אהלן! המלצה למצלמה לשימוש סמי-מקצועי

אהלן! המלצה למצלמה לשימוש סמי-מקצועי

טוב, אז זה די מונח שהמצאתי

אני בעלת עסק לתוספות שיער ומחפשת מצלמה שתשמש אותי לצילום של תוספות שיער באופן מקצועי כמו כאן למשל: http://lionesse.com/hair-care/hair-extensions/clip-in-extensions.html

או אפילו ברמה הזו: https://www.rubin-extensions.ch/cli...ir-clips/fashion-line-clip-in-extensions.html

ובנוסף לצלם וידאו ברמה הזו: https://www.youtube.com/watch?v=XVrYduCw5Mk

אני יודעת, צריך תאורה מתאימה - וגם לזה אשמח לקבל המלצות. תודה

sagiKor

New member
יש לי שאלה....

אם אני אקנה מספרים מקצועיות של ספרים וכמה מסרקים ופאן, אוכל לספר ברמה טובה? כמו זאת שרואים בז'ורנלים שיש במספרות?

מצלמה וגם תאורה זה לא מספיק.
צריך לדעת מה עושים עם זה ומעבר לכך יש כאן עריכה מקצועית, גם של הוידאו וגם של התמונות, הרבה פוטושופ....

בתאורה נכונה אפשר לצלם את כל מה שהבאת כדוגמה עם מצלמה קומפקטית טובה. לא צריך מצלמה סמי-מקצועית שעם עדשה תעלה לך באזור ה 10,000 ש"ח ומעלה....

אבל הכי טוב זה פשוט לשכור את שירותיהם של צלם או צלמת מקצועיים שיכינו לך קטלוג וסרטוני תדמית. אל תשכחי שהתוצאות מייצגות את העסק שלך ואת רמתך המקצועית.

אז אני אענה לך לשאלה...

אני גרה בקריביים.

המשמעות של זה היא - שהרבה מאד דברים, אני עושה עבור העסק בעצמי כי אני גרה באי, עם 70,000 תושבים, שרוב רמת המקצועית בכל תחום שהוא - נמוכה מאד.

זה אגב האתר בישראל: www.hairound.co.il - שבניתי לבד במשך שבוע, מבלי ידע מקדים. את רוב צילומי המוצרים, צילמתי אני לבד במצלמת הפלאפון שלי. ועדיין - קונים והרבה.

עכשיו אני רוצה לשדרג את העניין הזה, ומאחר וזה לא כ"כ אפשרי באזור שבו אני גרה לשכור בעל מקצוע ובגלל שאני מאמינה בעצמי - אני רוצה לנסות לעשות זאת בעצמי (וכן, אני יודעת שזה גוזל ממני זמן שבו אני יכולה להשקיע בדברים אחרים - אבל אין לי הרבה ברירות).

עכשיו אתה אומר שזה בעיקר תאורה נכונה, אבל האם זה נכון גם ביחס לוידאו?

sagiKor

New member
מה התקציב שלך?

תאורה לוידאו ותאורה לסטילס אלו דברים שונים מאד.
עולם ומלואו שלא נוכל להכיל כאן.
אם יש לך מקום מואר היטב באור טבעי אך מוצל זה יכול להספיק לפחות להתחלה עד שתשלטי בצילום מבלי להכנס גם לענייני תאורה.

eliyaho555

New member
צילום ,יפה וטוב ,אני טיפוס יותר אופטימי ,ומאמין שאם תיקני מצ

מצלמה ב 500-700 דולר כמו סוני A6000 עם 2 עדשות מבקשים 700 עם עדשה אחת פחות . ראי גם כאן מישהוא כתב וגם בבלק פריידר ,אני מאמין שגם באוטומט חכם תוצאי תוצאות פצצה .

sagiKor

New member
את מביאה כאן שתי הפקות וידאו מקצועיות

ואומרת לא משהו משוגע?

יש כאן תאורת אולפן מקצועית ולפחות הוידאו השני יש גם תפאורת אולפן, יש כאן ציוד צילום שמותקן על ריגים מייצבים או חצובות לוידאו, יש כאן עריכת וידאו וסאונד.

תוצאות טובות:
מבחינת וידאו, יש גם קומפקטיות שיתנו וידאו באיכות גבוהה מאד, כמו הפנסוניק LX100 או ה LX10 או הסוני RX100IV.
לפנסוניק יש גם פוקוס עוקב בוידאו שהוא דיי מוצלח וזה נכון גם למערכות צילום (מצלמות עם עדשות מתחלפות) וזה לא משהו שאפשר לומר על כל יצרן וברוב המקרים בוידאו מקצועי מבצעים פוקוס ידני ולשם כך מחברים את המצלמה לאמצעי תצוגה נוחים כמו מסך חיצוני על מנת להקל על מלאכת הפוקוס.
אז אם רוצים מערכת צילום שתתאים לוידאו אז הייתי שוקל את הפנסוניק GH4.
בשילוב עדשות טובות ותאורה טובה, איכות הסטילס גם תהיה מספיק טובה להצגה ברשת או הדפסים קטנים בקטלוג.

