אחרי החגים יתחדש הכל...

מצב
הנושא נעול.
אחרי החגים יתחדש הכל...

אחרי החגים יתחדש הכל...
תקופת החגים עברה חלפה לה ביעף, ומספיק ימי לימודים כבר עברו מאז "אחרי החגים" בשביל לדעת היכן עומדים השנה עם מערכת החינוך. אז... כל אלה שנכנסו לכיתה א', קפצו כיתה, התחילו כיתת מחוננים, עזבו כיתת מחוננים וגם כל אלה שסתם התחילו שנה וקיוו שתהיה יפה ושונה (או זהה לאחרות) - ראו עצמכם מוזמנים לעדכן
אני, בינתיים, ממש מרוצה מההתחלה החדשה שלי. ממש כיף להגיע לאוניברסיטה ברכב

אצלינו שנה טובה

אחרי החגים יתחדש הכל...
תקופת החגים עברה חלפה לה ביעף, ומספיק ימי לימודים כבר עברו מאז "אחרי החגים" בשביל לדעת היכן עומדים השנה עם מערכת החינוך. אז... כל אלה שנכנסו לכיתה א', קפצו כיתה, התחילו כיתת מחוננים, עזבו כיתת מחוננים וגם כל אלה שסתם התחילו שנה וקיוו שתהיה יפה ושונה (או זהה לאחרות) - ראו עצמכם מוזמנים לעדכן
אצלינו שנה טובה
הגדולה בחטיבה - מופת. מעולה. חברתית במיוחד. לימודית גם. קצת שאננה, אבל לא יותר מידי. האמצעית במחוננים - מעולה ונפלא בכל מובן. טפו. חמסה. הקטנה בגן - עושה את הלוטו של כל הילדים - גם של אלה בשולחנות הרחוקים. כבר אומרים עליה שהיא נפלה בתחום העץ שלנו. נו, טוב. העיקר שהיא חמודה ושלנו. וזהו. מי מנוחות לעת עתה.

azaria

New member
אצלנו טפו טפו טפו.

אחרי החגים יתחדש הכל...
אצלנו טפו טפו טפו.
הבן בכיתה ג' בבית ספר רגיל. אובחן במהלך שנה שעברה והולך החל מהשנה ליום שישי במסגרת "מחוננים". משלים בלי בעיה שעורי בית וחומר שהפסיד, ממשיך להיות מקובל בכיתה ורץ למועצת התלמידים במרץ ובהתלהבות. הבת התחילה כיתה א' קוראת וכותבת בערך. עם מספיק חשבון בשביל להיות הקופאית המשפחתית במשחקי מונופול (כולל חישובי עודף והכל). נהנית בכיתה. לא מאובחחנת, אבל מראה סימנים של הליכה בעקבות אחיה. שני הגדולים יותר (16,20) מוכשרים מאוד כל אחד בתחומו הוא, אך לא היו מעולם במסגרות למחוננים כי בזמנו הגישה של אימם היתה נגד הרעיון הכללי. לידיעת מי שלא מכיר אותי: אני נשוי לגרושה אשר לה שני ילדים מנישואיה הקודמים (אלה הגדולים) ולנו יחד שני ילדים משותפים (אלה הקטנים).

רגע, אז אם כך הסתדר העניין

אצלנו טפו טפו טפו.
הבן בכיתה ג' בבית ספר רגיל. אובחן במהלך שנה שעברה והולך החל מהשנה ליום שישי במסגרת "מחוננים". משלים בלי בעיה שעורי בית וחומר שהפסיד, ממשיך להיות מקובל בכיתה ורץ למועצת התלמידים במרץ ובהתלהבות. הבת התחילה כיתה א' קוראת וכותבת בערך. עם מספיק חשבון בשביל להיות הקופאית המשפחתית במשחקי מונופול (כולל חישובי עודף והכל). נהנית בכיתה. לא מאובחחנת, אבל מראה סימנים של הליכה בעקבות אחיה. שני הגדולים יותר (16,20) מוכשרים מאוד כל אחד בתחומו הוא, אך לא היו מעולם במסגרות למחוננים כי בזמנו הגישה של אימם היתה נגד הרעיון הכללי. לידיעת מי שלא מכיר אותי: אני נשוי לגרושה אשר לה שני ילדים מנישואיה הקודמים (אלה הגדולים) ולנו יחד שני ילדים משותפים (אלה הקטנים).
עם מועצת התלמידים ביום שישי?

azaria

New member
תיסלם על הזיכרון והקישור. כן מסתדר.

