אני זקוק לחוכמת ההמונים לגבי בניית מחשב מחלקים משומשים שיש לי ..

לאחרונה נפלו לידיים שלי כמה רכיבי מחשבים תקינים ואני רוצה לבנות מהם מחשב
ההתלבטות שלי היא בעיקר בין לוח עם ציפסט H81 עם מעבד I3-4170 שיש לו רק 2 תושבות לזיכרונות לבין לוח עם ציפסט H67 עם מעבד I5-2400 שיש לו 4 תושבות לזיכרונות
יש לי הרבה זיכרונות של 2 גיגה מאשר של 4 גיגה וכולם תקינים (יש גם אחד של 8 אבל אני חושד בו שהוא לא 100% תקין)
ויש לי גם 2 SSD של 60 גיגה ריקים ואחד של 120 שמחולק בצורה מוזרה וכרגע רק 80 גיגה מנוצלים (כנראה ניסו לייצר מחיצה של לינוקס על השאר) ויש עליו חלונות 7 חוקי כי יש לי מדבקה עם סידורי על המארז

המחשב יהיה אצל חמתי בשביל שיהיה לילד מה לעשות בשבתות כשאנחנו אצלה וישמש בעיקר למשחק מיינקרפט ויוטיוב

השאלה שלי מה יעבוד יותר חלק ? מעבד I5 מדור 2 או I3 מדור 4 ?

em28

Well-known member
פחות חשוב דור המעבד, בהנחה והלוח והמעבד תקינים אלא יותר השאלה של הזכרונות.
לא אמרת אם הזכרונות (DDR2/3/4) מתאימים לשני הלוחות ואם הם באותה מהירות/יצרן.
בתיאוריה שני הלוחות תומכים ב-32GB זיכרון, אבל אם תגיע ל-16GB זה מספיק.
אמנם WIN7 דורש פחות זיכרון מ-WIN10, אבל לא יזיק לו בכלל עודף זיכרון.
קח בחשבון: ה-H67 לא תומך ב-USB 3.0 אם זה רלוונטי, מצד שני יש לו ים יציאות USB לעומת רק 2 יציאות USB3.0 ב-H81 ו-6 רגילות.
קח בחשבון 2: ה-H67 לא תומך בכרטיסי PCIE, מצד שני יש לו 6 יציאות SATA לעומת 4.

לסיכום:
- אם ה-H67 תקין הוא עדיף בעיני
- אם ה-8GB תקין ומתאים ל-H67 הייתי מנסה לבנות סביבו עוד שני 4GB מתאימים כך שיהיו 16GB
- אחרת נסה לקבץ 4 מודולים של 4GB באותה מהירות.

לגבי ה-SSD:
- אין מה לגעת בדיסק ה-120 (כי עליו הרשיון).
- 60+60 זה קצת מעט לאכסון, תמונות/וידאו של הנכדים יתפסו הרבה מקום, אבל תשקול להגדיל אחרי שתראה אם הכל עובד.

מה לגבי שאר מרכיבי לוח האם ? תקינים לגמרי ?
כרטיס המסך המובנה יסחב מיינקרפט ויוטיוב ברמה נורמלית ?

נערך לאחרונה ב:
מחשב אחד הגיע אלי שלם וזה הI5 והיה עליו הדיסק של WIN7 ושני כרטיסים של 2G ואחרי שהחלפתי לו ספק וראיתי שהוא נדלק אז הוספתי לו עוד 2 רכיבים של 2G ועבדתי איתו כמה ימים ואז ששמתי אותו בצד (החיסרון של הלוח הזה שהוא לא תומך באתחול מDOK)

את המחשב השני מצאתי ברחוב כמארז מפורק ללא דפנות או דיסק או זיכרונות וגם לו היה ספק לא תקין
החלפתי לו ספק ושמתי לו רכיב אחד של 4 G וראיתי שהמחשב נדלק ונכנס לביוס אבל לא בדקתי אותו יסודי מעבר לזה

שני הדיסקים של הSSD 60GB היו אצלי בצד ולאחרונה שימשו כדיסקיקם חיצוניים לגיבויים

הילד יהיה היחיד שישתמש במחשב המוגמר (חמתי קצת טכנופובית)

frankthe2

Active member
בעיני אין התלבטות
לוח עם ציפסט H81 עם מעבד I3-4170 הוא הפתרון עבורך ושוב בתנאי שהלוח אם תקין. לגבי זכרונות:
לוח אם עם ציפסט h81 יתמוך עד 16 גיגה, בדקתי גם את ה h67 וגם הוא עד 16 גיגה. במצב כזה מה שתצליח להשיג שיהיה תקין והכי גדול (8 גיגה עדיף על 4 לצורך העניין) יהיה טוב. תתקין win 10, לא צריך רשיון, ומה שהמחשב יתן - יתן.
אם אין צורך באחסון - הרד דיסק של ssd יתן לך פתרון נהדר למערכת הפעלה. אצלי מערכת הפעלה תופסת 24 גיגה לערך אז 60 גיגה זה מעל ומעבר...
לגבי ענין היוטיוב ושאר הדברים - אצל אחי יש מחשב בדיוק אותו דבר - h81, מעבד i3 4170, כרטיס מסך מובנה - יוטיוב עובד מצויין, גלישה עובדת טוב מאוד, לא אני ולא אחי משחקים אפילו לא מיינקראפט אבל בדקתי וכרטיס המסך הוא המינימום שנדרש עבור המשחק אז את הדרישות המינימליות יש לך.

