אוזמפיק

Harrington

Well-known member
מנהל
היי,
מישהו ניסה את זה?
בשבוע השלישי של הנסיון. בינתיים אני נהנה מזה. האוזמפיק בא לי במקום הוויקטוזה שתיאורטית עושה את אותו דבר, אבל היה פחות נעים (וגם הזרקה יומית במקום שבועית של אוזמפיק). על פניו, אכן כמו הפרסומים, האוזמפיק יוצר תחושה של שובע. ליתר דיוק, הוא לא יוצר תחושה אמיתית של שובע, אבל פשוט מונע הרגשת צורך לאכול (לרבות נשנוש). בניגוד לוויקטוזה, הוא לא עושה את זה על-ידי יצירת כבדות בבטן אלא באופן 'רך' יותר. מקווה שזה מובן. קצת קשה להסביר את זה :).

אמנם אינני יודע עד כמה זה יעזור לי לירידה במשקל, שכן בעיית המשקל שלי נובע בעיקר משתיית משקאות לא בריאים והיעדר כושר, שני דברים שלא השתנו בינתיים (ולענ"ד גם לא ישתנו בגלל האוזמפיק). אבל מבחינת ארוחות מסודרות וכו', אין ספק שהוא משיג את התוצאה. מה התרופה עושה לסוכרת עדיין לא ברור. על פניו, חלה ירידה בבדיקות היומיות/אקראיות. אם זה עובד לטווח זמן ארוך יותר עדיין מוקדם לומר.

ויוי 25

Well-known member
לא ניסיתי באופו אישי,אבל היו מחקרים לפני שהתרופה יצאה לשיווק
ושמעתי שזה מאוד עוזר להרזיה ולהורדת הסוכר בדם.

Errz

New member
למה כולם חושבים שפחמימות זה דבר רע.דווקא לפחמימות יש ערך גליקימי נמוך שגורומות לנו להיות שבעים ל יותר זמן.כמובן שצריך לאכול בצורה מאוזנת ובריאה.
לא ניסיתי באופו אישי,אבל היו מחקרים לפני שהתרופה יצאה לשיווק
ושמעתי שזה מאוד עוזר להרזיה ולהורדת הסוכר בדם.
אני מוכר אוזמפיק 1 מ״ג שמור בקירור

ויוי 25

Well-known member
אפרופו הרזייה :
כמובן שאין כאן "מטה קסמים" שהתרופה תוריד את המשקל מעצמו,
יש לתרופה השפעה להפחתת התיאבון ,והטיפול עובד כשהוא כרוך בשמירה על מסגרת דייאטה מסודרת ללא פחמימות ,ואורח חיים המותאם למקבל הטיפול. בליווי ופיקוח רפואי.

נערך לאחרונה ב:

ויוי 25

Well-known member
הייתה תוכנית ברדיו והסבירו שזה לא כדור פלאים שמרזה מאליו,
ללא המנעות מפחמימות אין בכוחו של אף הכדור לעשות קסם ולהשיל מעצמו את השומנים העודפים.

ללא המנעות מפחמימות אין בכוחו של אף הכדור לעשות קסם ולהשיל מעצמו את השומנים העודפים.
"המנעות מפחמימות" ו"מאזן קלורי שלילי" הם לא אותו דבר, וזריקת הפלאים (במינון הנכון, לא מה שמוכרים בארץ) עושה את עבודתה בהפחתת התיאבון באופן כללי.

in bal1

Well-known member
למה כולם חושבים שפחמימות זה דבר רע.דווקא לפחמימות יש ערך גליקימי נמוך שגורומות לנו להיות שבעים ל יותר זמן.כמובן שצריך לאכול בצורה מאוזנת ובריאה.

"דווקא לפחמימות יש ערך גליקימי נמוך" - מה? יש כאלה ויש כאלה, אבל רק לפחמימות יש ערך גליקמי בכלל.

in bal1

Well-known member
ואגב שמעתי שהטיפול הזה כל כך יקר שלפני שמרזים אפשר להתרושש.

ויוי 25

Well-known member
התרופה יקרה כי היא לא בסל-הבריאות , (המחיר מעל 400 ש"ח)
אז אולי בגלל זה מרזים? (במקום תקציב לאוכל , קונים בכסף את התרופה.)

in bal1

Well-known member
אתן כמה טיפים פה על שמירה לחיים בריאים ואפילו אפשר לרזות.
1.שעה שעתיים אחרי שאנו קמים בבוקר לאכול א.בוקר.אם אנו לא אוכלים אנו מגיעים לארות הצהריים מורעבים ומכניסים יותר ממה שצריך ואז הקיבה מתרחבת.
2.כל שעתיים שלוש לאכול משהו קטן.מאותו סיבה שכתבתי למעלה
3.למצוא איזשהי פעילות גופנית שאנו אוהבים לעשות.בטוחה שכל אחד יכול למצוא משהו שהוא מתחבר אליו.וכן גם סקס זו פעילות מעולה.
4.אני מבינה שאי אפשר לגמרי להתנזר מחטיפים וממתקים למינהם (אני עצמי שוקוהליסטית) אבל ממליצה להנות מזה לאורך היום במנות קטנות מאשר הרבה בפעם אחת.
5.בהמשך ל4.בשעות הערב לנסות להמנע מגלידות ומתוקים.

