אחכ יגידו שאני לא מבין כלום - כמה חדשות רעות

מצב
הנושא נעול.

לשוק. אין פה ענין לניתוח פשוט חדשות רעות. אפל וסיטי השחקניות המשמעותיות צונחות. אינפלציה באנגליה. ועוד כמה דברים שאני לא זוכר. אבל השוק בשלו. כל כך מעצבן ביחוד לאור העובדה שהיום בפעם הראשונה אני נכנסתי על אשראי מוגבל ליום. אולי אני באמת לא מבין כלום <על סף שגעון מתסכול>

קרלטון

New member
אפל יורדת בגלל שג'ובס עוד פעם הוציא גימלים

לשוק. אין פה ענין לניתוח פשוט חדשות רעות. אפל וסיטי השחקניות המשמעותיות צונחות. אינפלציה באנגליה. ועוד כמה דברים שאני לא זוכר. אבל השוק בשלו. כל כך מעצבן ביחוד לאור העובדה שהיום בפעם הראשונה אני נכנסתי על אשראי מוגבל ליום. אולי אני באמת לא מבין כלום <על סף שגעון מתסכול>
הבריאות שלו היא בטח לא אינדיקציה למצב השוק או הכלכלה. סיטי זה כבר סיפור אחר ואני כרגע שורט פיננסיות (או ליתר דיוק, לונג SKF). אבל שים לב שהשוק בכללותו כרגע מתנדנד בלי כיוון מוגדר גם עם החדשות השליליות האלה.

זה כי הוא ג'וב(ס)ניק

הבריאות שלו היא בטח לא אינדיקציה למצב השוק או הכלכלה. סיטי זה כבר סיפור אחר ואני כרגע שורט פיננסיות (או ליתר דיוק, לונג SKF). אבל שים לב שהשוק בכללותו כרגע מתנדנד בלי כיוון מוגדר גם עם החדשות השליליות האלה.
זה כי הוא ג'וב(ס)ניק
אוקיי תגיד שאפל זה לא מהותי במקרה הזה. בכ"ז יש לה משקל על השוק. ומה נאמר על סיטי ? הרי ברננקי אמר שהאינדיקטור להבראת השוק זה השקעות בבנקים, זו בריאות הבנקים. אז הנה סיטי חולה. ולא רק סיטי אלא אפילו השויצרים. אז איך לעזאזל למישהו יש ביצים להשקיע בשוק כזה. אני לא מבין מה קורה פה. משברי מזון לא מזיזים לאף אחד? יש משברי מזון ! לא אפל מהמחשבים אלא אפל אמיתי. ללכת נגד הבנקים - יש לך ביצים. גם אני שמתי שורט על סיטי למעשה (לא היום) אבל הם מגובים ע"י הממשלות וזה בעייתי. טו ביג טו פייל וכל השיט הזה.

קרלטון

New member
זה תוך יומי, יש מגן ביצים

זה כי הוא ג'וב(ס)ניק
אוקיי תגיד שאפל זה לא מהותי במקרה הזה. בכ"ז יש לה משקל על השוק. ומה נאמר על סיטי ? הרי ברננקי אמר שהאינדיקטור להבראת השוק זה השקעות בבנקים, זו בריאות הבנקים. אז הנה סיטי חולה. ולא רק סיטי אלא אפילו השויצרים. אז איך לעזאזל למישהו יש ביצים להשקיע בשוק כזה. אני לא מבין מה קורה פה. משברי מזון לא מזיזים לאף אחד? יש משברי מזון ! לא אפל מהמחשבים אלא אפל אמיתי. ללכת נגד הבנקים - יש לך ביצים. גם אני שמתי שורט על סיטי למעשה (לא היום) אבל הם מגובים ע"י הממשלות וזה בעייתי. טו ביג טו פייל וכל השיט הזה.
זה תוך יומי, יש מגן ביצים

