protein- u strip זה חלבון בשתן??

ReDBuLL100

New member
protein- u strip זה חלבון בשתן??

יצא לי 300 מ"ג\ד"ל. קריאטינין 1.48. (גיל - 35) בילדותי אימי נפטרה מאי ספיקת כליות... קיבלתי לעשות בדיקת איסוף שתן. מה משמעות התוצאות הנ"ל?.. תודה לעונים

Avraham F

New member
בדיקת u-strip

תשובת לא רופא, אלא בעל ניסיון. בדיקה כזו איננה מדוייקת למרות שהתוצאה משמעית ואכן דרוש איסוף ל-24 שעות. לתוצאות בדיקת האיסוף, תהיה משמעות מדוייקת. יחד עם הקריאטינין 1.48 החריג, תתצטרך כנראה ללכת למרפאה נפרולוגית. ככל שתקדים, יתכן שיימצא פיתרון לעצור התדרדרות הכלייתית, אם קיימת. בריאות טובה יותר ושבת שלום.

ReDBuLL100

New member
ומה הם יציעו במרפאה הנפרולוגית?

טיפול תרופתי? טיפול תזונתי? + בדיקות\מעקב? תודה, ובריאות טובה גם לך...

ReDBuLL100

New member
ממש לא , אני שואל באמת מהן האפשרויות...

מעניין אותי לדעת... ומה משצעות בדיקת פינוי קריאטינין? (איסוף שתן) שוב תודה

כן, כנראה שהם יציעו כל מה שכתבת

סביר גם שיציעו ניקור כליה - לאבחון המחלה ודרגתה. טפול תרופתי - אולי להורדת לחץ דם או בהתאם לסוג המחלה. יעוץ תזונתי - כנראה דל מלח וחלבון. אצלי כל הנ"ל לא עזר אבל אין מקרה אחד דומה למשנהו. מדד פינוי קראטינין מלמד על אחוז התפקוד הכלייתי. שתהיה בריא.

ReDBuLL100

New member
מה זה ניקור כליה?

מה הסיכון? 2) במחשבון של הקריאטינין צריך לרשום גיל, משקל , ו- serum creatinine, בתוצאות הבדיקה יש לי creatinine-u sample, creatinine-u sample = serum creatinine? ה- creatinine-u sample יצא לי בתווך התקין (91.2), ואילו במחשבון, כשאני מכניס את התוצאה ל- serum creatinine יוצא לי "נזק חמור בתפקוד הכליות" (1.6) האם הכנסתי למחשבון את הפרטים הנכונים? תודה ובריאות טובה

ש ר ו ן 74

New member
ביופסיה של כליה עושים ע"י ניקור.

ניקור - החדרת מחט ארוכה ודקה, לשם נטילת דוגמית מרקמה חיה. על ניקור כליה מומלץ לקרא רק את הפרק השלישי "האם ביופסיה באמת נדרשת", בקישור. מבלי להיכנס לפרטי המחלה IgNA המדוברת.

ReDBuLL100

New member
תודה, ושאלה אחרונה ברשותך...

עשיתי איסוף שתן ואין בדיקת creatinine clearance, יכול להיות שיש לפינוי קריאטינין שם אחר, למשל, creatinine-u 24h? תודה ובריאות טובה

למעלה