שאלה לשמאלנים, אתם תומכים בפתרון שתי המדינות, יש הפגנת פלסטינים אחת היום בעולם שגם תומכת בזה?

marabo

Well-known member
ואתה רוצה לגרש את הפלשתינים של יוש ממולדתם.
כמו שאתם גירשתם את ערביי שייח מוניס מולדתם
שוב הצביעות השמאלנית המחליאה
בבחירות בוחרים מיפלגה,
הפרושה על הרבה מאד סעיפים.
ועיקרה בפרטים המנהיגים את המפלגות.

במישאל עם בוחרים סעיף אחד ויחיד.
נושא שנמרח על כמה מיפלגות, וכמה אישים, ממיפלגות שונות.

וכאשר הסעיף הזה מנוטרל מפולחני אישיות, ומכל הדמגוגיות מסביב,
העם יוכל להתייחס לכך ביותר כובד ראש ממוקד.
העם היהודי לא יוותר על אדמתו.
העם השמאלני אולי.
למזלנו, הוא לא הרוב

Henry0

Well-known member
אני נציג החמאס? התבלבלת
אני קורא לחיסולם אתם בקפלן קוראים להפסקת הלחימה
היגיון של אדם חסר כל היגיון

אתה נציג החמאס,
לא במישרין, אלא בעקיפין,
אבל אתה טיפש מדי להבין זאת.

בגלל טיפשותך וחוסר הגיונך,
תוצאות הרצונות שלך, יביאו אותנו בסופו של דבר,
בדיוק למקום שבו החמאס רוצה.

נערך לאחרונה ב:

Henry0

Well-known member
העם היהודי לא יוותר על אדמתו.
היגיון של אדם חסר היגיון

אתה צריך להחליט,
האם אתה רוצה לוותר על 24% מהאדמות,
או על כל ה- 100% ?

בפעם האחרונה שהחלטת,
וויתרת למעשה על 100% לאורך 2,000 שנים.

איש לא מבטיח לנו,
שבפעם הבאה שנפסיד (ואי פעם באחת ממלחמות העתיד נפסיד),
שנוכל בכלל להתעשת, גם אחרי 2,000 שנים.

נערך לאחרונה ב:

marabo

Well-known member
היגיון של אדם חסר היגיון

אתה צריך להחליט,
האם אתה רוצה לוותר על 24% מהאדמות,
או על כל ה- 100% ?

בפעם האחרונה שהחלטת,
וויתרת למעשה על 100% לאורך 2,000 שנים.

איש לא מבטיח לנו,
שבפעם הבאה שנפסיד (ואי פעם באחת ממלחמות העתיד נפסיד),
שנוכל בכלל להתעשת, גם אחרי 2,000 שנים.
לא ויתרתי על מילימטר
זכותי להחליט מתי אני חי בבית שלי ומתי לא
אין לאף אחד זכות להשתלט עליו בהעדרי

Henry0

Well-known member
לא ויתרתי על מילימטר
זכותי להחליט מתי אני חי בבית שלי ומתי לא
אין לאף אחד זכות להשתלט עליו בהעדרי
שימוש בזכויות בצורה מטומטמת,
גורמת לתוצאות הרות אסון.

ומי כמו אבותינו הוכיחו זאת.

marabo

Well-known member
שימוש בזכויות בצורה מטומטמת,
גורמת לתוצאות הרות אסון.

ומי כמו אבותינו הוכיחו זאת.
תקפוץ לי
זו ארץ ישראל ויש לי את כל הזכויות עליה עד גרגר החול האחרון

Harrington

Well-known member
מנהל
בבחירות בוחרים מיפלגה,
הפרושה על הרבה מאד סעיפים.
ועיקרה בפרטים המנהיגים את המפלגות.

במישאל עם בוחרים סעיף אחד ויחיד.
נושא שנמרח על כמה מיפלגות, וכמה אישים, ממיפלגות שונות.