יכול להיות שזו התערבות ממשלתית

נסגר בסטופ
יכול להיות שזו התערבות ממשלתית
הלא זו דרך הרבה יותר מתוחכמת מאשר QE להחיות את הכלכלה (עפ שיטתם העקלקלה והשגויה לדעתי). אפשרות אחרת היא שיתוף פעולה בין מגון גופים גדולים (עם או בלי הממשלה), בשעות חירום. הלא ראינו ישיבות של הפד והממשל האמריקאי, עם בכירי המשק. WTF הם עשו שם ? זה בכלל לא תקין. מטמטם.

dani soher

New member
לא רק ג'ובס

לא רק ג'ובס
ההערכה שלי היא שסיום חוזה הבלעדיות עם איי טי אנד טי שסבסדה אותם בטירוף עשוי לפגוע בשיעורי הרווחיות של החברה, ושחלק מהשחקנים כבר מבינים את זה... בכל מקרה נכנסתי להלילה עם סכום קטן על ירידה של מעל 4% דרך אתר האופציות הדיגטליות שלי

מורנא007

New member
ימי אינפלציה

ימי אינפלציה
ממה שאני זוכר מימי האינפלציה, עליית מחירי מוצרים וסחורות לא בדיוק תמכה בירידות במניות ולפעמים להפך, תלוי באיזו חברה בתחרות בענף וכו'. אני לא כלכלן, אבל תהליך כזה שבו יש אינפלציה עבורי הוא הגיוני: מחירים עולים -> מחיר הסחורה או השירותים שנמצאים במלאי עולים -> עליה במחיר המניה בבורסה.

אני לא רואה שום הגיון בזה

ימי אינפלציה
ממה שאני זוכר מימי האינפלציה, עליית מחירי מוצרים וסחורות לא בדיוק תמכה בירידות במניות ולפעמים להפך, תלוי באיזו חברה בתחרות בענף וכו'. אני לא כלכלן, אבל תהליך כזה שבו יש אינפלציה עבורי הוא הגיוני: מחירים עולים -> מחיר הסחורה או השירותים שנמצאים במלאי עולים -> עליה במחיר המניה בבורסה.
אם המחיר של חומרי הגלם עולה, ובעקבות כך מעלים את המחירים של המוצרים, אז קודם כל הרוח השולי נשאר אותו דבר. דבר שני, יש לאנשים פחות כוח קניה.

מורנא007

New member
מותר לי לטעות

אם המחיר של חומרי הגלם עולה, ובעקבות כך מעלים את המחירים של המוצרים, אז קודם כל הרוח השולי נשאר אותו דבר. דבר שני, יש לאנשים פחות כוח קניה.
מותר לי לטעות
וכתבתי שאני לא כלכלן.

עלות המלאי משקפת את התחשיב בנקודת הזמן

ימי אינפלציה
עלות המלאי משקפת את התחשיב בנקודת הזמן
הרלוונטית. ברגע שישנה אינפלציה, זה תלוי לא מעט גם במצב השוק לגבי אותו מוצר/סחורה/שירותים, או במילים אחרות ישנן חברות שיספגו את עליית המחירים באופן שלא ישפיע כמעט על המחיר לצרכן הסופי וישנן כאלו שלא. לגבי ההשלכה על מחירי המניות, אני מניח שכמו בכל שוק זה נובע גם מציפיות אינפלציוניות וגם ממצב החברה.

שיר ורד

New member
אינפלציה מעבירה את הון החברות למדינה

ימי אינפלציה
ברוב המדינות בהן מנגנוני המס לא מותאמים לאינפלציה, נוצר רווח אינפלציוני כחלק מהפעילות הטבעית של החברה (קונה במחיר מסוים ומוכרת יותר מאוחר במחיר יקר, שמשקף למעשה את השחיקה אינפלציונית). כשחוקי המס לא מכירים בשחיקה האינפלציונית, המדינה ממסה את הרווחים האינפלצויניים ואם התהליך נמשך זמן רב או שהוא באחוזים גובהיםפ חלק ניכר מהחברות במשק יגיעו לחדלות פרעון. בישראל מערכת המס הותאמה בעבר היטב לשחיקה האינפלציונית ולכן מרבית החברות המשיכו לתפקד גם בתנאי אינפלציה. כיום , מרבית המנגנונים הללו כבר לא קיימים במערכת המס שלנו .

