אוירה טובה לצד לחץ

רחי2

Member
בת 37 נשואה+3 ילדים. בעזרת השם עוד מספר ימים מתחילה עבודה חדשה, אחרי תקופה מאוד ארוכה שחיכיתי להתחיל. עוזבת את העבודה בתחושה טובה, כי המנהלת החדשה שהגיעה אין לי חיבור איתה. היום גם חוגגים לאבא שלי 70.
מצטערת אם הפירוט יהיה מבולגן, פשוט זורקת על הכתב מה שאני זוכרת.
בחלום אני מגיעה למשפחה מאמצת. אוירה טובה, נחמדים אליי. אני חושבת אפילו אימצו עוד מישהי. פעם אחת אני עוזרת לילדה עם שיעורי בית. פעם אחרת עוזרת עם הכלים. קבלת פנים נעימה מאוד.
עולה ביחד עם אחת הבנות לחדר שלה, וזה חדר ענק ומרווח עם יציאה החוצה. אני יוצאת מהחלון הגדול, שהוא כמו דלת זכוכית כמו שיש בבתי מלון )מקווה שהסברתי את עצמי טוב(. אחרי כמה צעדים מגיעה לדלת כנראה של מחסן. לא מצליחה לפתוח. אחד הבנים במשפחה מגיע, ואני שמה לו מפתח קטן בפה שנשבר. אבל אומר לי שהכל, ומביא לי יד לכיוון הבית.
כולם מבינים שהקשר ביני לבינו מתהדק, והוא לוקח אותי למסעדה שבבעלות המשפחה. (אני מבינה שזו משפחה עשירה). בדרך מדברת שיחה קצרה עם אמא שלי והבן הקטן שלי לוודא שהכל בסדר.
במסעדה יש ריקודים, מוזיקה, אווירה טובה. וכולם יודעים שהוא הולך להציע לי נישואין.
בחלק אחר בחלום היה לי קטע מלחיץ. שחשוב כדי לכתוב על סוף הסיפור. אני מגיעה למקום, ומישהו נוסע אחריי, הוא יודע לאיפה אני רוצה להגיע ומחנה את האוטו שלו. כשאני מגיעה לחנייה רק רואה את האוטו שלו, וכל הבניין ריק. אני מתחילה לעלות במדרגות במהירות, ובשלב מסוים קולטת שאותו אדם אחריי. בקומה האחרונה מגיעה ומולי 2 דלתות, ואני לא יודעת איזה דלת המפתח יפתח. אחרי שניסיתי לפתוח את הדלתות, בסוף פתחתי את הדלת השנייה, נכנסתי פנימה ונעלתי אחריי. מי שרדף אחריי לא ידע לאיזו דלת נכנסתי. בחדר היה איתי עוד מישהו, אבל כל פעם שאני פונה אליו הוא מסנן שאין לו זמן עכשיו. (בערך כמו בעלי במציאות, שהוא בזמן עבודה). אני כאילו מזמינה את אותו אדם לשחק איתי משחק וידאיו, אך הוא מנתק.
אחרי שזה קורה, אני כאילו מתקדמת בזמן. אני כבר בשלב שהתחתנתי עם הבחור שהציע לי נישואין, ועוברת דרך אח שלו מאחורי הקלעים כי הוא טיפל לנו בתמונות במחשב. האח תופס אותי מאחור ואומר לי שלא תחשבי ששכחתי שפעמיים ברחת לי. נצמד אליי מאחור ומלטף אותי. אני מבינה שהוא זה שרדף אחריי בבניין. מצליחה להשתחרר ממנו, לוקחת חצי אבטיח אדום ויוצאת לכיוון המסעדה. הבית הרגיש לי ברמת גן, יש עלייה (כרגע עובדת ברמת גן). מסתכלת אחורה ורואה עיר כשבסוף יש ים, ומסתכלת בעלייה מזהה את תל השומר. אני עם האבטיח פונה לכיוון ימין, למסעדה.
וכך התעוררתי.

אלישבע777

Well-known member
חלום אהמשפחה המאמצת אותך פעמיים- כבת וככלה
(העתקתי גם את החלום שלך בכל קטע, החלום הבא ב' אפרש בקרוב)

חלק א – הגעה למשפחה מאמצת נפלאה

בחלום אני מגיעה למשפחה מאמצת. אוירה טובה, נחמדים אליי. אני חושבת אפילו אימצו עוד מישהי. פעם אחת אני עוזרת לילדה עם שיעורי בית. פעם אחרת עוזרת עם הכלים. קבלת פנים נעימה מאוד.

החלום נפתח קצר אבל נפלא! את מגיעה למקום שמקבל אותך במאור פנים, משפחה מאמצת ואת עוזרת להם בכל מיני דברים שהם צריכים. החלק הזה הוא נהדר אבל... הפרוש הפוך על הפוך. בעצם לא נהדר בכלל! בסתר ליבך, היית רוצה לעזוב את משפחתך, אולי לחזור להיות רווקה טובת לב או אולי נערה ולחוות משפחה טובה. יתכן שהעניין מבוסס (גם) על זיכרונות ילדות. אולי הרגשת זרות במשפחתך הגרעינית, או שונה, או דחויה ורצית משפחה אחרת ( אין לי מידע על כך). כל שאר החלום, מראה על הדרדרות בעניינים ועל מצב לא נעים בכלל, למרות שהיגעת למקום טוב.

