אולי היום ?

• פותח הנושא arak
  • פורסם בתאריך

arak

New member
אולי היום ?

לאחר שעניתי כאן על כמה שאלות של אחרים , ולאחר שגם אני חוויתי את זה על עצמי , החלטתי שהגיע הזמן להיות חלק מהפורום הזה ולתרום עד כמה שאפשר מנסיוני ומההרגשה שלי. כן ,כן גם אני אסקסואלי , אבל למרות שמגיל צעיר הבנתי את זה , עדיין היה לי קשה להסביר למה זה קורה לי ולמה אני שונה מאחרים שאני מכיר. אתמול היה יום מעניין למדיי כי מאוד נהניתי לראות שיש עוד כמוני וזה גרם לי להרגיש פנטסטי. בלי הרבה דיבורים - אני שמח להיות כאן ושמח עוד יותר שאתם כאן איתי. ההרגשה של להיות כזה היא מעולה ויש המון יתרונות שחלקכם עדיין לא מודע אליהם. אני אשמח לפרט בעתיד. שיהיה לכולנו שבוע קסום.

../images/Emo123.gif למה? למה?! ../images/Emo123.gif

אח, אנשים, "למרות ש"? תפסיקו עם זה כבר! אסור לכתוב או להגיד את זה. אפילו אל תחשבו על זה! גם לא "בגלל ש", וכל שאר הטעויות המעצבנות האלה.
*אדם בהתקפת זעם* אה, ברוך הבא

לא, איך הכל יכול להיות בסדר?

אנשים מלכלכים את השפה באופן חופשי! פשוט חוצפה.

היא לא ממש דפוקה...

ואתה לא חייב להשתמש בה... כן יש יותר מקרים שבשפות אחרות יש מילה אחת כשבעברית יש אוסף של שלוש ארבע מילים שנדרשות לתאר את אותו הדבר, מעיד על עניות השפה. אבל מילים נכנסות ויוצאות מהשפה באופן דינמי. אולי עם הזמן היא תהיה מספיק עשירה...

dnielc

New member
זאת הבעיה האחרונה

אני פשוט לא מסוגל לקרוא בפורומים, זה באמת קשה. כל הודעה שניה מלאה שגיאות כתיב, שגיאות ניסוח, ושאר ירקות. \=

גם כשהכותב בעל לקות למידה כלשהי?

בפורומים של ילדים שגיאות סתמיות וצורמות חוזרות על עצמן, אבל אחרי זה, כבר אין ממש שגיאות שנובעות מחוסר ידיעה או אכפתיות. טעויות הקלדה, שגיאות שמקורן בלקות, לא מפריעות לי.

dnielc

New member
לקות למידה זה לא פטור

אם תביט כאן בפורום בהודעות האחרונות, תמצא שאחוז גבוה מאוד מההודעות הן עם שגיאות כתיב, ואני לא מדבר על טעויות הקלדה. נדמה לי שאחוז לקויי הלמידה מהשוגאים הוא נמוך, אין כל-כך הרבה כאלה... וגם אם כן- כשאני כותב באנגלית, על כל מילה שניה אני רץ למילון, בשביל לבדוק אם אני בסדר, וזה משום שיש לי כבוד כלפי הקוראים, ולדעתי כתיבה מושקעת היא דרך ביטוי לכבוד הזה. הרי לכולנו יותר כיף ונוח לקרוא הודעות מושקעות ומנוסחות היטב.

