אהההמממממ.....

אהההמממממ.....

שאלה מאוד לא שיגרתית. בטעות ולחלוטין במקרה גיליתי שאני מתגרה בצורה היסטרית מללבוש את הבגדים של אישתי. להתאפר ואפילו הזמנתי לי פאה דרך האינטרנט. אני יודע בוודאות שאני לא הומוסקסואל, אבל אני לא יודע בדיוק מה אני... מאז שגיליתי את זה - אני פחות מעוניין בסקס רגיל עם אישתי- למעשה- אני אוהב לשכב איתה, אבל כשהיא "מעליי". למזלי היא אישה עם המון ביטחון עצמי ופתוחה להכול- אין לה שום בעיה עם זה- רק שאני חושב שמתחיל להיות לה חסר מין רגיל- ואילו אני שאףפעם לא הייתי איזה דון גואן במיטה- כרגע בכלל לא עומד ליבסקס רגיל. אני מקווה שהתקופה הזו תעבור- אני אוהב אותה ורוצה שיהיה לה טוב- אבל לא מסוגל כרגע להתגרות ממנה כאישה מתחתיי- רק כאישה מעליי... אני בן 27 ונשוי לה 4 שנים- אבל אנחנו יחד עוד מהצבא.. היא הכי חשובה לי בעולם ואני רוצה להעביר איתה את שאר החיים זלי... מה לעשות??? ואני נשבע בהן צדק- הבעיה שלי אמיתית, אפילו שזה בטח נשמע כמו משהו מתוך אלף לילה ולילה.

אהההממממ...

ובכן, על-פי הפרטים שאתה מוסר, נראה שאתה טרנסווסטיט. הזמן יגיד האם הגירוי המיני הוא תופעה קבועה, או שהוא יוחלף בתחושה נעימה של הנאה פסיכולוגית. מכל מקום, אין כל קשר בין רגשות אלה לבין נטיה מינית. למעשה, רוב הטרנסווסטיטים הם הטרסוקסואלים. אשר לזהות המגדר, טרנסווסטיטים בפירוש אינם טרנסקסואלים, ואינם מעוניינים לשנות את מינם. מה שמאפיין את הטרנסווסטיט הוא רצון לראות עצמו מדי פעם בדמות אישה. מרבית הטרנסווסטיטים עוברים שלב בחיים שבו לבישת בגדי אישה גורמת להם גירוי מיני חזק, אם כי התופעה הזו חולפת כעבור כמה שנים, ובמקומה בא, כאמור, צורך פסיכולוגי להתלבש מדי פעם כאישה. טרנסווסטיטים עשויים להיות פטישיסטים (כלומר, להתגרות מינית מפרטי לבוש מסויימים), אם כי לרוב הם לא. מכל מקום, ברוך הבא לעולמם של פורצי גדר המגדר. תיהנה מרגשותיך ואל תדכא אותם. להפך, חקור אותם ותגלה מחוזות חדשים. התמזל מזלך ואשתך מבינה ומקבלת. אשריך שזכית. גברים טרנסווסטיטים נשואים רבים מרגישים שחיי המין שלהם דווקא משתפרים כאשר האישה מקבלת אותם ומשתתפת אתם במשחקיהם. ייתכן שהקושי שאתה מרגיש הוא זמני. אחד הדברים שאתה יכול לנסות הוא לקיים יחסי מין אתה כשאתה לבוש כאישה. רגשות טרנסווסטיטים אינם דבר שצריך להתבייש בו, ואין כל צורך "לטפל" בהם או "לרפא" אותם (זה גם לא ניתן). היום, טרנסווסטיטים (או קרוס-דרסרים, כפי שהם נקראים בארצות הברית), מתחילים לצאת מהארון. יש מועדוני קרוס-דרסרים, קבוצות תמיכה, קבוצות דיון, מגזינים, אתרי אינטרנט, מפגשים, פעולות משותפות ומה לא. גם בישראל מתחילים הטרנסווסטיטים לתבוע את מקומם תחת השמש. רובם מסתתרים עדיין עמוק בארון, אבל פה ושם מופיעים אנשים המוכנים להסתכן במידה זו או אחרת של חשיפה. יש ביניהם המשתתפים (לבושים כנשים או לא, לפי רצונם) במפגשי פורום הטרנסג´נדרים, ובפעילויות אחרות, כולל בקבוצת התמיכה לטרנסג´נדרים הפועלת באגודת ההומואים, הלסביות, הביסקסואים והטרנסג´מדרים. נורה

אני סקרנית לדעת

יש השערה ממה זה נובע?? איך זה שפתאום גבר שהוא הטרוסקסואל לכל דבר נהנה ללבוש בגדי נשים? יש הסבר פסיכולוגי? פיזיולוגי? כלשהו?? מעניין לדעת..

