אורחת בפורום

אורחת בפורום

שלום לכולם בתאריך 5/8/08 בין השעות 14:00-16:00 תתארח בפורום העמותה לקידום ושמירת חולי הכליות נורית סורוקה דיאטנית המחלקה הנפרולוגית וסגנית מנהלת היחידה לתזונה ודיאטה. הנכם מוזמנים להכנס לפורום לשאול אנו נמשיך להביא מומחים נוספים. www.inkf.org.il תודה

ש ר ו ן 74

New member
מומחים אורחים

ב 7.7 שאלתי בפורום בו התארח פרופ. נקש, את השאלה הכללית הבאה: "הרבה מושתלים ומועמדים להשתלה מתחבטים בשאלה חשובה. פרופסור נקש, האם תוכל להרחיב במקצת: מה ההבדל בין השתלה מן החי והשתלה מנפטר ובאיזו מידה יש למקור הכליה המושתלת - חי או נפטר - השפעה על אורך חיי הכליה המושתלת. אשמח לקבל מספרים." תשובת פרופ. נקש באותו היום היתה: "איכות השתל שונה בין תורם חי ונפטר, בין צעיר ומבוגר, בין רזה ושמן. ברור שמצב התורם בזמן התרומה משפיע על טיב האיבר, נכון בתורם חי ועוד יותר בנפטר. השאלה אינה האם השתל מצוין. השאלה היא, מה הנזק המצטבר בתקופת דיאליזה ממושכת? מה הוא מצב החולה ברגע נתון? במידה ויש אפשרות, האם להמתין לשתל מצוין (אם בכלל המוסג הזה קיים), או לשפר מיידית את המצב הכללי על ידי שתל "גבולי"? התשובה אצל הנפרולוג שמעריך נכונה את המצב הבריאותי הכולל." האם לדעתכם, קיבלתי תשובה לשאלתי כפי שנשאלה? כי לדעתי, לא. קיבלתי רק הסבר על איכות שתל באופן כללי ללא התיחסות למקורו - מן חי או מנפטר. אם כן, מה הטעם בשאלות למומחים? שרון.

שטיין73

New member
דילמה בעייתית

מבלי להיכנס לעניין המומחים והפורום המארח, לפי הפרופ. נקש הנכבד, מועמדים להשתלה נכנסים לדילמה בעייתית. לפני השתלה, הם יצטרכו לבקש מהתורם, חי או מת, שימלא עבורם טופס ובו הפרטים הבאים, גיל - צעיר או מבוגר, משקל יחסי לגובה - שמן או רזה, היסטוריה רפואית וכו'. אז תהיה למועמד בעיה, מה לבחור? חי ושמן, או מת ורזה, חי מבוגר, או מת וצעיר וכן הלאה. כדי שיוחלו להחליט, אם יש בכלל למועמד אפשרות לעשות את ההחלטה, בארץ או בחו"ל ? האם הוא צריך לסמוך על הרופאים בהשתלות בארץ, או על המתווכים בהשתלות בחו"ל ? הדילמה איננה יותר אם כדאית השתלה מן החי, או מן המת בלבד. השתלה קרובה לממתינים.

שאלות מומחים

שלום צר לי שלא קיבלת תשובה מלה לשאלתך כפי שרצית התשובה שנחתה לך היא בהחלט תשובה אלי לא מספקת אבל בהחלט תשובה ומעבר לכך לכל השאלות שנשאלו ניתנו תשובות מספקות ועל כך תודה לפרופ' נקש צריך לזכור שפרופ' נקש הינו עסוק מאוד מאוד ותודה לו על שמצא זמן להתארח אצלנו. ברמה האישית אשמח לסייע ולהפגיש אותך עם אנשי מקצוע . מקווה שתמשיך לבקר באתר ולקחת חלק פעיל

ש ר ו ן 74

New member
מומחים בפורום

לגברת אורלי מיכה. גם לי צר שלא קיבלתי תשובה לשאלתי, לא באופן חלקי ולא ביכלל. תשובה לא לשאלה, איננה תשובה. מה שניכתב יש גם באינטרנט. לא מעניין אותי אם המשיב הוא פרופ' עסוק או רופא פנוי ובלבד שישיב לשאלה אותה אני שואלת. לצערי, להתהדר בשמו של פרופ. עסוק כמה ניכבד שלא יהיה, אינה ראויה, אם אינו משיב כהלכה. למה הוא טורח להשיב בכלל. גם לשאלות אחרות הוא ענה אם בכלל, בשיטחיות וחוסר סבלנות. אינני מעוניינת בסיוע, כפי שהוצע לי על ידך גם בפורום וגם במייל. תודה על ההצעה לסיוע וגם על התשובה. שרון (
כמוך)

