Schitt's Creek שרשור לדבר על הסדרה

didalf

Well-known member
עד 606

היה ברור שאלקסיס לא תיסע לטד בסוף וטוב שכך. כלומר לא אכפת לי שהעונה הייתה מתחילה חצי שנה אחרי כשהם חוזרים אבל כיוון שהמשיכו מאותה נקודה אי אפשר להרחיק ככה את אלקסיס. וגם נראה לי שהיא הייתה ממש סובלת שם. זה היה חמוד מצד טד שהוא הבין את זה ואמר לה לפני שהיא אמרה. וגם מגניב שהקריירה שלה מתפתחת.

דיוויד ופטריק תמיד חמודים|מאוהב|

הקשר בין סטיבי וג'וני כזה חמוד|לב|

הולי שיט רוני בשמלת כסף מנצנצת בפריימרה!!:-0:-D

טוני החתול

Well-known member
מנהל
סיימתי את הסדרה.
יאללה מחכה גם לכם.
יש הרבה לכתוב....
הספקת לכתוב לפני (אבל טכנית אני כבר סיימתי לפני יותר משעה, אבל הייתי עסוק בסוף סוף לגגל שחקנים)
(פאטריק היה בתוכנית נוער קנדית בתחילת שנות ה2000 שהרגישה כמו ניסיון חיקוי עלוב לבאפי, אבל זה עדיין חמוד)

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אוקי, אז אחרי בינג' מטורף סיימתי את העונה (והסדרה)
וכבר ראיתי חצי מספיישל הפרידה מהתוכנית (לא עלילתי)

וקצת אין לי מילים

didalf

Well-known member

טוני החתול

Well-known member
מנהל
תכתבי ואני אגיע בקרוב.
למרות שלא סומכים עלי פה בשיט אני בהחלט לא קוראת הודעות על פרקים שלא הגעתי אליהם.

בקטע טוב או רע?
הכל טוב, אני פשוט בעיקר בתחושת שוק שנובעת מצפיה של כל כך הרבה פרקים ברצף.

didalf

Well-known member
הכל טוב, אני פשוט בעיקר בתחושת שוק שנובעת מצפיה של כל כך הרבה פרקים ברצף.
כן זה למה אני לא צופה כ"כ מהר כמוכם.
אחרי יום אחד שראיתי 10 פרקים ביום הרגשתי שזה היה לי יותר מידי וטיפה ממאיס עליי את הסדרה, אז אני מנסה להוריד קצת (וגם לא בא לי לסיים כ"כ מהר)

טוני החתול

Well-known member
מנהל
כן זה למה אני לא צופה כ"כ מהר כמוכם.
אחרי יום אחד שראיתי 10 פרקים ביום הרגשתי שזה היה לי יותר מידי וטיפה ממאיס עליי את הסדרה, אז אני מנסה להוריד קצת (וגם לא בא לי לסיים כ"כ מהר)
אני לחלוטין חושב שזה היה עדיף אם גם אני הייתי רואה לאט יותר ולכן חבל שלא היו דברים במהלך היום שהיו מעקבים אותי.
אבל פיזית כבר כל כך משך אותי לראות כיצד זה מסתיים שאחרי כל פרק לא הצלחתי לעצור את עצמי מלהמשיך לבא אחריו עד שכבר הפסקתי להתנגד לזה.
מזל שסיימתי לפני שהיה מאוחר מידי כי הייתי בכזה מצב שאם הייתי צריך להשאר ער עד 3 בלילה כדי לסיים כנראה הייתי עושה את זה.