וכאשר הסעיף הזה מנוטרל מפולחני אישיות, ומכל הדמגוגיות מסביב,
העם יוכל להתייחס לכך ביותר כובד ראש ממוקד.
כל זה נכון, אבל זה עדיין לא מצדיק קיום משאל עם על משהו שעל-פי תוצאות הבחירות האחרונות (וכן, הן בהחלט מלמדות משהו) שיעור התומכים בו נמוך מהנדרש לעבור את אחוז החסימה לבית הנבחרים הישראלי.

בקיצור, לאחר שיתקיים משאל עם בשאלה איזו גבינה להגדיר כמאכל הלאומי והאם גדרות פורמליים צריכות להיות צבועות בכחול או בירוק, אולי נגיע גם למשאל עם אם צריך לחזור לגבולות 1949 אם לאו. עד אז, נסתפק באמירת הציבור את דעתו בעניין זה בבחירות הכלליות.

Henry0

Well-known member
כל זה נכון, אבל זה עדיין לא מצדיק קיום משאל עם על משהו שעל-פי תוצאות הבחירות האחרונות (וכן, הן בהחלט מלמדות משהו) שיעור התומכים בו נמוך מהנדרש לעבור את אחוז החסימה לבית הנבחרים הישראלי.

בקיצור, לאחר שיתקיים משאל עם בשאלה איזו גבינה להגדיר כמאכל הלאומי והאם גדרות פורמליים צריכות להיות צבועות בכחול או בירוק, אולי נגיע גם למשאל עם אם צריך לחזור לגבולות 1949 אם לאו. עד אז, נסתפק באמירת הציבור את דעתו בעניין זה בבחירות הכלליות.
מרחן בלתי נילאה

Harrington

Well-known member
מנהל

שאלה לשמאלנים, אתם תומכים בפתרון שתי המדינות, יש הפגנת פלסטינים אחת היום בעולם שגם תומכת בזה?​

יש בעיה עם עצם השאלה, שכן אין חיה כזאת "פתרון שתי המדינות". יש את תזת שתי המדינות, אבל אין בתזה הזאת שום פתרון לשום בעיה. זאת מעבר לכך שכל שני אנשים שמדברים על 'שתי המדינות' מתכוונים למשהו אחר בתכלית השוני, כך שבלי יישור קו מה כל אחד רואה במונח הזה, ממילא אף דיון לא יכול להיות רציני.

The Real Big Joe

Well-known member
יש בעיה עם עצם השאלה, שכן אין חיה כזאת "פתרון שתי המדינות". יש את תזת שתי המדינות, אבל אין בתזה הזאת שום פתרון לשום בעיה. זאת מעבר לכך שכל שני אנשים שמדברים על 'שתי המדינות' מתכוונים למשהו אחר בתכלית השוני, כך שבלי יישור קו מה כל אחד רואה במונח הזה, ממילא אף דיון לא יכול להיות רציני.
בלי שתי מדינות אין פתרון לסכסוך. מה שלא אומר שעם שתי מדינות יבוא פתרון.

Harrington

Well-known member
מנהל
בלי שתי מדינות אין פתרון לסכסוך. מה שלא אומר שעם שתי מדינות יבוא פתרון.
אולי לא, אבל כמו שכתבתי למעלה, גם עם שתי המדינות אין פתרון לסכסוך. זה מהטעם הפשוט והמצער שהצד השני לא מעוניין במדינה לצידך אלא במדינה במקומך. הוא לא מעוניין לסיים את הסכסוך ואין כיום בנמצא הנהגה פלסטינית לא שמעוניינת, לא שמוסמכת ולא שיש לה את הכוח להכריז על תום הסכסוך.

לכן אמרתי קודם שאין בתזת שתי המדינות פתרון ממשי (לסכסוך).

Henry0

Well-known member
גם עם שתי המדינות אין פתרון לסכסוך. זה מהטעם הפשוט והמצער שהצד השני לא מעוניין במדינה לצידך אלא במדינה במקומך.
אנשים מאמינים במה שחונכו להאמין.

