אותי זה מטריד

קרן משם

New member
אותי זה מטריד../images/Emo70.gif

כאמור (או שלא) ילדיי ב16.11 יחגגו שנתיים (2 בנות ובן) כשהגענו להונגריה לפניכמה חודשים הם עוד לא מילמלו כמעט כלום... כעת הם מתחילים לדבר ורק הונגרית!! אני משתדלת מאוד לדבר איתם רק עברית אבל תמיד כשאני אומר ´אסור´ בעברית משהו רע קורה...או שילד/ה נופל או שמשהו נשבר או שמשהו רציני יותר! כשאני אומרת זאת בשני השפות נראה כאילו העברית זניחה וכאילו טוב שהוספתי גם את ההונגרית אחרת הם היו ממשיכים לבהות בי כאילו נפלתי מהירח! אני מאוד מוטרדת מזה, במעון דוברים הונגרית, סבא וסבתא פה ושאר המשפחה רק הונגרית...כל מה שיש להם מעברית זה מה שאני משתדלת לדבר איתם (לעיתים אניעוברת להונגרית בלית ברירה) ומה שאני ואבא שלהם מדברים ביננו... שאלות: 1-האם העברית שהם שומעים מספיקה לטווח הרחוק כדי שיבינו/ידברו וישתמשו בעברית? 2-אך זה הלך אצלכם? נ.ב אני מדברת הונגרית עם טעויות רבות וחבל שאני פונה אליהם בהונגרית בכלל כי הם לומדים מילים שאני מבטאת לא נכון או בכלל טועה בדקדוק...מאידך נראה שהם מבינים אותי! אוף מה עושים?

ארפי

New member
../images/Emo98.gifאני חושב קרן,

אחרי שאחות שלך עזרה לי מבין מה כתבת שאם את ושנדור מדברים כל הזמן עברית בין שניכם לא חושב יהיה בעיה שילדים מדברים עברית אל תדאגי. הווו אני אוהב את פרצוף זה
זה ממש חמוד.

ארפי

New member
עוד דבר קרן קטן,

אולי את אומרת לשנדור גם שכותב כאן בהונגרית אפשר לכתוב פה זה יהיה מאוד נחמד. ביי הולך לשחק שחמט.

קרן משם

New member
שנדור לא סובל......

את ההתכתבויות האלה... הוא מוכן להיות אחריי ....כמובן בכל שאלה שלי ואפילו לעזור לי לאיית , לתרגם ועוד אך פיזית לשבת על המחשב זה לא בשבילו... אגב: גם אם הוא היה אוהב את ההתכתבויות ורוצה לשבת לכתוב פה לא הייתי נותנת לו את המחשב
צר לי אבל הוא שלי!!

למעלה