Freeda

New member
יש כמה הסברים

יש כמה הסברים, אבל קשה לבסס אותם בלי להרוג המון טרנסיות ולפשפש במוחן ע"י פתולוגים. יותר מסובך, קשת התופעות כל כך מגוונת שהסבר פשטני בשחור לבן פשוט לא מתחבר לעובדות. עוד יותר מסובך, טרנססקסואליות איננה מצב אלא תהליך ממושך בו האדם משתנה ממצג-מזוייף של המיגדר, המוכתב ע"י ההורים / החברה, למצב "האמיתי ???" המוכתב כנראה ע"י מבנה המוח. לגבי הכותב שלעיל, אפשר רק לנחש, שהחלק הנשי במוחו גדול בהרבה ממה שהאדם מודע לו, והחלק הזה מבטא את ישותו , בהדרגה, באופן הולך וגובר, תוך שהוא מפיל מחיצות של הסתרה והכחשה. להיכן יגיע התהליך ? נדע רק בעוד שנים. לגבי הטרוסקסואליות - יש סברה שהחלק במוח השולט במשיכה המינית נפרד לחלוטין מהחלק השולט בזהות המינית (המיגדר), וכל צירוף ביניהם אפשרי. הקשר "המוחלט" בין זהות מינית למשיכה מינית הוא המצאה של החברה, יותר נכון של הממסד הדתי בחברה, ואני שמחה שהקשר מתפורר יותר ויותר מהר. וגם עניין המשיכה המינית עלול להיות לא פעם עטוף במצג שוא... בקיצור, אנו יודעים/ות מעט מדי, לאט מדי, אבל הלימוד מרתק :) חיוכים Freeda

גיי

New member
אני נהנה לקרוא מה שאת כותבת....