יש אמת בדברך

ברוב המדינות בהן מנגנוני המס לא מותאמים לאינפלציה, נוצר רווח אינפלציוני כחלק מהפעילות הטבעית של החברה (קונה במחיר מסוים ומוכרת יותר מאוחר במחיר יקר, שמשקף למעשה את השחיקה אינפלציונית). כשחוקי המס לא מכירים בשחיקה האינפלציונית, המדינה ממסה את הרווחים האינפלצויניים ואם התהליך נמשך זמן רב או שהוא באחוזים גובהיםפ חלק ניכר מהחברות במשק יגיעו לחדלות פרעון. בישראל מערכת המס הותאמה בעבר היטב לשחיקה האינפלציונית ולכן מרבית החברות המשיכו לתפקד גם בתנאי אינפלציה. כיום , מרבית המנגנונים הללו כבר לא קיימים במערכת המס שלנו .
יש אמת בדברך
אבל המשבר לא יתחיל ברגע האחרון. אנשים יתעוררו לפני כן.

אורז +3.5 חיטה + 2.3 אחוזים.

אורז +3.5 חיטה + 2.3 אחוזים.

כנראה שעוד יום יגמר בנצחון ההזיות

אם רק הייתי יודע את האמת. האם יכול להיות שכל זה בשביל להכשיל כמה שורטיסטים ? לא יודע ... בכל מקרה, תרשו לי לחלוק עמכם איך אני מרגיש עכשיו. קבלו קישור לשיר. הסרט עצמו לא כל כך קשור, אבל המילים והמוזיקה די מביעות.

אה הלינק שכחתי

אם רק הייתי יודע את האמת. האם יכול להיות שכל זה בשביל להכשיל כמה שורטיסטים ? לא יודע ... בכל מקרה, תרשו לי לחלוק עמכם איך אני מרגיש עכשיו. קבלו קישור לשיר. הסרט עצמו לא כל כך קשור, אבל המילים והמוזיקה די מביעות.
אה הלינק שכחתי
http://www.youtube.com/watch?v=1AoeR903Qg8&feature=related לילה טוב.

prizman

New member
משתתף בצערך

משתתף בצערך
ושמח בשמחת ההזיות.

תודה אחי ../images/Emo13.gif

משתתף בצערך
ושמח בשמחת ההזיות.
תודה אחי

לקראת סוף היום הצינור הוכנס לי עד הסוף - IB מימשו לי נכסים כי מסתבר שחריגת אשראי מקבלת עוד הגבלות בסוף היום. ידעתי את זה אבל לא ידעתי שזה כבר לפני סוף המסחר, וכן חשבתי שהם מממשים אחרי שהם שולחים מכתב התראה ולא בו זמנית. אז ההפסדים היו פי 4 (ככה הם מממשים משום מה). לפחות הרוחתי קצת על סיטי. בסופו של יום ההפסד האמיתי שלי אתמול (וקצת גם היום) זה שקצת איבדתי את השלוה, קצת הסתכלתי על זה באופן אגואיסטי מדי ושכחתי מהן מטרותי בחיים, אבל היום יום חדש וכל עוד הנר דולק אפשר לתקן.

אלוני.

New member
אתה מסדר את המציאות איך שנוח לך

אתה מסדר את המציאות איך שנוח לך
אתה לוקח החלטה על השקעה או מה שנדמה בעיניך כהשקעה וכאשר השוק לא מתאים את עצמו אליך אתה מחפש כשל בשוק ולא אצלך. השוק לא פועל אישית נגדך ולא יתאים עצמו אליך. אם אתה מנסה לבנות קריירה על השקעות תלויות עיתוי אתה תפסיד, ייתכן שמדי פעם תרוויח אבל בסופו של דבר תפסיד והרבה. אל תיכנס להשקעה (מדובר בהימור נטו) שבנויה על כך שהירידיות/עליות תתממשנה היום או מחר.

מצב
הנושא נעול.
למעלה