אוכל

Mnementh

New member
אוכל

מה אתם עושים לגבי אוכל? אני התרגלתי לאכול בחוץ כמעט תמיד או לא לאכול הרבה, או דברים קלים מאוד במקרר שנגמרים מהר מאוד. האם אתם מבשלים בבית? זה נראה לך משתלם? מה שקורה הוא לדעתי שהסופרמקרטים לא בנויים לרווקים וכו' אלא למשפחות - ולכן אם קונים כמות גדולה, סביר להניח שיום אחרי זה יימאס לך מאותו אוכל, סופו יהיה להתקלקל ותזרוק את האוכל. שלא לדבר על זה אם פתאום יש הפסקת חשמל ועצם הזבל שעלול להצטבר והלכלוך והכלים.... האם לא יותר משתלם לאכול נאמר ב-20 שקל בחוץ, מאשר לעשות קנייה בסופר, לצבור המון מצרכים רק בגלל שהעין שלך תוספת אותם, לתפוס שוק מהמחיר כשאתה מגיע לקופה, ואז לראות שבעצם אין לך מה לעשות איתו ובסוף הכל מתקלקל? ברור לי שיש אנשים שבטח יגידו שהם מבשלים בכיף ומסתדרים וחוסכים המון המון כסף. או שיהיו כאלה שיגידו שהם נהנים מאוד מלאכול שניצלים קפואים מוכנים במיקרוגל. אבל בשבילי הדברים האלה לא עובדים - לאכול בחוץ, לגמור עם זה ולהמשיך הלאה יותר נוח , יותר יעיל, וגם הרבה יותר זול (מניסיון שלי). כנראה שזה אישי לכל אחד? טיפים למטבח באופן כללי יתקבלו בברכה.

Chihuahua

New member
לגבי אוכל מהר מאוד למדתי על בשרי

לא לאכול בחוץ כשלא נחוץ (יצא חרוז). לבשל בבית זה הדבר שהכי משתלם, כרגע אין לי גז אז אני לא מבשל הרבה לכן אני משתדל כמה שיותר לבשל במיקרו (זה אפשרי). להיפך הסופרמרקטים בנויים לכוווווולם, כי אפשר לעשות שם קניות לחודש בבת אחת, לקנות הרבה ובזול, בתנאי שאת לא קונה שם הרבה מהמוצרים שמתקלקלים כמו פירות וירקות. לומדים לקחת את החלק הטוב של הסופר כמו: כרטיס חבר, קנייה של שתייה קופסאות שימורים, פסטות למיניהם, בשר (לפריזר), מוצרי ניקיון, אוקצור כל מה שלא מתקלקל קונים בסופר, וכשקונים שם מוסיפים כמות לא מוגזמת של פירות וירקות רק לשבוע הקרוב לא יותר מזה! ואגב היציאה לעצמאות כמו להתחיל לחיות לבד בדירה משלך או עם שותפים, לא בא בקלות ולפעמים עושים טעיות וקונים דברים מיותרים ועושים שטויות, לא נורא! לא להיבהל! מטעויות לומדים.

sababaman

New member
שווארמה וורקס

זה לא הרבה פחות משתלם מקנייה בסופר.

Chihuahua

New member
כמה שווארמה אפשר כבר לבלוס?

רק המנוי לחדר כושר יעלה לך יותר........

kiticat

New member
האמת?

עד שאני הסתכסתי עם ההורים שלי, אני עשיתי את זה. אימא שלי עובדת, ומשום כך לא מרימה אצבע בבית. ממש ככה... פסח? אני ואחים שלי ניקנו. היא לא עשתה היכרות עם הדלי אפילו... אז אני הייתי עושה את הקניות. לומדים איך לקנות בקלות. צריך לחשוב אם הביסלי הזה שווה על פני שקית העגבניות הזו. צריך לתכנן, ולחשב נכון. חוץ מזה, אפשר לקנות במקומות מסויימים הרבה דברים למזווה. שנשמרים לחודשים.... ואת מוצרי הגבינה לרכוש פעם בשבוע (לא לשכוח תאריך תפוגה). מבחינה כלכלית, אין מה להשוות כשמכינים בבית. במיוחד אם יש לך שותפים. (האמת שכשאני אחפש שותף הוא צריך להיות בעל קיבה גדולה ותיאבון רחב. אני אוהבת לבשל....)