אם הצילום הוא סטטי, נניח שהמציג עומד או יושב מול המצלמה ולא מתחיל לזוז וללכת ולא צריך לעקוב אחריו, אז כדאי לרכוש חצובה טובה עם ראש תלת צירי טוב שמתאים לוידאו וסטילס. חצובה רצוי לרכוש בכל מקרה גם עבור צילום סטילס.
אם יש צורך לבצע צילומי וידאו עם עקיבה אחר מצולם שנע אז רצוי לקנות מייצב גימבל כלשהו כאופציה בסיסית, משהו כמו זה:
https://www.youtube.com/watch?v=oyDney-Dk-Q
וזה בתנאי שלא מעמיסים את המצלמה ביותר מדיי אביזרים...

עדשות: יש לפנסוניק עדשה 12-35 שתתן לך טווח טוב גם לוידאו וגם לסטילס.
הייתי גם מוסיף את עדשת האולימפוס 45mm f/1.8 שמאד מוצלחת ומומלצת לוידאו וגם תתאים לצילומי סטילס.

יש גם לסוני ציוד טוב, אך מצלמות המירורלס שלהם ידועות שסובלות מבעיית התחממות וצריך לעשות הרבה הפסקות במהלך העבודה.

לקנון יש שלל מצלמות DSLR שיכולות להתאים, כמו ה 80D, בשילוב עדשה כמו ה 18-135STM שמותאמת לוידאו יש לך סט בסיסי טוב.

סאונד - הפקות רציניות משתמשות במקליט חיצוני שמסונכרן עם הוידאו, אחרת חייבים מצלמה עם כניסת מיקרופון. אני לא מצלם וידאו לכן אני ממש לא בקיא בתחום הזה ובכל האביזרים הנלווים.

תאורה:
לוידאו צריך תאורה רציפה, כלומר תאורה שעובדת כל הזמן. יש היום שימוש פופלארי בתאורת לד רציפה. אני לא ממש מבין גדול בתאורת וידאו.

לסטילס בדרך משתמשים במבזקים אם כי יש גם שימוש בתאורה רציפה.

צריך רקעים, רפלקטורים ומרככי אור שונים, זה תלוי בסוג התאורה, ובסט אפ שמרימים. שוב, זה תחום שאני פחות בקיא בו.

אני לא מצלם סטודיו לרוב וכשצריך אז אני משתמש במעט ציוד שיש לי ומאלתר בעזרת מה שאני מוצא בסביבה שלי... כשאני מצלם מוצרים (סטילס) אני לרוב משתמש בפלאש אחד מצד אחד שמופעל אלחוטית (ע"י מערכת משדר-מקלט אלחוטי) ומשתמש ברפלקטור מהצד השני שמקפיץ חלק מהאור של הפלאש חזרה למוצר ונותן תוספת מילוי אור לצללים. אני משחק את מיקום הפלאש והרפלטור (או יותר מאחד) בהתאם למוצר, לרקע ואו לסביבה בה אני מצלם.

steiff

New member
להערכתי העניין הוא בעיקר תאורה נכונה

כפי שכבר צויין תאורה לצילומי סטילס ותאורה לצילומי ווידאו הם עולמות שונים.
מבחינת הציוד - עם תאורה נכונה גם מצלמה קומפקטית תעשה את העבודה. נדרשת יכולת לצלם ממרחק קצר יחסית (חצי מטר עד חמישה מטר).

מה שצריך בנוסף הוא תכנה לעיבוד תמונה וידע/נסיון בהפעלתה.

כאן המקום לשאול מה התדירות בה תצטרכי לבצע עבודות שכאלה. אם מדובר בפרוייקט חד פעמי לא מן הנמנע שעדיף לשכור שירותים של בעל מקצוע. אפילו אם בשביל זה צריך להביא אותו לאי. אם מדובר בפרוייקט מתמשך שמצריך יצירה של תוכן באופן שוטף יהיה כנראה עדיף באמת לרכוש מצלמה תוכנת עיבוד ולהשתלם בהפעלתן.

אני עורכת גרפית ואני מאמינה שאערוך על בסיס של פעם בשבועיים

אני עובדת גם עם פוטושופ, גם עם פרימייר ותוכנות אחרות.
אלו כלים עליי לרכוש עבור תאורה נכונה?
והמ ההבדלים בין סטילס לוידאו בעניין הזה?

למעלה