עם מועצת התלמידים ביום שישי?
המחנכת התפלאה למוע על הקושי שהילד ציטט מדברי המורה האחראית על מועצת התלמידים. המחנכת אמרה שכל השנים לא היתה בעיה כזו ובדרך הטבע ילדים מחוננים נמשכים למועצה ונדחפים על ידי חבריהם למועצה. אז היא ניגשה וביררה והסתבר שאין בעיה ולכל היותר יהיו כמה ימי שישי במהלך השנה שבהם יהיו דברים כמו שוק פורים או הפסקה פעילה וכדומה. ישיבות מועצה ודברים כאלה אף פעם אינם בימי שישי. כנראה בעית תקשורת כלשהי איפשהו בין המורה האחראית לבין בני. ראיית שחורות כנראה עברה אליו בתורשה ממני. :) לעת עתה הוא מועמד ומתמודד ומחלק ים של מדבקות ומארגן חברים שיסתובבו ויניפו שלטים וכרזות. מנסח מצעים והבוקר הוא וחבריו המתמודדים האחרים אמורים לשאת נאום בחירות. כל המשפחה נרתמה למאמץ המלחמתי. אחותו הגדולה ציירה שלטים מקסימים (משתלם להיות בצופים וגם עם כישרון אומנותי). אני הדפסתי במחשב מדבקות על גליונות מדבקות שאישתי קנתה. האחות הקטנה מעודדת ומארגנת תומכים מכיתה א' שיתמכו באחיה הגדול... כולם לוקחים את זה די באיזי. אם ייבחר - סבבה. אם לא - לא נורא.

../images/Emo140.gifאחלה !!!!

המחנכת התפלאה למוע על הקושי שהילד ציטט מדברי המורה האחראית על מועצת התלמידים. המחנכת אמרה שכל השנים לא היתה בעיה כזו ובדרך הטבע ילדים מחוננים נמשכים למועצה ונדחפים על ידי חבריהם למועצה. אז היא ניגשה וביררה והסתבר שאין בעיה ולכל היותר יהיו כמה ימי שישי במהלך השנה שבהם יהיו דברים כמו שוק פורים או הפסקה פעילה וכדומה. ישיבות מועצה ודברים כאלה אף פעם אינם בימי שישי. כנראה בעית תקשורת כלשהי איפשהו בין המורה האחראית לבין בני. ראיית שחורות כנראה עברה אליו בתורשה ממני. :) לעת עתה הוא מועמד ומתמודד ומחלק ים של מדבקות ומארגן חברים שיסתובבו ויניפו שלטים וכרזות. מנסח מצעים והבוקר הוא וחבריו המתמודדים האחרים אמורים לשאת נאום בחירות. כל המשפחה נרתמה למאמץ המלחמתי. אחותו הגדולה ציירה שלטים מקסימים (משתלם להיות בצופים וגם עם כישרון אומנותי). אני הדפסתי במחשב מדבקות על גליונות מדבקות שאישתי קנתה. האחות הקטנה מעודדת ומארגנת תומכים מכיתה א' שיתמכו באחיה הגדול... כולם לוקחים את זה די באיזי. אם ייבחר - סבבה. אם לא - לא נורא.
אחלה !!!!
לא בטוח בכלל שזה "קצר בתקשורת", יכול להיות שהוא דווקא הבין נכון... אבל מה זה משנה עכשיו ! שיהיה בהצלחה !

mamaWitch

New member
מחזיקה אצבעות../images/Emo127.gif

מחזיקה אצבעות

דווח תוצאות

net the jet

New member
מה אגיד... חלקית המצב בסדר...

אחרי החגים יתחדש הכל...
מה אגיד... חלקית המצב בסדר...
הגדולה ב ט' בכיתה מואצת- עושה חייל ומאד מרוצה. מספר 2 ( ז' ) מנמנמת בכיתה הדי רדומה ( כך עושה רושם ) מורה חדשה שעוד קשה לדעת מה טיבה. ממשיכה ביום העשרה ( לפחות זה ) הקטן ( ב' ) ממשיך להשתעמם, עובד לבד בחשבון ( לא ממש מאותגר ) הוא לא מהדברנים אז רק שבוע שעבר התברר לי שהוא גם מונה כ"עוזר" בחשבון ותפקידו ללמד את המתקשים שסביבו
. אירגנו לו אפשרות להכנס לתוכנית "גלים"- מתמטיקה, רק שאין מחשב בכיתה וחדר מחשבים בבנין אחר והמורה לא נותנת לו לצאת ואמרה לו "שיעבוד על זה מהבית".. רכזת המתמטיקה אמרה שזה לא מקובל עליה ושתטפל.... לי נמאס לרדוף אחרי כולם, אבל כל כמה שבועות מנסה ( אז השבוע פגישה עם היועצת... נראה מה זז או יותר נכון מה יזוז.. ) בוא נגיד שיש למה לשאוף !

אני יותר מאוכזבת השנה....

