על המדף🎬

יעלקר

Well-known member
מנהל
1715082684480.png

לו יכולתי לבקש לי משאלה-פרנץ הולר, רוטראוט סוזנה ברנר/הוצאת עם עובד/2001/קטגוריה: ראשית קריאה, ילדים ונוער​

ברברה מאד מאד רוצה להיות תלמידה טובה,
ובכלל – ילדה מוצלחת, שכולם אוהבים ומעריכים אותה.
אז אולי תופיע איזו פיה טובה ותעזור לה?
כן, הפיה מופיעה דווקא. אבל ברברה מתרגשת כ"כ,
ששלוש פעמים היא מבקשת ממנה משאלה לא נכונה,
ברברה מסכנה... מסכנה? לא ולא – כי יש הפתעות בעולם!

ספר על משאלות, על חברים וחברות ועל שמחה.

רוטראוט סוזאנה ברנר, כלת פרס אנדרסן 2016 היא מאיירת גרמניה, ילידת 1947 המרבה לאייר ספרי ילדים, כאלה שכתבו אחרים וכאלה שכתבה בעצמה. היא זכתה בפרסים רבים בזכות הגישה ההומנית, ההומור והמעורבות בחיי ילדים.

* לו יכולתי לבקש לי משאלה , מאת פרנץ הולר , איורים : רוטראוט סוזנה ברנר , עם עובד 2111 , כמו סיפורו של אנדר יה , גם הסיפור שכתב פרנץ הולר עוסק במשאלות . ברברה , ילדה קטנה שכבר לומדת בבית הספר , איננה מרוצה מעצמה . המראה שלה לא מוצא חן בעיניה , ההישגים הלימודיים שלה אינם טובים דיים , ואפילו בשיעורי ההתעמלות היא איננה מצליחה כמו שהייתה רוצה . ברברה רוצה כל כך להשתנות ! רוצה כל כך להיות ילדה מוצלחת ומצליחה ! כמו בספרו של אנדר יה , שגיבורו מסיק שהקומקום של סבא הוא פלאי ואפשר לבקש ממנו משאלות , גם כאן מופיע המוטיב העל-טבעי : ברברה מקווה , מפללת , שתופיע פ יה טובה שתמלא את משאלותיה . היא תדע מה לומר ! היא יודעת בדיוק מה היא רוצה לשנות ! אמנם הנס מתרחש והפיה מופיעה , אבל מי שחושב שבזאת תמו צרותיה של ברברה – טועה . ברברה נכשלת שוב ושוב , מבקשת משאלות שונות מאלה שתכננה לבקש , ובכל זאת – הפלא ופלא – דברים טובים מתחילים להתרחש . חייה משתנים לטובה , הופעתה החיצונית כבר נראית לה מוצלחת יותר , הישגיה משתפרים ו היא הולכת ונעשית שבעת רצון מעצמה . לא הפייה שינתה את הדברים , הם השתנו בזכות האופטימיות של ברברה , בזכות ההרגשה הפנימית שלה והדרך שבה תפסה את דמותה ואת כישוריה , ובזכות היכולת שהלכה והתפתחה בה לקבל את עצמה על מאפייניה ותכונותיה החיוביים והחיוביים פחות . בלי שניסחה את הדברים במילים – ברברה למדה שבה עצמה טמונים היכולת לאהוב את עצמה והכוח לחולל שינויים בחייה .

*https://itu.cet.ac.il/לו-יכולתי-לבקש-לי-משאלה/

*

מומלץ ביותר

למעלה