אוף אני לא יודע אם אני דתי או חילוני

di9010

New member
אוף אני לא יודע אם אני דתי או חילוני

אני ממשפחה דתית לאומית-לייט, אבל התחנכתי ואני עדיין מאמין בדרך היותר חרדית .

הורדתי את הכיפה בגיל 20 (היום אני בן 34) אני כל הזמן און ואוף עם הדת...
אבל תמיד הקפדתי על חלק מהמצוות (לאו דווקא החשובות), כמו מידי פעם לברך על אוכל. מצוות של בין אדם לחברו (למשל ללא רכילות, לפי ההגדרות ההלכה, ולא לפי הגדרות המוסר הרגיל). צדקה. להשתדל לערבב בין בשר וחלב...
כל חבריי כיום הם אתאיסטים, ואתאיסט אמיתי, אלוקים לא נמצא לו בראש/בלב.. ואומר לו מה לעשות או משגיח עליו. הוא פשוט עושה מה שהוא חושב ומאמין בו. מבלי להתחשב באלוקים..
אצלי כל הזמן הדת ואלוקים נמצאים בראש מתחת לפני השטח... כל הזמן מפמפם לי בראש. ובעיקר שקורים דברים טובים/רעים באופן מיוחד.
יש המון דברים שאני עושה שלא ממש מציקים לי, ויש כאלו שכן מציקים לי.
למשל: ליסוע בשבת די מפריע לי. אבל להדליק אור לא ממש מפריע לי.
אני הולך ליסוע לחו"ל משום מה לאכול בשר טרף או בשר וחלב או בשר בכלל- מפריע לי. אבל דברים אחרים (כמו לא להניח תפילין) אני ממש סבבה עם זה.
ואני אומר לעצמי - אתה צבוע.. אתה לא החלטי.. אתה כן ולא... אני מבולבל...

אלוהים זו אגדה, אין לך מה להיות מבולבל

Erich vD

New member
גרמו לך לנזק ארוך טווח...

מתוך כוונה טובה, הוריך הדתיים יצרו לך לינק בתוך המוח בין "קיום מצוות" ובין "שכר ועונש מאלוהים"...לכאורה אתה :מאולף" כמו דולפין שיודע שיקבל דג אם יקפוץ בדיוק לפי מה שדורשים ממנו...
אתה צריך להבין שדרך החיים "החילונית" היא תפיסת עולם של שחרור התודעה מהכבלים הללו, זה לא אומר שאתה לא יכול להיות יהודי או ישראלי גאה, או שתהיה לך תחושת שייכות למגזר מסוים שאתה מכבד אותו, אבל השחרור המנטלי חשוב מאד מבחינתך להתפתחות האישית, להבין שהדברים הרעים שקורים כפי שכתבת, אינם קשורים בכלל לשום מעשה או אי מעשה שלך בעולם.

yaak

New member
באמת בעיה. השאלה מדוע לא תבדוק פעם לעומק את כל התלבטויותיך?

אתה חייב זאת לעצמך ולו רק כדי להרגיע את המצפון המתוזז הלוך ושוב
במקומות אלו תשאל שאלות בירי מהמותן, תקבל תשובות, תתוכח, תישן על זה ותחליט.
חבל על הכוחות שכעת מתבזבזים לך ברונדלות האלו

https://www.arachim.org/EventDetail.asp?LectureID=7435

למעלה