Mind your own business

Mind your own business

למדתי שכדי לצמוח באמת עדיף לי לא להעיר לאחרים על התנהגות שנראית לי בלתי הולמת... הערתי לכמה אנשים שהפריעו לי ללמוד במקום ציבורי שמיועד ללימוד ונכנסתי לריב ולהטחת האשמות כדוגמת - - לך יש אגו! - לא לך יש אגו! - תשתוק - תשתוק - למה מי אתה שתעיר לי! - וכו' ולא היה נעים... יצאתי מזה פצוע וזב דם ובעיקר - צדקן.... ואני לא אוהב את עצמי צדקן.... לאחר מכן ניגשתי לבחור שקודם לכן צעקנו זה על זה ושוחחנו ומסתבר שאני והוא מאוד דומים באופיינו ושאני די מחבב אותו... למדתי שאם בא לי להעיר לאנשים אז זה נובע ממקום לא נכון. זה באמת בא מהאגו. מי שם אותי ללמד אנשים אחרים כיצד עליהם לנהוג? שמעתי פעם שאלברט איינשטיין אמר: "הדרך הטובה ביותר ללמד אחרים משהו, היא לשמש להם דוגמה...." ומה אתם אומרים?

סבגבגית

New member
אגו ~ ביטול עצמי

אני חושבת שאתה גם צודק וגם טועה. אתה צודק בזה שהערת לאנשים שהפריעו לך ללמוד במקום ציבורי המיועד לכך. יש "קוד התנהגות" שמגדיר מה מותר ומה אסור לעשות במקומות שכאלו. ברגע שמישהו הפר את הקוד, חובה עלי להעיר על כך. כל התעלמות מחובתי זו, פירושה שאני לא מכבדת את עצמי. הטעות היא באופן שבו הערת לאותם אנשים. אני לא יודעת מה בדיוק נאמר, אבל מתוך תמצית ה"דיון" שנערך ביניכם אני מבינה שלא יישמת את טוהר המילה. ומכאן הדרך להידרדרות בתרבות ה"דיון" היא קצרה.. ולגבי מה שאמר איינשטיין, זה קצת להישאר דוגמה. פסיבי בעולם. איינשטיין אחר אמר: "אני ואתה נשנה את העולם, אני ואתה אז יבואו כבר כולם". אני מעדיפה את האקטיביזם התמים של אריק.

Dotan83

New member
דיעה

אין צורה מסוימת בה כדאי להתנהג כל הזמן אין צורה מסויימת איתה כדאי להיות כל הזמן אין סוג חשיבה מסויים שהוא הכי נכון לכל מצב אני חושב שבכל רגע יכול להתאים דבר שונה, ואני לא יכול לראות חוק מסוים שבשבילי יהיה תקף לכל סיטואציה.

למעלה