QA norms

qa4321

New member
QA norms

I'm looking where can I get QA norms / QA procedure template document. Thanks

erandd

New member
STP and STD

You can download a template for STP in the Links (קישורים) an example STD is also available there other then that see the קבצים for a few diagrams

qa4321

New member
More general template

Thank you Eran for the info but I'm looking for more general template about SQA procedures and not a testing plad template I need something more like how qa work in an organization

erandd

New member
Do U read Hebrew

If you do there are some articles for you to read by DR Avi Ofer about the role of QA and the difference between QA and SQA. also you will find a referance to the V model and the way it is implemented in the QA

qa4321

New member
כן אני קורא

פשוט יותר נח לכתוב באנגלית איפה אני יכול למצוא את המאמרים האלה תודה

ScrollLock

New member
שאלה

מה בדיוק אתה צריך - נוהל SQA מלא או רק Template למסמך בדיקות? *הכל קיים - רק צריך למצוא את הדבר הנכון.

qa4321

New member
נוהל SQA

אני צריך לבנות נוהל QA עבור מכרז כלשהו שהחברה משתתפת ואני צריך Template למסמך כזה חיפשתי הרבה בגוגל ובאתר של ISO אבל לא מצאתי משהו שמתאים לי, אני רוצה למצוא נוהל רישמי שמתאר תהליך בדיקות של מוצר מרגע השחרור לQA ועד שיחרור מוצר

ScrollLock

New member
לדעתי אתה מערבב כמה דברים

אני מפריד בין הדברים: 1. נוהל QA הוא הנוהל שמפרט את כל פעולות ה-QA לכל אורך חיי המוצר - החל מתכנוני הלקוח וקבלת הדרישות מהלקוח וכלה בשחרור המוצר לשוק והתמיכה במוצר לכל אורח חייו. זה למעשה הנוהל שמתאר את כל ה-Lifecycle של הפרוייקט מבחינת היבטים מקצועיים (הקצאת משאבים, נהלים נלווים, סטנדרטים וכו'). 2. בדיקות של מוצר - זה כבר חלק שמוכל בתוך נוהל QA ומהווה בעצם חלק מנוהל QC. הבדיקות הן רק חלק מתהליך הפיתוח וגם את זה אפשר וצריך לפרק לחלקים - נוהל הבדיקות (מי בודק מה, מי אחראי למה, חלוקת משאבים וכו') ותיאור הבדיקות (החל מדרישות מקדימות וכלה בתיאור הבדיקות עצמן ותוצאותיהן). עכשיו תוכל להתמקד יותר במה שאתה צריך?

qa4321

New member
לא מערבב ../images/Emo13.gif

אני יודע שזה קצת מבולגן אבל אני צריך Lifecycle של פרוייקט אבל שהדגש הוא על ה - QA

ScrollLock

New member
מ-צ-א-ת-י !!!

שעה לקח לי למצוא את זה ורק במקרה עוד נשאר לי הלינק באיזה מסמך. אז מה שאתה צריך (לדעתי) זה: http://members.tripod.com/~bazman לך על ה-Sample Test Plan. זה מסמך מוכן שדורש רק התאמה (שינוי טקסט) לצרכיך. אם אתה צריך לציין גם עמידה בסטנדרטים ספציפיים ואתה לא יודע מה הם, ה-TestPlan הזה תואם לכמה סטנדרטים (with appropriate tailoring) ועם קצת השקעה נוכל גם למצוא את המספרים. מסמך מוכן לדוגמא נמצא אצלי ותוכל לקבל אותו רק ב-mail. בהצלחה.

למעלה