אאורה מול טבע עדיף אאורה!!!

מצב
הנושא נעול.

נורה בר

New member
ענק ענק

תשאל את אלה
שפתחו שורט על אפריקה לפני שנתיים... לך תסביר להם שנייר לא יכול להפסיד יותר מ-100%
ענק ענק

יש משפט שאומר מי שמשקיע,שוקע.

איך רואים שאתה באופי שלך יותר סוחר ממשקיע?
"נראה לי שיש פשוט איזה חוסר אמונה לגבי טבע וכרגע כמה שזה נשמע אבסורדי רק מפולת תביא משקיעים לחזור למניה הזו כי היא חזקה." לפי המשפט הזה. אתה מנתח את ההתנהגות המניה על סמך ההתנהגות של ההמון ולא על סמך הניתוח האישי שלך. משקיע היה רושם את אותו משפט בצורה כזאת למשל: "בשנה החולפת לאחר רכשית איווקס ע"י טבע היה צריך לבחון כיצד רכישה זו תשפיע על טבע. כמו-כן אם נתעלם מההפסדים החד פעמיים שהיו לטבע בעקבות רכישת הענק של איווקס ניתן היה להגיע למכפיל באזור ה-20 בשנה שעברה שהוא מכפיל רווח מעל הממוצע הסקטוריאלי שנע באזור ה-15. לכן צפינו בתיקון במחיר של טבע בשנה החולפת שהייתה יקרה מדי." אגב, איזה פלא, המכפיל של טבע יושב על 15.5 שזה הממוצע הסקטוריאלי. ככה שהשוק הלא רציונלי כיוון את טבע למחיר ה"נכון" שלה.
אני באמת סוחר ולא משקיע,אני בבורסה על מנת לעשות כסף ולא להתפלסף איתו. טבע הייתה אמורה כבר ע"פ כל אמת מידה כבר לעלות,והיא לא. גם דוחות מצויינים לא דחפו אותה קדימה,למניה זו כמו לגזית גלוב(אע"פ שאין מה להשוות)יש מחסום פסיכולוגי חזק ונראה כי כלום כמעט לא משפיע על המשקיעים,למרות שבגזית אתה עוד רואה ימי עליות יפים. אין שום סיבה שבעולם שטבע לא תעלה,אבל היא פשוט לא,המשקיעים איבדו בה אמונה ורק מבחינה פסיכולוגית המניה הזו פשוט לא זזה. אולי אולי הקניה של החב' שבדרך תשפיע על המניה אבל אף אחד לא מבטיח שזה גם יהיה חיובי,כי לפעמים אחרי רכישות ענק יש גם ירידות. לא יודע,אני שומע המון אנשים שמחזיקים בה שהיא מניה פשוט מתסכלת,אגב שימו לב כמה המלצות קניה היא קיבלה וכלום לא עוזר.

lernery

New member
שמע, אם זה משחק מילים כל כך יפה

אני באמת סוחר ולא משקיע,אני בבורסה על מנת לעשות כסף ולא להתפלסף איתו. טבע הייתה אמורה כבר ע"פ כל אמת מידה כבר לעלות,והיא לא. גם דוחות מצויינים לא דחפו אותה קדימה,למניה זו כמו לגזית גלוב(אע"פ שאין מה להשוות)יש מחסום פסיכולוגי חזק ונראה כי כלום כמעט לא משפיע על המשקיעים,למרות שבגזית אתה עוד רואה ימי עליות יפים. אין שום סיבה שבעולם שטבע לא תעלה,אבל היא פשוט לא,המשקיעים איבדו בה אמונה ורק מבחינה פסיכולוגית המניה הזו פשוט לא זזה. אולי אולי הקניה של החב' שבדרך תשפיע על המניה אבל אף אחד לא מבטיח שזה גם יהיה חיובי,כי לפעמים אחרי רכישות ענק יש גם ירידות. לא יודע,אני שומע המון אנשים שמחזיקים בה שהיא מניה פשוט מתסכלת,אגב שימו לב כמה המלצות קניה היא קיבלה וכלום לא עוזר.
אז הוא בטח נכון, לא? תשובה: לא! זה סתם משחק מילים מטופש.

