אבחון מועמדים

liatm24

New member
אבחון מועמדים

שלום, חסרים לי כלים לאבחון נכון יותר של מועמדים על מנת להתאים להם את התפקיד הנכון. הייתי שמחה לקבל כלים/מידע/מאמרים/אתרים בנושא אבחון מועמדים תודהש

almog tech

New member
באיזה תחום את עובדת?

כל תחום דורש את הפרופיל שלו לאבחון באופן אישי אני תומכת בראיון אישי, בדיקת המלצות, מבחן אמינות וכדומה. זאת בניגוד למרכזי הערכה, מבחנים פסיכולוגיים [לא הגזמנו] וכן הלאה

liatm24

New member
תשובה

אני יועצת השמה. התהליך אצלנו הוא ראיון. אני מחפשת מעין נוסחאות אם אפשר לקרוא לזה, תיאוריות, או כל דבר אחר שיעזור לי לאבחן מועמדים. ניסיתי לקרוא ספר על שפת גוף אבל לא פחות התאים תודה

poli36

New member
הי ליאת

כאשת משאבי אנוש ביותר מעשור, אני יכולה להגיד כי לצערי אין נוסחאות באבחון אנשים. וזה כל היופי. יש אפשרות אמנם להשתמש בראיון מובנה אך תקפותו נמוכה וההמלצה הכי טובה היא לראיון חצי מובנה. שפת גוף נותנת אספקט מאד מאד ספציפי על מועמדים ולרוב סתם מטעה ויוצרת הטיות אם תרצי להתעמק בנושא יותר את מוזמנת לשלוח לי מסר אישי ואשמח לעזור

זאביק56

New member
אבחון

שלום, הייתי ממליץ לשלב ראיון אישי ומבחן מיון ממוחשב. אני ממליץ מאד על חברת מידות. בברכה,

רן ורדי

New member
אין רצפט קסמים

כמי שעוסק בתחום מזה עשרים שנה וניהל מערכות גיוס כמו גם מערכות אבחון גדולות התחום הוא רך ולא מדעי (פסיכולוגיה) בכל מקרה הכשרה טובה בליווי כלי עזר ולאורך זמן ניסיון ועוד ניסיון ועוד ניסיון יעשו את שלהם לא הייתי מזלזל בשפת גוף, אם כי את צריכה להיות מודעת לגמרי למשמעויות ולהטיות בכל מקרה זה פרמטר אחד מתוך שלושים ולאו דווקא החשוב

למעלה