אחרי שביהמ"ש גילה הבנה לרצח מר שטרית, אפשר לטעון למשל שיגאל עמיר למעשה מגן השלטון; ויש לשחררו לחופשי עם פיצויים עמ"נ לאפשר חופש ביטוי ?

The Real Big Joe

Well-known member
מאמין שזו לא בעיה מעבר להבנת הנקרא - ההתיישנות מתיחסת למצב של התרחשות העונש; מגיע האסיר לוועדת שיחרורים ויכול לבלבל את המוח לפי החוק אם הגיע זמנו
שטויות

התיישנות עבירות במשפט פלילי

התיישנות מהווה מחסום דיוני מפני הגשת כתב אישום. הרציונאל לכך הוא שלא ניתן לרדוף אדם לנצח, ומכל מקום חלוף הזמן לכשעצמו יוצר קושי ראייתי. לפיכך אף אם במקרה מסויים קיימות לכאורה ראיות מוצקות לכך שנעברה עבירה, לא ניתן להעמיד בגינה לדין במידה וחלפה תקופת ההתיישנות, אלא אם קיימת הוראה מיוחדת מחריגה בחוק, המאפשרת זאת. תקופת ההתיישנות משתנה בהתאם לסיווג העבירה וחומרתה. כדי לחשב את תקופת ההתיישנות, יש לבחון באיזה עבירה מדובר, והאם התרחש “אירוע מפסיק” לצורך חישוב תקופת ההתיישנות, כפי שיבואר להלן.

שטויות

התיישנות עבירות במשפט פלילי

התיישנות מהווה מחסום דיוני מפני הגשת כתב אישום. הרציונאל לכך הוא שלא ניתן לרדוף אדם לנצח, ומכל מקום חלוף הזמן לכשעצמו יוצר קושי ראייתי. לפיכך אף אם במקרה מסויים קיימות לכאורה ראיות מוצקות לכך שנעברה עבירה, לא ניתן להעמיד בגינה לדין במידה וחלפה תקופת ההתיישנות, אלא אם קיימת הוראה מיוחדת מחריגה בחוק, המאפשרת זאת. תקופת ההתיישנות משתנה בהתאם לסיווג העבירה וחומרתה. כדי לחשב את תקופת ההתיישנות, יש לבחון באיזה עבירה מדובר, והאם התרחש “אירוע מפסיק” לצורך חישוב תקופת ההתיישנות, כפי שיבואר להלן.
מכיוון שמדובר בעבירת רצח, איזו התיישנות יש על המת ? הרי יגאל עמיר הוא בגדר "ניתן לרדוף לנצח" כי יש בנאדם מת (לא אל או משהו כזה)

Harrington

Well-known member
מנהל
מכיוון שמדובר בעבירת רצח, איזו התיישנות יש על המת ? הרי יגאל עמיר הוא בגדר "ניתן לרדוף לנצח" כי יש בנאדם מת (לא אל או משהו כזה)
אלא שלא מדובר על עבירת הרצח :). זאבי לא הואשם ברצח אלא במשהו ש׳מסביב׳ לכך. זאת כנראה הסיבה שמתאפשרת כאן הגנת התיישנות.

The Real Big Joe

Well-known member
חה חה חה הפרנויה שלך, כל שאלה נחשבת אצלך להתקפה שצריך להפוך לריב.
אני לא חייב לדעת על התיישנויות על פשעים.
לא לכולם יש קרובי משפחה בכלא.
אתה לא חייב לדעת על התישנות פשעים. אבל אתה גם לא חייב להגיב ולצא בהכרזות על משהו שאינך יודע...

בון דוק

Active member
אתה לא חייב לדעת על התישנות פשעים. אבל אתה גם לא חייב להגיב ולצא בהכרזות על משהו שאינך יודע...
הפורום לא של אבא שלך, אתה לא תחליט אם אני אצא בהכרזות או אני אצא ערום
תענה כמו בן אדם
לא כולם שואלים /מגיבים בצניות אז תפסיק עם הפרנוייה שלך

שאלתי כי אני לא יודע אז אסור לשאול?

The Real Big Joe

Well-known member
הפורום לא של אבא שלך, אתה לא תחליט אם אני אצא בהכרזות או אני אצא ערום
גם לא של אבא שלך. ואם תכתוב שטויות אז תצטרך לשמוע את זה

הרגישות הנעלבת שלך מוזרה בהתחשב בגסות הרוח של הכתיבה שלך:

מצד שני הצשפט הזה מעיד על טימטום מרשים: מי שיש לו קרוב בכלא, אינו קשור לההתיישנות...

בון דוק

Active member
גם לא של אבא שלך. ואם תכתוב שטויות אז תצטרך לשמוע את זה

הרגישות הנעלבת שלך מוזרה בהתחשב בגסות הרוח של הכתיבה שלך:

מצד שני הצשפט הזה מעיד על טימטום מרשים: מי שיש לו קרוב בכלא, אינו קשור לההתיישנות...
תגיד אתה מנותק מניסוחי הכתיבה שלך ?אתה לא קורא כיצד אתה פונה לגולשים, מגדף,מקלל ואתה מעיר לי ומשליך עלי את השליליות שלך.
אתה גם חסר חוש הומור. מי שלא מבין לגבי הקרוב בכלא שכתבתי בהומור הוא המטומטם.

The Real Big Joe

Well-known member
תגיד אתה מנותק מניסוחי הכתיבה שלך ?אתה לא קורא כיצד אתה פונה לגולשים, מגדף,מקלל ואתה מעיר לי וזורק עלי את שליליות שלך.
אתה גם חסר חוש הומור. מי שלא מבין שכתבתי בהומור הוא המטומטם.
touchy touchy, תחליט אם אתה רגיש או גס רוח. התערובת היא לא טעימה. בכל מקרה הומור אין לך.

jackie111

Well-known member
סיפור הרצח של ניסים שטרית ארע ב1986 על ידי
חסידי ברסלב ובאשורו של הרב אליעזר ברלנד.

רק בשנת 2021 בעקבות תכנית טלוויזיה "רב
הניסתר
" גילו שבעצם ניסים נרצח על ידי חברי
הקהילה. אבל זה לא מעשה הרצח היחידי שעשו
בשנת 1990 רצחו את אבי אדרי.

בין לבין עשו חסידיו עבירות מירמה, אלימות קשים.

ולמה לא שפטו אותם כמו ששופטים כל אזרח אחר
שעשה מעשים דומים? אותי זה יותר מדאיג ומזכיר
לי שר מסויים בממשלת ישראל שגם הוא עבריין.

למעלה