אולג צודק

אולג צודק

מצטער שפתחתי שרשור חדש אבל אני חייב לוודא שכולם יקראו את זה. בתור אחד שלמד 5 שנים בטכני אכל את מזון כלבים מחדר אוכל,ועשה אין ספור מסדרים וסבל -אני יכול לומר בבטחון שהשהיה במקום הזה היא בזבוז זמן-את אותה תעודה שאתם מקבלים בטכני אפשר לקבל גם בחוץ בלי כל מסכת הסבל הזאת, הלימודים שלא נגמרים,היחס המזלזל מצד מדריכים,התנאים העלובים וכו... שבאתם לטכני אמרו לכם שאתם חוד החנית של ח"א הדובדבן שבקצפת -ואני אומר בולישט. לאחר שתסיימו ללמוד בטכני תשובצו לקורס ספציפי( התמחות על מטוס\מסוק)מסוים-כמו בהרבה דברים בחיים גם כאן יש קורסים טובים ופחות טובים. מכיוון שאתם "בכיס" של ח"א ואתם חתומים איתו על חוזה החיל ישבץ אותכם איפה שבא לא למשל בטייסת הכי מבצעית(עבודה מסביב לשעון)בבסיש שלא ממש רציתם. לעומת זאת את הקדצניקים הוא יצ´פר בקורסים יוקרתיים ישלם להם 1200 שקל בחודש ו....הקורס ידפוק להם בפזם-מה שלכם לא יקרה. ואז תגלו שמשפחה יש רק בבית.

Nomero Uno

New member
זה בדיוק מה שקרה לי

סיימתי לפני כחודש את הספציפי ועכשיו אני מחכה לגיוס כשכל הנראה אשרת בלוד כשאני גר בצפון הארץ (מגדל העמק) שזה עוד לא כזה נורא יחסית למקרים אחרים ששמעתי

Nick Master

New member
תקשיב...../images/Emo18.gif

אז מה שאתה אומר בעצם זה שכול מה שאומרים לאנשים הצעירים שמגיעים לטכני זה הכול בולשיט? כול הדברים שמבטיחים להורים שלהם זה גם בולשיט? האמת זה גם היה נשמע לי יותר מידי מבטיח.. מההתחלה חשבתי שמשהו מסריח פה.. אבל לפני שאני עוזב סופית רציתי לשאול אותך, מה אתה עושה\עשית אחרי שגמרת ללמוד בטכני? ומה אתה ממליץ לאנשים שמתכוונים להגיע למקום? ללכת? להישאר? אם אתה יכול גם להסביר טוב שכולם יבינו, אני יודה לך מאוד מאוד

Nick Master

New member
תוספת קטנה...

ומה אתה ממליץ (אם אתה יכול לענות) למי שעוזב? ללכת סתם לבית ספר אזרחי אחר, להנות מהחיים, וללמוד אחרי הצבא מקצוע באוניברסיטה?

זה מורכב

הגעתי לטכני ילד בן .15 הטכני חישל אותי הפך אותי לגבר(במלוא מובן המילה) נהיתי עצמאי,בוגר ,החלטי והכרתי אין ספור חברים אכותיים שלא הייתי מכיר במקום אחר. ולמרות כל מה שאמרתי בלילה, המקום הזה שינה את חיי.-בטכני אתה לומד להתמודד עם בעיות לבד ושהות במקום כזה בגיל צעיר והתמודדות עם התנאים הלא קלים מחשלת ומעצבת את אישיותך כנער מתבגר-במשפט אחד הטכני הוא בית ספר לחיים. זה הכל תלוי באדם. לא קל לשרוד בטכני אבל לטווח ארוך ההשקעה יכולה להיות משתלמת,רק תיקח בחשבון שאתה "בידיים" של ח"א כלומר אתה תהיה איפה שהחיל יצרתך אותך-מעין התחייבות שכזאת.

Nick Master

New member
בקיצור...

אתה מרוצה מכול החמש שנים שהיית שם? היית מעדיף בית ספר אזרחי?[ אגב איזה מגמה למדת ומה יצא לך מזה? אתה הולך ללמוד עכשיו עוד מקצוע אחר?

Nick Master

New member
האמת...

לעבודה בתחום האויר..משהו כמו טייס או נווט בחיל האויר.. ואם לא זה אז משהו בתחום התקשורת הסלולארית. למה?

pure_as_fire

New member
עכשיו תבדוק מה הטכני מביא לך

ואז תבדוק אם זה תואם מה שבא לך ואז תחליט אם זה שווה לך

oleg_kh

New member
אתה עוד לא קלטת

שהטכני לא מביא לך כלום בתחום המקצועי ?

pure_as_fire

New member
אתה לא הבנת

שאני לא מצפה מהטכני לתרום לי ישירות לתחום המקצועי

oleg_kh

New member
אז למה אתה מבזבז 4 שנים ?