אפשרות נוספת – הנקשרת לעזיבת מקום העבודה הקודם הגרוע וגם יום הולדתו של אביך, שהוא ארוע משמח בפני עצמו ( ובו נהוג לאחל ברכת "מזל טוב" ועתה את גם בת מזל!). מגיע לך להגיע למקום עבודה טוב יותר, מסביר פנים.

חלק ב' – הדרך החוצה חסומה ואת בת מזל

אני עולה ביחד עם אחת הבנות לחדר שלה, וזה חדר ענק ומרווח עם יציאה החוצה. אני יוצאת מהחלון הגדול, שהוא כמו דלת זכוכית כמו שיש בבתי מלון (מקווה שהסברתי את עצמי טוב). אחרי כמה צעדים מגיעה לדלת כנראה של מחסן. לא מצליחה לפתוח. אחד הבנים במשפחה מגיע, ואני שמה לו מפתח קטן בפה שנשבר. אבל אומר לי שהכל, ומביא לי יד לכיוון הבית.

את עולה של הדירה לא עם אחת הבנות, לחדרה - חדר מרווח עם יציאה החוצה. הקטע שוב מצביע על שינוי טוב- את גם עולה מעלה (צפייה לקידום בעבודה או בחיים האישיים) וגם יש מקום יציאה החוצה. המקום אינו סוגר עליך, אינו מחניק. דלת זכוכית כמו בבית מלון. הגעת לבית מלון! בית עם כל הפינוקים, בית נופש. יתכן זה קשור למעבר לדירה החדשה, מרווחת יותר. אבל... שוב, מול המצב הטוב הוא הסוואה.

את אולי חופשיה לצאת, אבל לאן?? לא למקום נחמד במיוחד ולא בחוץ. את מגיעה למקום די עלוב, לא מזמין כלל- דלת נעולה לפנייך, של מחסן שאינך יכולה לפתוח בכוחות עצמך. למרות שיצאת מהחדר המרווח, לא הגעת למרפסת, או לחדר אחר נעים! הגעת למבוי סתום. השערים נעולים. אינך חושבת לחזור וזה אפילו לא עולה על דעתך! כאילו שאין דרך חזרה, אבל אין אפשרות להתקדם יש משהו בחייך שחוסם אותך כמו דלת נעולה. המפתח בדלת, רק לסובב ולהיכנס, אבל שוד ושבר! המפתח נשבר תוך כדי ניסיון פתיחה. עתה באמת החסימה מוחלטת! אינך יכולה לחזור אחורנית מאיזו שהיא סיבה ( את אולי יודעת מה היא) ואיך יכולה להתקדם! את תקועה במקום זר, ללא מוצא. עם זאת, את קרת מזג! אינך נבהלת מן המצב, לא נלחצת. אולי את יודעת בליבך שיהיה פיתרון, או נס... או מזל טוב ( לכבוד יום ההולדת של אבא...) וזה אכן קורה. אחד מבני המשפחה, מגיע לעזור. { לא הבנתי מה הוא אמר ולכן לא התייחסתי לאמירתו. מה זה "שהכל"?) אבל הוא "מביא לך יד" { מקווה שהבנתי את הביטוי הזה} כלומר: הוא נותן לך יד ומוציא אותך מן המקום החסום הזה, חזרה אל הבית. למקום מבטחים. את מספיקה לשים לו את המפתח השבור בפה. אולי כדי שלא ידבר? שלא יפריע? אולי המפתח השבור הוא סמל לליבך השבור, שזקוק לנחמה ואין כמו נחמה ממי שבא לעזור לך- בלי שקראת לעזרה. מישהו כאילו קרא את מחשבותייך והגיע! יתכן שיש לך תקווה, שהעזרה תגיע מאדם כל שהוא, או מההשגחה העליונה, מהנסיך שיציל את הנערה במגדל הגבוה, כמו באגדות הטובות. פרוש נוסף פה: PE שווה PO ( אין לי אפשרות לנקד). פה PO את צריכה פה - P Eכלומר – פה שידבר אליך, ואת תקשיבי לו, אולי יש כאן סמל לקבל עצה או הנחיה.

חלק ג – העתיד נראה וורוד מתמיד

כולם מבינים שהקשר ביני לבינו מתהדק, והוא לוקח אותי למסעדה שבבעלות המשפחה. (אני מבינה שזו משפחה עשירה). בדרך מדברת שיחה קצרה עם אמכא שלי והבן הקטן שלי לוודא שהכל בסדר. במסעדה יש ריקודים, מוזיקה, אווירה טובה. וכולם יודעים שהוא הולך להציע לי נישואין.

הקשר עם הבחור המושיע, מתהדק, זה לא סוד כולם יודעים שהוא יציע לך נישואין במסעדה של הוריו. בחור בעל תושיה, קורא את מחשבותייך ( בחלק ב), ממשפחה מאמצת אותך בחום, וגם עשירה, אכן חלום של כל אימא... וגם בנך הקטן מסכים!

