🦕פודקאסטים פודקאסטים פודקסטים 🎧🗣️

טוני החתול

Well-known member
מנהל
זו אפשרות שקיימת בסרטונים שבעצם גורמת לכך שאפשר לצפות בסרטון בתמונה מוקטנת בזמן שעושים דברים אחרים במחשב.
מכיוון שאני לא יודעת אם ההסבר ברור מספיק, הנה דוגמא:
צפה בקובץ המצורף 103256
אה אוקי
... איך אני עושה את זה?
אני בעיקר ראיתי כי נהניתי ממערכת היחסים בין קלארק ללויס, אבל כן היו הרבה עלילות הזויות ומוזרות במהלך הסדרה.
מעניין שאתה רוצה לראות את העונה הראשונה דווקא, שלא תבין לא נכון אני מאוד אוהבת את העונה הראשונה אבל אפילו בשבילי היא קצת רפפטיבית.
אה כן, העונה הראשונה לחלוטין באיכות פחות טובה. גם טום וולינג הרגיש מאוד לא בשל לתפקיד (ודי נדיר שמפריע לי יכולת המשחק של שחקן) (אם כי כיפר על זה כמובן זה שהוא חתיך).
התכוונתי רק ללראות את הפרקים הראשונים או אפילו רק ממש הפרק הראשון כדי להזכר איך הסדרה התחילה - למשל הפגישה הראשונה של קלארק ולקס.

מצחיק לי קצת שאת אומרת שאת בעיקר אהבת את מערכת היחסים של קלארק עם לויס כי היא נכנסה לסדרה רק בעונה 4, מה שבשבילי הרגיש כאילו נורא מאוחר. למרות שזה לא באמת (נניח אני יכול להשוות לכמה דמויות חשובות מאוד בבאפי שהגיעו רק בערך בעונה 4).
אחד הדברים שממש עיצבנו אותי בעונות מאוחרות של סמולוויל זה שהחברות של קלארק ולקס הפכה ליריבות חזקה. זה היה לי נורא חבל כי אהבתי את החברות שלהם. חוץ מזה גם עיצבן אותי כי לקס היה לדעתי באמת אדם די טוב בעונות הראשונות ואיך שהוא הפך לנבל הרגיש לי קיצוני מידי ולא מספיק מוצדק בעלילה (אפילו שזה כן היה די הדרגתי).
אני בכלל מעדיף להכחיש את מה שהיה עם לקס ולאנה.
אז נכון שקלארק ולויס היו חמודים, אבל זה בא במקביל להרבה דברים שלא אהבתי בסדרה.

אוי, נזכרתי עכשיו בקטע שאיכשהו תמיד היה לי זכור במיוחד (וקחי בחשבון שראיתי את זה לפני איזה 20 שנה ולא ראיתי אף פעם שוב) יחסית מוקדם בעונה 4 בטח כשקלארק וקלואי עוד בתיכון וקטע חמוד בין קלארק ולויס כשהם עוד ממש לא יחד אבל קלואי קולטת את הכימיה בינהם והפנים שלה נופלות.
*אוי ואיזה מוזר, ג'נסן אקלס שם.
ובדיוק אתמול חשבתי על זה שהוא היה בעבר בסמולוויל בגלל שהופיע פרומו לפרק של הסדרה כללי במשחק (Tracker) שהוא יופיע בו. וזאת סדרה שבה מככב ג'סטין הארטלי שכמובן שיחק בסמולוויל את אוליבר קווין (החץ הירוק). וזה גרם לי לתהות אם הם הופיעו אי פעם יחד בסמולוויל, אבל לפי ויקי הם לא היו אף פעם ביחד בסדרה. אם כי נראה לי שבשלב מאוחר מסויים היה פלאשבק לילדות של אוליבר וראו שהוא הכיר את הדמות של ג'נסן כשהוא היה ילד כי המשפחות שלהם היו קשורות. ואולי גם בעצם הם הכירו את לקס. הזוי שאני זוכר את הדברים האלו.
הפרקים של התעלומה על אדווין דרוד במיוחד כי דורון פישלר הביא עוד אנשים והם עושים מעין גרסה שלהם לספר ומבחינתי העובדה שיש המחזה של מה שקורה בסיפור משדרגת את הפרקים.
לא נשמע לי הכי מעניין להקשיב להקראה של ספר. אולי אם הייתי מכיר את הספר...