מהשנים היפות בחייך? כי אתה אוהב מדים?

Nick Master

New member
בידיוק קלעת למה שאני מרגיש...

ואני מאוד מבולבל בנושא הזה, תאמין לי
אני כול הזמן חושב על זה...

Nick Master

New member
למה?? WTF??

לפי מה שאני רואה מקיף רגיל זה אחלה..יש לנו בעיר מקיף מעולה, מקום מאוד יפה..למה תתאבד??

oleg_kh

New member
האמת

ככה גם אני חשבתי, וצדקתי. הטכני תרם לי רק בדבר אחד וזה שנשארתי במסגרת..אם הייתי נשאר במקיף רגיל או שהייתי פשוט עוזב אחרי כיתה י´, או שהייתי מתאבד שם עם חגורת נפץ ביחד עם כל המקיף. ככה זה יש אנשים כאלה
במקיף רגיל אי אפשר ללמוד.. אבל עדיין אני חושב שהטכני גובה מחיר יקר מדי בשביל זה.

pure_as_fire

New member
אני לא סובל מקיף רגיל

אני יכול לבחור בין שני מקיפים ושניהם חרא אותו דבר אחד קרוב ואחד רחוק ברור שאני אבחר בקרוב עדיף כבר חרא קרוב מחרא רחוק אבל אם אני אלמד שם אני יודע כבר מאה אחוז שאחרי שאני אצא משם לא יהיה לי מה לעשות בחיים לא משנה איזה מגמה אני אסיים במקום הדפוק הזה

oleg_kh

New member
פה אתה טועה

אם תצליח להחזיק את עצמך במקיף רגיל ותסיים שם, אתה תלך לשירות צבאי כמו בנאדם, ותשרת במקום נורמלי. אתה חייב להבין שמה שאתה מקבל מ-2 המקומות (טכני ומקיף) זהה - כלום. כל מה שטוב בטכני זה שיש משמעת קצת וככה מי שלא רוצה ממש ללמוד "מכריחים" אותו ללמוד. לפי דעתי זה מצויין וזאת הסיבה היחידה שנשארתי שם עד אמצע י"ב. מבחינה מקצועית הטכני לא תורם לך הרבה ועדיף כבר לסיים מגמה עיונית באיזה חור ואחרי צבא כבר להבין מה אתה עושה עם עצמך ואיפה אתה ממשיך ללמוד.

pure_as_fire

New member
ושוב אני אסביר לך

אני לא סומך על הטכני שיתן לי מקצוע אני לא מצפה מהטכני שיתן לי מקצוע אני יודע שלסיים יב בטכני זה כמו לסיים מקיף רגיל אני כן רוצה להמשיך ללמוד אחרי צבא באוניברסיטה והרבה, ואז להשיג עבודה רק אל תגיד שגם אז לא יהיה עבודה כי תארים באוניברסיטה לא נותנים מקצוע אני לומד בטכני לפי מה שאמרת שהסביבה שם של הלמידה יותר טובה והטכני מעניק לך יותר ערכים ויכולות להמודד עם לחץ ועם "החיים" ואם לדעתך זה לא נכון אז אולי לך זה לא ככה אבל לי זה כן למה עזבת באמצע יב? ואיך לעזאזל אתה ממשיך ללמוד אחרי יב בבית ספר חדש?? הבהרתי את עצמי?

oleg_kh

New member
אז ככה

סופסוף הבנתי מה אתה רוצה אחרי שטחנת לי ת´שכל שבוע
ועזבתי באמצע י"ב גם כי לא יכולתי לראות יותר את המקום הזה ואת האנשים האלה, אחרי 4 שנים הם כבר ישבו לי בכבד (אם אתה מבין למה אני מתכוון) וגם כי לא רציתי להיות ממס"ניק, עכשיו תגיד לי שזה לא היה שווה את זה, אבל אתה תבין את זה רק כשתהיה ממש קרוב לגיוס או אחרי שתהיה בשבוע כנף. ולא המשכתי בבצפר חדש כי זה בלתי אפשרי באמצע י"ב, נשארתי בלי בגות אבל זה המחיר שמשלמים כדי שלא יקרעו לי את התחת 3 שנים כמו לכלב. בגרות אני אוכל להשלים אחרי צבא, 3 שנים מהחיים אי אפשר להשלים.

למעלה