החלום הזה (א') מסתיים באופטימיות גדולה, כמו באגדות. כולם שמחים, אווירה טובה, מוסיקה וריקודים! ברוכה הבאה למשפחה מאמצת שעכשו את לא רק בת מאומצת אלא גם כלה לעתיד לאחיך המאמץ!! חתונה כזאת, היא ערובה ליציבות. ואין שום בעיה בכך שעזבת את המשפחה הקודמת! הכל מסתדר לך, כמעט ללא מאמץ! האומנם?

כולם שמחים אבל את לא שמחה ולא עצובה. את אפילו לא מתרגשת. אין שום רגש לקראת סופו האופטימי של החלום בחלק ג'!! מה עם המשפחה שעזבת? את שמחה או מודאגת? לא זה ולא זה. מתחת לפני השטח יש תעלומה, או משהו נסתר שאולי אם יתגלה, הוא יעיב על השמחה!

פרוש נוסף 1: גם את בעצם יודעת שהוא שהכל המצאה. דברים כאלה, אינם קורים במציאות, רק בחלומות, או באגדות. לכן אין להאמין שהם יקרו. טוב לחלום על דברים טובים, לא ממש מתאכזבים אם לא מצפים ליותר מדי. החלום היפה, אינו מסתיים בעצם. הוא רק מבטא את רצונך בשחרור מהווה שאינו רע למראית עין אבל אינו מספיק טוב.

פרוש נוסף 2: החלום בא למלא משאלה והיא: לתקן את העבר! ליצור לך עבר יותר טוב ממה שבאמת קרה. ליצור לך זיכרונות טובים, שיפצו על אכזבות : בעל שמשגע אותך בדרישות מופזות לניקיון, חמותך הנוקשה, הטרחה עם הילדים שאת סובבת סביבם וכל העול עלייך, העבודה שעזבת והצפייה למקום עבודה טוב יותר, מעבר הדירה שהוא אירוע מכונן בחיי משפחה והוא דורש הסתגלות ( אם כי לא כתבת על נושא זה, אז איני יודעת כמה מעבר הדירה, הצליח)

עד כאן חלום א' אני מפרסמת אותו תחילה וחלום ב' יגיע יותר מאוחר או מחר.

אנא כתבי לי לכל חלק או פרוש, מה התאים ומה לא. בבקשה, לא אמירה כללית כמו בתגובות הקודמות. חוות הדעת מאוד חשובה לי. ראי התכתבותנו בפרטי מהחודשים הקודמים. יש בסוף כמה פרושים תבחרי את המתאים, אפשר לבחור אחד או יותר ( בחלום יכולים להיות פרושים אחדים מתאימים גם אם הם סותרים), או אף אחד.

נערך לאחרונה ב:

רחי2

Member
חלום אהמשפחה המאמצת אותך פעמיים- כבת וככלה
(העתקתי גם את החלום שלך בכל קטע, החלום הבא ב' אפרש בקרוב)

חלק א – הגעה למשפחה מאמצת נפלאה

החלום נפתח קצר אבל נפלא! את מגיעה למקום שמקבל אותך במאור פנים, משפחה מאמצת ואת עוזרת להם בכל מיני דברים שהם צריכים. החלק הזה הוא נהדר אבל... הפרוש הפוך על הפוך. בעצם לא נהדר בכלל! בסתר ליבך, היית רוצה לעזוב את משפחתך, אולי לחזור להיות רווקה טובת לב או אולי נערה ולחוות משפחה טובה. יתכן שהעניין מבוסס (גם) על זיכרונות ילדות. אולי הרגשת זרות במשפחתך הגרעינית, או שונה, או דחויה ורצית משפחה אחרת ( אין לי מידע על כך). כל שאר החלום, מראה על הדרדרות בעניינים ועל מצב לא נעים בכלל, למרות שהיגעת למקום טוב.

אפשרות נוספת – הנקשרת לעזיבת מקום העבודה הקודם הגרוע וגם יום הולדתו של אביך, שהוא ארוע משמח בפני עצמו ( ובו נהוג לאחל ברכת "מזל טוב" ועתה את גם בת מזל!). מגיע לך להגיע למקום עבודה טוב יותר, מסביר פנים.

חלק ב' – הדרך החוצה חסומה ואת בת מזל

אני עולה ביחד עם אחת הבנות לחדר שלה, וזה חדר ענק ומרווח עם יציאה החוצה. אני יוצאת מהחלון הגדול, שהוא כמו דלת זכוכית כמו שיש בבתי מלון (מקווה שהסברתי את עצמי טוב). אחרי כמה צעדים מגיעה לדלת כנראה של מחסן. לא מצליחה לפתוח. אחד הבנים במשפחה מגיע, ואני שמה לו מפתח קטן בפה שנשבר. אבל אומר לי שהכל, ומביא לי יד לכיוון הבית.

