'אהבה של אבא' מול 'אהבה של אמא'

'אהבה של אבא' מול 'אהבה של אמא'

ההודעה של "קשר אמצעי" והתגובה שלי אליה, הביאה אותי לחשוב... האם אכן יש הבדל בין אהבת אב לאהבת אם? מה דעתכם...?

אסתי69

New member
יוווווווווו

כשכתבת אין כמו אהבה של אבא רציתי לכתוב לך אהבה של אמא?
לא יודעת לגבי ההבדל ויכולה לספר רק מהנסיון האישי שלי הייתי קשורה לאבי בעבותות אהבה בלי גבולות נסעתי איתו טיילתי איתו דיברתי איתו הוא היה איש מצחיק איש של חבר'ה "פושטק" לא קטן. עם אמא שלי היה לי קשר אחר כל כך היא זו שטיפלה בי באישפוזים השונים היא זו שהיתה לצידי היא היתה חברה היא ידעה עלי הכל מכל וכל וגם כשלא ממש אהבה את הכל קיבלה אותי ואהבה אותי. אני יכולה להגיד בלב שלם בורכתי בהורים מיוחדים במינם זכיתי חבל רק שזה נגמר לי כל כך בטרם עת (בעצם יש מתישהו עת?) לא חושבת שעניתי לך, נכון?

כיון שיש הבדל בין גברים לנשים

מן הסתם יש גם הבדל בין אהבת אב לאהבת אם זה לא אומר שניתן לדרג אותם "יותר" או "פחות" כולם יפים כולם מופלאים בעיני אבל יש שוני ביניהם והבדל נוסף הוא בסוג הקשר שבין אם לבנה והקשר שבין אם לבתה וכך גם ההבדל בקשר שבין אב לבנו ובין אב לבתו אני אוהב את ילדי אהבה גדולה, אבל יש התייחסות שונה לכל אחד, ואני יודע שגם זוגתי שתחיה אוהבת אותם אהבת נפש, אבל לא באותה צורה ואופן. ואחרי שכתבתי את כל זה החלטתי שלא כתבתי דבר שאינכם יודעים אבל בכל זאת אלחץ על "שלח" וערב טוב לכולם

ס'תוש

שוב פ'ם הוצאת לי ת'מילים מהמיקלדת. שמת לב שזה קרה כבר פעמיים באותו שבוע? אל תגידי שזה לא הישג

בהחלט יש הבדל

אבל ההבדל שונה מאחד לשני כל אחד ומערכת היחסים שבה הוא גדל. אצלי לדוגמא: האהבה שהייתה לי לאימיז"ל הייתה אדירה... שיתוף, חברות.... הענקה האין סופית שהגיעה ממנה, עשתה את ההבדל על אף, שכמובן גם את אבי ז"ל אהבתי רק שאיתו מערכת היחסים הייתה יותר סגורה.

אין הבדל, ממש אין

אהבה של הורים לילדים זה מבפנים מהלב, מהרגש... לא קשור לאמא או אבא או שיש לך או לה את זה, או שלא... ואם נפתח את זה גם לילדים אז אומרים שבנות קשורות לאבא אצלי זה נכון הטלפון הראשון שלה זה אלי אם קרה משהו, טוב או חלילה לא... פשוט מחוברת האמצעי-גם רק אבא... 'חם מהתנור' מה שקרה היום "אני רוצה ללכת רק עם אבא" הוא גם מלווה אותי בתחביב שלי... הקטנצ'יק של האמא "את החברה הכי טובה שלי, יותר מאבא"... הוא גם האשם בזה שתדירות הסקס ירדה... פשוט אוהב להתכרבל איתה, ה... הקטן אבל אין מצב של מי אוהב כל אחד מהם יותר

נתתי דוגמא

מהמשפחה שהייתה לי. עם ילדי, זה באמת כמו שתיארת את כולם אוהבים באותה מידה

מזכיר לי את הבן שלי

שאמר לאבא שלו השבוע בזמן ויכוח - אבא, שלא תרים את הקול על אמא כי אני אוהב אותה והיא אוהבת אותי לעולמים...הוא המאהב הכי אמיתי שלי, אבל כשהוא רחוק מאבא שלו ליותר משבוע ישר הוא מתגעגע אליו. בעלי קשור אליו בלב ובנפש, אני לא חושבת שאפשר לדעת אם יש הבדל.

אסתי69

New member
אני מאמינה שתמיד יש הבדל

כמו שאמר אושר הבדל בין המינים.. והעובדה שבדר"כ גם אם האמא קרייריסטית הרי שהאבא יכול להרשות לעצמו לשהות מחוץ לבית יותר (ואני חוזרת ואומרת בדר"כ

מתלהבי

New member
שמחה הדדית ../images/Emo140.gif

מה קורה פה? היתה התפלגות? מקנאים בפוליטיקאים?

למעלה