אזרחים חוזרים

פגי1

New member
אזרחים חוזרים

שאלות רלוונטיות לאזרחים חוזרים מנסיונכם
1 משהו נעזר במשרד הקליטה?והיתה הצלחה?
2בטוח בריאות--נכתב,כי ילדים של אזרחי ישראל שנולדו בחול,לא צריכים לחכות לבטוח בריאות נכון?
3מה הסדר הנכון?קליטה?בטוח לאומי?משרד הפנים?או אחרת?
4האם נתנת עזרה במציאת עבודה?או מענק אבטלה?
לצערי,ישנה אינפורמציה סותרת בין הלינקים
תודה

תשובה

1. משרד הקליטה בנצרת עליית- שתי נשים מקסימות. שתיהן עונות לשם אנה.
2. בטוח בריאות- מחכים חצי שנה ואז אין צורך בפדיון. אפשר ללכת לרופא קופת חולים בשביל שפעת וכדומה.
3. משרד הפנים עפולה- מהיר ויעיל
4. בטוח לאומי- הלוך ושוב כמה פעמים אבל התורים בסדר גמור בנצרת עילית
5. עבודה? לך להרשם בלישכה ..אין להם באמת עבודה.
6. יש אתרים לחיפוש עבודה
7- בתחילה תקבל מענק של 1200 שקל ממשרד הקליטה לשלושה חודשים ואחר כך בלישכת עבודה עם סידור בבטוח לאומי
תקבל אבטחת הכנסה בסדר גודל של בערך 2000 שקל.

וזה הנסיון שלי. לא לקחת את זה ליותר מ חודשיים ..משום שעבדתי בעבודה ליד הבית ששלמה יותר..ועדיין אי אפשר היה ללכת להשכיר דירה ולחיות בכבוד מבלי להכנס למינוס. [טיפלתי בילד]

מתי הגעת לארץ?

כי מהשנה שעברה לא עוברים דרך ביטוח לאומי, אלא ממלאים את הטפסים בשבילו במשרד הקליטה.
אנחנו היינו במשרד הקליטה בכפר סבא. גם שם היו נחמדים מאד.
אין לי מושג על חיפוש עבודה. למרות שלא עבדתי לא ביקשתי מענקים להתחלה.

תשובות

היתהתשובות יתרה כוונה להעזר במימון של קורס מקצועי ואז הם אמרו שנגמר התקציב... אבל חברה טובה שלי שנזכרה בתחילת השנה עושה קורס פליטיס שמשרד הקליטה מימן זה.
בטוח בריאות- הילדים לא מקבלים ״עונש״ הם ישר מקבלים את כל השירותים. רק זוג ההורים צריך לשלם קנס או לבטח את עצמו בצורה עצמאית עד שנגמרת תקופת ההמתנה.
סדר הנכון... כתוב בלינקים לא? אני אגיד לך מזכרוני. לא היינו בביטוח לאומי בכלל, קבענו טור למשרד הקליטה עוד לפני שהגענו ליום אחרי שנחתנו. הגענו בעלי ואני עם כל מה שאמרו להביא (דרכונים, אולי תעודת שחרור מהצבא שלו, טופס כניסות ויציאות מהארץ מהיום שעזבנו) הפקידה עברה על הכל, הוציאה לנו תעודת עולה חדש ושם גם מילאנו את הטפסים לביטוח לאומי.
רגע אולי לפני משרד הקליטה הלכנו למשרד הפנים להוציא תעודות זהות עם הכתובת החדשה שלנו. ובארהב דאגנו להוציא תעודות זהות לילדים האמריקאים שלנו.
(כשבעלי יחזור מחו״ל אני אוודא איתו את הסדר, הוא בטוח יזכור טוב ממני...)

למעלה