את עולה של הדירה לא עם אחת הבנות, לחדרה - חדר מרווח עם יציאה החוצה. הקטע שוב מצביע על שינוי טוב- את גם עולה מעלה (צפייה לקידום בעבודה או בחיים האישיים) וגם יש מקום יציאה החוצה. המקום אינו סוגר עליך, אינו מחניק. דלת זכוכית כמו בבית מלון. הגעת לבית מלון! בית עם כל הפינוקים, בית נופש. יתכן זה קשור למעבר לדירה החדשה, מרווחת יותר. אבל... שוב, מול המצב הטוב הוא הסוואה.

את אולי חופשיה לצאת, אבל לאן?? לא למקום נחמד במיוחד ולא בחוץ. את מגיעה למקום די עלוב, לא מזמין כלל- דלת נעולה לפנייך, של מחסן שאינך יכולה לפתוח בכוחות עצמך. למרות שיצאת מהחדר המרווח, לא הגעת למרפסת, או לחדר אחר נעים! הגעת למבוי סתום. השערים נעולים. אינך חושבת לחזור וזה אפילו לא עולה על דעתך! כאילו שאין דרך חזרה, אבל אין אפשרות להתקדם יש משהו בחייך שחוסם אותך כמו דלת נעולה. המפתח בדלת, רק לסובב ולהיכנס, אבל שוד ושבר! המפתח נשבר תוך כדי ניסיון פתיחה. עתה באמת החסימה מוחלטת! אינך יכולה לחזור אחורנית מאיזו שהיא סיבה ( את אולי יודעת מה היא) ואיך יכולה להתקדם! את תקועה במקום זר, ללא מוצא. עם זאת, את קרת מזג! אינך נבהלת מן המצב, לא נלחצת. אולי את יודעת בליבך שיהיה פיתרון, או נס... או מזל טוב ( לכבוד יום ההולדת של אבא...) וזה אכן קורה. אחד מבני המשפחה, מגיע לעזור. { לא הבנתי מה הוא אמר ולכן לא התייחסתי לאמירתו. מה זה "שהכל"?) אבל הוא "מביא לך יד" { מקווה שהבנתי את הביטוי הזה} כלומר: הוא נותן לך יד ומוציא אותך מן המקום החסום הזה, חזרה אל הבית. למקום מבטחים. את מספיקה לשים לו את המפתח השבור בפה. אולי כדי שלא ידבר? שלא יפריע? אולי המפתח השבור הוא סמל לליבך השבור, שזקוק לנחמה ואין כמו נחמה ממי שבא לעזור לך- בלי שקראת לעזרה. מישהו כאילו קרא את מחשבותייך והגיע! יתכן שיש לך תקווה, שהעזרה תגיע מאדם כל שהוא, או מההשגחה העליונה, מהנסיך שיציל את הנערה במגדל הגבוה, כמו באגדות הטובות. פרוש נוסף פה: PE שווה PO ( אין לי אפשרות לנקד). פה PO את צריכה פה - P Eכלומר – פה שידבר אליך, ואת תקשיבי לו, אולי יש כאן סמל לקבל עצה או הנחיה.

חלק ג – העתיד נראה וורוד מתמיד

כולם מבינים שהקשר ביני לבינו מתהדק, והוא לוקח אותי למסעדה שבבעלות המשפחה. (אני מבינה שזו משפחה עשירה). בדרך מדברת שיחה קצרה עם אמכא שלי והבן הקטן שלי לוודא שהכל בסדר. במסעדה יש ריקודים, מוזיקה, אווירה טובה. וכולם יודעים שהוא הולך להציע לי נישואין.

הקשר עם הבחור המושיע, מתהדק, זה לא סוד כולם יודעים שהוא יציע לך נישואין במסעדה של הוריו. בחור בעל תושיה, קורא את מחשבותייך ( בחלק ב), ממשפחה מאמצת אותך בחום, וגם עשירה, אכן חלום של כל אימא... וגם בנך הקטן מסכים!

החלום הזה (א') מסתיים באופטימיות גדולה, כמו באגדות. כולם שמחים, אווירה טובה, מוסיקה וריקודים! ברוכה הבאה למשפחה מאמצת שעכשו את לא רק בת מאומצת אלא גם כלה לעתיד לאחיך המאמץ!! חתונה כזאת, היא ערובה ליציבות. ואין שום בעיה בכך שעזבת את המשפחה הקודמת! הכל מסתדר לך, כמעט ללא מאמץ! האומנם?

כולם שמחים אבל את לא שמחה ולא עצובה. את אפילו לא מתרגשת. אין שום רגש לקראת סופו האופטימי של החלום בחלק ג'!! מה עם המשפחה שעזבת? את שמחה או מודאגת? לא זה ולא זה. מתחת לפני השטח יש תעלומה, או משהו נסתר שאולי אם יתגלה, הוא יעיב על השמחה!

פרוש נוסף 1: גם את בעצם יודעת שהוא שהכל המצאה. דברים כאלה, אינם קורים במציאות, רק בחלומות, או באגדות. לכן אין להאמין שהם יקרו. טוב לחלום על דברים טובים, לא ממש מתאכזבים אם לא מצפים ליותר מדי. החלום היפה, אינו מסתיים בעצם. הוא רק מבטא את רצונך בשחרור מהווה שאינו רע למראית עין אבל אינו מספיק טוב.

