אובדת עצות

מצב
הנושא נעול.

לביא4

New member
יש סיבה

אני לא מבין אם כך
למה בנק יהב לא פותח את שעריו לקהל הרחב ומגדיל את נתח השוק שלו על חשבון שאר הבנקים בתנאים היותר טובים שלו? האם יש איזו מגבלה חוקית על זה?
יש סיבה
היום שווה לבנק יהב לשמור על פלח הלקוחות שלו, אפילו בתנאים שהוא מאפשר להם, וזאת משום שלעובדי מדינה יש תנאים סוציאליים טובים ממקום העבודה - המעסיק שלהם, ואלו עוברים דרך בנק יהב (קופות גמל, קרנות השתלמות, תוכניות חיסכון וכו') אבל אם הוא יפתח את שעריו לכל דורש בתנאים כאלו הוא מהר מאד יפשוט רגל ויד.... ורק לציין שבנק דיסקונט שזכה במיכרז, עובדי מדינה לא עוברים אליו, בגלל שהשירות והתיפקוד שלו הם מהגרועים ביותר, בנוסף למה שנאמר נכון במהלך השירשור.

אני לא קונה את זה שהבנקים יפסידו

יש סיבה
היום שווה לבנק יהב לשמור על פלח הלקוחות שלו, אפילו בתנאים שהוא מאפשר להם, וזאת משום שלעובדי מדינה יש תנאים סוציאליים טובים ממקום העבודה - המעסיק שלהם, ואלו עוברים דרך בנק יהב (קופות גמל, קרנות השתלמות, תוכניות חיסכון וכו') אבל אם הוא יפתח את שעריו לכל דורש בתנאים כאלו הוא מהר מאד יפשוט רגל ויד.... ורק לציין שבנק דיסקונט שזכה במיכרז, עובדי מדינה לא עוברים אליו, בגלל שהשירות והתיפקוד שלו הם מהגרועים ביותר, בנוסף למה שנאמר נכון במהלך השירשור.
אני לא קונה את זה שהבנקים יפסידו
אם הם יתנו תנאים של בית השקעות כמו שהיועץ בבנק טוען בפני...לא קונה את זה. ירוויחו פחות כמובן, אבל לא יפסידו. יש הרבה עובדים במשק שיש להם תנאים לא פחות טובים מעובדי מדינה, שאגב התנאים שלהם הורעו בצורה מאוד קשה בשנים האחרונות.

Itzik RDVC

New member
אף אחד לא נביא אבל...

אובדת עצות
מופסדת הרבה ממניית בנק הפועלים האם להשאיר ולקוות שאולי עוד כמה שנים יתאושש אבל אם אשאיר לא ישאר כלום.
אף אחד לא נביא אבל...
קשה לראות מצב שבו בנק כמו פועלים ימחק לגמרי ותפסידו את כל כספכם. כמובן, אף אחד לא נביא ויכול לומר לך מתי זה יתעושש. אני רק מקווה שהכסף שמושקע במניות הוא לא כסף דחוף לשימוש. כל השקעה במניות ולא משנה מה המניה צריך לקחת בחשבון הפסד של עשרות אחוזים, לכן כל אחד צריך לבחור כמה מתוך כל כספו הוא שם במניות בכדי לנסות לייצר לעצמו תשואה עודפת. בעבר היו לא מעט נפילות גדולות בבורסות ולפעמים זה לקח שנים רבות להתעושש ותמיד היו מניות שלא התעוששו. בהצלחה טיפ: לעולם על תשקיעו במניות כסף שאתם לא יכולים להרשות לעצמכם להפסידו. תמיד תחשבו מה יקרה אם זה יפול בעשרות אחוזים?

מצב
הנושא נעול.
למעלה