It's Always Sunny

Well-known member
לא נשמע לי הכי מעניין להקשיב להקראה של ספר. אולי אם הייתי מכיר את הספר...
לא הסברתי את עצמי מספיק טוב, הם לא מקריאים את הספר, דורון פישלר על מה שקורה בספר (לא יודעת אם אתה מכיר את הסיפור של אדווין דרוד- צ'ארלס דיקנס מת לפני שהוא הספיק לסיים את הספר), הם יותר מדגימים את הדברים שקורים בסיפור אבל בצורה מצחיקה.
אבל יש דברים אחרים בפודקאסט אם זה לא מעניין אותך, פשוט זה מרגיש לי מורבידי מדי אחרי השיחה שהייתה לנו, הפודקאסט הראשון שהקשבתי לו הוא: https://www.osimhistoria.com/theanswer/hatshuva_ep26 (מתנצלת מראש).

אני אגיב על שאר הדברים שכתבת בהמשך כי יש לי מה לומר אבל הראש שלי מתפזר.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
לא הסברתי את עצמי מספיק טוב, הם לא מקריאים את הספר, דורון פישלר על מה שקורה בספר (לא יודעת אם אתה מכיר את הסיפור של אדווין דרוד- צ'ארלס דיקנס מת לפני שהוא הספיק לסיים את הספר), הם יותר מדגימים את הדברים שקורים בסיפור אבל בצורה מצחיקה.
הבנתי. אבל נראה לי שזה מעניין רק אם מכירים את הספר.
אבל יש דברים אחרים בפודקאסט אם זה לא מעניין אותך, פשוט זה מרגיש לי מורבידי מדי אחרי השיחה שהייתה לנו, הפודקאסט הראשון שהקשבתי לו הוא: https://www.osimhistoria.com/theanswer/hatshuva_ep26 (מתנצלת מראש).
אה, זה פשוט נשמעת לי שאלה קלה מידי. נתחיל לשרוף גופות. הרבה אנשים כבר עושים את זה גם ככה. חוץ מזה שעכשיו יש את הקטע של לקבור בקומות ואם עושים בניין שלם של כזה אז יכנסו המון מתים לאיפה שבעבר נכנסו קצת.
אני אגיב על שאר הדברים שכתבת בהמשך כי יש לי מה לומר אבל הראש שלי מתפזר.
זה בסדר.

אני גם צריך ללכת לישון

It's Always Sunny

Well-known member
אני גם צריך ללכת לישון
אני לא רואה שאתה הולך לישון בינתיים אבל אני לא רוצה לפתות אותך להגיב עוד, אני כן רוצה להגיב למשהו קטן כדי שלא אשכח:
אה אוקי
... איך אני עושה את זה?
צילום מסך 2024-05-07 230532.png

סמולוויל יכול לחכות למחר (או לשבוע הבא, מה שיקרה קודם).

didalf

Well-known member

טוני החתול

Well-known member
מנהל

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אז כמה שאלות:
מי כאן מקשיב לפודקאסטים
? אני מקשיבה המון ובהמון תחומים שלא קשורים דווקא לטלויזיה
מתי אתם מקשיבים לפודקאסטים? רק בנסיעות ברכב
ולאילו פודקאסטים אתם מקשיבים כיום?
לחלקם אני מקשיבה לכל מה שיוצא וממש מחכה לפרק השבועי וחלקם לפי הנושאים/אורחים
מדברים מהבטן
אש של דורין אטיאס
האחיות גרים
המוגו של בן בן ברוך
לשחרר את הדוב
בזמן שעבדתם
הקוגיטו
מה קשור עושים פודקאסט
גיקונומי
בינגר
חושבים טוב - פסיכולוגיה חיובית
שפרה ודפנה
הפודקסט של גולייה לואיס דרייפוס עם נשים
WTF marc maron
נהדר ומלא.

את יכולה לפרט אילו מהם את מקשיבה ממש בכל פרק ואילו רק לפי אורחים ונושאים?
וגם באופן כללי במה כל פודקאסט עוסק?

נהדר ומלא.

