אחותי ואני

אחותי ואני

אני גדולה מאחותי ב 11 שנים. לפעמים אני רואה שהיא עושה דברים בחייה שאני הייתי עושה אחרת. לא תמיד היא שואלת לדעתי ולכן אנני מתערבת. אבל כשהיא שואלת לדעתי- אני מתלבטת ליפעמים אם לומר לה ואולי ליפגוע בה כי דעותנו שונות (לא באופן שבוא אומר את הדברים, אלא בתוכן הדברים), או לשתוק, לומר לה משהו "מעורפל" ולתת לה לילמוד מהטעויות של עצמה. למשל היה לה חבר שכולנו ראינו איך הוא מנצל אותה- כלכלית וגם מתייחס אליה לא יפה, אני ממש רציתי לומר לה שעליה להתרחק ממנו והיא הייתה מאוהבת וכל מי שאמר לה משהו (אבא שלנו, בת דודה שלנו)- היא נעלבה וכעסה.בעלי אמר לי לא לומר דבר. אז מה עושים ? שותקים או אומרים?

eris1515

New member
לדעתי את צריכה לדבר איתה ולהסביר לה

שכל מה שאתם אומרים הוא רק לטובה כאנשים שרואים זאת מהצד... וזה לא בכוונה להרוס לה לקלקל לה או כדי לפגוע בה... מקווה שהיא תבין-בהצלחה

אומרים אבל לא לוחצים!!!

לאחותי יש נטייה ואני יודעת שזה מתוך אהבה אבל זה פוגע מציק ומעצבן אותי כל הזמן. הנטייה היא לומר כל מה שהיא חושבת ואיכשהו היא חושבת תמיד הפוך ממני כך שתמיד היא נותנת הרגשה שמה שאני עושה לא טוב. למשל בתחום הלימודים- בחרתי הוראה לגיל הרך והיא עשתה לי את המוות עם זה עד שגיסי התערב ואמר לה להירגע עם זה כי זה החיים שלי. לדעתי אפשר ורצוי לומר, להציע אבל זהו, פשוט להיות שם ולתת לה לעשות את הטעויות שלה.

Breaking Wave

New member
תראי

אני יודעת שאני שונאת שאימא שלי מעבירה ביקורת על היחסים שלי עם החברים\או מערכת זוגית. היא איכשהו חייבת לדחוף את הדעות שלה ואז אני 'תוקפת' אותה קצת על זה. אבל בתאכלס? בסוף אני חושבת על מה שהיא אמרה לי ומסיקה מסקנות. אז מה שרציתי להגיד שלפעמים גם כשאתם אומרים לה דעתכם והיא כביכול לא מתייחסת אין זה אומר שהיא לא הקשיבה\לקחה לתשומת ליבה. חשוב שתעשי זאת לא בדרך של ביקורת או רחמים אלא בדרך של שיתוף והבנה מהצד. אל תשכחי לחזק לה את הביטחון בדרך.

תודה על העיצות הטובות.

עכשיו ניראה איך ניישם... מחר אחותי באה אלינו וניראה מה קורה .

גם לי יש אחות בפער דומה

13.5 שנים. בחישוב מהיר ייצא לך שהיא בערך בגיל של לולי
היא מאוד שונה ממני, מאוד מאוד. כבר עכשיו רואים. מעניין איך היא תתמודד איתי ועם הסיפורים על כל מעלליי כשתגיע לגיל ההתבגרות. אפילו עכשיו היא שמה לב לדברים (למשל, שלא עשיתי לא צבא ולא שירות לאומי). באשר ללהגיד או לא להגיד - עכשיו זו בעיקר אני שאומרת לאמא שלי שלא להגיד
לעניין אחותך והחבר שלה - בין בני זוג לא מתערבים. וזהו.

למעלה