Oceanborn - הביקורת

Run for a Fall

New member
Oceanborn - הביקורת

אחחח... איזה אלבום )': אז לאחר אלבום ראשון שהתבלט בליריקה משונה ולחנים קצת מוזרים, מגיע האלבום שלו כולנו חיכינו – הוא משלב לחנים מדהימים, ליריקה מצוינת, שירה שמימית ואף אווירה אפלה ומדהימה. Stargazers השיר הראשון פותח, וכבר ניתן לחוש בעוצמה ובאווירה המקסימה. עבודת קלידים (המדמים לנו צלילי כלי מיתר) מצוינת של תומאס הופכת את השיר לקסום, כשאל הקלידים מצטרפים שאר הכלים ומשתלבים יחדיו בהרמוניה. ואז נכנסת שירתה המדהימה של אחת הסולניות המוכשרות ביותר בעולם המטאל, טאריה – שמקנה לשיר אווירה קסומה בעזרת שירתה המשגעת והעוצמתית. Gethsemane איך שנפתח השיר, מתחיל לנגן לו הפסנתר ביחד עם שאר הכלים. השילוב הזה בהחלט נשמע נהדר והשיר אף משתפר כשקולה המדהים של טאריה נכנס ומגביר את תחושת העוצמה של השיר. במיוחד אהבתי את קטע הסיום – קטע אינסטרומנטאלי שמשתתף בו גם חליל. Devil and the Deep Dark Ocean והנה מגיע השיר השלישי – ואחד הכבדים יותר של האלבום. פה משתתף גם סולן אורח, ששר בקול שטני לצד קולה המלאכי של טאריה. הלחן הפעם משלב בתוכו גם עוגב, וזה משרה על השיר אווירה מאוד אפלה ואף גותית כשכל הכלים מנגנים יחדיו במערבולת. קולו השטני של הסולן עושה את העבודה בצורה נהדרת בתפקיד השד ואילו קולה של טאריה עושה עבודה יוצאת מן הכלל בתפקיד בת ים – רק הקשיבו לקול השטני המתגבר ואז לקולה המדהים של טאריה מרגיע אותו, כשלקראת סוף השיר הלחן נעשה די אלים, ואז רגוע יותר ומלא תקווה. Sacrament of Wilderness שיר עם אווירה קסומה ביותר שלה אחראים הקלידים וכמובן – קולה המכשף של טאריה. השיר בנוי מריפים נהדרים עם עבודת קלידים מצוינת ופזמון מהיר במקצת. Passion and the Opera השיר מתחיל בגיטרה ומהר מאוד נכנסים גם הבאס והתופים. לאחר מכן, נכנסים גם הקלידים שמנגנים בהרמוניה עם קולה המדהים של טאריה. השיר מסתיים בהפגנת יכולות האופרה המדהימות של טאריה, במן קטע אינסטרומנטאלי ונהדר. Swanheart לאחר מספר שירים כבדים מגיעה הבלדה המהממת הזאת. מתחילה שקטה בנגינת פסנתר וכלי מיתר המשתלבת עם קולה המופלא והמכשף של טאריה. השיר מסתיים בעוצמתיות כשמצטרפים גם הגיטרה, הבאס והתופים וקולה של טאריה נעשה עוצמתי יותר. פשוט שיר מקסים, אין לי מילים. Moondance שיר אינסטרומנטאלי שמעלה בדמיוני תמיד תמונה של אלפים מרקדים מתחת לירח המלא מסביב למדורה במעמקי יער קסום. לאחר פתיחת פסנתר שקטה, מצטרפים כל הכלים האחרים ואף חליל. קטע אינסטרומנטאלי ומצוין השומר על האווירה המופלאה של הדיסק. The Riddler בשיר הזה נעשה שימוש במקצב טכני ופופי, אבל זה עובד נהדר. שיר קצת שונה באווירתו משאר האלבום, אבל אין זה אומר שהוא פחות טוב. גם פה יש לנו את קולה המצוין של טאריה ואת עבודת הגיטרה, התופים והקלידים המצוינת. The Pharaoh Sails to Orion בשיר הזה חוזר הסולן האורח שהשתתף בשיר Devil and the Deep Dark Ocean לשיר לצד טאריה עם אותו קול שטני וארסי – רק הפעם בתפקיד פרעה. שיר יחסית כבד עם ריפים מדהימים המלווים בפסנתר המעניקים לשיר ייחודיות ואווירה מכושפת. קולה של טאריה עוטף את השיר במעטפת קסם וקולו השטני של הסולן האורח משתלב עם קולה של טאריה בצורה נפלאה. בשיר ניכרת השפעה אוריינטלית במקצת, בייחוד במלודית החליל שמגיעה בסוף השיר – וזה עובד מצוין! Walking in the Air חידוש לשיר מפסקול של סדרה בשם The Snowman. השיר מתחיל בנגינת פסנתר המשתלבת עם קולה המדהים של טאריה. ביחד הם יוצרים אווירה קסומה המשרה בי תחושה נפלאה. השיר מסתיים כשהקלידים (המדמים צלילים של כלי מיתר) נכנסים ואיתם גם הגיטרה, הבאס והתופים. הסיום מרגש ביותר, במיוחד בשל שירתה המהממת של טאריה. Sleeping Sun בלדה שקטה ומדהימה. הקלידים בצירוף שירתה המקסימה של טאריה יוצרים אווירה מדהימה וחמימות בלתי מוסברת. השיר מסתיים כשנכנסים הכלים החשמליים לפעולה – סיום עוצמתי ומשגע. זהו אמנם רק אלבומם השני של נייטוויש, אבל הוא ללא ספק אלבום מדהים ומצוין. ליריקה מדהימה, לחנים מצוינים, שירה מהממת. מה עוד אפשר לבקש? אלבום מומלץ בלהט!