את יכולה לפרט אילו מהם את מקשיבה ממש בכל פרק ואילו רק לפי אורחים ונושאים?
וגם באופן כללי במה כל פודקאסט עוסק?
לפעמים מחפשת אקטואליה ולפעמים סתם בידור
אחרי 7/10 אני ממננת כל מה שקשור למלחמה

דברים מהבטן - חדשות אוכל ומסעדות של עמית אהרונסון - מקשיבה באדיקות
אש של דורין אטיאס - זאת דורין או שמתחברים אליה או שלא.
האחיות גרים - סקירה של ספרות - הלכתי אחורה בעיקר לספרים ונושאים שאני אוהבת - אני חושבת שזאת תוכנית רדיו
המוגו של בן בן ברוך - הוא סטנדפיסט שמארח אומנים - אז תלוי אם האומן מעניין אותי
לשחרר את הדוב - דוב נבון והכותב של קופה ראשית, מקשיבה לפעמים
בזמן שעבדתם - מבית קשת דרור גלוברמן על חדשות מדיה ודיגיטל - מאזינה לפי הנושא
הקוגיטו - אברום בורג מארח בהקשרים של תרבות ורוח
מה קשור עושים פודקאסט
גיקונומי ראם שרמן ודורון ניר נושאים מגוונים בפוליטיקה והעולם - לפי האורח/נושא
בינגר - תלוי נושא
חושבים טוב - פסיכולוגיה חיובית של יהודית כץ - תלוי אורח - פחות מאז המלחמה
שפרה ודפנה - מאז המלחמה הן כבר לא מעלות פרקים חדשים אבל שיפרה קורנפלד ודפנה לוסטיג הן 2 נשים מעניינות מבחינתי
הפודקסט של גולייה לואיס דרייפוס עם נשים - גם תלוי אורח אבל זה פודקסט לנשים בגיל המעבר ומעלה
WTF marc maron - הוא סטנדפיסט ומדי פעם תלוי נושא ואורח
יש גם התשובה של דורון פישלר שבטח לא צריך להציג

didalf

Well-known member
אחותי אתמול הזכירה פודקאסט בשם "מתחת לכל ביקורת" והיא אמרה שזה איזה שניים שמקריאים ביקורות של ישראלים מגוגל בצורה מצחיקה והיא נקרעת מצחוק. אז אמרתי לעצמי לספר לניק.

keren or5

Well-known member
בכל מקרה אתם יכולים להתרשם קצת ממנו בחלק מהראיון עם ג'יימס מארסטרס (שעדיין לא הקשבתי לו) שבו הוא מדבר כנראה הרבה על באפי.
אוי זה סיפור כזה חמוד |מאוהב| |מאוהב| |מאוהב|

עריכה: אה, זה לא הקטע שחשבתי שזה, הקטע שחשבתי שזה זה הקטע שמגיע מיד אחרי הקטע הזה (25:50) שג'יימס מסביר איך הוא בתור ספייק התאהב בבאפי
דקה 25:50:

נערך לאחרונה ב:

didalf

Well-known member

עריכה: אה, זה לא הקטע שחשבתי שזה, הקטע שחשבתי שזה זה הקטע שמגיע מיד אחרי הקטע הזה (25:50) שג'יימס מסביר איך הוא בתור ספייק התאהב בבאפי
אוקי ניסיתי אבל קשה לי שהוא זקן, לא בלונדיני ולא בריטי!!!
אולסו אני לא בטוחה שהגעתי למקום הנכון.

טוני החתול

Well-known member
מנהל

התכוונתי באמת לכתוב כאן שלפני כמה ימים הקשבתי לכל הפרק הזה.
יש שם דברים ממש ממש מעניינים.

הקטע שבו הוא מתאר איך הוא התאהב בבאפי היה באמת מקסים.

זה היה גם נורא מעניין איך הוא תיאר את ג'וס וזה שג'וס שנא את העובדה שספייק הוא דמות פופולארית כי זה היה מנוגד למה שהוא רצה שיהיה סדרה. זה בעצם מראה איך מצד אחד היה לו אג'נדה וכוונה מסויימת עם הסדרה, ומצד שני הוא היה מאוד צריך להתאים למה שהרשת מכוונת אותו כי בסופו של דבר הוא נסמך עליהם בשביל כסף.
יש לדעתי הרבה יוצרים אחרים שלא הצליחו להרים סדרות או שבוטלו להם הסדרות בשלב מוקדם כי הם פחות הסכימו להתפשר עם הרשת. ויש לזה חיובי ושלילי.

