סמוטריץ' המנוול מסרב לטפל ביוקר המחיה : "קודם צריך להיכנס לרפיח, ואז נטפל במחירי הדלק"

Cranio

Active member
ראש הממשלה ביקש לקבוע פגישה עם שר האוצר כדי לדון בנושאים שזוכים לדעתו לטיפול לקוי, אך שר האוצר "מרח" את הניסיונות - במחאה על סירובו של נתניהו להורות על מבצע צבאי בדרום עזה.
"קודם צריך להיכנס לרפיח, ואז נטפל במחירי הדלק", אמר. לדברי גורם בלשכת רה"מ, פגישה נקבעה לבסוף - לאחר לחצים רבים

פרסום ראשון: על רקע הטיפול הלקוי, לדעת ראש הממשלה בנימין נתניהו, בסוגיית יוקר המחיה - ניסו אנשיו בימים האחרונים לקבוע פגישה בינו לבין שר האוצר בצלאל סמוטריץ' כדי לקדם את הטיפול בעניינים הכלכליים. אולם לדברי גורמים בלשכה, סמוטריץ' "מרח" ודחה את הניסיונות.

שני כהניסטים משיחיים + ראש ממשלה בלתי כשיר מחזיקים בשבי את המדינה .

סמוטריץ' באולטימטום לנתניהו: אטפל ביוקר המחיה - אחרי רפיח (msn.com)

Harrington

Well-known member
מנהל
ראש הממשלה ביקש לקבוע פגישה עם שר האוצר כדי לדון בנושאים שזוכים לדעתו לטיפול לקוי, אך שר האוצר "מרח" את הניסיונות - במחאה על סירובו של נתניהו להורות על מבצע צבאי בדרום עזה.
"קודם צריך להיכנס לרפיח, ואז נטפל במחירי הדלק", אמר. לדברי גורם בלשכת רה"מ, פגישה נקבעה לבסוף - לאחר לחצים רבים

פרסום ראשון: על רקע הטיפול הלקוי, לדעת ראש הממשלה בנימין נתניהו, בסוגיית יוקר המחיה - ניסו אנשיו בימים האחרונים לקבוע פגישה בינו לבין שר האוצר בצלאל סמוטריץ' כדי לקדם את הטיפול בעניינים הכלכליים. אולם לדברי גורמים בלשכה, סמוטריץ' "מרח" ודחה את הניסיונות.

שני כהניסטים משיחיים + ראש ממשלה בלתי כשיר מחזיקים בשבי את המדינה .

סמוטריץ' באולטימטום לנתניהו: אטפל ביוקר המחיה - אחרי רפיח (msn.com)
אשריהו שר האוצר היקר על פועלו. טוב שכראש מפלגה חשובה בקואליציה הוא מציג את דרישותיו ומתנה את תנאיו (בדיוק אגב כפי ש100% ממפלגות הקואליציה עשו מאז קום המדינה, בכל קואליציה דמוקרטית שהייתה כאן בין אם משמאל ובין אם מימין). אשריך על הבאת הדברים החשובים האלה לידיעת קוראי הפורום!

1ספי11

Well-known member
אשריהו שר האוצר היקר על פועלו. טוב שכראש מפלגה חשובה בקואליציה הוא מציג את דרישותיו ומתנה את תנאיו (בדיוק אגב כפי ש100% ממפלגות הקואליציה עשו מאז קום המדינה, בכל קואליציה דמוקרטית שהייתה כאן בין אם משמאל ובין אם מימין). אשריך על הבאת הדברים החשובים האלה לידיעת קוראי הפורום!
הבעיה כאן היא לא סמוטריץ אלא נתניהו שמקבל אולטימטום ומכן הקריב את רווחת האזרחים כדי לקיים את ממשלתו.

Harrington

Well-known member
מנהל
הבעיה כאן היא לא סמוטריץ אלא נתניהו שמקבל אולטימטום ומכן הקריב את רווחת האזרחים כדי לקיים את ממשלתו.
כמו כל מפלגת שלטון שמקבלת את התנאים שמציבים לה מפלגות הקואליציה. נתניהו לא שונה מבחינה זו מכל ראש ממשלה אחר, בין אם מימין ובין אם משמאל. האם זאת בעיה? שאלה של השקפת עולם. מבחינתי, ברגע שמשהו מתקיים אצל כולם ולעולם, אין לי עניין מיוחד להגדיר את זה כבעיה. זה פשוט מיותר מהטעם הפשוט שזאת לא בעיה שניתן לפתור אותה ממילא :).