פרוש נוסף 2: החלום בא למלא משאלה והיא: לתקן את העבר! ליצור לך עבר יותר טוב ממה שבאמת קרה. ליצור לך זיכרונות טובים, שיפצו על אכזבות : בעל שמשגע אותך בדרישות מופזות לניקיון, חמותך הנוקשה, הטרחה עם הילדים שאת סובבת סביבם וכל העול עלייך, העבודה שעזבת והצפייה למקום עבודה טוב יותר, מעבר הדירה שהוא אירוע מכונן בחיי משפחה והוא דורש הסתגלות ( אם כי לא כתבת על נושא זה, אז איני יודעת כמה מעבר הדירה, הצליח)

עד כאן חלום א' אני מפרסמת אותו תחילה וחלום ב' יגיע יותר מאוחר או מחר.

אנא כתבי לי לכל חלק או פרוש, מה התאים ומה לא. בבקשה, לא אמירה כללית כמו בתגובות הקודמות. חוות הדעת מאוד חשובה לי. ראי התכתבותנו בפרטי מהחודשים הקודמים. יש בסוף כמה פרושים תבחרי את המתאים, אפשר לבחור אחד או יותר ( בחלום יכולים להיות פרושים אחדים מתאימים גם אם הם סותרים), או אף אחד.
קודם כל תודה רבה על פירוש נרחב שכזה. כשהתעוררתי הרגשתי את העוצמה, והדבר הראשון שעשיתי היה לרשום את החלום כדי לא לשכוח פרטים. אתייחס לפי החלוקה שלך.
חלק א- נראה לי יותר קשור למקום העבודה החדש. שבאמת מאמינה שמישהו שם מחכה לי. שאני עושה בלב שלם את המעבר הזה.
חלק ב- נראה לי מתייחס יותר למנהלת שהייתה לי עד לפני חצי שנה ועזבה. במשך כל התקופה הזו, עד היום אני בקשר טלפוני מולה. היא ממש כמו כתף שאני נשענת עליה, משתפת אותה. באמצעות השיחות שלי איתה, אני מרגישה כאילו היא מלווה אותי בתקופה מאז שהמנהלת החדשה הגיעה ועשתה לי חיים קשים. היא ממש נותנת לי עצות איך להעביר את הימים עד שאעזוב את העבודה.
חלק ג- הייתי מקשרת אותו גם למנהלת הישנה שלי. כמו שרשמת, היא ממש אימצה אותי בתהליך של העזיבה. שיתפנו אחת את השנייה במחשבות, ברגשות הכל.
התחברתי יותר לפירוש השני שלך. פשוט להתחיל מחדש. הרי לפני שנה עברתי לעיר חדשה, שבוע הבא אני עוברת למשרד אחר. ציפייה שהדברים יתחילו להסתדר. אולי החלום בא לנסות להגיד לי שאני הולכת למקום אחר, ולנסות להתחבר ולעשות לעצמי אווירה הרבה יותר טובה ממה שהיה עד היום. ציפייה שיהיה לי עכשיו נעים יותר במקום העבודה בלי כל המרמור והרכילות שקיים במקום העבודה הנוכחי.

אלישבע777

Well-known member
שלום רחי,

הפרוש של חלום ב – רדיפות והימלטויות

העתקתי את הקטעים ושיניתי נוסחים פה ושם, למען הבהירות.

חלק א
- פתיחה

אני מגיעה למקום, ומישהו נוסע אחריי, הוא יודע לאיפה אני רוצה להגיע ומחנה את האוטו שלו. כשאני מגיעה לחנייה רק רואה את האוטו שלו, וכל הבניין ריק.

החלום נפתח כמו סצנה מסרט מתח קולנועי. מישהו נוסע אחרייך וקורא את מחשבותייך. הוא יודע לאן את רוצה להגיע ומחנה שם את מכוניתו, לפני שאת מגיעה! כשאת מגיעה לבניין שאת רוצה להיכנס אליו, את רואה את מכוניתו, אבל הבניין ריק.

את חשה שאת גלויה מדי לאנשים שעלולים להרע לך, שהם יודעים את צעדייך ויודעים להסתתר היטב. את חשה נרדפת, אבל את בשליטה. אינך פוחדת מהידיעה הזאת, ואינך פוחדת להיות לבד במצב זה, ואת ממשיכה להתקדם כאילו אין איום. מי האיש/אנשים הרודפים אחריך? אולי מתוך המשפחה? אולי בעבודה ( בוסים כנראה)?

אולי החלום מצביע על החשדנות שלך שאין לה ביסוס במציאות ועל כן - את כה שלווה. את יודעת שלא נשקפת לך סכנה ממחשבות כאלה, הן אינן אמיתיות. אדם אחר במקומך, היה מתעורר מאימה, כבר בשלב הזה... אבל את ממשיכה את החלום, די בשלווה! אם אופציה זו מתאימה לך, את בעצן מתאימה את עצמך, או מתאמנת לקראת מצבים כאלה, כמו חייל המתאמן לפני מלחמה, גם בימי שלום.