KoSeMeT

New member
לבשל בבית.

הרבה הרבה יותר זול. אני עוד לא עשיתי את זה, כך שאני לא מדברת מנסיון, אבל ראיתי בכל מיני אתרים של סופרמקטים שונים מבצעים טובים, אז אולי שווה לנסות פעם לראות איך זה לקנות באינטרנט מהסופר, אולי דווקא נופתע לטובה. לא צריך למהר לקנות תנור אם אין בדירה. מנסיון של אחרים, המבחטות החשמליות שמחממות את עצמן בלי או עם שמן (תלוי במחבט) הן חסכוניות להפליא. גם בקלוריות וגם בחשמל. אני לא יודעת כמה הן עולות, אבל סביר להניח שלא הרבה. מוצרים מוקפאים ושימורים- לקנות פעם בחודש. זה לא צריך לצאת יותר מ- 200 שקל בחודש. בשר- לדעתי לקנות, להכין, ולהקפיא. הכי טוב, והכי חסכוני. ככה עושים אצלנו בבית לפחות. איך מכינים? אני בטוחה שאמא תשמח להראות לכם, או המוכר בסופר, או איזה קרובת משפחה (סבתא/דודה). בשר מוקפא נשמר יותר זמן מבשר לא מוקפא. בדרך הזאת אפשר גם בשר לקנות פעם בחודש. שוב, תלוי איזה. ירקות ופירות- לדעתי, תעשו הכירות עם השוק. לפעמים יש שם דברים הרבה יותר טובים. מתקשים לסחוב? מזוודה זולה מאוד תקל עליכם את העניין. אין שוק בסביבה? נו, חפשו דילים בין החנויות. מוצרי חלב- לא להפריז בזה. אתם לא שותים הרבה חלב? אל תקנו חלב, או שתקנו חלב קטן. שורה תחתונה- אל תקנו מה שאתם לא אוכלים, רק כי אולי יבואו אורחים. כשיבואו אורחים- תקנו.

marysia

New member
סופרמרקט באינטרנט

לא שווה אני עבדתי במוקד הזמנות של ספופר כזה זה בשביל אנשים שכבר שנים רגילים לעשות קניות ויודעים בדיוק מה וכמה עולה יש הרבה מוצרים אם לא כולם שהם הרבה יותר יקרים מספופר רגיל לנסות לא לקנות באינטרנט . וגם לא לקנות במכולת שכונתית אלה בסופרים גדולים.

akapulko2020

New member
השאלה מול מה משווים

לי יש מכולת "גזלן" ,בתוך המעונות,והסופר השכונתי הוא שופרסל-אין יותר יקר ממנו -וכיוון שאין אוטו ,אין איך להגיע לסופרים שווים,כמו ג'מבו שהוא באמת זול. אז קניות גדולות-מים ,שימורים,כל מיני דברים כאלה-אני קונה פעם בחודש בסופר דרך האינטרנט,יחד עם שותפה לדירה -מתחלקות גם בדמי המשלוח.

Imperia

New member
חוץ מכסף, יש את הבעיה של הבישול

עצמו. חלק אוהבים לבשל, וזה ברור, אבל למי שלא אוהב לבשל זה יכול להיות נטל רציני. אני נגיד מבשלת מפעם לפעם, אבל בדרך כלל אין לי הרבה דברים בבית והתזונה שלי יוצאת מאד לא מאוזנת.

enwhysea

New member
גם מי שאוהב מאוד לבשל

לא תמיד יש זין לחזור הביתה אחרי העבודה ואחרי הדרך חזרה שלא תמיד נעימה, ולהתחיל להתעסק אם אוכל, מה גם שמי שאוהב לאכול אוכל טרי והרבה בשר.. לא תמיד יוצא יותר זול לבשל בבית (אל לא מבשלים כל יום ואוכל מתקלקל או סתם לא טרי) אני אוכל המון בחוץ אבל מקפיד לאכול בזול בחוץ ולא להגזים, גם לא להזמין אלה ללכת ולקנות, פיתה ב 8-14 שקל זה סביר מאוד למשל, או ארוחה קצת יותר גדולה ב-16, נקניקיות יש ב 10-14 וגם פיצה או פוקצה... נכון לא תמיד הכי טעים. אבל אחרי 10 שעות עבודה (ביום קצר) לפעמים מה לעשות.. זה לא שלא בא לי לבשל, אבל הזמן פושט שווה יותר לעצמי מלהכין איזה ארוחה.

