אז מה אתם אומרים על הקמפיין החדש של הרכבת

מצב
הנושא נעול.

Bus Nerd

Active member
אלימים לא אמרתי

אנשים אלימים ומגעילים יש בכל מקום
משום מה חושבים שיש כאלו רק בארץ
אלימים לא אמרתי
וברור שיש אנשים מגעילים בכל מקום. אבל כשאתה מטייל באירופה אתה יכול לראות ששם רוב האנשים מתנהגים בנימוס ובכבוד ברכבות ובאוטובוסים ומעירים למי שמפריע, בניגוד לישראל.
&nbsp
זה לא בגלל שהישראלים "פחות טובים", אלא עניין של תרבות שונה וחינוך שונה.
&nbsp
נכון שרוב הישראלים *לא* מדברים בטלפון ברכבת, אבל זה עדיין איכשהו "מקובל חברתית". מספיק אחד בקרון כדי להפוך את הנסיעה של כולם לזוועתית. אם יש כמה כאלו באותו קרון אז זה בכלל נוראי. אחוז האנשים שמתנהגים בחוסר כבוד בתח"צ בארץ פשוט גדול יותר מאחוז האנשים באירופה, ואף אחד לא מעז להעיר להם מפחד לתגובה אלימה.
&nbsp
על הרציפים בארץ המצב עוד יותר חמור, בעיקר במקומות בהם הרציפים צרים כמו בתחנת השלום. שם דווקא רוב האנשים חוסמים את המעבר, ורק מיעוט פועל בהתאם לנהוג באירופה.
&nbsp
ובדרגנועים... יש המון ישראלים שלא יזוזו גם אם תגיד להם "סליחה" בטון ממהר, ובשעות העומס כולם עומדים בשני הצדדים ולכן זה דווקא כן עניין של "רוב".
&nbsp
יש אמרה באנגלית: ההבדל בין אמריקאי לאירופאי זה שכשאמריקאי לא מבין משהו הוא אומר "מה לא בסדר איתו?" וכשארופאי לא מבין משהו הוא אומר "מה לא בסדר איתי?"
בשינויים קלים אפשר להתאים את זה להבדל בין ישראלי לאירופאי.

alantan

New member
במקרה הזה גם אני הייתי מגעיל לפי אמות המידה המקובלות...

אנשים אלימים ומגעילים יש בכל מקום
משום מה חושבים שיש כאלו רק בארץ
במקרה הזה גם אני הייתי מגעיל לפי אמות המידה המקובלות...

גם אם זה הפריע לי, ההתנהגות הנאותה בבריטניה היא להחזיק את זה חזק בפנים ולא לתת לזה שמפריע לדעת שהוא מפריע לך. זהו ה"חינוך" המעיק של מעמד הביניים הבריטי (שרוב היהודים כיום נמנים על שורותיו), ובמשך השנים הדבר גם חלחל למעמד הפועלים.
&nbsp
עם זאת, "החזקה בפנים" וה-stiff upper lip היא תופעה שהולכת ונעלמת בשנים האחרונות עקב ריבוי ההגירה לבריטניה. כיום יש סבירות רבה יותר שיעירו לך אם אתה מנסה לעקוף בתור, לא עומד מימין ושאר הפרות של הסדר החברתי המקובל.

טל פרידמן אולי צעיר ברוחו

יצא לי לא פעם לראות אנשים בני 70 שלא בדיוק יודעים
מה זה נימוס והתחשבות בזולת. אז מה רוצים מהצעירים?

כן, גם בני 70 מניחים רגליים על המושבים, מדברים בטלפון וכל העולם שומע, אוכלים וזורקים את השאריות על הרצפה
טל פרידמן אולי צעיר ברוחו
אבל הוא בהחלט לא עונה הלגדרה של "צעיר"
לפחות בהקשר הגילאי הסרטונים בהחלט מכוונים לכולם.

tenen

New member
אני חושב שלא יועיל עד שהרכבת תתחיל להתייחס לעצמה ברצינות

אז מה אתם אומרים על הקמפיין החדש של הרכבת
עם טל פרידמן?
https://www.youtube.com/watch?v=bOJcLK2LxcA&list=PLIC1PJorCYflR-W-CEeylaD-pGmoG-lFg
אני חושב שלא יועיל עד שהרכבת תתחיל להתייחס לעצמה ברצינות
מה הכוונה ברצינות?
&nbsp
הרכבת לא רוצה להתעמת עם נוסעים ומבליגה היכן שלא צריך להבליג.
&nbsp
להפסיק לאפשר לאנשים לעשן חופשי ברציף, לא יכול להיות שיטרחו לפנות למעשנים רק שמישהו אחר מתלונן ולא ביוזמתם.
&nbsp
אדם שהפריע לרכבת לצאת על ידי חסימת הדלת (מקרה אמיתי מלפני חודש) וזה הגיע למצב שהמאבטח יורד איתו מהרכבת שזה לא יסתיים בכך שהנוסע פשוט עולה על רכבת אחרי אלא במשטרה שמלווה אותו החוצה מהתחנה.
&nbsp
בימים בהם חל שיבוש והרכבת מפוצצת עד אפס מקום לא להמשיך להסיע אותה דרך כל התחנות ולאפשר לאנשים נוספים להידחס פנימה אלא לסגור את הדלתות ואם צריך להזמין משטרה כדי שאנשים נוספים לא ידחפו פנימה אז לעשות את זה אבל להפסיק להחריף המצב בתוך הרכבת רק כדי לא לריב עם נוסעים שמחכים בתחנה.
&nbsp
אני נוסע ברכבת באופן קבוע ובאופן כללי מרוצה מהשירות שניתן לי, אבל היה יכול להיות טוב בהרבה אם הרכבת הייתה קצת יותר תקיפה היכן שצריך להיות.
&nbsp
(אה כן, וגם היה רצוי שהרכבת תצייד את הפקחים בחוברת שאומרת לאיזה קודי שיתוף מותר לנסוע באלו רכבות או שתגייס כאלו שיודעים לקרוא את המפה ולהבין מה נמצא דרומית ממה)

מצב
הנושא נעול.
למעלה