Aranel Nenharma

Well-known member
אני לחלוטין חושב שזה היה עדיף אם גם אני הייתי רואה לאט יותר ולכן חבל שלא היו דברים במהלך היום שהיו מעקבים אותי.
אבל פיזית כבר כל כך משך אותי לראות כיצד זה מסתיים שאחרי כל פרק לא הצלחתי לעצור את עצמי מלהמשיך לבא אחריו עד שכבר הפסקתי להתנגד לזה.
מזל שסיימתי לפני שהיה מאוחר מידי כי הייתי בכזה מצב שאם הייתי צריך להשאר ער עד 3 בלילה כדי לסיים כנראה הייתי עושה את זה.
גם עשיתי את הטעות הזו, החסרונות של אפשרות בינג ועוד שש עונות.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אני ממש לא מאמינה שהם עשו את זה.
זה כאילו מראה בגרות אצל אלקסיס אבל עדיין.
הם עשו כזה בילדאפ לזוגיות של אלקסיס וטד ופשוט זרקו את זה. כאילו כן זה לא סתם נזרק ועשו המשך בעלילה עם זה
אבל הייתי בטוחה שהם end game.
ממש אהבתי את הזוג הזה כי בניגוד לזוגות אחרים בטלוויזיה שבדרך כלל הזוגיות זה מה שמייחד את הדמות. פה היה להם הרבה דמות מעבר לזוג, אגב זה נכון לגבי כל הזוגות בסדרה.
גם הסתכלתי בimdb ולא ראיתי שהשחקן של טד שיחק בזמן הזה במשהו אחר, אז זה לא היה בגלל הלוז של השחקן.
אני ממש סקרנית מה ההחלטה להפרדה הזו, האם זה משהו מאחורי הקלעים או שבאמת חשבו שזה משהו טוב לדמויות
אני ממש מקווה שימצאו פתרון להחזיר אותו עד סוף העונה ושהם יהיו ביחד
בנוסף, ממש ריגש היה שהראו את הקטע שהם נפגשו בעונה הראשונה. בעיקר אם לוקחים בחשבון שלא נראה לי שהכותבים תכננו שיהיה בניהם משהו ויצרו את הדמות של טד רק כדי להגביר את המשיכה הבלתי אפשרית של אלקסיס ומט (שאני ממש שמחה של יצא מזה כלום כי לא אהבתי אותו)
גם אותי זה נורא העציב שעשו את זה. אומנם הייתי יותר מחובר לפאטריק ודייויד כזוג (אם זה היה נהרס הייתי רוצח מישהו)
אבל הייתי מחובר לטד ואלכסיס כזוג יותר זמן. אומנם לא מעונה 1, כי כמו שציינת זה לא הרגיש משמעותי אז בינהם. אבל כבר מעונה 2 הייתי לחלוטין בעדם. וכל כך שמחתי כשהם סוף סוף חזרו להיות יחד.

וכן, ממש קיוויתי שבפרק הסיום תהיה הפתעה שטד פתאום יופיע בחתונה. ודי עצוב לי שזה לא קרה.
כלומר אני מבין שזה יותר נאמן לרעיון שזה לא קיבל סיום כזה.
האמת שראיתי קטע על צילום הפרידה שלהם בפרק הספיישל על הסדרה ודיברו על כמה זה מיוחד כי זאת לא פרידה כתוצאה מחוסר אהבה, אלא כי שניהם באמת התקדמו בחיים שלהם והיו להם דברים יותר חשובים מהזוגיות.
וראו שממש כל הקאסט היה שם מרוגש מזה (השחקנית של טוויילה ממש דמעה)

*ולכל הרוחות טד, למה אתה לא יכול להסתפק בלחקור בעלי חיים בקנדה!!!

טוב לגבי השאר...
קצת קשה לסכם את מחשבותי על הכל.
כמובן מאוד מאוד אהבתי, אבל כן הייתה לי אכזבה קטנה בכל זאת.
אומנם שמחתי מאוד שדייויד החליט להשאר שם, אבל קצת התאכזבתי שהאחרים עוזבים.
כמו שכתבתי בסיכום עונה 5 שלי קיוויתי שבסופו של דבר גם מוירה תבין את המשמעות של העיירה בחיים שלה ותבין שהיא יכולה לחיות חיים טובים גם שם.
אפילו שזה לא נאמר באופן ברור, נראה לי שג'וני היה מקבל את זה בשמחה.
כן אהבתי את זה שהם נעשו עשירים שוב ושמוירה קיבלה הזדמנות נוספת לקריירה שלה.
וגם אהבתי את הפרידה שלהם מהעיר. זה לא הרגיש שהם מנפנפים את העיירה מהחיים שלהם לחלוטין.

