S-O-S הפעם לאחותי בת ה9

SweetyGirl18

New member
S-O-S הפעם לאחותי בת ה9

יום טוב לכולכם ובפרט אמא11, עד עכשיו דיברתי על הבעיות שלי, אבל אחותי הקטנה התחילה להדאיג אותי מאוד בזמן האחרון. יש לציין שהיא תלמידה מצטיינת בלימודים, נשלחה למבדקים של תלמידים מחוננים, מקובלת בכיתה ויש לה אפילו חבר. בזמן האחרון (חצי שנה אחרונה) אני שם לב שכל לילה לפני שינה היא מתחילה לדאוג מכל מיני דברים וכמה לשאול אותי ואת אמי כל דבר שעולה לה לראש, אך לא כאן הבעיה, היא כל הזמן ממציאה לעצמה בעיות ונכנסת לחרדה על כל דבר קטן, לדוגמא כאב קטן באוזן, נשפך עליה קצת דיו של עט והיא התחילה לבכות וחשבה שזה יכול להזיק לה, עכשיו היא מתחילה להגיד שהיא רואה כתמים בעיניים ודברים זזים, וכל דבר שקורה לה היא מוודא לפחות כמה פעמים שזה קרה גם לאחד מבני המשפחה ושלא קרה כלום. היא גם מתקלחת פתאום בדחיפות, כי היא נכנסת ללחץ מהדברים שקרו, לדוגמא בגלל הדיו היא הייתה חייבת להתקלח, היא נגעה בדבק פעם אחת וגם חזרה הביתה בהיסטריה ובכתה אז ניקינו את זה עם אציטון והיא לא הרגישה שזה עזב אותה עד שהיא התקלחה. הקטע הבעייתי זה שלא אני ולא אמא שלי יודעים איך להתייחס למצב, אמא שלי פשוט כועסת עליה בגלל שהיא מפחדת שגם לה יש בעיה כמוני וכמו לאח שלי הקטן ומלחיץ אותה שכל המשכורת המועטה שלה צריכה ללכת על טיפולים פסיכולוגים לכל המשפחה. אני בעצמי קשה לי להתמודד ולעזור לאחותי כי אני בעצמי עם בעיות דומות, אני חושש שגם לה מתפתח OCD. איך להתמודד עם המצב? איך להתייחס אליה על מנת לעזור?

אמא11

New member
היי סוויטי יקר ../images/Emo24.gif

אני לא כל כך יודעת מה ליעץ לך. הפחדים שלה יכולים להיות משוייכים לאו סי די, אבל יש גם פחדים אופיניים לגיל צעיר ורק פסיכולוג ילדים יוכל לאבחן אם מדובר בפחדים אופיניים שיעברו (ושאתה שם לב אליהם עם זכוכית מגדלת בגלל הבעיות שלך), או שיש משהו בחשש שלך. אולי אפשר לבקש דרך בית הספר פגישה עם פסיכולוג מהשרות הפסיכולוגי, אולי אפשר להתיעץ עם עובדת סוציאלית לאן לפנות. בכל אופן כדאי ללכת ליעוץ מקצועי. גם אמא שלך וגם אתה צריכים לשדר לה חוסר דאגה - מהדיו, מהדבק. לומר לה עם חיוך שזה ממש כלום ואין מה לדאוג, בטון דיבור הכי קליל, הכי חייכני והכי בוטח שבעולם. מה שלום חברה שלך? יש שיפור? תמי

SweetyGirl18

New member
תודה על העצה, אני אמליץ לאימי

בנוגע לחברה יש בעיות עדיין... אבל זה משהו שרק אני יכול לפתור עם עצמי... אני לא חושב שמישהו יוכל לעזור לי, אני נמצא במצב שאני צריך לקבל הרבה החלטות קשות וכדי שאני אסמוך על עצה של מישהו אני חייב לספר הכל הכל כי אחרת אני לא אוכל לקחת לעצמי שום עצה... תודה על ההתעניינות ועל הזכרון הטוב שלך

sun79

New member
אולי זה חיקוי...

קשה היום להגיד האם אוסידי הוא תוצאה של גנטיקה או סביבה - סביבה זה בין היתר האנשים הקרובים אולי היא ראתה אותכם מודאגים מדברים כאלה וגם היא באופן טיבעי נהייתה חרדה מזה. אם זה ככה היא מחקה את ההתנהגות שלכם. השתדל לא לערב אותה בפחדים ובטקסים שלך. אני מקווה שלא גרמתי לך רגשי אשמה זה רק ספקולציות ובכלל תמיד אנחנו לומדים דברים מהסביבה טובים ורעים אבל צריך לשים את היד על הדופק. בכל מקרה נראה שצריך לעזור לה ומוטב מוקדם ממאוחר.

האמת שאי אפשר לדעת לחלוטין

אמרו פה שאולי זה חיקוי... זה קורה לעיתים שילדים קטנים מתחקים אחרי התנהגות של הקרובים אליהם בלי לשים לב וכי זה מה שהם חווים בסביבתם אבל בצורה שאתה מתאר... אולי באמת זה מתוך חרדות אישיות ולא מזיק בעיקרון לנסות ללכת לשיחה אצל פסיכולוג כדי לבדוק את העניין. בנוגע לעניין שאמרת שאמא שלך מודאגת מהצד הכספי אני חושבת שבסך הכל אין למה לכעוס על הילדה, כי זו לא אשמתה אולי זה סוג של תסכול שאמא שלך מרגישה, אולי היא לא יודעת לגמרי איך להתמודד עם האפשרות, אולי אפילו סוג של אשמה (גם אם לא בהכרח מבוססת) בכל מקרה, יש יועצים ויש פסיכולוגים שניתן לפנות אליהם באמצעות קופת החולים וזה גם לא עולה כסף, או הכי גרוע איזשהו מחיר ממש ממש סמלי המון בהצלחה
ו-

למעלה