לכולם יש טענות

גם אם תלכי לרופא פרטי ותשאלי שאלות בלי סוף תמצאי את עצמך אחרי שעה עם "חורים שחורים" . לא על הכל הם עונים...או ששכחו או שלא ידעו לענות. בקיצור---הרבה בריאות

a v i c o

New member
שרון הנכבד , ../images/Emo221.gif

אני מבין היטב את "הכעס" שלך . כל אחד מאתנו מצפה לתשובות עיניניות אשר יכילו מידע מעשי שיקדם כל אחד מאיתנו הלאה לכוון הרצו לו . הסיכוי שתקבל את זה במסגרת הזו הוא קטן ביותר גם אותי עינינו המון נושאים הקשורים בהשתלה ואח"כ בתהליכים שאמורים לשמור טוב יותר על השתל והפצתי שאלות בפורום אותו ניהלו באופן קבוע נפרולוג ואח"כ נפרולוגית , כך שאפשר היה לנהל מעיין דין ודברים , דרך שאלות ותשובות עם הרופא כאשר אף משתתף אחר לא היה מתערב ומפריע אז אפשר היה לכוון ולהוליך את הרופא לענות בדיוק על הדברים שחפצתי בהם וענינו אותי באופן אישי . היות ואין היום שום פורום בו רופא נפרולוג באופן קבוע והיות ובכל מקרה הכל נעשה בהתנדבות של הרופא אשר לבטח הוא גם אדם עסוק בענינים נוספים זה לא ראלי ולא לגיטימי שתצפה ליותר ממה שקיבלת . אם הענין דחוף לך כמו שאפשר להבין מדברייך אז לדעתי שווה לך תמורת תשלום להתיעץ עם נפרולוג בכיר חיצוני בכל מקרה אל תזלזל בבמה הקטנה אמנם שקיבלנו כאן כי לאחר שנסגרו 2 פורומים שבהם ענו רופאים באופן קבוע לשאלותינו . זה כל מה שנותר לנו היום ועלנו לשמוח שיש לפחות את זה. נקווה שבפעם הבאה שיפתח פורום נפרולוגי ע"י רופא , ננהג בסופר נימוס נותיר לרופא לנהל ולענות באופן בלעדי לכל השאלות שלנו ללא התערבות שלנו בשאלות של אחרים. מאחל לך בריאות וקבלת החלטות נבונות וטובות

a v i c o

New member
../images/Emo52.gifלא שמתי לב שזו את ../images/Emo48.gif ולא אתה ../images/Emo72.gif

ש ר ו ן 74

New member
a v i c o ../images/Emo72.gif

אני לא כועסת כי אין על מי ואם יש זה לא יעזור. אינני מצפה מפרופ. נכבד ועסוק שיענה ללא תמורה בפורום שאיננו רציני על שאלות. אני מצפה ממומחה להשתלות שלא ישלח אותי לנפרולוג בענייני השתלות. כמו שאינני מצפה מדיאטנית שתהפוך לפסיכולוגית, או גולש בפורום לרופא. אינני מבינה את הקשר בין שאלתי לכל המלל שלך על מה שהיה או יהיה בפורומים אחרים. כאשר אין נפרולוג בפורום, החולים פונים לכל מקור מידע אפשרי, כמו מומחה שמובא לפורום. רק מה שקיוויתי שהוא לא יענה בזלזול. אז התאכזבתי. רק בריאות, שרון

לשרון

איני מכיר את פרופסור נקש.אבל אם הוא כירורג משתיל אז הוא עשה נכון ששלח אותך לנפרולוג השתלות. כך זה בכל בתי החולים,מנהל מערך ההשתלות הוא כירורג והמשך המעקב הוא אצל נפרולוגים.

ש ר ו ן 74

New member
תגובה

כאשר נשאל מומחה להשתלות שאיננו מבין בנפרולוגיה שפשוט יכתוב מהתחלה שאפנה לנפרולוג. במקום שיתן הסבר ידוע כמעט לכולם לשאלה שלא נשאלה. אני לא ציפיתי ליותר וגם לא להסבר שלך שאינך דובר שלו, אם הפרופ. הנכבד עשה נכון או לא. שרון.

שטיין73

New member
שרון צודקת !

על שאלות כלליות, רוב המומחים שמובאים לפורום לא עונים תמיד לעניין. מהתשובות הקצרות כדי לצאת ידי חובה קשה לצאת. שלא לדבר על שאלות פרטניות ואישיות, שאין להם ערך רפואי. בקיצור מומחה כמו כל דבר, שלא עולה כסף לא שווה כסף. אין תחליף לרופא המקבל תמורה, אז ניתן לדרוש קבלת תשובות מספקות.

אורחת בפורום הוספת פרטים

שלום לכולם בתאריך 5/8/08 בין השעות 14:00-16:00 תתארח בפורום העמותה לקידום ושמירת חולי הכליות נורית סורוקה דיאטנית המחלקה הנפרולוגית וסגנית מנהלת היחידה לתזונה ודיאטה. מהמרכז הרפואי איכילוב ת"א הנכם מוזמנים להכנס לפורום לשאול אנו נמשיך להביא מומחים נוספים. www.inkf.org.il נתודה

למעלה