אז מה ראיתם או קראתם?

קרניjack

New member
אז מה ראיתם או קראתם?

אילו סדרות/סרטים ראיתם ואילו סרטי ערפדים קראתם? מה אהבתם יותר ומה פחות? על מה אתם ממליצים? מעניין לדעת במה הרוב צפו או אהבו

MeItOsH

New member
../images/Emo13.gif

הדבר הראשון שעליו אני אמליץ זה מונלייט. זאת סדרה מדהימה והיא בנויה בצורה מעולה והתוכן שלה גם מעניין. הם גם שברו שם הרבה מאוד מיתוסים על ערפדים- לדוגמה-הדרך היחידה שלהם למות זה שרפה או עריפת ראש [לא שום,לא סמלי דת,לא שמש] הם יכולים להיות בשמש..אך לזמן מוגבל/עד להתייבשות בנוסף לכך הייתי רואה באפי ואנג'ל שהם גם סדרות מעולות והסרט ואן הלסינג..שהוא אחד הסרטים הטובים ביותר..ומסוג הסרטים שאפשר לראות 50 אלף פעם. ולא עולה לי עוד משהו ספיציפי לראש אז.. זהו..:]

קרניjack

New member
../images/Emo45.gifאני גם מאוד ממליצה על מונלייט../images/Emo47.gif

סידרה שעוד לא הגיעה לארץ אך כבר צברה פאנדום לא קטן בחו"ל... עונה ראשונה שכוללת 12 פרקים, יגיע לAXN בקיץ. סידרה פשוט מצויינת שעוטסקת "נטו" בערפדים מודרניים...דיאלוגים מעניינים בתוך עלילה מעניינת עם משחק מעולה = פשוט כיף! מהפרק הרביעי של הסידרה הכותבים שלה שונה לטובה וכך גם העלילה, אז אם לא התלהבתם מהשלושה הראשונים תמשיכו לראות

קרניjack

New member
ובקשרמ לואן הלסינג

סרט טראש שאני יודעת שמהקומונה יש כמה שלא אהבו, אבל אני אכן מסכימה שאפשר לראות אותו כמה פעמים מחדש בלי להשתעמם מדיי

קרניjack

New member
אני אמליץ על "לילה אדום" של גל אמיר

אני לא חושבת שמספיק אנשים קראו אותו, או שמעו בכלל על הספר הזה בכלל... הכותב הוא ישראלי, זהו ספר ערפדים שמקום עלילתו הוא צפון ישראל והופך את האיזור לרדוף רוחות , צללים ומיסתוריות. גם פה הסיפור מתחיל עם רצח משונה עם סממנים פולחניים, שטביעות אצבעותיו של החשוב נמצאות בכל מקום. אבל החשוד הוא מת. לאט, לאט נשזר בעלילה חוט הקשר בין כל הדמויות והעלילה מתפתחת. |כת| עד כה העלילה אולי נשמעת ממוצעת למדיי, אבל לדעתי זאת לא המקוריות שבסיפור. עצם העובדה שמסופר על ערפדים שרודפים יישובים בצפון היא שנונה והזויה. הערפד הראשי הוא בחור דתי שומר מצוות שהיה הולך בל בוקר לבית הכנסת רק אם הוא היה יכול. לצידו עומדים ערפד ערבי שנמשך לזכרים ובחורה בעייתית שצורפה בטעות לעסק. לסיפור יש תאוריה מקורית על מקור הערפדים והוא משלב דם, רוע ואמונה למען מטרה אחת. גל אמיר לא שש על חיי הגיבורים שלו בסיפור וגם ככה אי אפשר ממש להיקשר למישהוא. בתיאורי הדמויות הישראליות שלו אפשר למצוא קצת מאיתנו. ספר לא ארוך ולא חופר, מניחה שאפשר להשיג בכל סיפריה, או לחלופין רק ב20 ש"ח במוזלים בצומת ספרים. אם מישהוא קרא את הספר אני ממש אם הוא יכתוב חוות דעת או ביקורת

קראתי אותו.../images/Emo219.gif

לא עד הסוף. לצערי הייתי בתקופה של להתלונן-על-טיפולי-שיניים&מבחנים במתמטיקה. ולא סיימתי והייתי צריכה להחזיר לספריה. אבל ממה שקראתי-נורא קשה להבין את הספר בלי להתבלבל בפרטים,לי לפחות היה קשה. אחרי הקנס שלי [שאסור לי לקחת עד ה24.2 ספרים כי איחרתי המון],אני אקח אותו שוב.
^^

קרניjack

New member
אילו פרטים היו סבוכים?

פרטי החקירה? דווקא נחשב ספר יחסית פשוט...

בהתחלה דווקא.../images/Emo219.gif

כבר עם הערפד הדתי וכל מה שקרה בהתחלה בלבל אותי. אולי כי לא קראתי בקביעות.

balrog5

New member
ראיון עם ערפד

לפי דעתי הסרט הכי טוב על ערפדים הוא ראיון עם ערפד (קצת ישן ) עם בראד פיט סרט פשוט מצוין שמראה את הערפד כדמות יותר אנושית

Super Alonit

New member
../images/Emo45.gif סרט הערפדים שהכי אהבתי.