בחלום הקודם מי שקרא את מחשבותייך, היה הבן של המשפחה המאמצת, שנחלץ לעזרתך כמו הנסיך מהאגדות ואיתו את עומדת להתחתן. עליו אפשר לסמוך. כאן הרודף שלך הוא קורא המחשבות ויתכן, שזה אולי בעלך( האמיתי) - אולי את חשה שהוא אובססיבי אליך (הוא אובססיבי לניקיון ויש לו דרישות?), הוא אולי תלוי בך, עוקב אחרייך?

חלק ב' - את נמלטת לחדר

אני מתחילה לעלות במדרגות במהירות, ובשלב מסוים קולטת שאותו אדם אחריי. בקומה האחרונה מגיעה ומולי 2 דלתות, ואני לא יודעת איזה דלת המפתח יפתח. אחרי שניסיתי לפתוח את הדלתות, בסוף פתחתי את הדלת השנייה, נכנסתי פנימה ונעלתי אחריי. מי שרדף אחריי לא ידע לאיזו דלת נכנסתי.

גם כאן את עולה, כמו בחלום הקודם, לקומה השניה. אלא שבחלום הקודם זה סימל התקדמות, יציאה החוצה למרחב, קידום עתידי בסולם הדרגות ( שלא התבצע בפועל). כאן, את רק מתחילה לעלות במדרגות וכבר, את קולטת את הרודף או העוקב האלמוני שעולה אחרייך. גם כאן , את לא בלחץ!

את מגיעה לקומה האחרונה ועומדת מול שתי דלתות נעולות כשבידך מפתח אחד שאינך יודעת איזו דלת הוא פותח. את חייבת להחליט מהר, לפני שהעוקב יגיע אליך. את בחרת באינטואיציה בדלת השניה הנכונה! היא אכן נפתחה. הצלחת להיכנס ולנעול את עצמך במקום זר. העוקב לא הספיק לראות לאן ברחת. את בת מזל וגם תושיה. פועלת מהר במצבי לחץ ויודעת להיחלץ ממצבים קשים. בחלום הזה – את בוגרת עם ניסיון חיים. את אינך מחכה למושיעים, יש לך אינטואיציה לבחור בדלת הנכונה , יש לך יכולת לפעול מהר ולהעלם! – פתחת דלת ונעלת מאחורייך מייד.

מאידך יש לקטע זה של החלום, פרשנות נוספת, שאולי היא החשובה יותר – מי שרודף אחרייך זו את עצמך או מחשבות שליליות, דאגות, בעיות בלתי פתורות ( גם המצב הפוליטי במדינה, גורם חוסר שקט וחוסר יציבות בחיים). בחלום את רוצה להימלט מהבעיות הנ"ל. בורחת ומסתגרת בחדר. לא פתרת שום בעיה אישית, רק הכנסת את עצמך למקלט, בו את כלואה יחד עם הבעיות שבראשך והמחשבות – ללא שום פתרון. את ברחת מעצמך וכלאת את עצמך בחדר.

לדעתי שני הפרושים משלימים ואינם סותרים, תלוי במצב. פעם זה גובר ופעם זה. וגם חלק ג' מתפתח לעניין נוסף ולכן החלטתי שהוא חלק נפרד.

חלק ג - בחדר

בחדר היה איתי עוד מישהו, אבל כל פעם שאני פונה אליו הוא מסנן שאין לו זמן עכשיו. (בערך כמו בעלי במציאות, שהוא בזמן עבודה). אני כאילו מזמינה את אותו אדם לשחק איתי משחק וידיאו, אך הוא מנתק.

את הגעת לחדר המקלט ונעלת אותו שהרודף לא ייכנס, אבל מייד את רואה שיש שם מישהו, את לא לבד!! את עם מישהו לא מוכר בחדר נעול לא מוכר ושוב – אינך נלחצת!! להפך – את פונה אליו כמה פעמים כדי... לא להאמין! לשחק איתך משחק וידאו!! הרי זה נפלא! את באמת מוגנת מהרודף שלך בחוץ שאינו יכול להיכנס והנה, יש לך מישהו שיכול להיות חבר למשחק נחמד. אפשר לבלות זמן נעים ביחד ולשכוח מכל צרות החיים!!. החדר אינו תא כלא, הוא חדר משחקים (אין פלא שאין בך חשש, לא מהחדר ולא מהאיש הזר)... אבל... מה שקורה זה... שום דבר בעצם!

האיש שבחדר, מסנן שאין לו זמן ( מזכיר לך את טון הדיבור של בעלך!). האיש מנתק! האם זה בעלך שאת מנסה לקרבו אליך באופן נעים ומזמין והוא – מסרב? אולי אחד הילדים שלך? אולי בוס?

חלק ד' – הקדמה להטרדה על ידי גיסך ( העתקתי וניסחתי קצת שונה)

אחרי שזה קורה, אני כאילו מתקדמת בזמן. אני כבר בשלב שהתחתנתי עם הבחור שהציע לי נישואין. אני עוברת דרך אח שלו מאחורי הקלעים, כי הוא טיפל לנו בתמונות במחשב.