וטבע שוב שוקעת ושוקעת ושוקעת

אז הוא בטח נכון, לא? תשובה: לא! זה סתם משחק מילים מטופש.
ואתה בשם השכל הישר תמשיך להחזיק או לומר לו שהמניה מוצלחת רק בגלל שזו חברה טובה. אז לא,לא שוחים נגד הזרם והולכים החוצה עם המערבולת,זו אחת המניות ההזויות של השנים האחרונות ואל תתחיל עוד הפעם עם המילה טיפשות,טוב לא ייצא מזה.

lernery

New member
טבע דפנסיבית

ואתה בשם השכל הישר תמשיך להחזיק או לומר לו שהמניה מוצלחת רק בגלל שזו חברה טובה. אז לא,לא שוחים נגד הזרם והולכים החוצה עם המערבולת,זו אחת המניות ההזויות של השנים האחרונות ואל תתחיל עוד הפעם עם המילה טיפשות,טוב לא ייצא מזה.
טבע דפנסיבית
ומי שקנה הגנות ביחס לדולר עשה עליה תשואה יפה בזמן האחרון. מי שקנה אותה ב-44 דולר לפני שנה וחצי, הלך אחרי העדר, כמו שאתה עשית באפריקה (ולמזלך כרגע יצאת ממנה).

קודם כל אני לא מתנגד להיות עם מזל,זה חלק

טבע דפנסיבית
ומי שקנה הגנות ביחס לדולר עשה עליה תשואה יפה בזמן האחרון. מי שקנה אותה ב-44 דולר לפני שנה וחצי, הלך אחרי העדר, כמו שאתה עשית באפריקה (ולמזלך כרגע יצאת ממנה).
חשוב מאוד בחיים ואני אומר לך בוודאות בחיים צריך יותר מזל משכל ואתה מסודר להפליא. (מכיר אנשים שזכו בלוטו-שכל היה מרכיב הרבה פחות חשוב בקטע)והם מסודרים הלוואי עליי ועל כולנו. מעבר לכך אמרתי מס' פעמים רב למה לדעתי היה עליי להישאר ואתמול גם הסברתי למה חשבתי לצאת. כנראה שעשיתי את זה מסיבות שברורות לי ולא חייבות להיות ברורות לך ואני שמח שנכנסתי ויצאת בזמן. אגב אשמח לדעת באיזה מנות אתה מחזיק,סתם לידע כללי(לא חובה)כדי להבין מה נראה לך לוגי בהשקעות שלך.

lernery

New member
רק בטבע

חשוב מאוד בחיים ואני אומר לך בוודאות בחיים צריך יותר מזל משכל ואתה מסודר להפליא. (מכיר אנשים שזכו בלוטו-שכל היה מרכיב הרבה פחות חשוב בקטע)והם מסודרים הלוואי עליי ועל כולנו. מעבר לכך אמרתי מס' פעמים רב למה לדעתי היה עליי להישאר ואתמול גם הסברתי למה חשבתי לצאת. כנראה שעשיתי את זה מסיבות שברורות לי ולא חייבות להיות ברורות לך ואני שמח שנכנסתי ויצאת בזמן. אגב אשמח לדעת באיזה מנות אתה מחזיק,סתם לידע כללי(לא חובה)כדי להבין מה נראה לך לוגי בהשקעות שלך.
רק בטבע
אני מעדכן את המניות שאני מחזיק, אם בכלל, רק פעם בחצי שנה עד שנה, בערך, בהנחה שלא היה שום שינוי כלכלי מהותי. אני לא רוצה להשקיע בת"א, כי לדעתי המדד יירד. אני לא רוצה לקנות מדדים ולא מעוניין לפתוח חשבון למסחר בוול-סטריט, ולכן החלטתי לקנות רק מניות דואליות, עד שהבורסה תתממש. המניה הדואלית הכי רלוונטית בעיניי הייתה טבע. זהו.

נורה בר

New member
הוא יצא ממנה כיון שידע שכרגע המנייה תדשדש

טבע דפנסיבית
ואולי תרד. לא המזל שיחק לו אלא הבנה של השוק אינטואיציה והיגיון בריא.

lernery

New member
כדי להחליט מה זאת הבנה, צריך להבין את השוק

ואולי תרד. לא המזל שיחק לו אלא הבנה של השוק אינטואיציה והיגיון בריא.
כדי להחליט מה זאת הבנה, צריך להבין את השוק
בעצמך

biz man

New member
אני מעריך אותך יותר מזה

אני מעריך אותך יותר מזה
כבר אמרתי לך, זה שאתה סוחר לא מבטיח לך יותר כסף ממשקיע. אתה חושב שלהשקיע זה מסוכן כי הנושא לא ברור לך.. מסחר וספקולציה זה נושא קרוב אליך הרבה יותר לכן אתה נעזר בו ולא בהשקעות.

