אבא - כותבת אלייך דור שני לדור ראשון

seaגל

New member
אבא - כותבת אלייך דור שני לדור ראשון

אבא עוד מעט אני אגיע אלייך, לביקור אני יודעת שהיום זה יום קשה עבורך בכלל הימים האחרונים הם בלתי נסבלים עבור ניצולי השואה היום אני יודעת שהרגשת רע מאוד, פיזית ונפשית - אני לא ציפיתי אחרת ,זה היה ברור שהמתח הזה והכעס יכריע לראות אותך כואב את המצב ולא מבין איך הגענו למצב שאתם צריכים להלחם עבור משהו שמגיע לכם, עבור כסף שניתן מזמן למדינת ישראל רק שהיא בחרה להתעלם ממנו להתעלם מכם. היום אני רואה את התמונות בטלוויזיה, לצערי לא יכולתי להיות בין הצועדים ואני לא יודעת אם להוריד את הראש בבושה או להרימו בגאווה להתגאות על התמיכה שקיבלתם היום להתבייש שאתם צריכים לצעוד מצעד חיים ברחובות ירושלים בירת ישראל 60 שנה אחרי התופת בידיעה שעבור רבים ממכם באמת מדובר בחיים ומוות להתגאות שלמרות גילכם ומצבכם הבריאותי לא וותרתם התייצבתם צעדתם והשמעתם את קולכם להתבייש כשאני שומעת את ראש הממשלה מתייחס למצעד כבושה שלכם במקום בושה של ממשלות ישראל שהוא מעיז להגיד שזו בושה ומבוכה לכל תושבי הארץ ומבחינתו לראות ניצולת שואה בבגדי מחנה עם טלאי זה שפל המדרגה אחחחחחחח בא לי ללללללל................. אותו!!! אתה הגעת לארץ לבד בגיל צעיר אחרי מלחמה זוועתית, השארת הכל מאחור העיקר לבנות כאן בית ולהקים משפחה העיקר להביא לעולם ולישראל את הדור השני והשלישי ,כמו שאמרת - הוכחה לניצחון והיום שנים אחרי כשאני מקשיבה לך שואל בשביל מה? אתה כאדם צעיר האמנת שאין חשוב יותר מאשר להגשים את המשפט "להיות עם חופשי בארצנו" היית בטוח שהמדינה הזאת תעשה הכל למען אזרחיה ואיזו אכזבה... הפחד שלי אבא שמחר כבר ישכחו מהתמונות הקשות שראינו היום שהקולות יחלשו ולא יקרה כלום כמעט כמו בכל נושא אזרחי חברתי במדינה הזאת... אני מאחלת לך עוד שנים רבות של בריאות ושתזכה להגיע לשנת 2011 לא בשביל הקיצבה של אולמרט שתחכה לך אז אלא שאולי עוד תזכה לראות שלמדינה הזאת כן אכפת שתזכה לראות שמקשיבים לכם ונותנים לכם לחיות בכבוד ... ויותר מכל שתזכה להנאות מדור ההמשך שלך! יש בי סערת רגשות והמילים כאן זה קמצוץ שהצלחתי להוציא ...

ה מוזה

New member
"דע מאין באת"

כדי שתדע אנה אתה הולך , ונדמה ששכחנו את שתי המילים החשובות שבהמנון "להיות עם" ..... להיות עם זה לדעת מאיפה באנו ובאנו כולנו ,כל אחד וכל אחת ,מגיא צלמוות חסר צלם אנוש כולנו דור שני,כולנו דור שלישי,כולנו דור רביעי גם אם נולדנו כאן ואם נשכח שבאנו מהמקום בו אבד כבוד אדם לא נדע אנה אנו באים שם במשרפות,ברעב ובמחסור,בהשפלה חסרת הרסן ,נולד עם שם במקום שגוועו ברעב מיליוני יהודים נולדה ..התקווה ואם נשכח ולו ניצול שואה אחד שגווע במחסור,קופא מקור,מורעב שכחנו את ששת המיליונים כולם . ביום הזכרון לשואה אומרים לא נשכח - לא נסלח אני אומרת היום ומקווה שכמוני עוד רבים אומרים לא נשכח למדינה - ולא נסלח על שלא כיבתה את אש העיירה ויש לה מים רבים לכבות אותה אם תרצה "אם תרצו אין זו אגדה" אבא שלך שואל שאלה שרבים שואלים[לא רק ניצולי השואה] "בשביל מה?" גם גברת הרשקוביץ שואלת אבל אפאחד לא מקשיב לה ...... ראש השנה מתקרב וכשכל העם ישב מול שולחן יטבול תפוח בדבש יקנה טונות בשר לנפנף על האש ניצולי שואה רבים ישבו בחוסר כל חלקם יקבלו חבילות מזון מעמותות ,חלקם שפעם אחת בחיים איבדו את כבודם ואמרו "לא עוד" ,ישבו רעבים בערב חג ולא יבקשו נדבה כי הם רוצים והם ראויים לחיות ולהזדקן במדינה הזו בזכות ובכבוד - ולא בחסד נדבות .