גם מאוד אהבתי את זה שסטיבי קיבלה משמעות גדולה יותר בחיים שלה וביטחון גדול יותר.

Lhuna3

Well-known member
אוקי, אז אחרי בינג' מטורף סיימתי את העונה (והסדרה)
וכבר ראיתי חצי מספיישל הפרידה מהתוכנית (לא עלילתי)

וקצת אין לי מילים
מה זה אין לי מילים? יש לך מילים, אנחנו יודעים שיש לך.
אני יושבת פה ומחכה למילים |שפם|
גם ממך @Aranel Nenharma

חבל שאתם אומרים לי עכשיו כשסיימתם ואני צריכה לישון ומחר לא יהיה לי זמן עד הערב לפחות.
אז אני רק אתחיל קצת.
אז אני כבר כתבתי פה "מזמן" שזו הסדרה שגרמה לי הכי הרבה עונג מאז באפי ויורשים, אבל לא יכולתי לפרט למה ועכשיו אני מניחה שזה ברור לכם שזה בגלל המערכת יחסים הכי מהממת ומרגשת בין דיוויד ופטריק שבכל רגע ורגע ממנה, ובעצם אפילו עכשיו כשאני רק כותבת עליה, אני מוצאת את עצמי עם חיוך ענקי ומטומטם על הפרצוף, פשוט לא יכולה להמנע מזה.
התלונה היחידה שלי היא שבעונות 5 ו-6 היו לי מעט מידי רגעים ממנה.
אני מודה שבשלב הזה אני רק חיכיתי לרגעים שלהם ביחד, וזה למרות שממש ממש (ממש) אהבתי גם את שאר הדמויות ואת כל ההומור השנון של הסדרה, ואת כל השחקנים מאוד!
זו סדרה שחייבים להתאהב בדמויות שלה.
אבל זה פשוט התעלה על הכל.

חלק גדול מזה זה האופן שבו הוצגה בה מערכת יחסים הומוסקסואלית, וזה לא שלא ראינו כאלה עד היום בטלויזיה (תודה לאל, ראינו כבר הרבה), אבל בהחלט היה פה משהו יוצא דופן, וכדאי לצפות בכל הספיישל כי זה גם מוסבר שם יפה.
וזה פשוט היה מקסים וכובש בצורה שלא ראיתי עד היום.

חלק אחר מזה זה שפטריק היה משגע מהשניה הראשונה שהוא הופיע על המסך, ולמרות שלא ידענו (אני לפחות, אולי אתם קצת ספיילרתם לעצמכם אז ניחשתם) שהוא גיי, האינטראקציה שלו עם דיוויד מהסצינה הראשונה היה בה משהו מהמם כזה, שרואים שהוא כאילו משועשע מהבלבול שלו אבל בצורה מוקסמת ולא מתנשאת.

אגב נואה ריד הוא מוסיקאי, יש פה את הביצוע המלא שלו לשיר:
ומי שמעוניין יגיע משם לקליפים ושירים מקוריים שלו.

והנה סתם רגע מצחיק ותמונה מתוקה מהפרקים האחרונים, כשסטיבי מצלמת אותם ופטריק שואל אותו:
where is your hand? :-D
whereisyourhand.png

יש לי עוד הרבה גם על דברים אחרים, אבל זה יהיה בהמשך או מחר, ואני מקווה שעד אז גם אתם תכתבו.

נערך לאחרונה ב:

Lhuna3

Well-known member
וסתם פרטים קטנים
מן הסתם כולם יודעים שדניאל לוי (דיוויד) הוא באמת הבן של יוג'ין (ג'וני), אבל חוץ מזה גם שרה לוי (ששיחקה את טווילה) היא אחותו.

