אאורה מול טבע עדיף אאורה!!!

מצב
הנושא נעול.

biz man

New member
אתה לא הבנת

ביזביז
בשום מקום לא כתבתי שמנייה יכולה לרדת יותר מ-100%, אם תשים לב הקפדתי לכתוב תמיד שינוי בערך פוזיציה או אחוז הפסד לעומת השקעה. ובמיוחד התייחסתי לטענה הגאונית שלך שמספר בכלל לא יכול לרדת ביותר מ-100%.
אתה לא הבנת
מספר = מניה (כך כתבתי בהודעות שלי). כאשר מספר הוא סקלה ויש נקודת 0 שרירותית כמו למשל בציר המספרים אז כן קיימת ירידה של מעל 100%. אבל מספר שהוא במקרה זה מניה/נכס או מספר כמו למשל מספר אנשים/תפוחים/ילדים לא יכל לרדת ב-100% מכיוון שהוא לא חלק מסקלה מסויימת. מתי הוא כן יוכל לרדת ביותר מ-100%? אם תקבע נקודה שרירותית שהיא תהיה ה-0 שלך. עכשיו יש?

biz man

New member
לרדת ביותר מ-100%**

אתה לא הבנת
מספר = מניה (כך כתבתי בהודעות שלי). כאשר מספר הוא סקלה ויש נקודת 0 שרירותית כמו למשל בציר המספרים אז כן קיימת ירידה של מעל 100%. אבל מספר שהוא במקרה זה מניה/נכס או מספר כמו למשל מספר אנשים/תפוחים/ילדים לא יכל לרדת ב-100% מכיוון שהוא לא חלק מסקלה מסויימת. מתי הוא כן יוכל לרדת ביותר מ-100%? אם תקבע נקודה שרירותית שהיא תהיה ה-0 שלך. עכשיו יש?
לרדת ביותר מ-100%**

קרלטון

New member
טוב עזוב

אתה לא הבנת
טוב עזוב
זה וויכוח על הגדרות ולא על מהות. תוכל לומר שנכס שקנית אותו ב-100 ש"ח לא יכול לרדת ביותר מ-100 אחוז. אני אגיד שאם הוא יצר לך חובות מעבר לערכו אז הירידה היתה של יותר מ-100%. Same same

biz man

New member
הינה המסקנה בשביל קרלטון

ביזביז
בשום מקום לא כתבתי שמנייה יכולה לרדת יותר מ-100%, אם תשים לב הקפדתי לכתוב תמיד שינוי בערך פוזיציה או אחוז הפסד לעומת השקעה. ובמיוחד התייחסתי לטענה הגאונית שלך שמספר בכלל לא יכול לרדת ביותר מ-100%.
הינה המסקנה בשביל קרלטון
המשפט הנכון הוא: מספר טבעי לא יכל לרדת ביותר מ-100%. אם לא הבנת שמניה זה מספר טבעי, זה בעיה שלך. ואם לא הבנת למה התכוונתי כאשר אמרתי שמספר לא יכל לרדת מתחת ל-100% זה גם בעיה שלך. ואם אתה לא מבין מה ההבדל בין מספר טבעי למספרים שהם על סקלה של מספרים הכוללים מספרים שלילים, זאת (שוב) בעיה שלך. בהצלחה.

קרלטון

New member
בעולם המתמטיקה של מעבר לכיתה ג'

הינה המסקנה בשביל קרלטון
המשפט הנכון הוא: מספר טבעי לא יכל לרדת ביותר מ-100%. אם לא הבנת שמניה זה מספר טבעי, זה בעיה שלך. ואם לא הבנת למה התכוונתי כאשר אמרתי שמספר לא יכל לרדת מתחת ל-100% זה גם בעיה שלך. ואם אתה לא מבין מה ההבדל בין מספר טבעי למספרים שהם על סקלה של מספרים הכוללים מספרים שלילים, זאת (שוב) בעיה שלך. בהצלחה.
כשאומרים מספר לא מתכוונים אוטומטית למספר טבעי. לשיטתך יש לי הרבה בעיות. שיהיה

biz man

New member
אולי

כשאומרים מספר לא מתכוונים אוטומטית למספר טבעי. לשיטתך יש לי הרבה בעיות. שיהיה
אולי
אולי הערכת יתר על המידה את האינטיליגנציה של כמה גולשים פה כאשר לא רשמתי מספר טבעי. הכותב בזמנו, כתב שמניה עלתה ב-400% ואז ירדה ב-200% (משהו כזה אל תתפוס אותי בדיוק במספרים) והסברתי לך שמספר (טבעי) לא יכל לרדת ביותר מ-100%. מניה היא מספר טבעי לצורך העניין. חוב הוא לא מספר טבעי. והפסד של מעל 100% אפשרי כאשר יש סקלה. בטבע לא קיים דבר כזה מינוס אלא אם כן אתה מגדיר נקודת איזון. כאן סגרנו את הדיון ההזוי הזה.

קרלטון

New member
במקרה זה...