בגללו התחלתי בכלל לאהוב את כל הקטע הזה של הערפדים. לפני כן חשבתי שערפדים הם יצורים ברברים ומרושעים ו"ראיון עם ערפד" באמת הראה לי פאן אנושי בהם (התחלתי עם הספר וגם הוא היה מעולה לדעתי).

קרניjack

New member
מה שלא אהבתי בראיון עם הערפד

הוא שיש סצנות מצויינות לעומת סצנות רייקניות או לפחות משעממות. מצד אחד חוטפים מהלומה, מצד שני מחכים שכבר יקרה משהוא...

Super Alonit

New member
כן, הם די מרחו שם חצי מהסצנות,

אבל אולי על מנת להבליט את השאר. בכל מקרה לדעתי הסרט יצא מעולה. :]

Let's See...

קראתי: ראיון עם הערפד, דרקולה, ההיסטוריונית, וחלק מ"הערפד לסטאט", אבל זה היה בקובץ במחשב ועוד באנגלית אז הפסקתי. ראיתי: the lost boys, ראיון עם הערפד, מלכת הארורים, טרילוגיית בלייד, הלסינג (הסדרה), ואן הלסינג ועוד כמה שאני לא זוכר את שמותיהם.

blackwish

New member
יש פורום ערפדים!!

מתלהבת* ספרים- מה שאני זוכרת כרגע אלו של אן רייס. יש עוד כמה בהם יש ערפדים כדמיות משנה או שולים(כמעט כל ספר פנטזיה). סדרות\סרטים- נו הרגילות של באפי וכ"ו. דרקולה עם גארי אולדמן, הערפד מת מצחוק
, ון הלסינג, ראיון עם.. הסרט על לסטט (שכחתי את שמו)- אותו לא אהבתי. כאלו שערפדים לא הדמות מפתח- hex (ממולץ). על טבעי.

לורנזו8

New member
סרטים,ספרים,סדרות של ערפדים ../images/Emo54.gif

סרטים- בראש ובראשונה יש את דרקולה -הסרט ע"פ הספר ,שמככבים בו קיאנו ריבס ווינונה ריידר . הסרט בשונה מהספר מלא באפקטים ומדגיש את היכולות העל טבעיות של דרקולה בשיטה בימאית מעולה . הנשים של דרקולה במיטה ,ההזדקנות של דרקולה ,הזחילה של דרקולה מהקיר וכו...סרט מדהים שעוקב אחרי הספר ולא מפוצץ בכול מיני שטיות של הוליווד כמו הסרטים של היום . מי שאוהב סרטים ישנים (שנות ה40-50), ישנו דרקולה שאותו משחק בלה לוגוסי שממנו הרבה קיבלו את ההשראה לתחפושות דרקולה (הגלימה ,הג'ל , הפנים החיוורות), מי שקרא את דרקולה של בראם סטוקר בהוצאת אסטרולוג יראה בספר הרבה תמונות מהסרט בכיכובו של בלה לוגוסי . לאחר מיכאן הסרטים בהוסרטו בעקבות ספריה של אן רייס -"רעיון עם הערפד -מלכת הערפדים" ... סרטים מעולים ,ראיון עם העפרד נחשב כקלאסיקת ערפדים ומלכת הארורים מעולה אך פחות טוב . רק חבל שהסרטים לא עוקבים אחרי העלילה של הספרים ולעיתים מחסירים פרטים שעושים את הספרים לכול כך מיוחדים . למשל : בראיון עם הערפד הדמות של ארמנד שאותו משחק אנטוניו בנדרס לא תואמת במראה שלה לדמות בספר ,אנטוניו מבוגר גבוהה כם שיער שחור חלק -ארמנד בספר נראה כנער בן 17 מתולתל וגינגי . אהההההההההה..מה עוד ... במלכת הארורים מחסירים את כול האקספוזציה של אקאשה ולמה היא הפכה בכלל למלכת הערפדים ,וגם סיפור חיים של התאומות הג'ינגיות מאת ותיאמת . .... דרקולה 200 לא משתווה לראיון עם העפרד אבל גם הוא לא רע ,וכמובן שיבעת העונות של באפי... ספרים : ראיון עם הערפד - פנדורה - הערפד ארמאנד - ןמריק ./ אן רייס דרקולה / בראם סטוקר , למרות שהוא קצת מעצבן בהתחלה . קרקס האימים/דארו שאן -ספר מעולה לאוהבי הערפדים המודרנים -חבל שלא תרגמו מיותר משני ספרים ... מי שטוב באנגלית יש לו הצע רחב הרבה יותר של ספרי ערפדים מאשר בעיברית . ו..זהו אני מניח . לורנזו נ.ב. אני מניח שחלקכם לא היו מסוגלים לעמוד בחפירות שלי ,אבל מי מכם שכן שרדו ...כול הכבוד זה מראה שאתם באמת אוהבים ערפדים ....

למעלה