בגישה של רוח התקופה בעידן ביבי: מרוקאי נרצח לפני 38 שנים ועכשיו ביהמ"ש החליט "התיישנות" 🙄 והרוצח, אשכנזי, חופשי עד כה, לא יעמוד לדין. הבנתם ?

• פותח הנושא Zadig
  • פורסם בתאריך

דיברגנט חדש

Well-known member

בגישה של רוח התקופה בעידן ביבי: מרוקאי נרצח לפני 38 שנים ועכשיו ביהמ"ש החליט "התיישנות" 🙄 והרוצח, אשכנזי, חופשי עד כה, לא יעמוד לדין. הבנתם ?​

אתה |טמבל| נכון?
סיבת הרצח לא הייתה עדתית, אלא בגלל שהנרצח לא עמד בסטנדרט הצניעות שנידרש ממנו בקהילתו.

דיברגנט חדש

Well-known member
אאאההההה אני מבין 🤗 אז היה מותר לרצוח אותו |פטיש|
אתה גאון נכון ?
כאשר בין 2 האוזניים יש חלל ריק, לא מבינים את הנקרא, כי זה לא מה שטענתי, אלא טענתי שהוא נירצח לא בשל עדתו כפי שרצית לצייר.

לא נמאס לך כבר מהמסכנות המזרחית, שכל דבר רע בחיים שלכם, אתם חושבים שזה על רקע עדתי?

כאשר בין 2 האוזניים יש חלל ריק, לא מבינים את הנקרא, כי זה לא מה שטענתי, אלא טענתי שהוא נירצח לא בשל עדתו כפי שרצית לצייר.

לא נמאס לך כבר מהמסכנות המזרחית, שכל דבר רע בחיים שלכם, אתם חושבים שזה על רקע עדתי?
הוא מציג את הגישה המרוקאית השלטת.
(ואני לא מזרחי)

Zadig

Well-known member

אגב, אם נרצח מקנאות דתית, אז כדאי שתדע שלפי התורה לא פודים רוצח! עליו לשבת בכלא עד סוף ימיו (יש הסתייגות לזה, אבל לא אפוצץ לך את המוח), ואם הרוצח בורח מותר להרוג אותו.
אגב 2, גם אני לא מזרחי

דיברגנט חדש

Well-known member
אגב, אם נרצח מקנאות דתית, אז כדאי שתדע שלפי התורה לא פודים רוצח! עליו לשבת בכלא עד סוף ימיו (יש הסתייגות לזה, אבל לא אפוצץ לך את המוח), ואם הרוצח בורח מותר להרוג אותו.
אגב 2, גם אני לא מזרחי
ולמה אתה חושב שאכפת לי מה נקבע לפי התורה?

דיברגנט חדש

Well-known member
אתה אומר לא ככה, כי, ככה ומבקש שאבין (ורצח זה רצח)
הוספתי בעריכה בתגובתי הקודמת שתדע מה דעתי על הרצח עוד לפני שהספקת להגיב (כנראה, היית באמצע תגובתך).
בסה"כ, פירשנתי את אשר היה מבלי להביע דעה.

The Real Big Joe

Well-known member

בגישה של רוח התקופה בעידן ביבי: מרוקאי נרצח לפני 38 שנים ועכשיו ביהמ"ש החליט "התיישנות" 🙄 והרוצח, אשכנזי, חופשי עד כה, לא יעמוד לדין. הבנתם ?​

מדובר בשאלה משפטית נטו. לא באשמת הרצח או העדרה. אני מניח שזה יגיע לערעור ונקבל פסיקה משפטית. ככל שזה מעצבן, בית המשפט אומר בהתנצלות שהחוק הוא חוק.

מדובר בשאלה משפטית נטו. לא באשמת הרצח או העדרה. אני מניח שזה יגיע לערעור ונקבל פסיקה משפטית. ככל שזה מעצבן, בית המשפט אומר בהתנצלות שהחוק הוא חוק.
הביא טיעון "בגישה של רוח התקופה בעידן ביבי" הוא רשם במפורש.
אגב,
ממתי קיים החוק ? מי יזם אותו ?

jackie111

Well-known member
הרצח בוצע בשנת 1986
הוא פוענח בשנת 2021
(25 שנה לאחר הרצח)

אם גילתה החקירה מי הרוצחים רק בשנת 2021, עד
היום עברו רק 3 שנים. ולכן צריך לנהל את המשפט
כאילו קרה במועד הגילוי.

הרצח קרה על רקע של קנאות דתית. ולכן אסור להיות סלחן
המעשה כי יעשה שוב. הרוצחים והקבוצה ממנה הגיעו עדיין