the Law of Diminishing Returns

steiff

New member
the Law of Diminishing Returns

מאמר מעניין על ״חוק התמורה המצטמקת״ והמירוץ להצטיידות. https://medium.com/@garethwilley/ca...f-the-law-of-diminishing-returns-618d68dbd2db מסתיים במשפט (תרגום שלי) ״לעולם לא מאוחר להסיר את העול מכתפיך. לבחון מחדש את דרכך הצילומית. לבחון מה באמת נחוץ לך ולהשאיר את הציוד שמביא לך חדווה״. ובנימה שונה לגמרי: מה עדיף לי עכשיו: פוג׳י X-T4 או ניקון D780 ?

מסכים ולא מסכים

הסיפוק שלו מתבטא בלהחזיק ציוד שדורש מינימום התעסקות, מינימום משקל, ויכולת למקד את המאמצים בהשגת תמונות יותר טובות בהיבט הצילומי. זה בסדר, וזה לגיטימי, אבל קצת יומרני לטעון שמה שמתאים לו מתאים לכולם. יש מי שהסיפוק שלהם נובע מלהחזיק את הציוד הכי חדיש והכי טרנדי ולשדרג ברגע שרק אפשר. יש מי שהסיפוק שלהם נובע מהחלפת ציוד תדירה כדי ללמוד ולהכיר מצלמות שונות ועדשות שונות. יש מי שהסיפוק שלהם נובע מלהתנסות כל פעם בנושאי צילום חדשים שדורשים ציוד שונה. יש מי שהסיפוק שלהם נובע מלאתר מציאות, להשתמש בציוד ואז למכור ברווח בדרך לשדרוג הבא. יש מי שהסיפוק שלהם נובע מתמונה יותר חדה, יותר פיצ'רים בציוד, או ביצועים יותר טובים. יש מי שהסיפוק שלהם נובע מלהחזיק ביד ענתיקות ולהוציא מהן את המקסימום. כל אחד והסיפוק שלו. ה G.A.S יכול לנבוע מכל מיני סיבות, וגם הפתרון (אם יש בכלל מה לפתור) לא בהכרח זהה.

steiff

New member
בוא נביט על זה מכיוון אחר

המעבר שלי מניקון לפוג׳י כלל בראשיתו דילוג מהדגם הראשון X-E1 לדגם הבא X-E2 וממנו לדגם הראשון שכלל ממשק שבאמת הזכיר מצלמת רפלקס X-T1 וממנו לדגם שכבר כלל חיישן 24 ופתר לא מעט ממחלות הילדות (מבחינת ממשק) X-T2. כל שנה שפכתי לא מעט כסף על שדרוגים של מצלמות שלא עבדו קשה מדי. ואז עצרתי. הצלחתי להתאפק ולא לשדרג ל-X-T3. תוספת יכולות הווידאו לא קרצה לי מספיק. בינתיים אני מצליח להתאפק ולא לשדרג ל-X-T4. תוספת הייצוב בחיישן לא קורצת לי מספיק, וגם עליה ברזולוציה מ-24 ל-26 מ׳- לא קורצת לי מספיק. נראה לי שהגעתי לשלב בו אני פחות ממהר לשדרג לדגם האחרון עם הפיצ׳ר האחרון ועושה קצת יותר חשבון של מה באמת חשוב ומשמעותי לאופי הצילום שלי. לכן ההשקעות האחרונות שלי בציוד היו עדשת 16-80/4 שמשמשת במקום 16-55/2.8 ומפחית החלפות עדשות, ומצלמת X100F (התאפקתי ולא קניתי את X100V). מה מאפיין אותן? נוחות בתפעול: מצלמה אחת בלי תוספות ותיקים. דבר אחד שתלוי על הכתף. תיק הציוד נשאר בבית. המאמר מתייחס לתועלת השיורית משדרוג, מול עלות השדרוג. תמיד אפשר למצוא הצדקה לרכש ציוד זה או אחר. האתגר כנראה צריך להיות בחיפוש אחר הצדקה לא לרכוש עוד ציוד. בארון הציוד שלי יושב אוסף עדשות ניקון. מכובד למדי. יושבות שם גם D800E ו-Df ושתיהן לא היו בשימוש כבר למעלה משנתיים. השתעשעתי לאחרונה במחשבה על D780 ואז חשבתי והגעתי למסקנה - מה שאוכל לעשות עם המצלמה ההיא לא שונה ממה שאני יכול לעשות כבר היום במצלמות הנוכחיות. זו תהיה גחמה שתעלה לי 10000 שקל ולא תשפר במאומה את התפוקה הצילומית שלי. אם הייתי משדרג את אחת המצלמות הללו (או שתיהן) לגוף חדש יותר מה היתה התועלת השיורית להשקעה? בפועל אנו למדים שככל שרמת הציוד עולה - תוספת התמורה מצטמקת לעומת תוספת ההשקעה.

xfwind

New member
???

ז.ל.א.ד = זה לא אותו דבר

0.001% לעולם לא יעברו לצלם בטלפון באופן מלא ויעדיפו להחזיק מצלמה ביד השאר כנראה כן יעברו לצלם בטלפונים בלבד או שכבר עברו

למעלה