אדם מלמד את שעליו ללמוד

B e i n g

New member
אדם מלמד את שעליו ללמוד

אני חייב להגיד שאני מרגיש כמו אחד שחיפש אתונות ומצא מלוכה
חיפשתי בתפוז פורום בעניין מסויים בקטגורייח כלכלה ועסקים ופתאום ראיתי פורום "הדרכה".. ישר נדלקו עיניי ומייד נכנסתי להריח.. קראתי את מכתב הפתיחה ונפלט לי "וואו" גדול - בדיוק מה שהייתי צריך.. אז אני שמח להגיד שלום
ונראה מה יהיה כאן..
את המשפט שכתבתי בתור כותרת להודעה שלי כתבתי ברוח "הקורס בניסים". לא זכרתי את הניסוח המדוייק שלו, אבל אני מאמין שהכוונה שלו ברורה מאוד לנמצאות והנמצאים פה. ולסיום קטע קצר, שאיתו אני מזדהה ביותר, מתוך המבוא למדריך למורים של הקורס בניסים, שאומר בפשטות שכל רגע ורגע הוא רגע של לימוד, ושבכל רגע ורגע אנחנו מלדמים ולומדים בעצם. "הוראה משמעה הדגמה... מן ההדגמה שלך לומדים האחרים, וגם אתה... ההוראה אינה אלא קריאה לעדים לאשר את מה שאתה מאמין בו. זוהי שיטה של הַמָרָה. הדבר הזה אינו נעשה באמצעות מלים בלבד. כל מצב חייב להיות בשבילך הזדמנות ללמד אחרים מה אתה, ומה הם בשבילך. לא יותר מזה, אבל לעולם גם לא פחות." מאור

../images/Emo62.gif../images/Emo23.gif לך מאור מהפורום

ראשית, הרשה לי להתפעל מהגדרת העיסוק שלך בכרטיס האישי: "לחיות נכון". מהי הגדרתך לחיים נכונים? האם אתה מחזיק בידך מרשם? מרשם גמיש המסוגל להתאים ולהחיל עצמו על כ-ו-ל-נ -ו? אהבתי את מילות הסיום שלך, ובזכותן החלטתי לפתוח שרשור שיכיל מידי יום את משפטי המפתח של חברות וחברי הפורום הקשורים להדרכה בעולמנו. יום נהדר

B e i n g

New member
שאלה קשה... ../images/Emo13.gif

מה זה אומר לחיות נכון.. אני חושב שמדובר יותר על סוג של תחושה אישית שבביני לבין עצמי ולא באיזה מרשם מסודר, אפילו לא לי, בטח שלא לכולם. המשמעות של הביטוי הזה גם משתנה עם הזמן. ואני חייב להגיד שזה יותר אידיאל לשאוף אליו, זה מאוד לא פשוט לחיות באופן הזה :) והמשך שבוע מעולה

ומה קורה../images/Emo35.gif

כאשר התחושה האישית שלך בינך לבין עצמך,בכל הנוגע לחיים נכונים מתנגשת עם התחושה של שותפים ושותפות למסע החיים? האם כאדם הגדרת לעצמך את הערכים החשובים לך, וההתנהגויות האישיות שהן הביטוי המעשי לערכים אלו,הן בהיבט אישי והן בהיבט של עוסק בהדרכת אחרים/ אחרות?

B e i n g

New member
מה הכוונה מתנגשת?

לא בטוח שהבנתי את הכוונה שבשאלה ללגביהתנגשות התחושה שלי לגבי עצמי ולגבי אחרים..
אם הגדרתי לי ערכים.. גם זאת שאלה מורכבת.. כי ערכים הם לא אבסולוטים ונדמה לי שאולי יותר נכון לפעול בכל מצב ובכל מקרה לגופו עם מלוא הנוכחות והרגישות והקבלה של אותו הרגע והסיטואציה, בלי להגיע עם קונספציות מוכנות מראש.. כמו שמספר סיפור זן ידוע (בניסוח שלי, את הניסוח המדויק אני לא זוכר) על מורה שההביא לתלמידו כוס מלאה במים עד הסוף ואמר לו - אתה כולך מלא כמו הכוס הזאת, איך תוכל להכיל וללמוד משהו כשאתה כולך מלא? ועל זה הכוונה היא שיש להגיע ריק לכל סיטואציה, רק כך אפשרית בכלל הלמידה, אחרת יש רק השלכות מהעבר. אבל זה לדעתי וגם את זה אני כמובן לא מיישם באופן מלא.. עוד סוג של חץ מכוון...
שיהיה יום טוב..

למעלה