Imperia

New member
דווקא זה נראה לי פחות בעיה

גם אמא שלי לא מבשלת כל יום (היא האחראית על הבישול בבית של ההורים שלי). אם שומרים משהו בקירור הוא יכול להחזיק מעמד לפחות יומיים-שלושה, ואת רוב הדברים אפשר להקפיא. אם הייתי אוהבת לבשל, אני חושבת שהייתי יכולה להקדיש כמה שעות פעם בשבוע לבישול. כמובן שלפעמים עובדים ממש-ממש קשה, ואז אפילו זה לא נכון.

enwhysea

New member
כן ולא

אני לא סובל אוכל קפוא ... אולי אני מפונק אבל אני אוהב אוכל טרי, מה גם שאין לי מיקרו ואני לא רוצה אחד.... לחמם לפעמים טוב, לפעמים לא. אבל זה לאכול את אותו האוכל עוד פעם ומה גם שאין לי 100 סירים והמקרר קטן וישן, ככה שפשוט לא נוח במיוחד לשמור אוכל... אני מעדיף לקנות מספיק בשביל 2 ארוחות ככה.. להכין 1 ואז את השני יום אחראי.... וזה לא יוצא הרבה יותר זול מלאכול בחוץ, הרבה יותר טעים כן, אבל צריך לאכול די בקבעיות בבית בשביל שזה ישתלם (במיוחד עם את/ה לבד) שותפים וזוגות זה שונה, כי כמו שהזכירו פה, אחד מבשל בשביל כמה.

KoSeMeT

New member
רגע מי אמר

שאוכל קפוא הוא אוכל לא טרי? אוכל קפוא יכול להיות אוכל מאוד טרי, ולהשמר לאורך יותר זמן מאשר אוכל רגיל. ומאיפה אתה יודע שהאוכל במסעדות מזון מהיר למיניהן (לא מדברת על מסעדות יוקרה) טרי? לפעמים זה עומד שם יום שלם ובטח במזללות ברחוב, עם כל הפיח של האוטובוסים והמכוניות שנדבק אליהם.

enwhysea

New member
לפי הטעם

אוכל קפוא הוא מהגדרה לא טרי. ואיך אני יודע שהאוכל בלא טרי? לפי מראה המקום, מראה האוכל, התצוגה, הריח, תחלופת האנשים... והכי חשוב.... הטעם.

marysia

New member
נכון אולי

אבל אוכל בחוץ הוא דבר מאוד גרוע לקיבה לבריאות כרגע אתם חחוסכים או מתעצלים אבל בעוד כמה זמן לא תיצאו מרופאים בגלל האוכל הזה. ואז לא תוכלו לחסוך.

enwhysea

New member
או שכן או שלא

יש אנשים שחיים שנים על אוכל מבחוץ, לא צריך לאכול את האוכל הכי מסריך ושמן וזול... יש גם סלט בחוץ וגם שייק פירות שזה יכול להיות חצי ארוחה לבד. ומה לעשות, לחזור הביתה ב 20:00 או 21:00 אחרי יום עבודה עמוס, ולבשל *כל יום* זה משהו שאני אישית לא מוסגל לעשות. מצד שני אני משתדל לא לאכול זבל בחוץ ורק מה שנראה טוב או שאני מכיר.... למשל אני לא נוגע במקדונלדס או בורגרים מהסגנון הזה גם כי זה פשוט מגעיל וגם כי בורגרים "עצמאים" מכינים מוצר הרבה יותר טרי, אכותי וזול. הקיצר, את מוזמנת מהזמין אותי לאכול אם את דואגת :)

marysia

New member
תשמע -תלונות מהשותף שלי

אני לא שומעת ....... בעקרון לפי מצב רוח.....

marysia

New member
חוץ מזה ...

אף אחד לא אמר לבשל כל יום להכין אוכל בסוף שבוע ולהקפיא ואז לחמם כל יום. כך גם תחסוך כסף וגם תוכל אוכל בריא וגם לא תבשל ב 9 בלילה. וגם תוכל מה שאתה אוהב.

למעלה