wowww

רונה444

New member
wowww

אני לא מאמינה זה בדיוק הפורום שאני צריכה.. אז ככה..אני לומדת במגמת קולנוע, ויש לנו לצלם סצנה קצרה והקבוצה שלנו תקועה בלי רעיונות , מי שיש לו רעיונות טובים מוזמן להעלות אותם כאן... תודדדדה ~~~~ :)

bobby6killer

New member
אני הייתי עושה ככה:

נתחיל בזה שהכל יהיה בשוט אחד ארוך. הייתי עושה שההורים מתגרשים,ואז רואים אותם מתווכחים (הכל מצילום תחתון-מנקודת מבט של חפץ)עד שהם מגיעים למצלמה שהיא חפץ לא ידוע ואף אחד לא רוצה אותו.שהם מדברים עליו הם אומרים:"הדבר" או "זה",אף אחד מהם לא רוצה אותו לבסוף האמא לוקחת אותו כברירת מחדל ואז רואים שזה הילד שלהם. 3 דקות נחמדות לדעתי.

bobby6killer

New member
חידוד של הרעיון

אני קצת מחדד את הרעיון... הרעיון הוא,למי שקרא את:"כינורו של רוטשילד",יש שם קטע שבוא הוא אומר משהו בסגנון של:"בחדר היה מיטה,מרפה(אשתו) ואח בוער",מתייחס אל אשתו כמו חפץ. העקרון הוא שברגע שהם מסדרים הכל,הם מגיעים אל הילד והשיחה בסגנון של: -את רוצה את זה? -לא לא הפעם זה שלך -בטוחה שלא בא לך? -לא לטעמי הוא יתאים לדירה שלך יותר -בטוחה? -בטוחה! -אולי ברצינות תקחי אותו? אין לי מקום לכזה בבית -נכון באמת יש לך בית קטן בשביל זה -נו את רואה תקחי את זה ואני יוכל ללכת לאכול -טוב אבל אני יזכור לך את זה

bobby6killer

New member
ואפשר לעשות גם

רמזים לכלב (דברים כמו:"הוא יהרוס לי את הבית,צריך להוריד אותו לגן,לאסוף לו את הקקי) ואז זה תינוק או אותו עיקרון רק הפוך...

רונה444

New member
../images/Emo3.gifאויייי

זה ממש מעולה והמורים יאהבו את זה !!!!!!!!!!! טנקייוווווווווווווווווווווווו

dylan

New member
אמממ.. ומעבר לזה?

מה ההגדרה של קצרה? 60 שניות? 5 דקות? יש הגבלה של שוטים? סאונד? מס' שחקנים? הגבלה יכולה להיות גם מבחינת הגדרת התרגיל וגם מבחינה טכנית כמובן (מגבלות טכניות כדאי לך אולי להעלות כי לפעמים מישו יכול להציע פתרון)..

רונה444

New member
אוקיי,

קודם כל תודה.. אין לי חסות או משהו כזה...כאילו תקציב.. אז זאת מגבלה אני מניחה סצנה קצרה משהו כמו דקה וחצי אני משערת.. אין הגבלה של שחקנים,שוטים,סאונד. זה צריך להיות על חפץ מסויים...או קשור בחפץ....

sprung monkey

New member
אני מעולם לא למדתי תסריטאות/צילום,

אבל הרבה פעמים פנו אליי לקבלת רעיונות, ותמיד הצעתי ללכת על הדבר הכי פשוט שיש. תתמקדי למשל בספסל בגן ציבורי. יש בדיחה מאד מצחיקה שאתם יכולים לביים. שתי זקנות יושבות על ספסל בגן ציבורי. הזקנה הראשונה פונה לחברתה: "תגידי, ברכה, את מריחה משהו מסריח? ברכה? ברכה...?"

רונה444

New member
חחחחחח

תמיד הדברים הפשוטים הם הכי אומנותיים ויפים. אבל הבדיחה ?! נראה לי אני אוותר..
אא..בובי ?!...אהבתי...זה יכול להיות יפה...אני אציע לקבוצה שלי.. אם למישהו יש עוד רעיונות..אז בבקשה.. תודה רבה !

ganooov

New member
../images/Emo26.gif ../images/Emo3.gif

תסריט עם חצי שוטינג סקריפט, אני אפילו לא זוכר איזו גרסה זה.. עיבוד של דיאלוג, מישהי עיבדה לתסריט ואני לקחתי את זה קצת קדימה.. אם תרצי את הרעיון, דברי איתי במסרים ואצור קשר בינך לבין הכותבת המקורית
. זה בערך דקה וחצי שתיים, חייב לעבור עיבוד מחדש, אבל זה אחלה כיוון
.

shellydeez

New member
אני דווקא חושבת שאם יש לך תוכנת ערי

יכה טובה את יכולה להתמקד אפילו באגרטל ולצם סצנה קצרה של למשל דרך איזה ידים הוא עבר.. אבל הכול תלוי אם יש לך תוכנת עריכה טובה... עוד רעיונות: מה דעתך על האדם כחפץ? זה יכול ליצור לך נקודת מבט די שונה.. ואז את יכולה להראות איך אנשים משתמשים באנשים.. בכל מיני צורות- חוסר כבוד, ניצול וכו'...

ganooov

New member
../images/Emo45.gif

הרעיון של האגרטל יפה, ועם צילום+תאורה טובה יכול לצאת נהדר
. (טחחחח. להכניס לרעיון הזה מונטאז' תמטי יכול להיות מזליב
)

רונה444

New member
אז ככה

תוכנת עריכה טובה? לא בבית ספרינו.. כלומר במגמה.. יש לנו איי מובי.. בכל מקרה, אהבתי ממש ממש את הרעיון של האדם כחפץ זה יכול לצאת ממש מגניב !!! :) ובקשר לתסריט שמישהו שם מקודם..על הבית קברות.. זה ממש ממש עצוב \: אהבתי אבל זה לא מתאים ממש לסצנה שביקשו ממנו לצלם..כי זה צריך להיות חפץ..... תודה רבה לכם !!!

ברונדבי

New member
אשמח לעזור

כמו שאני זוכר בלימודי הקולנוע שלי, הכי טוב בסצנה קצרה זה להביא דיאלוג מענין, ולשלב זוויות צילום מעניינות. תוכלי לעשות דיאלוג טיפשי, ואפילו מיותר, ותראי כמה זה יוצא טוב . דוגמא: בתוך אוטו, כמו בספרות זולה, (How do they say "bigmac"..( עקרונית, אין זה קשה. אני נגיד עשיתי דו שיח בין אדם לפחית שימורים, שבסוף הוא הורג אותה, אפשר משהו כזה. תוכלי לעשות כל דבר שעולה על רוחך, כי אחרי הכל, אין המטרה היא לרעיונות אלא לטיב היצירה. בהצלחה.

רונה444

New member
גם נחמד..

צודק שהכל תלוי בטיב היצירה.. אבל פשוט הקבוצה שלנו מלאה בחילוקי דעות...ולא הצלחנו למצוא משהו שכולם מסכימים.. וכן, מסתבר שאף אחד לא רוצה להתפשר..

למעלה