כמובן שמבחינת החברה' שלך ברגע שמדובר בנתניהו צריך להדגיש ולעשות כאילו קורה כאן משהו חריג או מיוחד. אבל קשה לי להאמין שיש מישהו שלא יודע לראות דרך מסך הערפול הזה מהיכן זה נובע ומגיע ;-).

The Real Big Joe

Well-known member
כמו כל מפלגת שלטון שמקבלת את התנאים שמציבים לה מפלגות הקואליציה. נתניהו לא שונה מבחינה זו מכל ראש ממשלה אחר, בין אם מימין ובין אם משמאל. האם זאת בעיה? שאלה של השקפת עולם. מבחינתי, ברגע שמשהו מתקיים אצל כולם ולעולם, אין לי עניין מיוחד להגדיר את זה כבעיה. זה פשוט מיותר מהטעם הפשוט שזאת לא בעיה שניתן לפתור אותה ממילא :).

כמובן שמבחינת החברה' שלך ברגע שמדובר בנתניהו צריך להדגיש ולעשות כאילו קורה כאן משהו חריג או מיוחד. אבל קשה לי להאמין שיש מישהו שלא יודע לראות דרך מסך הערפול הזה מהיכן זה נובע ומגיע ;-).
מה שעולה מדבריך, שבגלל אילוצים קואליציוניים מותר לשר האוצר לא למלא את תפקידו.

Harrington

Well-known member
מנהל

מה שעולה מדבריך, שבגלל אילוצים קואליציוניים מותר לשר האוצר לא למלא את תפקידו.
הממ... שאלה מעניינת. לכאורה לכל שר מותר. או אם תרצה, נגדיר את זה כאסור, אבל זה לא ישנה הרי את המציאות שכאמור מעלה, כל מפלגות הקואליציה (ולא משנה אם מימין או משמאל) לעולם עשו זאת :). אגב נזכיר שסמוטריץ' בכלל מכחיש את הדיווח כולו וטוען שבשום שלב לא סירב לפגישה עם רוה"מ בנושא יוקר המחיה.

בכל מקרה אם תרצה, במקום להגדיר את זה שר שלא מבצע את תפקידו, תגדיר את זה כאיום מפלגתי לפרוש מהקואליציה אם כן או לא יקרה מה שהמפלגה דורשת ממפלגת השלטון והנה פתרת את שאלת המותר-אסור מן היסוד :). הרי איש לא חולק על סמכותה של מפלגה להציג דרישות כתנאי לחברותה בקואליציה (ושוב, גם אם כן נחלוק, זה לא ישנה שזאת המציאות השלטונית בישראל מאז יום הקמתה).

The Real Big Joe

Well-known member
במקום להגדיר את זה שר שלא מבצע את תפקידו, תגדיר את זה כאיום מפלגתי לפרוש מהקואליציה אם כן או לא יקרה מה שהמפלגה דורשת ממפלגת השלטון והנה פתרת את שאלת המותר-אסור מן היסוד
אתה מבלבל את המוח. סמוטריץ' לא מאיים. סמוטריץ לא עושה כלום ומתנה עשייה שהיא חובתו במילוי התפקיד בתנאים לא קשורים ולא רלוונטים.

Harrington

Well-known member
מנהל
אתה מבלבל את המוח.
יעני אתה מבקש לטעון שיש לך מוח שאפשר לבלבל? מעניין..
סמוטריץ' לא מאיים.
טוב מאוד. שיבצע עדיף :).
סמוטריץ לא עושה כלום
מנהל את כלכלת ישראל ובהצלחה לא מבוטלת למקרה שלא עודכנת. אבל מעבר לזה אכן אין ספק בכלל שאתה עושה יותר מהכורסא הנוחה בביתך.
ומתנה עשייה שהיא חובתו במילוי התפקיד בתנאים לא קשורים ולא רלוונטים.
התייחסתי לכך למעלה. בחירתך להתעלם מדברי ורק לנצלם כדי לחזור על המניפסט שלך, בחירה נחמדה אמנם, אבל די משעממת ושחוקה. תצטרך להמשיך בלעדי בנסיבות כאלו (עד שתצליח להתעלות על עצמך ולהתייחס עניינית כמובן).

מיצינו.

The Real Big Joe

Well-known member
מנהל את כלכלת ישראל ובהצלחה לא מבוטלת למקרה שלא עודכנת
צריך להיות אידיוט גמור לומר דבר כזה. you qualify!

אבל מעבר לזה אכן אין ספק בכלל שאתה עושה יותר מהכורסא הנוחה בביתך.
אידיוט אמרתי?! - אני לא שר האוצר ואני לא צריך לעשות כלום. הבעיה שהשר לא עושה יותר ממני.

