MVP

porsmork

New member
MVP

ד"ר נכבד, אני בן 57. לאחרונה עברתי בדיקת מעקב אקו עקב mvp. נראה לי שהנתונים יחסית לבדיקה בשנה שעברה החמירו . להלן הנתונים: שורש אאורטה: 35 ממ, פרוזדור שמאלי 44 ממ, שטח פרוזדור שמאלי: 29 רוחב חדר שמאלי בזמן סיסטולה 25 ממ, רוחב חדר שמאלי בזמן דיאסטולה 57 ממ עובי המחיצה הבין חדריות: 10 ממ, עובי דופן אחורית 9 ממ המסתם המיטרלי מעובה. המסתם האוארטלי מעובה קלות. בדיקת האקו מראה: חדר שמאל מורחב במידה קלה, דפנותיו תקינות בעוביין ובתפקודן פרוזדור שמאלי מורחב במידה קלה עד בינונית. חללי הלב הימני תקינים בגודלם. חדר ימין תקין בתפקודו. שורש האאורטהת האאורטה העולה וקשת האוארטה תקינים ברוחבם. עדות לצניחה מיטרלית שני עלי המסתם . העלים מעובים קלות ומאורכים. המסתם האאורטלי מעובה במעט איננו מוצר. בדופלר: אי ספיקה מיטרלית בינונית vena contracta ברוחב 4.6 ממ. אי ספיקה טריקופידלית קלה. לציין-שבבדיקה הקודמת-מלפני שנה וחצי - פרוזדור שמאלי 34 ממ(כלומר כעת עליה בס"מ), ושטח הפרוזדור 25 סמ"ר (עלייה ב-4 סמ"ר). רוחב חדר שמאל בזמן דיאסוליה היה 55 ממ, ובזמן סיסטולה 32 ממ. אודה באם תעריך את תוצאות הבדיקה והצורך בטיפול רפואי/תרופתי או בניתוח. עד היום לא קיבלתי תרופות כלשהם והמצב לאורך השנים היה די סטטי. פיזית אני לא מרגיש הרעה משמעותית. תודה רבה.

תשובה

באופן כללי ניתוח לתיקון או החלפת מסתםת מיטרלי מותווה כאשר האי ספיקה של המסתם היא קשה ובדרך כלל כאשר ישנם תסמינים של של המחלה (קוצר נשימה למשל). ישנם כמובן תת התוויות למצבים מיוחדים בתלות במצב המסתם, מצב החדר, אופי הפתלוגיה של המסתם, קצב התקדמות המחלה, הסבירות לביצוע תיקון ולא החלפה של המסתם ועוד. בחולה עם אי ספיקה בינונית של המסתם וללא תסמינים כלשהם אין התויה מיידית לנייתוח. במקרה שלך כדאי שתהיה במעקב רפואי קרדיולוגי צמוד על מנת לקבוע את הטיפול התרופתי הדרוש לך ועל מנת לא לפספס את המועד האופטימלי לניתוח באם זה יידרש. אני ממליץ לך לבוא למרפאתנו להערכה מקרוב של מצבך - יחד עם כל בדיקות האקו שביצעת ולאחר שנשמע מקרוב את כל קורותיך נחליט על המלצה לטיפול תרופתי או לניתוח. במידה ואכן אינך מועמד לניתוח נפנה אותך למרפאת המסתמים הטובה שבמוסדנו. תיאום תור לייעוץ - מריון 036973322 או למרפאת חזה 6974444 (יש להביא ט 17)

למעלה