em28

Well-known member
בעיני אין התלבטות
לוח עם ציפסט H81 עם מעבד I3-4170 הוא הפתרון עבורך ושוב בתנאי שהלוח אם תקין. לגבי זכרונות:
לוח אם עם ציפסט h81 יתמוך עד 16 גיגה, בדקתי גם את ה h67 וגם הוא עד 16 גיגה. במצב כזה מה שתצליח להשיג שיהיה תקין והכי גדול (8 גיגה עדיף על 4 לצורך העניין) יהיה טוב. תתקין win 10, לא צריך רשיון, ומה שהמחשב יתן - יתן.
אם אין צורך באחסון - הרד דיסק של ssd יתן לך פתרון נהדר למערכת הפעלה. אצלי מערכת הפעלה תופסת 24 גיגה לערך אז 60 גיגה זה מעל ומעבר...
לגבי ענין היוטיוב ושאר הדברים - אצל אחי יש מחשב בדיוק אותו דבר - h81, מעבד i3 4170, כרטיס מסך מובנה - יוטיוב עובד מצויין, גלישה עובדת טוב מאוד, לא אני ולא אחי משחקים אפילו לא מיינקראפט אבל בדקתי וכרטיס המסך הוא המינימום שנדרש עבור המשחק אז את הדרישות המינימליות יש לך.
בדקתי שוב את עניין הזכרון, זה טריקי - שני הלוחות תומכים בתיאוריה בעד 32GB.
ל-H81 יש מגבלה של עד 8GB לסלוט ויש רק שני סלוטים... אז הגענו ל-16GB, ל-H67 יש מגבלה של עד 4GB לסלוט ויש 4 סלוטים... ואז שוב 16GB.
בסופו של דבר הכל תלוי במצאי שבידי זאדק, גם אם ה-8GB תקין המקסימום שיצליח להגיע אליו הוא 12GB ולפי דבריו ה-8GB כנראה קלוקל.

זאדק, תן עדכון - לאן התקדמת ?

האמת שכרגע המחשב האישי שלי זה לוח H85 עם I3 4170 ודיסק מכני של טרה והוא עובד חלק והכל סבבה (בקרוב יוחלף במחשב חדש לגמרי)
1. הצרה שיש לי רק 3 רכיבים של 4G ולפחות שישה של 2G ככה שאם אני משתמש בH81 יהיה שם גג 8G
2. אתה בטוח שדיסק של 60GB יספיק לחלונות 10 לתפקד סביר ? כי אצל אימי יש דיסק כזה עם חלונות 7 והוא כמעט מלא לגמרי ואין לה כמעט כלום על המחשב
אני צריך לבדוק אבל אני חושב שיש לי בצד דיסק מכני של 500 שאני אוכל להוסיף לפרוייקט בשביל שיהיה לילד מקום לאחסון של קבצים+התקנות של המשחק והתוספים שלו ..

frankthe2

Active member
האמת שכרגע המחשב האישי שלי זה לוח H85 עם I3 4170 ודיסק מכני של טרה והוא עובד חלק והכל סבבה (בקרוב יוחלף במחשב חדש לגמרי)
1. הצרה שיש לי רק 3 רכיבים של 4G ולפחות שישה של 2G ככה שאם אני משתמש בH81 יהיה שם גג 8G
2. אתה בטוח שדיסק של 60GB יספיק לחלונות 10 לתפקד סביר ? כי אצל אימי יש דיסק כזה עם חלונות 7 והוא כמעט מלא לגמרי ואין לה כמעט כלום על המחשב
אני צריך לבדוק אבל אני חושב שיש לי בצד דיסק מכני של 500 שאני אוכל להוסיף לפרוייקט בשביל שיהיה לילד מקום לאחסון של קבצים+התקנות של המשחק והתוספים שלו ..
חג שמח!
בדקתי אותה מוזמן לבדוק אצלך - win 10 תופס אצלי 32 גיגה - windows יעבוד. מה לגבי השאר - תוכנות ונתונים? תלוי במשתמש עצמו. אצלי יש sql, selenuim, ועוד כל מיני תוכנות שאין לי מושג מתי איך ולמה התקנתי... התוכנות תופסות עוד 12 גיגה. אז יעבוד עם שני כוננים לצורך העניין של 60, וישאר הרבה מקום. אתה מזכיר לי שני חברים שלי - האחת התלוננה שאין מקום גם לאחר התקנה של windows מחדש ואין לה סרטים וכו' - התברר שהיא השאירה את כל קבצי ההתקנה של העדכונים וכל מיני קבצים זמניים, אחרי ניקוי הקבצים התפנה מ 120 גיגה שהיו תפוסים למשהו כמו 48 גיגה תפוס וזה הרבה יותר הגיוני ונורמלי. אז תבדוק בבקשה אצל אמא מה תופס סתם מקום. treesize או wintree יעזרו לך בעניין.
8 גיגה יספיקו לילד להתחלת העבודה.
דיסק מכני תקין של 500 יתרום רבות

למעלה