הוא גם מספר על גך שג'וס די שנא אותו בגלל זה.
ויחד עם זה הוא נאלץ לבקש ממנו לעבור לסדרה אנג'ל כשבאפי הסתיימה כי אחרת היא לא הייתה מקבלת עונה נוספת.
ומה שממש הפתיע אותי זה שהתקציב של אנג'ל היה כל כך נמוך יותר מזה של באפי שבמקור ג'יימס היה אמור לקבל הורדת שכר במעבר. ושג'יימס חושב שהצורך שלהם להשאיר לו את השכר באותה רמה גרם לכך שהם פיטרו את כאריזמה.
חלק ממה שהיה מעולה בראיון זה שג'יימס כנה לחלוטין לגבי זה, וגם שהוא הרגיש רע לגבי זה (וכנראה דיבר עם כאריזמה על זה) וגם שהוא מבין שזה חלק מהעבודה. אבל הוא אפילו אומר "נולד לה בדיוק תינוק, וכנראה היא פוטרה בגללי".

באופן כללי מסתבר שלפני באפי עוד הוא היה מעורב בעיקר בתיאטרון והיה מפיק ובמאי של הצגות רבות ולכן הוא הרבה פעמים דווקא חש הזדהות עם הצורך של המפיקים בהחלטות קשות.

גם מאוד מעניין זה שהוא מדבר על כך שהוא היה מאוד Method באיך שהוא גילם את ספייק (כלומר ממש לשים את עצמו בתוך הדמות) וזה גרם לכך שהוא היה די מבודד בכל תקופת הפקת הסדרות.

בנושאים שלא ספוילרים היה מעניין גם החלק של השיחה שדיבר על דברים שנחשבים כיום לא נאותים ובעבר לא ראו אותם ככה. זה היה על כך שג'ון בארומן היה מסתובב לפעמים ערום על הסט של טורצ'ווד ערום וכנראה לאחרונה עלו טענות לגבי זה מכמה שחקנים. ואז דובר על כך שגם רובין וויליאמס היה עושה את זה בסדרה שלו בשנות 70 (מורק ומינדי) וזה הזכיר לי שגם היה עניין כזה עם כריס פראט על הסט של מחלקת גנים ונוף.
וזה מעניין שהוא אומר שבכל תקופה אנשים יודעים להתנהג כפי שמקובל.
והוא אמר שהוא הופתע כשהוא לוהק לסדרה Runaways ב2017 ועל ההתחלה הייתה לכל השחקנים שיחה מאוד ברורה על מה אסור להם לעשות מבחינה מינית. והוא אומר שהוא מאוד שמח שהכל היה מאוד ברור והוא לא היה צריך לגשש לגבי מה בסדר ומה לא.

didalf

Well-known member
התכוונתי באמת לכתוב כאן שלפני כמה ימים הקשבתי לכל הפרק הזה.
יש שם דברים ממש ממש מעניינים.

זה היה גם נורא מעניין איך הוא תיאר את ג'וס וזה שג'וס שנא את העובדה שספייק הוא דמות פופולארית כי זה היה מנוגד למה שהוא רצה שיהיה סדרה. זה בעצם מראה איך מצד אחד היה לו אג'נדה וכוונה מסויימת עם הסדרה, ומצד שני הוא היה מאוד צריך להתאים למה שהרשת מכוונת אותו כי בסופו של דבר הוא נסמך עליהם בשביל כסף.
יש לדעתי הרבה יוצרים אחרים שלא הצליחו להרים סדרות או שבוטלו להם הסדרות בשלב מוקדם כי הם פחות הסכימו להתפשר עם הרשת. ויש לזה חיובי ושלילי.