בחלק ד - את כבר נשואה לבן המשפחה המאמצת. את פונה לאחיו שהוא בעצם גיסך שטיפל בתמונות במחשב.
לא היה לי ברור מה זה "מאחורי הקלעים". אני מפרשת את זה - כמה שקרה אחרי טקס החתונה: את הולכת לפגוש את אחיו, במקום שהוא ניסתר מעיני המוזמנים והמשפחה. הוא נמצא מאחורי בימת הקידושין (מאחורי הקלעים).

בחלום לא ברור למה את הולכת לשם לבד ולא עם בעלך, שכלל אינו מופיע בחלום זה, ולמה בסתר. אבל אין ספק, שהקטע מראה מצד אחד על שאננות ומצד שני – על הסתרה. את שומרת על פרטיותך - גם באירוע החתונה. יש המון אנשים והם עלולים לחשוב עליך מחשבות, לחשוף את לבטיך, את חולשותיך. עדיף לעשות דברים חשובים (לטפל בתמונות החתונה למשל) – במקום, אבל - לא באופן פומבי! אף אחד לא ייעלב מזה ואת, תוכלי להסתדר לבד, אינך צריכה עזרה. אבל התפנית בחלק הבא, היא תפנית חדה ביותר. האם באמת כדאי ללכת לבד לכל מקום תמים? האם את לעולם אינך צריכה עזרה? אם יש לך בעל, מדוע את עדיין לבד? מה עם משפחתו של הבעל? כולם נעדרים לאורך כל החלום! חלק ד לא יענה לנו על השאלות הללו. הן יישארו פתוחות.

חלק ה- (מעתיקה עם תיקון ניסוח קל, כהבנתי) – החלום מסתיים בהימלטות נוספת ובהצלחה

האח תופס אותי מאחור ואומר לי שלא תחשבי ששכחתי שפעמיים ברחת לי. נצמד אליי מאחור ומלטף אותי. אני מבינה שהוא זה שרדף אחריי בבניין – ברמת גן ( אני עובדת ברמת גן). אני מצליחה להשתחרר ממנו, לוקחת חצי אבטיח אדום ויוצאת לכיוון המסעדה שנמצאת . יש עלייה מסתכלת אחורה ורואה עיר כשבסוף יש ים, ומסתכלת בעלייה מזהה את תל השומר. אני עם האבטיח פונה לכיוון ימין, למסעדה.
וכך התעוררתי

האח שהוא אחיך המאמץ ואחיו של בעלך כלומר גיסך, תופס אותך מאחור ומגלה לך שהוא הרודף המסתורי! את שותקת כשהוא מאשים אותך ברדיפה שלו (!) כי את ברחת ממנו פעמיים, לכן מגיע לך עונש! העונש שלך הוא בכך שהוא נצמד ומלטף אותך. לכאורה – לא משהו מכאיב ומזיק... למען האמת – זו הטרדה מינית קשה מנשוא. את השכר שלו על כך שנמלטת. את מגלה אבל בלי שום רגש פליאה, ללא פחד, או בעתה – שבן המשפחה הזה התמים, הוא מטרידן איום ונורא עכשו ומי יודע מה הוא עוד יכול לעשות.

האם מישהו אי פעם הטריד אותך מינית והוא נכנס לפתע לתוך החלום? אולי את בורחת מהמחשבות הקשות על בני המשפחה הקרובים שלך? הליטוף שלהם – הוא ליטוף בכפיה. ליטוף של הטרדה. כאילו נחמדים ומלטפים, אבל אוחזים בך חזק מאחור ולא נותנים לך להיות חופשיה ולברוח.

נישואין הם חוזה המערב משפחה זרה למחצה. תחילה היא מאמצת אותך ובהמשך היא רודפת אחרייך! אם את נשארת, את מסכנת את עצמך אם את בורחת, גם אז את מסכנת את עצמך. בכל המסע הפתלתל הזה – את לבד ללא בעלך - המושיע שלך מהחלום הקודם. את אינך נבהלת ואינך צורחת הצילו. כאילו כלום!! גם כאן החלום הוא חלום אימה, ללא אימה!! אולי כי את בעלת תושיה וחזקה ויודעת להסתדר במצבים קשים, את יודעת שתצליחי להשתחרר ממנו. ומה את עושה בהמשך? לא נוסעת הביתה ( ברור, זה לא מקום מפלט טוב), את לוקחת הולכת למסעדה!! בדרך את לוקחת למסעדה חצי אבטיח אדום.

פרוש 1- אבטיח מסמל – ביטחון או אבטחה. מסעדה מסמלת – סעד. אדום – מסמל – דם – לא של פצע אלא של החיים.

פרוש 2 – חצי אבטיח אדום, מסמל שהישגת בכוחות עצמך, רק חצי ( ביטחון וסעד) ממה שאת צריכה.

פרוש 3 – חצי אבטיח אדום, זה ליבך. הוא חצוי. את רוצה להגיע למקום מבטחים ואת קצת חצויה. קצת מאבדת את הנתיב ומגיעה למקום אחר לגמרי.

