האם מותר לשאול על סינון מים לפני קנייה

exprexs

Member
היי. אני מנסה לסנן מים בבית, ויש תוצאות לא לגמרי רעות, אך לא לשביעות רצוני.

האם אפשר לשאול אתכם לפני שאני מזמין באליאקספרס מע' כלשהי ?

רשר

Well-known member
מנהל
מותר וכדאי תמיד
בכל מקרה כדאי להגדיר את הבעיה לפני ואת המצב עכשיו

exprexs

Member
זה קצת קשה לקצר...
אני מאוד אוהב מים. בעיקר מים מינרליים, אבל לא רק מים מינרליים.
לדוגמא- יש מיני בר מים בסופרמרקט, מיני בר מים של יצרן מאוד מוכר בתחום. ואני מאוד אוהב את טעם המים שיוצאים מהמתקן.
מה לא עשיתי....
קניתי בית מסנן בגודל 10 אינץ', שהגיע גם עם מסנן שלא ברור לי מהו גודל הסינון שהוא מבצע.
קניתי גם מסנן קו מים שחיברתי אליו.
המים שמתקבלים, לא מגיעים לאותה איכות של המיניבר מים בסופר השכונתי.
אמרתי, אולי אני אסנן את המים שמתקבלים בקנקן בריטה שיש לי, וגם זה לא נתן אותה תוצאה.

קניתי פילטר פחם 10 אינץ' ושמתי אותו בהתקן הפילטר יחדיו עם מסנן הקו מים. לא מגיע לאותה איכות מים.
מדובר בפילטר פחם שעלה לי מעט ( 30 שקל בהום סנטר ).

יש ברשותי גם פילטר 5 מיקרון חדש באריזה שלא עשיתי בו שימוש עדיין. הוא עדיין עטוף בניילון שלו.

אז זה בעצם העניין.

בינתיים גם גיליתי משהו על המסנן של המיני-בר.
כאן בסרטון.
מסתבר שמדובר בעצם במסנן מים מסוג בלוק פחם די מעובה.
זה בעצם שלב אחד של סינון מים.

1713629901400.png

1713629855336.png

רשר

Well-known member
מנהל
הציוד שיש לך מספיק כדי להגיע לרמת איכות מים גבוה מאוד עד מתחת לאוסמוזה,
לכן המשך לחפש קרבי סינון תואמי הציוד שלך עד שתגיע לטעם הקרוב ביותר לטעמך,
כל ציוד עם פחם (מי שנותן את הטעם למים) יוציא איכות תואמת למתקן הציבורי שמקבל אותם המים כמו שלך,
טעם זה כבר עניין אישי שגם משתנה עם זמן חיי המסנן ויתכן שמה שטעים לך בסופר הנו מסנן זקן לא תקין💸

נערך לאחרונה ב:

exprexs

Member
תודה בינתיים על התשובות....

אני עדיין תוהה אם יתכן שהטעם הלא לגמרי משובח של המים שלי, נסב על הקמצנות שלי. מפני שאני למעשה משתמש בפילטר סינון שאני לא יודע מה רמת הסינון שלו.
הוא פשוט היה שם בבית המסנן, כלול באריזה.

יתכן שאחליף את הפילטר הזה.... אני פשוט חייב לנסות משהו אחר.
אם שום דבר לא ילך, יתכן שאני אזמין מע' שהיא מן חיקוי למע' BERKEY.

רשר

Well-known member
מנהל
טעם לא משתנה בעקבות סינון אלא רק בגלל ספיחה של פחם פעיל כלור (לכן מונע המשך חיטוי) וחומרים בכמויות זעירות כמו מתכות,
לרוב בסוף מקבלים מים ללא טעם כלל או טעם של זיהום מאכסון מים במיכל המאגר של המערכת וצנרת,
אני שותה כל חיי מי ברז בכל מקום (מעל ל70 שנה)

exprexs

Member
אבל המים שמתקבלים בסינון שאני מבצע, אינם חסרי טעם. יש להם טעם רק שאני לא יודע איך לקרוא לו בדיוק.

זה כבר כמה שנים שאני שובר את הראש בעניין הזה, שאני רוצה מים כמו של המיני בר מים בסופרמרקט, והתוצאה לא בדיוק אותו דבר.
לא יודע אם זה עניין של סינון פיזי או ספיחת כימיקלים.
כל פעם אני קונה פילטר אחר, ושוב מתאכזב.

הייתי מוכן כבר לקנות את הפילטר של תמי 4, אבל אני לא יודע איך לחבר אותו לברז מכל סוג ( החיבורים שלו ייחודיים למתקן ).

exprexs

Member
אני מעדכן.... מקווה שזה מעניין.
החלפתי את המסנן ההוא המקורי שקיבלתי בעת קניית בית המסנן.
אני עדיין לא יודע מהי יכולת הסינון שלו, מפני שהדבר לא צוין בשום מקום באריזה של בית המסנן. אבל הוא אכן סינן חלודה וחול ואולי גם עניינים אחרים. יתכן שהוא מן מסנן ראשוני שכזה... אבל אני חושב שזה לא היה 5 מיקרון אלא גדול יותר מ 5 מי'קרון, גם אם הוא נראה כמו פילטר 5 מיקרון.

הקיצור, שמתי שם פילטר 5 מיקרון וכן פילטר פחם כמו בתמונה שצירפתי. ומיד שמתי לב להבדל.
הטעם שהתקבל, היה נקי יותר.
אז אני אומר- מה שהפריע לי עם הפילטר הקודם ( הפילטר המקורי שקיבלתי כלול עם בית המסנן ) זה כנראה.... חלודה / אבק ( כנראה ).
לא רואים את החלודה, וגם אין לה טעם בעת הלגימה עצמה, אלא לאחר שיהוי מסוים, ובעת שהלשון כבר כמעט יבשה. וזה כך כשלוגמים מים פושרים ( לא תה או קפה ).
מקווה שאני לא מבלבל בשכל עם כל המילים האלה.

יכולתי לומר את הדברים בקיצור- שאיכות המים בסינון הקודם, בינונית. מפני שהם מכילים חלודה / אבק. אבל העניינים אינם כה פשוטים לביטוי מילולי.
כשמתבטאים לקוני, תמיד יש מישהו שאומר לך שאתה שטחי או מקמץ במילים או טועה.

למעלה