Amir Noy

New member
אמממ....

אני בהתלבטות... מה אתם אומרים..Oceanborn VS Angels Fall First? לאלה שיש להם.. מה לדעתך יכול יותר לרצות? מה לקנות? [קחו בחשבון שאני במיל זה אשלים את כל הדיסקים בשלב יותר מאוחר.]

LadySilkworm

New member
הייתי מציעה לך את oceanborn

למרות שאין לי אותו מקורי, אבל אניי אשיג אותו.

אושנבורן

AFF אלבום מעולה ממש, אבל פחות משקף את הסגנון של נייטוויש ואולי תתחבר אליו פחות. ואם תשלים את הדיסקוגרפיה בכל מקרה אז בכלל לך על אושנבורן.

TheImpactBoy

New member
זהו דיסק שרק לאחרונה

התחלתי ללמוד לאהוב. תמיד היתה לי בעיה איתו... אבל בהחלט הוא מעולה. למרות שיש כמה שירים בעייתיים, יש יצירות מופת. ניתוח מעניין ומקיף. מאוד נהנתי לקרא. כמובן שיכנס למאמרים.

FeLL67

New member
כן, גם אני, עד לא מזמן לא מצאתי

בו עניין כמעט אחריי שמיעות חוזרות ונשנות למדתי לאהוב אותו וגיליתי את הגאונות שבו. בהחלט אלבום שונה מכל האלבומים של נייטוויש, השני האהוב עליי אחריי ווישמאסטר. הוא אפל, קודר, גותי, מרגש, ליריקה קשה, לחנים פנטסטיים כבדים- אך גם נוגעים ללב. השילוב של כל הכלים הקלאסיים הופך את זה ליצירת מופת. לדעתי חבל שלא נתת ציונים לכל שיר וציון כללי אבל לא נורא :] ח''ח =]

LadySilkworm

New member
../images/Emo45.gif מסכימה

למרות שאני כבר ממזמן אוהבת אותו [אחרי ווישמאסטר כמובן]. :)

LadySilkworm

New member
ביקורת ממש טובה! :)

למרות שכרגע אני הכי פחות אוהבת את סליפינג סאן משאר השירים בדיסק. P:

אחלה ביקורת:]

האלבום הזה פשוט מעולה.. מסכימה עם כל מילה שאמרת על The Pharaoh Sails to Orion

ביקורת מצוינת!

מקיפה מאוד ומעמיקה:) כל הכבוד:) את Sacrament of Wilderness אני לא אוהבת אבל שאר השירים באלבום מדהימים.

למעלה