אתן כמה טיפים פה על שמירה לחיים בריאים ואפילו אפשר לרזות.
1.שעה שעתיים אחרי שאנו קמים בבוקר לאכול א.בוקר.אם אנו לא אוכלים אנו מגיעים לארות הצהריים מורעבים ומכניסים יותר ממה שצריך ואז הקיבה מתרחבת.
2.כל שעתיים שלוש לאכול משהו קטן.מאותו סיבה שכתבתי למעלה
3.למצוא איזשהי פעילות גופנית שאנו אוהבים לעשות.בטוחה שכל אחד יכול למצוא משהו שהוא מתחבר אליו.וכן גם סקס זו פעילות מעולה.
4.אני מבינה שאי אפשר לגמרי להתנזר מחטיפים וממתקים למינהם (אני עצמי שוקוהליסטית) אבל ממליצה להנות מזה לאורך היום במנות קטנות מאשר הרבה בפעם אחת.
5.בהמשך ל4.בשעות הערב לנסות להמנע מגלידות ומתוקים.

2. ארוחות קטנות הן, ככל הנראה, מיתוס חסר בסיס.
3. סליחה, אבל איך 5 שניות של פעילות יכולות להיות "פעילות מעולה"?
4. ראי 2.
5. כנראה נכון לרוב האנשים. יש כאלה שארוחה פחמימתית קטנה לפני השינה דווקא מועילה להם (למשל: חלק מהסובלים מתסמונת השחר)

"ארוחות קטנות" הגיעו מהמחשבה שמה שגורם לתנגודת איסולין הוא פיקים של האינסולין לאחר ארוחות פחמימניות גדולות. יותר ויותר רופאים חושבים לאחרונה שהעומס הכללי של האינסולין (השטח מתחת לגרף, למי שיודע על מה אני מדבר) הוא הפרמטר החשוב, דהיינו לא משנה אם תאכל חבילת גלידה במכה אחת או שכל שעה תאכל 1/24 ממנה.

in bal1

Well-known member
רגע,רגע תן לי להבין משהו.למה התכוונת 5 שניות?
שנית לא אמרתי לא לאכול פחימיות בערב.אמרתי לא לאכול מתוקים.פרוסת לחם זה בסדר גמור.
לגבי הארוחות הקטנות,למה זה חשוב? כדי לא להרחיב את הקיבה

רגע,רגע תן לי להבין משהו.למה התכוונת 5 שניות?
שנית לא אמרתי לא לאכול פחימיות בערב.אמרתי לא לאכול מתוקים.פרוסת לחם זה בסדר גמור.
לגבי הארוחות הקטנות,למה זה חשוב? כדי לא להרחיב את הקיבה
(5 השניות היו בדיחה, אם כי זוגתי לא חושבת שזה מצחיק)

כפי שאמרתי, את מצטטת מיתוסים שלכל הפחות מוטלים בספק.

in bal1

Well-known member
אם זה לוקח לך 5 שניות אז אולי אתה זקוק לשיפור בתחום.

ויוי 25

Well-known member
נכון ציינת כמה דברים חשובים: ארוחות קטנות ולעתים קרובות וכו' ,
הכל נכון פרט לסעיף 4 .(בעניין החטיפים והממתקים.)
אז אפשר בהחלט לקחת החלטה ולחיות בדרך חיים בריאה ומאוזנת, ולהיות מודעים למצב.
כך אני עושה כבר כמה שנים, והכול דרך גישה והרגלים לארוחות מאוזנות ובריאות.
המודעות לנושא התחזקה אצלי לפני כמה שנים כשראיתי במרפאות חוץ בחור צעיר בן 30 שהיה קטוע כף רגל .
זה היה בעת ההמתנה הממושכת לדייאטנית .הוא סיפר שזה קרה לו באשמתו,
בגלל שהוא החליט כי טוב לו לאכול עוגות, גלידות וחטיפים חופשי ,למרות שהרופאים הזהירו אותו, אבל כיום הוא מתחרט, כי לא האמין לאן זה יוביל, עד שגילו בבדיקת דם A1C- , שזו תוצאה מאוד גבוהה.
מאז הקטיעה ,הוא הבין את גודל הבעייה ועבר לתזונה מסודרת ומאוזנת ,ואמר שמזון מזיק כבר לא נכנס לביתו ,כעת מאוד קשה לו עם המצב שלאחר הקטיעה ,והוא משלם את המחיר בגילו הצעיר כל חייו השתנו מקצה לקצה פיזית וגם נפשית.

על כך אמרו חז"ל: "סוף מעשה- במחשבה תחילה".

נערך לאחרונה ב:
למעלה