הוא גם מספר על גך שג'וס די שנא אותו בגלל זה.
ויחד עם זה הוא נאלץ לבקש ממנו לעבור לסדרה אנג'ל כשבאפי הסתיימה כי אחרת היא לא הייתה מקבלת עונה נוספת.
ומה שממש הפתיע אותי זה שהתקציב של אנג'ל היה כל כך נמוך יותר מזה של באפי שבמקור ג'יימס היה אמור לקבל הורדת שכר במעבר. ושג'יימס חושב שהצורך שלהם להשאיר לו את השכר באותה רמה גרם לכך שהם פיטרו את כאריזמה.
חלק ממה שהיה מעולה בראיון זה שג'יימס כנה לחלוטין לגבי זה, וגם שהוא הרגיש רע לגבי זה (וכנראה דיבר עם כאריזמה על זה) וגם שהוא מבין שזה חלק מהעבודה. אבל הוא אפילו אומר "נולד לה בדיוק תינוק, וכנראה היא פוטרה בגללי".

באופן כללי מסתבר שלפני באפי עוד הוא היה מעורב בעיקר בתיאטרון והיה מפיק ובמאי של הצגות רבות ולכן הוא הרבה פעמים דווקא חש הזדהות עם הצורך של המפיקים בהחלטות קשות.

גם מאוד מעניין זה שהוא מדבר על כך שהוא היה מאוד Method באיך שהוא גילם את ספייק (כלומר ממש לשים את עצמו בתוך הדמות) וזה גרם לכך שהוא היה די מבודד בכל תקופת הפקת הסדרות.

בנושאים שלא ספוילרים היה מעניין גם החלק של השיחה שדיבר על דברים שנחשבים כיום לא נאותים ובעבר לא ראו אותם ככה. זה היה על כך שג'ון בארומן היה מסתובב לפעמים ערום על הסט של טורצ'ווד ערום וכנראה לאחרונה עלו טענות לגבי זה מכמה שחקנים. ואז דובר על כך שגם רובין וויליאמס היה עושה את זה בסדרה שלו בשנות 70 (מורק ומינדי) וזה הזכיר לי שגם היה עניין כזה עם כריס פראט על הסט של מחלקת גנים ונוף.
וזה מעניין שהוא אומר שבכל תקופה אנשים יודעים להתנהג כפי שמקובל.
והוא אמר שהוא הופתע כשהוא לוהק לסדרה Runaways ב2017 ועל ההתחלה הייתה לכל השחקנים שיחה מאוד ברורה על מה אסור להם לעשות מבחינה מינית. והוא אומר שהוא מאוד שמח שהכל היה מאוד ברור והוא לא היה צריך לגשש לגבי מה בסדר ומה לא.
מעניין וגם קצת מבאס:-(
אבל תודה על התקציר.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אולסו אני לא בטוחה שהגעתי למקום הנכון.
זה מתחיל ב26:50, (עד בערך 28:00)
אולי זה הבלבול.
כי זה באמת קטע מקסים לדעתי. הוא מתאר די בקלילות ובקצרה את עלילות עונה 5 ו6 לגבי באפי ומסביר איך זה היה מנקודת המבט שלו.
מעניין וגם קצת מבאס:-(
כן, חלק מזה מבאס,
אבל באמת שזה היה מקסים להקשיב לו

(אגב, בגלל שרק הקשבתי לזה אז לא הפריע לי שהוא זקן ולא בלונדיני)

אה ועוד משהו
הוא מדבר על האופציה של איזה המשך והוא אומר שזה יכול להיות מעניין, אבל שהוא לא חושב שהוא יכול להשתתף במשהו כזה כי ספייק לא אמור להזדקן ויהיה די בלתי אפשרי להסתיר את מידת ההזדקנות שלו.
אם כי בהמשך הם עונים על שאלות של אנשים ומישהו שואל אותו לגבי זה שכיום יכולים להשתמש בטכנולוגיה כדי לעשות אנשים הרבה יותר צעירים בCGI (זה נעשה בכמה סרטים ובסדרה המנדלוריאן). אבל הוא אומר שלדעתו עד כמה שזה משוכלל זה אף פעם לא מרגיש ממש טוב ואמין.
אבל לדעתי זה בטוח הרי ישתפר אז לדעתי יכול להיות מגניב בעוד איזה 10 שנים לעשות משהו עם באפי מבוגרת נפגשת שוב עם ספייק שהוא עדיין צעיר באותה מידה.

didalf

Well-known member
(אגב, בגלל שרק הקשבתי לזה אז לא הפריע לי שהוא זקן ולא בלונדיני)
אבל לא בריטי!!!!!!!! זה החלק הכי חשוב!

