Olympus SP600

Olympus SP600

התלבטות,
האם יש הבדל מהותי לעומת SP620?
האם שווה את הפער במחיר?

ומה דעתכם על SP800?

ravivme

New member
יצא לי לעבוד עם מצלמה כזו

אולי דגם קצת יותר מוקדם.
היא ממש הפתיעה אותי מבחינת יכולות השליטה שיש בה, וגם איכות התמונה היתה בסדר גמור, כולל יכולת מאקרו.
אהבתי גם את הגודל שלה שהוא הרבה יותר ידידותי מה- SX המפלצתיות.

starcom

New member
היא מצלמה טובה לקטגוריה שלה.

לא DSLR.
אבל הקנון המקבילה לא בהכרח יותר טובה

בכל מקרה. היום כבר לא כדאי לקנות את המשפחה הזאת. יש אופציות יותר טובות לאולימפוס (EVIL וכ"ו..)

עדשה בעייתית

יש יותר לימונים מעותקים תקינים. ברוב המקרים יש לקחת אותה לכיול פוקוס מיד לאחר הרכישה, שירות שניתן בחינם ע"י היבואן.

starcom

New member
זאת העדשה הכי מועדפת עלי.

הייתה לי המקבילה 35MM של ניקון. והשוותי 1-1. ובסוף מכרתי את ניקון. הסיגמה עלתה עליה בכל הפרמטרים האפשריים.
החסרון שלה מעבר למשקל זה בעיקר המחיר, שנושק ל 2000 ש"ח לעומת 1000 ש"ח שניקון עולה. אבל על איכות משלמים.
לגבי עותק לימון, שוב. עדשות צד שלישי, תמיד יש לבדוק טוב טוב לפני שקונים. לגבי עדשות צד שלישי, בשום פנים ואופן לא לרכוש עדשות בלי לצלם לפני ולבדוק. אם בחנות לא נותנים לבדוק, לומר להם ביי ביי. בחנות של סיגמה, ש.פ.ע, נותנים לך לבדוק , אפילו שעה כדי שתהיה מרוצה. לגבי כיול, לפעמים גם בעדשו ניקון צריך תלוי במצלמה. לגבי סיגמה זה מבוצע בחינם על ידי ש.פ.ע, בעת רכישה.

לסיכום, אני מסכים עם מה שנאמר, אבל אם יש סבלנות, ומבטלים את האפשרות של עותק לימון, פותרים את בעית הכיול, מקבלים עדשה יותר טובה אופטית.

למעלה