unicorn1a1

New member
אני כל כך מתביישת וכל כך מצטערת

ואין לי את המילים לבקש מכם סליחה אין לי מילים להגיד לכם כמה שאני לא מאמינה לא מאמינה שהגענו למצב הזה אני מצטערת שלא יצא לי להגיע לצעדה (כל כך כל כך מצטערת...) אני מצטערת שהמדינה לא הושבתה לחלוטין לא צעקה לא צרחה עד שהאחרון שבכם יקבל את מה שמגיע לו כדי לחיות. מתביישת שאתם צריכים לבקש פה, בארץ שלנו!, את הזכות לחיות. וראיתי את אחד השלטים (ואני לא בטוחה שאני זוכרת במדויק): בילדותנו נלחמנו על חיינו בבגרותינו נלחמנו על מולדתנו ובזקנתינו נלחמנו על לחמנו השלט הזה כאב לי כל כך אני כל כך מתביישת במדינה שלנו. אני מתביישת שנאלצתם לצעוד שם. להלחם. מתביישת שלא היו אחרים שיצעדו למענכם ויעניקו לכם כבוד מלכים ויושיבו אתכם בכסא המכובד ביותר באולם וידאגו לכך שתחיו את שארית חייכם בכבוד הגדול ביותר שניתן. כל כך מתביישת שאתם נאלצים לבקש לחם. כל כך הייתי רוצה לתת לכם הרבה הרבה יותר מזה. כואב לי להיות חלק ממדינה שלא ממלאת את תפקידה הבסיסי ביותר כבית ליהודים. שלא זוכרת את עברה. שלא מכבדת את ראשוניה. וכמה שאני כותבת אני עדיין לא מצליחה (ואני חושבת שלא אצליח) לבטא את הזעזוע וההלם שאני מרגישה ממה שקורה פה. סליחה. אולי נעשה פה שרשור של מכתבים אל ראש הממשלה בנושא? ונשלח כל מכתב במעטפה נפרדת? סתם לכתוב הרי לא יעזור (ואולי תגידו שגם לכתוב ולשלוח לא יעזור, לא יודעת) מה דעתכם?

ואני אהיה הראשונה

לומר לראש ממשלתנו היקר....שאני מתביישת בו... מתביישת שאנשים מבוגרים צריכים לצעוד בחום הכבד...עם טלאי צהוב על ידיהם בכדי להוכיח שהם אנשים שמגיע להם... מתביישת בכך שהמדינה שלנו עוסקת באשפה של עצמה....בשחיתויות בתוך הממשלה...ומזניחה את האנשים אשר חוו אובדן וכאב...ורובם לא יצאו מזה... והכי עלוב...שמדובר על כספם שלהם.... המדינה יכולה לתת ביטוח לאומי לאחוז מהאנשים אשר באמת לא רוצה לעבוד... אך לתת את כספם של הניצולים קשה לה....וזה עלוב...ומביש....

ה מוזה

New member
מכתבים לראש הממשלה

אפשר לשלוח [אפילו רצוי] דרך הקישור המצורף. ולפני שהספקנים יגידו שזה מכתב שלא נשלח,זה בהחלט נשלח ואפילו מקבלים תשובה במכתב ,כזה עם מעטפה ובול ,ניסיתי בעצמי . אפפעם אין כזה דבר "סתם" לכתוב,בין אם זה כאן,בין אם זה לראש הממשלה, כל מילה חשובה,כל מעשה קטן חשוב ואם כל אחד יעשה מעט ,נשנה הרבה . ומגיע לניצולים והם ראויים שנשנה להם את המציאות ,זה לא בירח .

ה מוזה

New member
מקווה שתיבת הדואר שלו

תהיה מלאה במכתבים הדורשים שיעניק את הכבוד המגיע לניצולי השואה לחיות בלי השפלה,להזדקן בלי חסדים אלא בזכות שאנו חבים להם ואם אכן תשלחי את המכתב שלך,אל תשכחי לשלוח אותו גם כאן

seaגל

New member
תודה

למי שהגיב מקווה שעניין הניצולים ישאר על סדר היום עד שימצא פתרון הולם שיכבד אותם ואת המדינה בה אנו חיים.

למעלה