אגרות חוב

ilanar11

New member
אגרות חוב

צביקה/אמיר שלום! לא הבנתי את נושא אגרות החוב, אני מבקשת אם יש חומר תיאורטי עם דוגמאות שמסביר יותר את העניין. האם כשמנפיקים אגרות חוב יודעים את מחירה ואת התשואה שלה ואם אני נשארת איתה עד סוף התקופה אני מקבלת את התשואה שהובטחה? מה קורה אם אני מוכרת אותה לפני תום התקופה, באלו תנאים מקבל אותה הקונה החדש(מלבד המחיר שלה שבו היא נסחרת באותו רגע)? תודה אילנה

amirhadad

New member
תשובה

כאשר גוף מסויים מנפיק אגרות חוב הוא מוכר לנו אותה בשער ידוע ( בדרך כלל ישנו מכרז) והשער שנסגר מגלם את התשואה בתוכו . לדוגמא: אם האיגרת היא לשנה ומחירה הוא 100 וקופון הריבית הוא 6 . אם נניח נקנה את האיגרת בשער של 101 אזי התשואה תהיה 106/101=4.9 . כלומרע"י המחיר שאנו מציעים אנו יודעים את התשואה. אם נשאר עד סוף התקופה אנו נקבל את התשואה שהובטחה . אם נמכור את האיגרת לפני סוף התקופה במידה והרווחנו נשלם מס על הרווח הון , הקונה החדש מקבל אותה בתנאי המחיר שהוא קנה את האיגרת בהתחשב בזמן שנותר לאיגרת . לדוגמא : אם רכשתי את האיגרת ב 101 ומכרתי אותה כעבור חצי שנה ב 103 ונשאר עוד חצי שנה לאיגרת אזי תשואתו של הקונה תהייה 106/103 וכל זה לחלק ל 2 שכן נשארה עוד חצי שנה לאיגרת החוב . לגבי חומר תיאורטי אני אבדוק ואתן לך תשובה לגבי זה מחר. אם יש עוד שאלות אשמח לענות . אמיר.

SmartRader

New member
צהריים טובים, מקור טוב להעשרה

באגרות חוב הינו המדריך למשקיע של A-online. ההסברים שם טובים. (רוב הספרים אשר עוסקים בתחום משלבים כל מיני נוסחאות וחישובים).

למעלה