אהה. אני חייב עזרה

fate spinner

New member
אהה. אני חייב עזרה

אני מצטער שאני מתפרץ כם ככה לפורום אבל אני פשוט חייב עזרה. חברים שלי החליטו להפתיע אותי היום ולכבוד היום הולדת הם הביאו לי קביה לבית ספר. אז עכשיו יש לי קביה בבית ואני לא יודע עליה כלום. איזה חום צריך להיות החדר שהיא בו? איך צריך להאכיל אותה? (במקום מרוכז או פשוט לפזר לה בקופסה?) עד איזה גיל היא צריכה לשתות מהקבקוה הזה שלה? ואיך מאלפים (עד כמה שאפשר לאלף) קביה? היא עשיין מאוד מפוחדת (ואי אפשר להאשים אותה אחרי שהיא יום שלם בבית ספר) אז גורמים לה להרגיש בטוחה במקום שלה? ודרך אגב. אם למישהו יש הצעות טובים לשמות לקביה (נקבה) ולקביה (זכר, אני אקנה מחר) אז אני אשמח לשמוע תודה מראש

לחייב עזרה

ראשית, מזל טוב, ליום-הולדתך. שנית, כנס לאתר של "גוגל" הקלד השם "קביה" ותראה, שיש על זה הרבה חומר מזה תוכל ללמוד על חיה זו, בנוסף, אני מניחה, שכל וטרינר יוכל להנחות אותך, איך לטפל בחיה זו. אל תהסס להיכנס ל"גוגל", הרי, שם אפשר למצוא חומר כמעט על כל דבר. בהצלחה.

Lovable Stray

New member
תשובות

קביה (או שרקן) הוא בעל חיים קל יחסית לגידול ומאוד חביב כשמתרגל לבעליו. לשרקנים אין העדפה לחום חדר מסויים, כל עוד אין רוח פרצים או גשם הם יסתדרו מצויין. אוכל - מזון מיוחד לשרקנים שכולל ויטמין C. אם אין לך אפשרות לקנות מזון מיוחד וקנית מזון כללי לכל המכרסמים חשוב להוסיף תפוז כל יום. בנוסף לתערובת היבשה (ששמים בכלוב בכלי כלשהו) אפשר לתת מדי פעם קצת פירות וירקות - כדי לדעת איזה אסור ואיזה מותר תסתכל כמה שירשורים מאתמול, בדיוק דיברנו על זה
מכרסמים שותים מבקבוק מיוחד למכרסמים כל חייהם, כלי אחר הם יכולים פשוט להפוך. לאלף שרקן לא כל כך אפשרי, הם דיי עקשניים מטבעם אבל אפשר להרגיל אותו אליך, כל מה שצריך לעשות הוא לבלות איתו מספיק זמן כל יום כדי שידע לזהות אותך, לדבר אליו ולהראות לו שאתה לא הולך לפגוע בו (לתת ממתקי מכרסמים יכול להיות רעיון טוב). לא ממליצה לעסוק ברביה אלה אם כן אתה בטוח בגיל שלה, אחרי גיל מסויים האגן של הנקבות נסגר והן ימותו בהמלטה. בהצלחה בגידול

mikonww

New member
שאלה

מה זו אומרת שאחרי גיל מסוים האגן נסגר ? אז מה צריך לעשות במקרה שיש לך חבורה שלמה שלהם, לעפריד נקבות שמעל גיל מסיום ? אני שואל לידע כללי אין לי שרקנים אבל מענינת אותי התשובה.

מרילולי

New member
../images/Emo205.gifאחרי גיל 9 חודשים האגן של

השרקנית נסגר ויש סיבוכים בהמלטה והיא עלולה למות וגם הגורים הגור לא יוכל לצאת ממנה שיש חבורה של שרקנים והנקבות כבר מעל גיל מסויים מפרידים אותן מהזכרים אין פתרון אחר...

למעלה