחבר
זה לא נכון ,כן נקודת גישה צריכה להשתמש בערוץ שונה

אני גר בבית "ארוך" (כלומר מסדרון ובצדדים שלו חדרים). ארון התקשורת נמצא בתחילת המסדרון, בכניסה לבית. מהארון יוצא לכל חדר כבל אתרנט.
בשלב הראשון שמתי ראוטר בארון תקשורת, אבל בסוף המסדרון לא הייתה קליטה, אז הוספתי ראוטר שני כ-AP.
הבעיה היא שהרבה פעמים כשנמצאים באמצע הבית עם מרחק דומה ל-2 הראוטרים המכשירים "מדלגים" בין הנקודות וזה גורם לניתוקים.
עם הלפטופ הסתדרתי, שיניתי הגדרות אגריסיביות בממשק של אינטל וזה קופץ פחות, אבל האנדרואידים שלי עושים בעיות מדי פעם.

חשבתי לעשות רשת של MESH, אבל המתאמים שאני ראיתי היו מתחברים ביניהם אלחוטית (למעט הראשי שמתחבר למודם). יש דבר כזה MESH על גבי LAN?
אין לי עניין לתקוע ריפיטר MESH אלחוטי באמצע הבית כי הקליטה בסה"כ בסדר כשיש רק שתי נקודות קצה, ובטח שלא לתקוע ריפיטר רגיל שיעמיס עוד על הערוצי WIFI הקיימים.
מה דעתכם, אפשר להנדס משהו כזה?
על פניו ניראה שמה שאתה רוצה זה את מה שכתוב במאמר הבא של צי'פ (בתת הקטע האחרון כלומר תחת הכותרת: חיבור נתב אלחוטי חדש לנתב אלחוטי קיים באופן קווי):

ninok

New member
זה בדיוק מה שעשיתי, אבל כל עוד הנתבים לא תומכי MESH המחשב/פלאפון עדיין מדלגים בין הראוטרים בנקודות של "שיווי משקל", וכל מעבר כזה מנתק רגעית את המכשיר מהרשת. הסתכלתי למשל על טנדה MW5, אבל שם רק לקופסא הראשית יש LAN ולמשניות אין.
אני מחפש מוצר נורמלי, עדיף שיהיה זול, ככה שכל הנקודות ישדרו ווי-פי בMESH, כשאת התקשורת ביניהן הן מבצעות בLAN.

למעלה