את מייצגת את הדברים כמו שצריך, ולכן אני נהנה לקרוא מה שאת כותבת

תשובה לסקרנית

יש הרבה בלבול מושגים, הרבה סטריאוטיפים ומעט מדי מידע מוצק בהתייחסות מרבית האנשים לשאלות של מין ומגדר. בחלק מהמכשלות האלה אפשר לחוש בשאלותיך. כמו אנשים רבים, את מניחה שזהות מגדר מקפלת בתוכה גם נטיה מינית. זאת אמונה שכיחה מאד ומושרשת מאד אצל אנשים רבים, אבל אין לה קשר למציאות. זהות מגדר -השאלה עם איזה צד של הרצף שבין גבריות לנשיות אני מזדהה, איך אני רוצה שאנשים אחרים יתייחסו אליי, אילו התנהגויות אני מאמצת- היא רובד שונה ונפרד לחלוטין מן הנטיה המינית, שבסך הכל עוסקת בשאלה עם מי אני מעדיפה לקיים יחסי מין. על מנת להדגים זאת בדוגמה פשוטה, כמעט טריוויאלית, גברים רבים הם הומוסקסואלים. אחרים הם הטרוסקסואלים. אלה גם אלה רואים עצמם כגברים לכל דבר. מה ששונה ביניהם הוא צורת גופו של האובייקט המיני שלהם. כמוהם נשים לסביות. כולן רואות עצמן (ונתפסות על ידי סביבתן) כנשים ללא כל צל של ספק. עיניך הרואות שזהות המגדר של האנשים האלה אינה קשורה כלל לנטייתם המינית. את גם יוצאת מתוך הנחה שקיים דבר-מה שהוא זהות מגדרית "נורמלית". אין ויכוח על כך שקיימת זהות מגדרית נורמטיבית, כלומר מתאימה לנורמות של לגיטימיות המקובלות בחברה. אבל ההנחה, כאילו הזהות הזאת היא מובנת מאליה ולא מצריכה הסבר, ואילו זהויות מגדריות אחרות כן מצריכות הסבר - היא תולדה של שטיפת המוח שהתרבות שאנו חיים בה עושה לנו מאז שאנו נולדים. אין שום דבר "טבעי" או מובן מאליו בזהות המגדרית הנורמטיבית. היא כל כולה תוצאה של הבנייה תרבותית, כפי שהמחקר ההיסטורי ותאוריית המגדר המודרנית מראים. אני אומרת את זה, כי את חשה צורך לשאול מה הסיבה לכך שאדם הוא טרנסווסטיט, או טרנסקסואל, או כל דבר אחר החורג מן הנורמה המקובלת, ולעומת זאת אינך חשה כל צורך לשאול מדוע קיימת זהות מגדר נורמטיבית. אני בטוחה שאת מופתעת. מה פתאום לשאול שאלה כזאת? הרי מדובר במשהו נורמלי! ככה זה אצל רוב האנשים! אבל העובדה ש"ככה זה אצל רוב האנשים" (ובעצם איננו יודעים האם באמת "ככה זה". אנחנו הרי יודעים אילו כמויות עצומות של הדחקה והבנייה קיימות בתהליך הכוונת הזהות האנושית אל האפיקים הנורמטיביים, וכמה אנשים היו מתנהגים אחרת מכפי שהם מתנהגים, אילו רק היה ניתן להם להתפתח ולחיות בסביבה תרבותית וחברתית אחרת), העובדה הזאת, איננה עושה את הזהות הנורמטיבית פחות מובנית ופחות תוצאה של השפעות תרבותיות וחברתיות. אין חיה כזאת, זהות מגדר "טבעית". כל זהויות המגדר הן תוצאה של הבנייה תרבותית, וכולן קיימות מאותן הסיבות, והן בבואה זו מזו. אין שום דבר "מדעי" או "אובייקטיבי" בחקר הסיבה לטרנסקסואליות או לטרנסווסטיזם. עצם הצגת השאלה מהווה הטייה של הדיון אל תחום הערכים והנורמות המקובלות. אי אפשר לשאול שאלה כזאת אלא במסגרת פרדיגמה שבה זהות מגדר נורמטיבית היא לגיטימית -כלומר אינה מצריכה הסבר- ואילו כל דבר שאינו מתיישב לפיה הוא תופעה חריגה המחייבת הסבר. אז אם להיות אובייקטיביים בואו נחקור קודם את הפרדיגמה, בואו נשאל האמנם הזהות המגדרית ה"נורמלית" היא כל כך "נורמלית" ומדוע זה כך? נדמה לי שהיום כל מי שמצוי בתאוריית מגדר מבין שאין דבר כזה, זהות מגדר "נורמלית". מי ששואל מה הסיבה לטרנסווסטיזם או לטרנסקסואליות, עושה את הצעד הראשון בכיוון של סטיגמטיזציה ודה-לגיטימציה של זהויות המגדר האלה. שואלים מה הסיבה להן כי הן "יוצאות דופן", "חריגים", "סטיות". בתור שכאלה, ברור שיש להן "סיבות", ואם יש סיבות, יש התפתחות, ואם יש התפתחות יש אטיולוגיה. ודרושה התייחסות מקצועית. ונסיון לפתור את "הבעיה". אבל טרנסווסטיזם, טרנסקסואליות, וכל זהות מגדרית בלתי נורמטיבית אינן בעיה. הן פשוט חלק מקשת ההתנהגויות האנושיות האפשריות. זה הכל. מי ששואל דווקא לגביהן ולא גבי אחרות מה הסיבה להן מעמיד זהות אחת מסויימת במעמד גבוה, לגיטימי יותר, ואת האחרות במעמד נחות של מה שמצריך הסבר. לכך צריך להתנגד מכל וכל. אז בתשובה לשאלתך, מה היבה לתופעה? התשובה היא: who cares? אדם הוא טרנסווסטיט כי הוא מרגיש שכך טוב לו. זה הכל. תרדו לו מהווריד ותנו לו שיחיה את חייו כפי שרצוי לו. נורה

למעלה