dnielc

New member
הבהרה

אני לא רוצה לפגוע בלקויי הלמידה, ואני ממש לא מדבר עליהם. הם לא הבעיה. הבעיה היא דור חדש וצעיר (הנערים והילדים של היום) שצריכת השפה העברית שלו היא רק מתוך פורומים ובלוגים מלאי שגיאות כתיב, ונראה שלאף אחד לא אכפת. בפורומים שאני פעיל בהם אפשר לעשות קו ברור בין אלה שהיום בני 13-18 לבין הבוגרים יותר (בהכללה כמובן). השפה היא פשוט שונה, מלאת שגיאות, לא מחושבת, לא מפוסקת, "בשליפה" כמו שאומרים, והמהדרין יוסיפו "אחי". בפורומים המקצועיים שאני משתתף בהם יש אפילו אשכולות מיוחדים לילדים האלה, שבהם הסברים מפורטים על השפה ועל הניסוח. "הבאתי (*מלשון- קניתי) חמש רמקולים אחי איך מחברים תעזרו לי איך עושים חיבורים על הרמקולים כמה עולה"- לא בבית ספרנו... ולא בשום בצפר!

korpiklaani

New member
נו מספיק

תן לכולם להתבטא איך שנוח להם גם אני גרוע בעיברית וסימני פיסוק ומזמן כבר לא שייך לדור החדש יש דברים יותר חשובים בעולם הזה, מכדי להיות קטנוני על שטויות כמו איזו מורה ללשון זקנה

arak

New member
לא יפה

שאתם נתפסים לדברים הקטנים האלה. לא עלה בדעתכם ולו לרגע שאותם אלו שכותבים עם שגיאות כתיב אינם עושים זאת מתוך בורות כי אם ממצב מסוים שגורם להם להתבלבל ? אם תשימו את עצמיכם במקומם , ואני מדבר על דיסלקציה למשל , לא הייתם רוצים שיבוא מישהו אחריכם וכל מה שיהיה לו לומר על מה שכתבתם לא ידון אפילו בנושא שהועלה , אלא ביכולת שלו לכתוב בשפה עברית ללא החלפת אותיות בעלות הגייה דומה. היכולת שלנו , אנשים בוגרים , היא גם להתעלם לפעמים מטעויות אלו ולנסות להבין את המסר שמועבר. קל לשפוט את אותם אלו ששונים מאיתנו , אך קשה בהרבה לשים את עצמינו בנעליהם. תחשבו על זה. אני מקווה שבפעם הבאה , במקום להיות עם אצבע קלה על המקלדת , ניתן לעצמינו רגע של הפסקה וננסה להבין את המסר שמאחורי המילים , משובשות ככל שיהיו.

dnielc

New member
תקרא שוב את מה שכתבתי...

כתבתי שאני לא מדבר על דיסלקטים אלא על אלה ש"לא שמים זין". אף אחד לא מתייחס להודעה של מישהו ע"פ הניסוח שלה, ותמיד מתייחסים לנושא ולא לשגיאות הכתיב והניסוח, אבל אם הנושא הזה עלה אני חושב שזה בסדר להביע דעה. אני לא שופט אף אחד, ואפשר בקלות להבחין בין מי שיש לו דיסלקציה קלה (אבל משקיע בהודעה שלו), למי שמשרבב מילים מהשרוול בלי לנסות להיות בהיר ומובן.

dnielc

New member
בכל מקרה

בואו נרד מהנושא, זה לא קשור ולא מתאים לפורום שהתחיל לשגשג בימים האחרונים.

ברוך הבא../images/Emo135.gif

אנשים שמגלים את עצמם, ומוצאים שם להרגשה השונה שלהם, זה כל כך מחמם את הלב. מקווה שתהנה פה, מחכה לפירוט בעתיד