לא אמרתי שלהשקיע זה מסוכן,אבל יש גבול לזמן

אני מעריך אותך יותר מזה
כבר אמרתי לך, זה שאתה סוחר לא מבטיח לך יותר כסף ממשקיע. אתה חושב שלהשקיע זה מסוכן כי הנושא לא ברור לך.. מסחר וספקולציה זה נושא קרוב אליך הרבה יותר לכן אתה נעזר בו ולא בהשקעות.
שבו אתה מצפה לראות תשואה על כספך,וצריך לדעת לנצל מומנטום ושוק על מנת שכספך לא נוח על משכבו בשלום. אינני מתיימר לומר שאני כל הזמן מרוויח, אבל ישיבה על הגדר במניות שאינן מניבות תשואה הן מניות חלשות לטעמי. בכל אופן כבר אמרנו לא כולם אותו דבר,וטוב שכך זה עושה את העולם מקום מעניין יותר. אני בכל אופן במניה כמו טבע לא הייתי מחזיק כמו שאמרתי קודם בעיקר בגלל הבעיה הפסיכולוגית שנוצרה למניה הזו. בכל הפורומים אתה שומע אנשים ממורמרים,אז מי הפסיכי שיהיה מוכן להיכנס להשקעה? והגרוע מכל זה ,שגם לאחר המלצות כל האנליסטים כמעט ,המניה עדיין יורדת!!!

ואגב,הכי מתסכל היה להיות לדעתי החודשיים

שבו אתה מצפה לראות תשואה על כספך,וצריך לדעת לנצל מומנטום ושוק על מנת שכספך לא נוח על משכבו בשלום. אינני מתיימר לומר שאני כל הזמן מרוויח, אבל ישיבה על הגדר במניות שאינן מניבות תשואה הן מניות חלשות לטעמי. בכל אופן כבר אמרנו לא כולם אותו דבר,וטוב שכך זה עושה את העולם מקום מעניין יותר. אני בכל אופן במניה כמו טבע לא הייתי מחזיק כמו שאמרתי קודם בעיקר בגלל הבעיה הפסיכולוגית שנוצרה למניה הזו. בכל הפורומים אתה שומע אנשים ממורמרים,אז מי הפסיכי שיהיה מוכן להיכנס להשקעה? והגרוע מכל זה ,שגם לאחר המלצות כל האנליסטים כמעט ,המניה עדיין יורדת!!!
ואגב,הכי מתסכל היה להיות לדעתי החודשיים
האלה בטבע,כמעט כל יתוש שהתעטש המניה עלתה בכמה אחוזים טובים,אני חושב שלא היתה מניה אחת מהמניות המובילות לפחות (הקטנות בכלל....)שלא עלתה בצורה יפה עד חדה בתקופה הזו,ומי אחורה ?טבע-תסכול איום ונורא,צריך שיקרה שם משהו מאוד מעניין כדי שזה ישתנה.

דדר43

New member
ידידי כל מה שאמרת לדעתי לא נכון

ידידי, אתה משווה תפוחים לאגסים
אאורה היא מניה של חברה קטנה, מה שאומר שפוטנציאל התשואה בה גדול, אך גם הסיכון... את המניה של טבע לא צריך להציג, התשואה בה נמוכה הרבה יותר, אך גם הסיכון בהתאם (למרות שבשנה שעברה היא כיכבה מי יודע מה) אתה צריך להשוות בין מניות בקטגוריות דומות, זה לא חוכמה גדולה להשוות בין מניה כמו אאורה למניות מעו"ף ועוד למניה כמו טבע
מה רע בתפוחים או אגסים(אני לא יודע את מי השוות לטבע) שורה סופית אני המשקיע הקטן מפסיד על טבע ואני מדגיש מפסיד

alik akerman

New member
הכוונה שלי היא שאין כאן כל בסיס להשוואה

מה רע בתפוחים או אגסים(אני לא יודע את מי השוות לטבע) שורה סופית אני המשקיע הקטן מפסיד על טבע ואני מדגיש מפסיד
שוב פעם, טבע היא מניית מעו"ף ואאורה היא מניה ביתר וההבדל ביניהם רב. אם אתה מאוכזב מטבע, תחפש מניית מעו"ף אחרת ותשווה אליה את טבע, למרות שגם זה לא הכי נכון כי את טבע צריך להשוות לחברות אחרות בסקטור שלה...

דדר43

New member
ידידי כלמה שאמרת לא מעניין אותי מעניין

שוב פעם, טבע היא מניית מעו"ף ואאורה היא מניה ביתר וההבדל ביניהם רב. אם אתה מאוכזב מטבע, תחפש מניית מעו"ף אחרת ותשווה אליה את טבע, למרות שגם זה לא הכי נכון כי את טבע צריך להשוות לחברות אחרות בסקטור שלה...
ידידי כלמה שאמרת לא מעניין אותי מעניין
רק הרווחים כמו שאת כולם.....

biz man

New member
אתה מפסיד כי אתה לא מבין במה אתה משקיע

אתה מפסיד כי אתה לא מבין במה אתה משקיע
אתה שותה שמן מנועים במקום קולה ואחר"כ אתה מתפלא למה כשאתה שותה אותו בא לך להקיא.

מצב
הנושא נעול.
למעלה