אז ככה......

anat113

New member
אז ככה......

בתור אחת שלא צמחונית ולא טבעונית אני חייבת לציין ש..... 1) אני מסכימה איתכם שהסבל שהחיות עוברות ממש לא בסדר, וצריך לעשות משהו בנידון. וסבבה שאתם צימחונים, עם היה לי את הכוח רצון גם אני הייתי צימוחנית, אבל זה פשוט לא נתפס, לא לאכול בשר? 2) בקשר לזאתי שלא אוכלת את הביצים ולא שותה חלב, אני לא יכולה להגיד שזו הגזמה, כל אחד הולך בדרך שלו, אבל רק שתדעי שזה ממש, אבל ממש לא בריא לגוף, בדרך כלל צימונים אוכלים ביצים וגבינות כדי לחזק את הגוף מהמסור בבשר, עם את גם לא אוכלת גבינות וביצים, אז זה או שאת לוכחת ממש הרבה וויתמינים, או שהגוף שלך חזק באופן לא רגיל.... אמא שלי לומדת על כל הדברים האלה והיא אוכלת רק דברים אורגנים.. (אתם יודעים היא בקטע של בלי צבעי מעכל וחומר משמר וכל אלה...) אז בקיצור היא יודעת, והרבה, אז אני לאגיד לך להפסיק לאכול קמו שאת אוכלת. אבל תחשבי גם קצת, רק קצת על עצמך. ועם לא אז תמשיכי לחיות על כדורים... נ.ב מצטערת עם ביאסתי אותך זו לא הייתה הקוונה, רק ניסיתי להבהיר כמה נקודות...
ענת

vegan

New member
אגדות על בשר ביצים וחלב

כולנו מוזנים מפרסומות של תנובה המספרות לנו כמה שחלב בריא ורובנו מחונכים וגדלים אצל הורים אוכלי בשר. בשל כך, לא יוצא דופן לשמוע את הדעות שהעלית, אבל הן פשוט שגויות. אין בעיה של מחסור בבשר, מכיוון שבן אדם מבחינה ביולוגית אינו מיועד לאכול בשר. כל צרכי האדם ניתנים להשגה במזון צמחי ורכיבים אשר אינם נמצאים במזון צמחי, גוף האדם מסוגל לייצרם בעצמו. זה כולל ויטמינים אדם האוכל תזונה צמחית מאוזנת אינו זקוק לויטמינים. אין שום דבר בבשר שדרוש לאדם. לכן גם לא צריך לפצות על כך. באופן דומה גם אין דבר בביצים או חלב הדרוש לגוף. היוצא דופן היחידי הוא B12 - אך זה אינו קשור לבשר. ויטמין זה נוצר על ידי חיידקים. בשל חשיפה לאנטיביוטיקה וזיהום אויר מחד ובשל ההגיינה המשופרת כיום (שמרוב הבחינות היא דבר טוב), יכול להיווצר מחסור בחיידקים המייצרים את הויטמין. בצירוף עם בעייה נפוצה במיחזור הויטמין בגוף זה יכול לגרום למחסור בויטמין B12. מחסור כזה אופייני לטבעונים, צמחונים ואוכלי חיות כאחד. טבעונים לרוב יותר מודעים לכך ונוטלים כדורי B12 ולכן אצלם הבעייה אף פחות נפוצה. מזון אורגני הוא אכן, דבר טוב וערכו התזונתי גבוה בהרבה. לעומת זאת אכילת חיות, ביצים ומוצרי חלב מכילה שומן רווי רב ויותר מפי 2 חלבון מהדרוש. עודף חלבון הוא הגורם למחסור בסידן וצורך בנטילה של כדורי סידן... צמחונות היא צעד חשוב לשיפור בריאותך האישית מחד ולהקטנת הסבל של בעלי חיים מחד. כל אדם הבוחר בצמחונות חוסך סבל ומוות מכ-4000 בעלי חיים. טבעונים בוחרים לעשות אף יותר מזה ולחסוך סבל רב מתרנגולות החיות על שטח של כבלטה קטנה אחת כל חייהן, עוברות הרעבה להגברת ההטלה וקיטום איברים כדי שלא יפצעו מהצפיפות הגבוהה. מיליוני אפרןחים נרצחים באכזריות - מושלכים לפח ומתים מחנק, מעיכה ורעב, רק בגלל שנולדו זכרים ואינם יכולים להטיל ביצים. גם עגלים זכרים נידונים לגורל דומה. פרות חיות בצפיפות והושבחו גנטית למתן כמות אדירה של חלב הגורמת להן סבל בל יתואר. הן מסומנות בכוויות קור או חום וקרניהן נקטעות גם הן בעזרת כוויות חום המונעות גידולן מחדש. במקביל, טבעונים גם נהנים משיפור ניכר בבריאותם, כפי שאני יכול להעיד באופן אישי לאחר 7 שנות טבעונות. זוהי אינה הגזמה. זהו צעד שנראה קשה לאור ההרגלים לאורם גדלנו, אבל סבלם של בעלי החיים קשה עשרת מונים. אם אינך מרגישה שאת מסוגלת לכך - נסי מה שאת מסוגלת. הפחיתי מוצרים מהחי. יומיים בשבוע של ארוחות צמחוניות חוסכים סבל ומוות מאלף בעלי חיים! העדיפי ביצי חופש והימנעי מתעשיות אכזריות במיוחד כמו כבד אווז ועגל חלב. העדיפי כשאת יכולה מוצרים צמחיים ואולי בהמשך תראי שזה לא נורא ותבחרי גם את בצמחונות או טבעונות.

למעלה