arak

New member
יתרונות ה - א מיניות

הבטחתי להמשיך ולתת פרטים , על היתרונות שבמצב של אסקסואליות ועוד כמה טיפים שיכולים לפקוח לאנשים את העיניים. אני לא מתכוון לספר כאן על הכל אבל מידי פעם אני אתן איזה רעיון , בתקווה שמישהו ירים את הכפפה וינסה לבדוק את זה. הדבר הראשון שמאוד בילבל אותי היה שלמרות שידעתי שאני לא נמשך למין , בכל פעם , כמעט , שהייתי מבלה עם מישהי ביחד , אז הרגשתי מעין משיכה מינית חזקה מאוד. כל הזמן הייתי בטוח שזה בא ממני ושאני רוצה את זה. הרי טבעי לחשוב שיש משיכה מינית אצל כל אחד , ולכן הסקתי מזה שאני מאוד רוצה לשכב עם אותה אחת. מה שלא ידעתי זה שלאחר כמה שנים שבהם הצלחתי לבטל את החשיבה שלי , דבר שנתן לי המון , הבאתי את עצמי למצב שבו אני יכול להיות במחיצת מישהי ולהרגיש מה מתחולל אצלה בפנים. אני אסביר , בקצרה , לאלו שזה באמת מעניין אותם : אנחנו יצורים מאוד אנרגטיים. בכל מפגש שלנו עם אחרים אנחנו שולחים אנרגיה ומקבלים אותה ממי שעומד מולנו. ישנו מצב שבו אנחנו יכולים לשלוח את האנרגיה שלנו לאדם שמולנו , וכשנקבל אותה חזרה היא תהיה שונה מאחר והיא תהיה מורכבת ממה ששלחנו , בתוספת האנרגיה של אותו אדם שאיתנו. ברגע שאנו מכירים את מה שאנחנו שולחים , אז ניתן לבודד אותה כשהיא חוזרת חזרה , ומה שנשאר זה מה שהאדם השני שלח. במילים פשוטות יותר - אני ידעתי מה שלחתי לאדם השני ומה שקיבלתי היה אחר , כי הרגשתי משיכה מינית גדולה שהתפרשה אצלי כרצון מאוד גדול לקיים יחסי מין. כמובן שחשבתי שזה בא ממני , ומפה באה הטעות שלי , במקום להבין שזה מה שהרגשתי מהאדם השני. אחרי שהבנתי את מקור הטעות שלי , יכולתי להתנסות בזה ולבדוק האם זה נכון. וזה היה נכון. זה לא בא ממני כי אם הרגשתי את זה מהאדם השני. ועכשיו הטיפ : לנו , האסקסואלים , יש יתרון בולט על השאר מאחר ואנו לא חרמנים כמו האחרים. זה כשלעצמו לא אומר כלום אבל אם נבין את זה אז נדע מה המשמעות של זה. חוסר החרמנות אצלנו נותן לנו יכולת לשבת ולדבר עם המין השני מבלי שנהיה מונעים ע"י דחפים שאינם בשליטתנו. היכולת הזו נותנת לנו אפשרות מדהימה להרגיש את האדם שמולנו באופן הרבה יותר מלא ונכון. בדרך זו אנו יכולים לדעת מה הצד השני מרגיש ביחס אלינו ומה הרצון הכי חזק שלו/שלה. כמובן שצריך להכיר את עצמינו באופן כמעט מושלם בשביל זה אבל זה משהו שיש לנו ולא יהיה לאחרים , שמונעים ע"י דחפים שמפריעים להם. דוגמא : דמיינו שאתם מנסים לדבר עם מישהו כשכל הזמן הזה אתם חייבים ללכת לשירותים. הדבר מונע מכם להיות מרוכזים לא רק במה שנאמר , אלא גם בהרגשה שיש לדברים שנאמרים. באופן כזה אי אפשר להיות מרוכזים וככה אנחנו מחסירים כל כך הרבה מידע אמיתי שלעולם לא נדע מה משמעותו. עד כאן להיום.....מקווה שתהנו הלאה.