התייחסתי לכך למעלה. בחירתך להתעלם מדברי ורק לנצלם כדי לחזור על המניפסט שלך, בחירה נחמדה אמנם, אבל די משעממת ושחוקה. תצטרך להמשיך בלעדי בנסיבות כאלו (עד שתצליח להתעלות על עצמך ולהתייחס עניינית כמובן).
תגיד, אין לך שום כבוד עצמי? איך אתה משתטה? המיניסטר מסרב לטפל ביוקר המחיה בגלל שלא נכנסים לרפיח. אתה מגן עליו?

Harrington

Well-known member
מנהל
צריך להיות אידיוט גמור לומר דבר כזה. you qualify!
שמחתי לשמוע. תמיד מעדיף את ההתייחסות העניינית על פני הסיסמאות שלך. גם אם אינך יכול מבלי לקלל :).
אידיוט אמרתי?!
אין צורך שתגיד. אתה מוכר לכל גולש כאן לדעתי, גם בלי הזדהות מיוחדת בהצהרות בומבסטיות.
- אני לא שר האוצר ואני לא צריך לעשות כלום. הבעיה שהשר לא עושה יותר ממני.
התייחסתי לכך למעלה. לא רואה צורך לחזור על עצמי רק כי אתה קצת בעייתי בתחום הבנת הנקרא.

תגיד, אין לך שום כבוד עצמי?
מולך? לא :). אני מוכן לרדת לכל רמה בשביל האתנחתאות הקומיות האלה.
איך אתה משתטה?
לאט ובזהירות. ואתה?
המיניסטר מסרב לטפל ביוקר המחיה בגלל שלא נכנסים לרפיח. אתה מגן עליו?
כשתתייחס מתישהו עניינית לדברי, אשקול לענות בפעם החמישית לשאלה הזאת. עד אז, בשביל מה אתה שואל אם ממילא אתה מתעלם מהתשובות שאתה מקבל? תכל'ס לא הגנתי עליו ואיני מרגיש צורך לעשות זאת. רק אמרתי שזה משהו שכולם עושים, מכל המפלגות ומכל הצדדים הפוליטיים במדינה. תתמודד (או שכרגיל, לא :)).

1ספי11

Well-known member

זה בערך כמו שר בריאות שלא מאשר לבתי חולים לקנות תרופות עד שיקימו את בית המקדש.

בון דוק

Active member
גם אחרי רפיח הוא לא יטפל כי הוא קפיטליסט.
מזל שאני לא סובל חלב המחיר לא גולש.

Cranio

Active member
גם אחרי רפיח הוא לא יטפל כי הוא קפיטליסט.
מזל שאני לא סובל חלב המחיר לא גולש.
לא משום שהוא קפיטליסט אלא בגלל שהוא אפס מאופס חסר כישורים שמצטיין רק בלשדוד ולרוקן את הקופה הציבורית בשביל הבייס שלו .

איציק5111

Well-known member
לא משום שהוא קפיטליסט אלא בגלל שהוא אפס מאופס חסר כישורים שמצטיין רק בלשדוד ולרוקן את הקופה הציבורית בשביל הבייס שלו .
נכון כמו הממשלה הקודמת של לפיד בנט וליברמן,

אבל לצערי העם שלי מעריץ פוליטיקאים וחושב שמגיע להם רק לקחת ולהתעלל בציבור.

להזכירך כל אזרחי ישראל הצביעו לטובת החוק הנורבגי הממשלות המנופחות וזאת שחיתות

Cranio

Active member
נכון כמו הממשלה הקודמת של לפיד בנט וליברמן,

אבל לצערי העם שלי מעריץ פוליטיקאים וחושב שמגיע להם רק לקחת ולהתעלל בציבור.

להזכירך כל אזרחי ישראל הצביעו לטובת החוק הנורבגי הממשלות המנופחות וזאת שחיתות
נכון שהממשלה הקודמת לא הצליחה לטפל ביוקר המחיה אבל הממשלה הנוכחית שנבחרה בעיקר על סמך ההבטחה הנחרצת לטפל בעליית המחירים
לא רק שהיא שיקרה כי המחירים לא מפסיקים לעלות אלא גם בזזה את הקופה וחילקה כספים במרמה לקהלים שלה בלבד.

איציק5111

Well-known member
נכון שהממשלה הקודמת לא הצליחה לטפל ביוקר המחיה אבל הממשלה הנוכחית שנבחרה בעיקר על סמך ההבטחה הנחרצת לטפל בעליית המחירים
לא רק שהיא שיקרה כי המחירים לא מפסיקים לעלות אלא גם בזזה את הקופה וחילקה כספים במרמה לקהלים שלה בלבד.
בממשלה הקודמת היה להם אינטרס ממנסור אז הוא נהנה

למעלה