כן, חלק מזה מבאס,
אבל באמת שזה היה מקסים להקשיב לו
מבאס מהצד שג'וס ווידון הוא חרא אבל גם מה חדש.
דווקא מקסים לשמוע שהוא כן לגבי דברים מסויימים.

זה מתחיל ב26:50, (עד בערך 28:00)
אולי זה הבלבול.
כי זה באמת קטע מקסים לדעתי. הוא מתאר די בקלילות ובקצרה את עלילות עונה 5 ו6 לגבי באפי ומסביר איך זה היה מנקודת המבט שלו.
אוקי שמעתי. (וזה מממששששששש קשה שהוא לא בריטי ובלי הדיבור היחודי של ספייק זה כאילו אדם אחר לחלוטין)
איזה חמודי|מאוהב|
אבל הקטע שהוא מתאר שהוא מתאהב בה הוא בעונה 6 וספייק מאוהב בה כבר מעונה 58-*

הוא מדבר על האופציה של איזה המשך והוא אומר שזה יכול להיות מעניין, אבל שהוא לא חושב שהוא יכול להשתתף במשהו כזה כי ספייק לא אמור להזדקן ויהיה די בלתי אפשרי להסתיר את מידת ההזדקנות שלו.
זה נכון
אם כי בהמשך הם עונים על שאלות של אנשים ומישהו שואל אותו לגבי זה שכיום יכולים להשתמש בטכנולוגיה כדי לעשות אנשים הרבה יותר צעירים בCGI (זה נעשה בכמה סרטים ובסדרה המנדלוריאן). אבל הוא אומר שלדעתו עד כמה שזה משוכלל זה אף פעם לא מרגיש ממש טוב ואמין.
זה גם נכון
אבל לדעתי זה בטוח הרי ישתפר אז לדעתי יכול להיות מגניב בעוד איזה 10 שנים לעשות משהו עם באפי מבוגרת נפגשת שוב עם ספייק שהוא עדיין צעיר באותה מידה.
לאלאלאלא לא לגעת!

keren or5

Well-known member
אוקי ניסיתי אבל קשה לי שהוא זקן, לא בלונדיני ולא בריטי!!!
פחדתי שזה יהיה מוזר לי גם אבל האמת התרגלתי לזה דיי מהר, אבל אני לא חושבת שאני ברמה מסויימת חושבת עליהם כאנשים שונים :-0 ואני חושבת שג'יימס חמוד בקטע שונה מספייק. זה מוזר אני לא יודעת להסביר את זה.
המיס אותי לשלולית! |מאוהב|
וואי כן! באמת קשה לי להאשים אותו כי טכנית שאני מסתכלת על זה מנקודת מבט שלו- ברור שזכותו להתעקש שימשיכו לשלם לו לא פחות ממה שהוא כבר קיבל, אבל גם לי זה באמת הרגיש עצוב אם זה נכון, ואם הוא מרגיש רע על זה.
כן זה גם היה ממש מעניין!!!
לאלאלאלא לא לגעת!
:-D(y)

keren or5

Well-known member
גם אור המליצה על הפודקאסט הזה.
אני אשאל אותך כמו ששאלתי אותה - יש פרק שאת ממליצה לי במיוחד לשמוע כדי לנסות?
אני לא זוכרת את כולם, וגם יש הרבה שלא שמעתי, אבל אני זוכרת שזה היה ממש מוצלח-

טוני החתול

Well-known member
מנהל
היום סיימתי להקשיב לפודקאסט S-Town
לא שמעתי עליו לפני היום שהתחלתי אותו בעקבות המלצת אחותי,
אבל מסתבר שהוא די מפורסם ואחד מהפודקסטים עם הכי הרבה הורדות אי פעם.

ואני מאוד מאוד מאוד ממליץ
לכל מי שחושב לנסות פודקאסט אחד, אז זה הדבר להקשיב לו.
אני לא רוצה לפרט על מה הוא כי נראה לי שזה קצת יהרוס את החוויה של להקשיב לו.

1716063152943.png

למעלה