p019

New member
יפתיע אותך, אבל

רשמתי פעם משהו שמזקיר את מה שאתה אומר: "כל אחד הינו רוח, נפש וגוף. כל אחד הינו כוח . בכל אחד יש זוהר שמאיר מבפנים, שהופך את החיים לאחרים. ומבעד לגופנו - ומבעד לנפשנו נשפך הזוהר לעולם. כל פגישה - כל לחיצת יד חדשה - כל אדם חדש שמכירים - לא הידיים נפגשות גם לא המבטים - כי היא משהו מבפנים מין אמת לאמיתה - מאין אתה פנימי שיוצא ואומר תראה -זה אני." אני לא יודעת אם אני עדין חושבת כך, אבל היתפתח מיזה סיפור מגניב (לפחות אותי) כך שלמי החפת. רק שבניגוד לך, אני מעמינה גדולה בטבע שמסביבי. אני יודעת שיש ארבה שאנחנו לא יודעים, ארבה דברים שהמחקר עד היום לא ענה עליהם. אני פשוט חושבת שקיימים להם תשובות, במקום להעמין בסוג של "קסם" או "אנרגיה קוסמית". דרך הגב, אני גם מאמינה באלוהים. יותר נכון, אני יודעת שהוא קיים. ואל תנסו לבקש ממני להוכיח, אני לא נכנסת לוויקוחים מסוג זה. לא החפת אם אנשים אחרים מעמינים או לא (כל עוד הם לא חושבים שמותר להם כל דבר בשם אלוהים). אני פשוט חושבת שזה חלק מחוקי הטבע שסביבנו, למרות שמדע הפיזיקה עדין לא מצא כלים טובים למדוד אותם ולכן לחקור אותם ולהחניס אותם לנוסחאות.

arak

New member
תתפלאי מה

מפתיע אותי בימים אלו. כשאמרתי טבע , התכוונתי כמובן לכל מה שסובב אותנו. הטבע הוא אחד הדברים הכי מדהימים שישנם סביבנו , שתמיד נמצאים שם לרשותנו ,ואם רק נדע ליצור הרמוניה של האנושות איתו , אז הדברים יהיו הכי מדהימים שאפשר. אבל זה נושא אחר לגמרי ממה שרציתי לכתוב. מאוד כאב לי לקרוא את מה שכתבת על כך שקיימות תשובות שעדיף לגלות מאשר להאמין בסוג של "קסם" ? איפה הילדה הקטנה שעדיין חיב בתוכך ומנסה נואשות להראות את כוחה ויופיה ? אנרגיה קיימת תמיד. אפילו המדע שאת כה אוהבת להשתמש בו גילה את זה לא מכבר. על השימושים השונים של האנרגיה אנו מגלים לאט לאט , אבל היא כאן והיא תמיד תישאר כאן ולא כפתרון לאלו שאינם יכולים להאמין בדברים אחרים או שמקווים לניסים. אני לא מתכוון להישמע יהיר או מורם מעם , אבל אני משתמש באותה אנרגיה בצורות שונות על מנת שאוכל לראות בצורה יותר ברורה וכמובן שאוכל לתקשר ולהבין את שאר האנשים בדרך הרבה יותר מלאה וחלקה. האמונה שלך באלוהים אינה רלוונטית לנושא מאחר וכל אדם יכול לבחור להאמין במה שהוא חפץ וזאת מבלי להיות חייב דין וחשבון על אמונותיו. הבחירה שלך שלא ליכנס לויכוח כזה או אחר על אמונותייך היא בהחלט מוצדקת מאחר וכל אדם יבין באופן שונה את אותה אמונה. למרבה הפלא אנשים גם מתייחסים כך אלינו , אסקסואלים , ואינם מסוגלים להבין שיש משהו שונה בנו. ישנם כאלה שמכירים אותי כבר הרבה שנים וזה ממש קשה להם להבין שאני עדיין מי שאני. מרגע שנמצאה הגדרה לחלק מדרך ההתנהגות שלי , שהיא אגב לא השתנתה , אז הם מאבדים את הריכוז ומנסים להוכיח לי שאני לא כזה. הויכוח כשלעצמו הוא מיותר ,ברוב המקרים, ואינו מוביל לשום מקום. חבל שאותם אנשים אינם יכולים או אינם רוצים לפתוח את עצמם למשהו שהוא אמנם קצת שונה אבל עדיין לא חריג במידה כזאת שיש לשרוף אותנו על המוקד. אפשר להמשיך ככה בלי סוף אבל אני מניח שזה מציג את הרעיון בצורה קצת יותר מוארת.

למעלה