את רוצה להגיע למקום בטוח המסעדה, המקום – רמת גן. השביל או המדרכה בעליה. את מכירה את המקום היטב. את עולה במעלה הרחוב בבטחה, עם חצי האבטיח את ביד. אינך מרגישה כובד, פחד, חששות. את יודעת לאן את הולכת. ופתאום, כמו הסבת את ראשך אחורה ולפתע אץ רואה עיר ( אחרת! תל אביב?) השוכנת לחוף הים. פתאום אינך יודעת היכן את נמצאת!! העיר מאחורייך היא זרה והעיר לפנייך היא עיר מוכרת. האם את עוזבת את העבר כי הוא כבר לא רלבנטי והולכת לעתיד? אולי הבחירה שלך בנתיב השאת הולכת קדימה, היא אינה בחירה טובה. את בחופש עכשו, לכי לים!!
בסוף לצערי לא הבנתי את הניסוח ! לניסוח המדוייק יש חשיבות עצומה בפרוש! אז אני מנסחת להלן ניסוח אחר כהבנתי, ואני מקווה שזה מתאים.

מסתכלת אחורה ורואה עיר כשבסוף יש ים. אני עם האבטיח פונה לכיוון ימין, למסעדה. ומסתכלת בעלייה אבל זו לא רמת גן. אני מזהה את תל השומר .

בסוף את מגיעה לתל השומר ( גם חלק מרמת גן...) בסוף את מגיעה למקום ששם ישמרו עלייך!! אבל בתל השומר, לא נמצא שום "שומר", אלא בית חולים גדול. האם החלום, מציין שאת רוצה או זקוקה לטיפול רפואי, או מנוחה במקום שקט ושישמור עליך מפני רודפייך? אולי החלום אומר לך שאת הולכת ללא כיוון מתוכנן מראש, למקום בו - אכן לא ירדפו אותך, אך ישמרו אותך היטב ו...לא תוכלי לצאת!?

גם כאן אני מבקשת לציין מה התאים ומה לא . זה הכי חשוב. אם לא מתאים - זה גם בסדר. אני לומדת מזה.
גם אם לא מתאים - נתתי לך חומר למחשבה!!

רחי2

Member
כעת אתייחס לפירוש שרשמת בחלק השני.
חלק א- העובדים במשרד מפרגנים לעזיבה שלי, אבל מרגיש לי שהם צבועים. הם אולי שמחים בשבילי, אבל למעשה הם מקנאים. אני הצלחתי לברוח מהמנהלים, והם נשארו תקועים איתם. אני ממשיכה במהלך של עזיבת המשרד, ומראה להם שאני שלמה עם ההחלטה. שומרת לעצמי דברים שלא חושבת שהם צריכים לדעת עליי, ובכך מגינה על עצמי מהעין שלהם. רשמת אנשים רודפים אחריי- תמיד הרגיש שהמנהלת החדשה מחפשת אותי, בודקת אותי. אולי זו היא שרודפת אחריי.
חלק ב- התחברתי לפירוש הראשון. כשהמנהלת הודיעה שהיא עוזבת, ישר התחלתי לחשוב ולחפש מקום עבודה אחר. במקרה הזה, שיחק לי המזל ומצאתי מודעה שהתאימה לי. כמה שרציתי את התפקיד, לא באמת האמנתי שאקבל אותו. הייתי בטוחה שיש פרוטקציה למישהו אחר. כאילו ידעתי לברוח מהמקום הנוכחי עוד לפני שנהיה יותר גרוע.
חלק ג- אני נוטה להאמין שהאדם בחדר מסמל את בעלי. במציאות הוא תמיד עסוק, לפעמים מתקשר ואז מנתק כי חייב להמשיך לעבוד.
חלק ד- אני תמיד שומרת על פרטיות שלי. הגעתי למצב בחיים שקשה לי מאוד לסמוך על אנשים. לפעמים גם אלו שקרובים מאוד, יכולים לפגוע בצורה קשה הרבה יותר מאחרים. הקטע שאני הולכת לבד לטפל בתמונות, אולי כי אני בסופו של דבר סומכת רק על עצמי.
חלק ה- ליטוף בכפייה, כמו שרשמת, מאוד מאפיין את המשפחה של בעלי. למראית עין הם נחמדים מאוד, ועוזרים, ומאוד מגובשים. אך לאחר שנכנסתי למשפחה הזו, הרגשתי כאילו נכנסתי לכלוב של זהב או אפילו "חיבוק דב". מצד אחד מראים אהבה, אך מצד שני אני נחנקת מההתערבות שלהם בחיים שלי ושל המשפחה שלי.
מאחלת לעצמי מה שרשמת- בעלת תושיה ויודעת להסתדר במצבים קשים.
לגביי האבטיח, אולי האבטיח ביד ומבט לכיוון תל אביב אומר ששם יהיה לי ביטחון. אולם כן מקווה שאגיע למקום שבו ישמרו עליי. היום אני עובדת ברמת גן (לא קרוב לתל השומר) ושבוע הבא עוברת למשרד החדש בתל אביב (לא ליד הים) אולי בחלום אני ממשיכה לצעוד לכיוון מקום העבודה הישן עם ציפייה להגיע כבר לכיוון כבר לתל אביב.

אלישבע777

Well-known member
שלום רחי,

שמחתי מאוד לקבל את התגובות המפורטות!! הן בהחלט יסייעו לי בפרושים העתידיים של חלומותיך! יישר כוח
אכתוב גם בפרטי.

למעלה