במקרה זה...
דווקא כן תשאר כתה
אחוזים מכיר? 400% של 10 שווה 40. חיסור מכיר? 10 פחות 40 שווה מינוס שלושים. קשה חמודי? מסובך? כואב לך הראש? שמוריס בן טובים יתן לך שיעורי עזר או שתסתדר בעצמך?

biz man

New member
נו ו..

במקרה זה...
דווקא כן תשאר כתה
אחוזים מכיר? 400% של 10 שווה 40. חיסור מכיר? 10 פחות 40 שווה מינוס שלושים. קשה חמודי? מסובך? כואב לך הראש? שמוריס בן טובים יתן לך שיעורי עזר או שתסתדר בעצמך?
נו ו..
חחח מה זה השטויות האלה.

lernery

New member
זאת גישה נוספת

זה לא קשור לנושא
מספר לא יכל לרדת ביותר מ-150%. במקרה של שורט אין ירידה של מספר כלשהו ביותר מ-150% והוא מבין את זה.. למה בכל זאת מפסידים יותר מ-100%? זה נשאיר לקרלטון לענות, אני מאמין שהוא יודע.. אם הוא לא יענה אני אענה.
זאת גישה נוספת
תראה, אתה יכול לומר: א. מה שקרלטון קורא לו "ירידה" אינו למעשה ירידה. או: ב. הירידה היא אכן של 100% - כי הוא לא מגדיר בצורה נכונה את הנכס שמאבד מערכו. אני טוען שצריך גם להחליט מה מאבד מערכו, ואם אכן הגדרת נכונה את נכס הבסיס, אין אפשרות שנכס יאבד יותר מ-100% מערכו.

biz man

New member
אפשר להסביר את זה ביתר פשטות

זאת גישה נוספת
תראה, אתה יכול לומר: א. מה שקרלטון קורא לו "ירידה" אינו למעשה ירידה. או: ב. הירידה היא אכן של 100% - כי הוא לא מגדיר בצורה נכונה את הנכס שמאבד מערכו. אני טוען שצריך גם להחליט מה מאבד מערכו, ואם אכן הגדרת נכונה את נכס הבסיס, אין אפשרות שנכס יאבד יותר מ-100% מערכו.
אפשר להסביר את זה ביתר פשטות
בשביל שירידה של מעל 100% תהיה אפשרית יש להגדיר את קו המשווה (האפס). אפס היא הגדרה שרירותית במקרה הזה. מבחינה הגיונית אין ירידה של מעל 100% יש ירידה מתחת ל"קו המשווה"-האפס.

קרלטון

New member
וואלה

לא במקרה של שורט
אתה יכול להפסיד עד 100% ממה שסיכנת, ולא מעבר לזה. בשורט אתה יכול להפסיד עד 100% מהבטחונות (הרווח, ביחס לבטחונות, הוא עד 100% ממחיר המניה).
וואלה
בוא תגיד לי בעצמך, אם מנייה נמצאת היום בשער 100, מכרת אותה בשורט, ומחוץ לשעות המסחר מתפרסמת הצעת השתלטות למנייה במחיר של פי 3 משוויה בשוק, מחר השוק פותח ב-300, אתה רוצה לסגור את הפוזיציה, כמה הפסדת?

lernery

New member
100% מהבטחונות

וואלה
בוא תגיד לי בעצמך, אם מנייה נמצאת היום בשער 100, מכרת אותה בשורט, ומחוץ לשעות המסחר מתפרסמת הצעת השתלטות למנייה במחיר של פי 3 משוויה בשוק, מחר השוק פותח ב-300, אתה רוצה לסגור את הפוזיציה, כמה הפסדת?
100% מהבטחונות

biz man

New member
חיכיתי שתגיד את זה

תשאל את אלה
שפתחו שורט על אפריקה לפני שנתיים... לך תסביר להם שנייר לא יכול להפסיד יותר מ-100%
חיכיתי שתגיד את זה
אתן לך לחשוב לבד מדוע זה לא נחשב ירידה של יותר מ-100%.. אני מאמין שהאינטילגנציה שלך מספיק גבוהה להבין את זה.

קרלטון

New member
תשאוף עמוק...

חיכיתי שתגיד את זה
אתן לך לחשוב לבד מדוע זה לא נחשב ירידה של יותר מ-100%.. אני מאמין שהאינטילגנציה שלך מספיק גבוהה להבין את זה.
תשאוף עמוק...
... וקח את החיים בקלות ביזביז

biz man

New member
תשאף ולא תשאוף

תשאוף עמוק...
... וקח את החיים בקלות ביזביז
תשאף ולא תשאוף
אני מבין שאין לך תשובה. התשובה היא פשוטה. הרווח שלך נגזר מאחוזי העליה כאשר אתה בלונג נכון? ההפסד נגזר מאחוזי הירידה שמוגבלים ל-100%. אם תבנה סקלה, תוכל לראות את זה. עכשיו, קח את הסקלה הזאת והפוך אותה. הרווח שלך נגזר מהירידה שהיא ההפך מהעליה בסקלה הקודמת, כך שהיא אינה מוגבלת וההפסד שלך נגזר מהעליה של המניה שהיא שקולה לירידה בסקלה החדשה המוגבלת ל-100%. לא הבנת? תקרא שוב.

