אז מי את 105.4 ?

radioman1970

New member
לאחרונה החלו שידורי נסיון באיזור המרכז בתדר 105.4

מוזיקה לועזית בלבד.

ה- RDS מראה : BA-105.4

ido1355

Member
זה מעניין,אף פעם לא מספרים לנו אודות תדרי ניסוי,לאיזה תחנה זה שייך
מקווה גם שהתדר לא מתנגש עם 105.5 של כאן גימל באזורים מסוימים או עם התדר 105.3 של כאן תרבות

נערך לאחרונה ב:

ido1355

Member
עושה רושם שזה מהרשות
גם יכול להיות,ולדעתי אתה יודע למה אני חושב שאין סיכוי שזאת תחנת רדיו המשדרת מישראל?
1.איכות הסאונד של התדר הזה שציינת ממש גבוהה,כמעט ואין דיסטורשן,כל תחנת רדיו מישראל משדרת באיכות נמוכה והרבה דיסטורשן לא נקי
2.המוזיקה המנוגנת בתחנה כלל לא מושמעת ברובה בתחנות הרדיו האזוריות והארציות (מוזיקת פופ שנויה מהמוכרת המושמעת ברדיו בארץ)
עכשיו במקלט הרדיו אצלי בבית של SANGEAN התחנה נקלטת לא בסטריאו ועדיין האיכות סאונד טובה מאוד
מוזר אבל מרגיש לי שעוצמת המשדר גבוהה אם השידור מהתדר מגיע עד למרכז הארץ/שפלה
לעומתה תחנת הרדיו JERUSALEM24 המשדרת בתדר 106.1 מהרשות נקלטת חלש במרכז הארץ

הדבר המעניין זה אם משרד התקשורת יבדוק את חריגת טווח השידור של התדר,הוא נקלט לתוך המדינה וכנראה חלק מההסכם עם הרשות כולל הגבלת טווחי קליטה אם אני לא טועה ,למרות שיש לא מעט תדרים שנקלטים עמוק בתוך מרכז הארץ כמו 87.8,וגם 107.2,103.4,104.5,98.3,96.9,96.0,99.4 ועוד כאלה שלא ציינתי וזה באין מפריע

איפה אתה קולט את 105.4?,אני אישית מרמלה והוא נקלט באזורי

hamma23

Member
התדר נקלט והיה בו אתמול מוסיקה של נעימה בערבית שתי נעימות בסביבות 11:30 משהו כזה ואז השידורים הופסקו והיה שקט בתדר כרגע אין לי מושג מה יש שם
זה מה שהיה אתמול אבל נראה לי שזה תחנה מהרשות

ido1355

Member
התדר נקלט והיה בו אתמול מוסיקה של נעימה בערבית שתי נעימות בסביבות 11:30 משהו כזה ואז השידורים הופסקו והיה שקט בתדר כרגע אין לי מושג מה יש שם
זה מה שהיה אתמול אבל נראה לי שזה תחנה מהרשות
שמעתי היום בבוקר נעימה בערבית,לדעתי לא מדובר בתחנת רדיו ישראלית
איפה הוא נקלט אצלך?

ido1355

Member
נקלט חזק בכל איזור המרכז כולל תל אביב
אם נקלט היטב בכל אזור המרכז עוצמת המשדר גבוהה מאוד.
אין הפרעות משאריות הקליטה של תדר 105.5 כאן גימל מחיפה ומ105.3 כאן תרבות? אני יודע שיש שאריות קליטה באזור שלי מכאן גימל מהמשדר שנמצא בחיפה
אגב אין אף לא פיסת מידע על התחנה הזאת לא אתר רשמי,וגם עדיין היא לא מופיעה באתר FM SCAN
https://fmscan.org/net3.php?r=f&m=m&itu=PSE&rg=web

מעדכן שלפני מספר שעות נסעתי ברכב בעיר שלי,הרדיו היה על התדר 105.4,הקליטה טובה מאוד וחלקה יחסית (עם קצת הפרעות מ105.5 של כאן גימל מחיפה)

עדכון: ביום שישי הייתי בתל אביב,כיונתי את הרדיו לתדר 105.4 ונלקט מעולה,מיד עם המעבר לתדר המוזכר הRDS הציג את שם התחנה,מה שמעיד על קליטה חזקה
אתמול הייתי גם בפתח תקווה וגם שם התחנה נקלטה טוב

ido1355

Member
התחנת רדיו BA-105.4 נעלמה מהסקאלה,היא לא קיימת והתדר פנוי
נבדק כבר אתמול
אגב התחנה שידרה מדי שעה נעימות של ENYA

ido1355

Member
התחנה עברה ל-104.5 ונקראת עכשיו BA-104.5
עדיין נקלט טוב באזור המרכז?
ממה שאני זוכר 104.5 זאת תחנת רדיו בערבית באזורי
מעדכן שבדקתי ואכן התחנה עברה לתדר 104.5,אבל יש התנגשות עם תחנת רדיו ערבית שגם משדרת באותו תדר

נערך לאחרונה ב:

gilad2211

Member
החלטה אומללה להזיז את התחנה לתדר 104.5. נסעתי מאור יהודה לרמת גן ומלא הפרעות מהתחנה הפלסטינאית שמשדרת על אותו תדר.

ido1355

Member
החלטה אומללה להזיז את התחנה לתדר 104.5. נסעתי מאור יהודה לרמת גן ומלא הפרעות מהתחנה הפלסטינאית שמשדרת על אותו תדר.
זאת התחנה שמפריעה לתחנה הזאת שמשדרת ב104.5
ובהחלט זו הייתה החלטה לא נכונה להזיז את התדר,ה105.4 יותר נקי מבחינת קליטה,אולי הפרעות קטנות מכאן גימל 105.5 חיפה אבל לא משמעותי מאוד

ido1355

Member
מעדכן שהתחנה כעת מופיעה בתור BA-105.4 באתר FMSCAN
דיי ברור שהיא משדרת מהרשות
מוגדרת כתחנה לא ידועה
אולי התחנה חזרה לשדר בתדר הקודם 105.4 ויש מצב שעוצמת המשדר הונמכה ולכן כנראה לא קולטים אותה כאילו נעלמה כלא הייתה

ido1355

Member
105.4 חזר לשדר בתדר שציינתי

השם של התחנה כעת מופיע כBA-104.5 למרות שהתדר הוא 105.4

למעלה