בזמן אוסלו האמינו ב-2 עמים "זה לצד זה".
ההתנהלות הישראלית דחפה אותם לזרועות החמאס,
שלימד אותם להאמין "זו במקום זו".

אנשים טיפשים רואים מצב קיים,
אנשים חכמים מבינים איך ניתן לשנות אותו.

נערך לאחרונה ב:

Harrington

Well-known member
מנהל
אנשים מאמינים במה שחונכו להאמין.
לפעמים. אבל לפעמים הם פשוט מסתכלים על העובדות, מנצחים את המציאות, מגיעים למסקנה ומאמינים בה.
בזמן אוסלו האמינו ב-2 עמים "זה לצד זה".
הישראלים כן. ההנהגה הפלסטינית לא.
ההתנהלות הישראלית דחפה אותם לזרועות החמאס,
שלימד אותם להאמין "זו במקום זו".
כן נו כמובן. ישראל אשמה (ובתוך ישראל ביבי). לא חשבתי לרגע אחרת. אבל, תצטרך לסלוח לי שאני לא מכבד את מרחנותך הבלתי נלאית, זה לא ממש קשור למה שכתבתי :). מה שאותי מענין זה מה המציאות הנוכחית, לא מה (לדעתך) הביא לה או מה מאן דהוא חשב לפני שלושים שנה.
אנשים טיפשים רואים מצב קיים,
אנשים חכמים מבינים איך ניתן לשנות אותו.
אלא שכבר סיכמנו (אפילו היום כמדומני) שאין אנשים חכמים בעולם זולתך. רק אתה החכם, הנאור והמבין. רק מאי, אתה בחרת להתגורר מחוץ לישראל והפכת בכך לפונקציה חסרת חשיבות שלא יכולה לייצג את מדינת ישראל במשא ומתן. המשמעות היא שלמרבה הצער, טיפשים יצטרכו לעשות זאת.

כך או אחרת, המצב הקיים הוא המצב הקיים. אני שמח שלפחות על כך אין מחלוקת. אם בכוחך לשנות את הרצון הפלסטיני לחסל את מדינת ישראל אשריך, לך על זה בכל כוחך ומאודך ויהא ה׳ בעזרתך. אולם עד שתצליח במשימה חשובה זו, אני הטיפש הקטן אתמודד עם המציאות ברשותך כפי שהיא. לא כפי איך שאתה סבור שהיא צריכה או יכולה הייתה להיות.

Harrington

Well-known member
מנהל
זה יתכן. אבל בלי שתי מדינות זה ודאי.
דווקא לא. ראשית זה ודאי שאין פתרון עם שתי המדינות (אין גם שתי מדינות דרך אגב. קטגורית מדובר בשלוש לפחות), שכן ההנהגה הפלסטינית מצהירה על כך בריש גלי. רק מי שמתעקש להתעלם מדברי האויבים הללו ולשחק אותה עיוור וחירש יכול להתכחש לכך.

לגבי מה שיכול לקרות עם לא קמות כאן שתי מדינות (נוספות), יש לנו את ההיסטוריה. זה הרי המצב כבר למעלה מחמישים שנה. אז נכון שסוף לסכסוך לא היה בתקופה הזאת, אבל בהחלט אפשר להגיע לשקט ולבטחון טוב. זה רק מחייב קודם כל הבנה והפנמה שזה המצב. שאין אפשרות לשתי מדינות או בכל אופן, אין בכך עניין מאחר ואין בכך שום תועלת לישראל. הבעיה העיקרית מבחינה זו היא חוסר ההפנמה הזאת. אבל היה וישראל תצהיר באופן מפורש שאנחנו לא עומדים להקים (עוד) מדינה פלסטינית כלשהי בשטח הקיים ותעבור לניהול הסכסוך מתוך הבנה ש'זה מה יש' עד להודעה חדשה, בהחלט אפשר בטווח הארוך גם להגיע בדרך זו לתום הסכסוך.

למעלה