השמות של משפחת שיט נועדו להיות מצחיקים, למרות שאנחנו פחות שומעים את זה, אבל אמריקאים/קנדים בפייסבוק העירו את עיני ש:
Roland Schitt נשמע כמו Roll-in shit
jocelyn schitt נשמע משהו כמו "לגרוף קקי"
Mutt Schitt נשמע כמו "קקי של כלב"

הרגע האחד בסדרה ש"הרגיש לי קנדי", למרות שהוא כמובן לא חייב להיות, היה אחרי שמוירה מתראיינת לאיזה עיתון ומלכלכת שם קצת על העיירה, אז התושבים הכועסים מפגינים נגדה, אבל השלטים שלהם כאלו מאופקים ומנומסים :-D

demonstration.png

didalf

Well-known member
מזל:-D

כן אבל... סה"כ זה קומדיה די רגועה, אין כאן משהו מותח במיוחד שכ"כ דחוף לדעת איך זה יסתיים. אני יכולה לנחש במה זה יסתיים.

ואני צריכה לישון ומחר לא יהיה לי זמן עד הערב לפחות.
אני גם כי נגמר החופש ומחר חוזרים לעבודהההההההההה;-( לא שיש סיכוי שאני ארדם עכשיו|פנים|
לא עשיתי כלום כל השבוע חוץ מלראות טלוויזיה ואני עדיין לא מוכנה שזה יסתיים;-(

Lhuna3

Well-known member
ומשהו מרגיז
מה שקרה זה שערוץ קומדי סנטרל הודו פרסם בטוויטר שלו את הסצינה של המשחק עם הבקבוק עם כל הנשיקות שהיו שם - אבל חתכו החוצה את הנשיקה של דיוויד וטד :mad:
אני לא הצלחתי למצוא את המידע המלא, אבל אני מניחה שזה אומר שהם צנזרו את כל הנשיקות בין גברים בסדרה. זה לא דבר חדש לנו שזאת לא המדינה הכי מתקדמת, אבל אם כבר משדרים סדרה כזאת אז זה ממש מעציב אותי שאנשים יראו אותה בלי כל הרגעים הכי יפים. ובמיוחד שזה היה חלק כל כך משמעותי בכוונה של היוצרים כן להראות את זה.

Lhuna3

Well-known member
אחרון לפני השינה - יש ביוטיוב "קטעים נוספים" שהם פרסמו, זה מעיין קטעים קצרים מוקומנטריים של הדמויות.
אם תחפשו ביוטיוב Inside Schitts Creek אתם תמצאו אותם.
(אבל אל תצפו מהם ליותר מידי, הם נחמדים אבל לא מצאתי בהם משהו מדהים, למרות שעוד לא צפיתי בכולם.)

Aranel Nenharma

Well-known member
אחרון לפני השינה - יש ביוטיוב "קטעים נוספים" שהם פרסמו, זה מעיין קטעים קצרים מוקומנטריים של הדמויות.
אם תחפשו ביוטיוב Inside Schitts Creek אתם תמצאו אותם.
(אבל אל תצפו מהם ליותר מידי, הם נחמדים אבל לא מצאתי בהם משהו מדהים, למרות שעוד לא צפיתי בכולם.)
בכלל עשו מסע פרסום מסיבי לעונה השישית ויש המון ראיונות ביוטיוב

