אבי מאושפז בבי"ח שבועיים כי

gmaya

New member
אבי מאושפז בבי"ח שבועיים כי

היו לו כאבים בישבן וברגל ואז גילו שהוא סובל מפריצת דיסק. קודם כל מקומם אותי לדעת שהרופאים טעו במיקום של החוליות, תחילה חשבו שקיימת פריצת דיסק בין חוליה 4 ל 5 , ורק אחרי שבועיים של כאבים ומסקנה כי הסטרואידים שהכניסו לו דרך אינפוזיה אינם משפיעים, ערכו לו בדיקות מקיפות יותר כמו מיפוי עצמות, צילומי CT וכו וכו' וגילו שהפריצת דיסק נמצאת בחוליה 3. שאלתי היא כזו: אבי מעדיף החלמה בצורה טבעית כשהדגש הוא על שחיה, הוא לא שש לניתוחים, מה עליו לעשות, איזה ספר ריפוי אתם ממליצים? ובכלל אני חושבת שהוא צריך לשנות את כל אורח חייו. בצעירותו שחה המון, אבל היום מדובר בגבר באמצע שנות החמישים, מעשן כבד, שלא עסק בפעילות ספורטיבית המון שנים. * מה אתם ממליצים לו לשנות? * האם קיים ספר ריפוי למצבו? (פריצת דיסק בחוליה 3) * האם אתם ממליצים על תרגילים מסוימים? ובכלל כל עיצה תתקבל בברכה
בתודה הבת שדואגת

תשובה

שלום לך טעוית כאלה קורות לצערי לעיתים קרובות מדי אך לא בהכרח היו משנות את דרך הטיפול שקיבל עד כה. אני ממליץ להשאיר את פתרון הניתוח בתור אופצייה אחרונה. בפריצת דיסק ניתן לטפל על ידי מיטת מתיחה מיוחדת המופעלת בחלק מהמרפאות לכירופרקטיקה. השיטה נקראית flexion-distraction והיא פותרת את הבעיה ב80% מהמקרים. ישנם תרגילים שמותר לעשות אבל אך ורק בהדרכת מומחה בתחום (אורטופד.כירופרקט.פיזיותרפיה) בהצלחה

נמשל

New member
האם המיטה הזאת

יכולה לפתור בעיה כשמדובר בניווןדיסק בחוליות L4-L5?

למעלה