פרשת חוקת, מנהיג אמיתי משה רבינו

 
 
 
 
בחר את גודל הנגן:
246 x 138
342 x 192
480 x 270
504 x 304


סגור
מאת:  tzvika770
תאריך:  14.06.13
איך נמדד מנהיג אמיתי? פרשת חוקת ב 4 דקות.
זריקת חסידות בפייסבוק
https://www.facebook.com/chacisik?hc_location=stream


חוקת התורה
פרשת השבוע פותחת בפירוט אופן ביצוע מצוות פרה אדומה. קורבן אשר היו ...
המשך
איך נמדד מנהיג אמיתי? פרשת חוקת ב 4 דקות.
זריקת חסידות בפייסבוק
https://www.facebook.com/chacisik?hc_location=stream


חוקת התורה
פרשת השבוע פותחת בפירוט אופן ביצוע מצוות פרה אדומה. קורבן אשר היו מקריבים בבית המקדש ובאמצעותו היו מטהרים את מי שנטמא על ידי מת. על מצווה זו אומרת התורה: "זאת חוקת התורה..." ומצווה זו הפכה לסמל למצוות שאינן ניתנות להבנה.
מצווה זו היא חלק וראש למצוות שנראות "חוקים" – אלו מצוות שאין להן כל אחיזה בשכל האנושי. אף על פי שטבע האדם לקיים ביתר שמחה מצוות שהוא מצליח לרדת למשמעותן ולמטרתן הרי לחוקים, אומר הרבי, מעלה גדולה מכיוון אחר:
כשיהודי מקיים מצוות כיבוד אב ואם, הוא עלול שלא לחשוב כלל על הקב"ה, אלא על חובתו האישית כלפי הוריו. והיות ולמצווה יש מקום בשכל וניתן לקיימה מטעמים אנושיים גרידא, הוא מאבד את ההרגשה שזו מצוות ה'.
במצווה המוגדרת כ"חוקה" על-שכלית, הוא מקיים את המצווה רק משום שהקב"ה ציווה לעשותה, והוא חש במלוא העוצמה את הקשר שלו עם הקב"ה.
לכן התורה אומרת על מצווה זו "זו חוקת התורה", ולא זו חוקת "הפרה", היות וממצוה זו אנו למדים כיצד עלינו לקיים את כל המצוות, גם אלו המובנות והנתפסות בשכלנו האנושי. עלינו לקיימן לא מפני שאנו חושבים שנכון לקיימן ואנו מבינים את התועלת שבקיומן, אלא מפני שהקב"ה ציווה לקיימן כמו "חוקה", רק שבמצוות אלו נתן לנו ה' גם אפשרות להבין חלק ממשמעותן ונחיצותן בשכלנו.
שבת שלום.מעובד מתוך "שולחן שבת", שיחות הרבי מליובאוויטש.
סגור
צפיות:  10

דירוג:
(דירוגים: 1)
כל התגובות ( 0 )
שם משתמש: אורח       (התחבר/הירשם למערכת)
Copyright©1996-2019, תפוז אנשים בע"מ   אקום