Aranel Nenharma

Well-known member
להגיד את האמת, יצאתי קצת מאוכזבת מהסוף. אני חושבת שהיה בסדרה הרבה פונטיציאל להרבה יותר.
בכללי פחות אהבתי את העונה האחרונה
היו הרבה דמויות שלא עשו איתם כלום. סטיבי בסוף חזרה למקום שלה, כאילו כן זו עכשיו החלטה שלה והיא אשת קריירה אבל אני חושבת שהיו יכולים לתת לה הרבה יותר, גם היו לה אכזבות עם אהבה וגם הקריירה מרגיש כפשרה.
מויירה תמיד תפסתי אותה כדמות מעצבנת אבל שאוהבים אותה והעונה היא נהייתה קצת יותר מגיעלה. אני גם חשבתי שהיא תחליט להשאר בעיירה אבל למרות כל מה שעברה ברגע שהיה לה הזדמנות לעזוב היא עשתה זאת.
גוני הוא פשוט דמות עם לב טוב ולפעמים באמת שאני חשבתי מה הוא עושה עם מויירה (אבל רואים שהוא אוהבה אותה והיא אותו) אני שמחה שהוא הצליח עם העסק אבל היה נחמד יותר עם סטיבי היתה הולכת לעולם הגדול בניו יורק וגוני היה נשאר בעיירה הקטנה בשקט שלו שהוא למד לאהוב.
דייויד ופאטריק, למען האמת הם לא היו חלק משמעותי מהעונה, רציתי לראות יותר את דייויד ככלהפלצת. גם היה את הפרק הזה שפטריק אמר שהוא רוצה ילדים ואני מרגישה שזה היה באוויר כזה. אני בעד להתפשר בעד הזוג שלך אבל תמיד עניין הילדים נראה לי נושא כל כך גדול שלא מתפשרים עליו, סדרות רבות משתמשות בקלף הזה כדי להראות שהזוג מעדיף להיות ביחד ותמיד זה מרגיש לי לא מסונכרן עם העולם האמיתי (יש מצב שזה רק אצלי, מודה לא יצא לי לעסוק עם העניין בחיי הפרטיים)
והדמות האהובה עלי, אלקסיס. פשוט היה תענוג לראות אותה כל הסדרה, (אנני שחקנית מעולה ואני רוצה לראות אותה בדרמה או מתח) כמו שכבר כתבתי אני ממש מאוכזבת מזה שהיא לא עם טד, ראיתי ראיון עם דניאל שאמר שהוא הרגיש שאלקסיס צריכה לבחור בעצמה ולא בבן זוג, אני ממש בעד זה. אבל הדמות היתה כתובה כל כך טוב שהיה לה התבגרות אישית בלי קשר לזוגיות שלה ואני בטוחה שהיו מצליחים לחשוב על איך לשלב קריירה עם זוגיות אצלה. בכלל אני מרגישה שאלקסיס הולכת אל הלא נודע בקטע רע וזה מעציב אותי.
גם כל הקטע של הסדרה היה שהם היו משפחה שלא באמת היתה ביחד והסיטואציה הצריכה אותם ללמוד לאהוב להיות אחד עם השני אבל בסוף הם שוב הולכים כל אחד לעצמו, מבינה שהכוונה שהם ישארו בקשר בגלל מה שעברו בשש עונות, אבל מרגיש שקצת דילגו על הפואנטה של הסדרה.
היה ממש נחמד אם היה סצנה אחרונה שכתוב בה אחרי שלוש שנים ואז רואים את דיוויד ופאטריק מארחים את המשפחה שלהם, סטיבי עם תינוק (לא כי אני חושבת שדמות צריכה ילדים אלא כי אז פאטריק ודיויד יהיו הסנדקים של התינוק וכאילו פאטריק קיבל סוג של ילד) ואז גם טד נכנס ורואים ניצוצות חדשות כזה בינו לאלקסיס.
אני לא חסידה גדולה של סדרות שנגמרות עם כמה שנים אחרי, אבל אני חושבת שפה זה ממש דורש את זה, בעיקר כי זמן הסדרה היה רק 3 שנים והחשיבות פה היתה המשפחה ובמקום להראות לנו שהמשפחה שוב נפרד להראות ככה שהם עדיין ביחד.
והדבר הכי חשוב, מה עם בוב?? למה ככה לסיים את העלילה שלו???

למעלה