biz man

New member
ואם לא הבנת את המסקנה

תשאף ולא תשאוף
אני מבין שאין לך תשובה. התשובה היא פשוטה. הרווח שלך נגזר מאחוזי העליה כאשר אתה בלונג נכון? ההפסד נגזר מאחוזי הירידה שמוגבלים ל-100%. אם תבנה סקלה, תוכל לראות את זה. עכשיו, קח את הסקלה הזאת והפוך אותה. הרווח שלך נגזר מהירידה שהיא ההפך מהעליה בסקלה הקודמת, כך שהיא אינה מוגבלת וההפסד שלך נגזר מהעליה של המניה שהיא שקולה לירידה בסקלה החדשה המוגבלת ל-100%. לא הבנת? תקרא שוב.
ואם לא הבנת את המסקנה
אז להלן המסקנה: אין ירידה של מעל 100%, יש עליה של מעל 100% הגורמת להפסד של יותר מ-100%. שוב לא הבנת? קרא שוב (שוב).

קרלטון

New member
"תקרא שוב"

ואם לא הבנת את המסקנה
אז להלן המסקנה: אין ירידה של מעל 100%, יש עליה של מעל 100% הגורמת להפסד של יותר מ-100%. שוב לא הבנת? קרא שוב (שוב).
"תקרא שוב"
"ושוב"... אני רואה שטעיתי... כנראה שבמקרה שלך שאיפה אחת או שתיים לא תספיק...

עלי גפן

New member
בטח שיש ירידה מעל 100%

ואם לא הבנת את המסקנה
בטח שיש ירידה מעל 100%
קח משכנתא של 675K ש"ח, שים 125K ש"ח הון עצמי. ורכוש לך דירה צנועה. ההוא עם השפם יצא למלחמה וערך הדירות ירד לחצי... מה התשואה על ההון הראשוני שלך? לא הפכנו מערכות צירים, מכרנו בשורט או כתבנו אופ' על מחירי החרדל בתחנה המרכזית. משהו שהחסידים של קיוסאקי אפילו יכנו השקעה... איך אתה יכול להפסיד מעל 100% במניה? בשביל זה צריך כשרון, המון כסף ומעט מאוד שכל בקדקד. תיהיה בעל עניין שקרוב לקופה, תרכוש חזרה מניות, תמעל בכספים או משהו ותגלה מה המשמעות של הרמת מסך. אין לראות באמור המלצה או משהו בסגנון...

עלי גפן

New member
בעצם דוגמא יותר טובה

בטח שיש ירידה מעל 100%
קח משכנתא של 675K ש"ח, שים 125K ש"ח הון עצמי. ורכוש לך דירה צנועה. ההוא עם השפם יצא למלחמה וערך הדירות ירד לחצי... מה התשואה על ההון הראשוני שלך? לא הפכנו מערכות צירים, מכרנו בשורט או כתבנו אופ' על מחירי החרדל בתחנה המרכזית. משהו שהחסידים של קיוסאקי אפילו יכנו השקעה... איך אתה יכול להפסיד מעל 100% במניה? בשביל זה צריך כשרון, המון כסף ומעט מאוד שכל בקדקד. תיהיה בעל עניין שקרוב לקופה, תרכוש חזרה מניות, תמעל בכספים או משהו ותגלה מה המשמעות של הרמת מסך. אין לראות באמור המלצה או משהו בסגנון...
בעצם דוגמא יותר טובה
קנה איזה נייר קיקיוני תחכה שינפיקו זכויות ותביא עוד כסף, חכה שיימחק מהמסחר בהודעה על עסקת מעו"ף כושלת. תחזור ותספר לנו כמה אחוזים הפסדת על ההשקעה הראשונית

biz man

New member
בנוסף להסבר שהביאו לך

בעצם דוגמא יותר טובה
קנה איזה נייר קיקיוני תחכה שינפיקו זכויות ותביא עוד כסף, חכה שיימחק מהמסחר בהודעה על עסקת מעו"ף כושלת. תחזור ותספר לנו כמה אחוזים הפסדת על ההשקעה הראשונית
בנוסף להסבר שהביאו לך
דיברנו על מספריים טבעיים, ומחיר של מניה הוא מספר טבעי. בשביל שתפסיד יותר מ-100% אתה צריך נקודה שתהווה את ה-balance שלך (נקודת ה-0). אם אני אקנה מניה ב-100 ש"ח ואתייחס לל-110 כאל ה-0 אז אני כאילו יכל להפסיד 110%. במקרה שהבאת עם המשכנתא, ההפסד הוא מסך הנכס (הכולל את הכסף שגייסת) ולא רק מההשקעה שלך. בדיוק כמו שאם אקח הלוואה ואפסיד אותה ביחד עם ההון, הפסדתי הלוואה + הון שזה ה-100%.

מצב
הנושא נעול.
למעלה