אחרי החגים יתחדש הכל...
אני יותר מאוכזבת השנה....
אבל לולי נהנית מאוד מלימודים בנושאים שאינם מוכרים לה (תורה למשל) ולכן אני מבליגה על הדברים האחרים. היא לא רוצה בסוף להשתלב בלימודים של מספר שעות בכיתה גבוהה יותר ואני נוטה ללכת אחרי בקשתה.

אני טרם גיבשתי דעה

אחרי החגים יתחדש הכל...
אני טרם גיבשתי דעה
אם טעינו או לא שרשמנו את הבת הגדולה לגן חובה. מצד אחד, הגן באמת נהדר, ובסך הכל היא הולכת לשם ברצון. מצד שני, הבעיות החברתיות עדיין ישנן, ומאותו סוג שהיו שנה שעברה. היא מתלוננת שהחברות שלה "משעממות אותה" ושהן "נדבקות אליה". בנוסף, היא פיתחה התנהגות אובססיבית מסויימת שבגללה אנחנו עכשיו בייעוץ עם הפסיכולוגית (בהמלצת הגננת).

בעלי היה צריך את המחשב

אני טרם גיבשתי דעה
אם טעינו או לא שרשמנו את הבת הגדולה לגן חובה. מצד אחד, הגן באמת נהדר, ובסך הכל היא הולכת לשם ברצון. מצד שני, הבעיות החברתיות עדיין ישנן, ומאותו סוג שהיו שנה שעברה. היא מתלוננת שהחברות שלה "משעממות אותה" ושהן "נדבקות אליה". בנוסף, היא פיתחה התנהגות אובססיבית מסויימת שבגללה אנחנו עכשיו בייעוץ עם הפסיכולוגית (בהמלצת הגננת).
בעלי היה צריך את המחשב
אז לא הספקתי לעדכן לגבי הקטנות (2*3.5). הן בינתיים לא מראות סימנים של מחוננות אינטלקטואלית (לעומת זאת, בהחלט מראות סימנים של כשרון יוצא דופן בתחום הריקוד, המוסיקה והמשחק). בעלי לא היה שלם עם המעבר שלהם השנה לגן עיריה, שנעשה בין היתר משיקולים כלכליים. בלחץ שלו, החלטנו להחזיר אותן אחרי חנוכה לגן הפרטי בו היו בשנה שעברה. אני מקווה שיהיה טוב.

ציפי ג

New member
אוי זה ארוך

אחרי החגים יתחדש הכל...
אוי זה ארוך
הגדול מצליח בלימודים בד"כ אבל אם הוא לא מצליח הוא ישר מתיאש. ולכן וא רוצה לעזוב את מתמט' 4 יחידות ולרדת ל3. השני מגיע לגיל ההתבגרות בצעדי ענק, חוגג בחוג של בר אילן, ומתכנן את בר המצווה. השלישי מתקשה מבחינה חברתית בכיתה ולכן מוצא כל מיני פתרונות קסם איך לשגע את המורים ולעצבן את ההנהלה. הרביעי ילד טוב ירושלים. וכך גם החמישי. השישי הגיע לגיל שנתיים הזכור לטוב, ולשלב - הנולדה לי אחות למה עשו לי את זה. לא פשוט. והפיצית - לא מכזיבה - מחייכת לכולם בפה מלא אושר.

otn

New member
יש לנו הכל השנה,

אחרי החגים יתחדש הכל...
יש לנו הכל השנה,
בני הבכור, שקל לעבור לכיתת מחוננים והחליט להשאר בבית ספרו. אין לו עניין בביה"ס, לא לימודי ולא חברתי. מאושר בבר-אילן, מתמודד פעם ראשונה עם קושי והמון שיעורי בית. הוא עושה זאת בהנאה ובהצלחה רבה. בני האמצעי, כמו תמיד, מחפש את החיים הטובים והקלים. מצא את מקומו מבחינה חברתית. מוציא 100 בכל המבחנים אך משתעמם לגמרי. באסיפת ההורים נאמר לי שהמורות נעלבות שהוא קורא מתחת לשולחן- הייתי חוצפנית ועניתי שהוא נעלב שלא מתייחסים אליו. בני הקטן, בן 5.5, עסוק כל כולו בחברים. יודע המון, לא ברור מאיפה. נראה שלא נפל רחוק משני אחיו. מהגן, אני לא מצפה לכלום. טוב לו חברתית, בבית כל השאר. בקיצור, כלום לא השתנה, פשוט אנחנו והילדים התרגלנו למצב.

הצעיר שלי מאושר ,ואני פחות ../images/Emo4.gif

אחרי החגים יתחדש הכל...
הצעיר שלי מאושר ,ואני פחות

השנה התחילה מבחינתי ברגל שמאל, לא משדרת על אותו גל עם המורה .הילד לא מקבל שום תגבור בבית ספר. מצד שני הילד פורח ומאושר .מבחינה חברתית שיפור משמעותי ,וליקויי הלמידה והמוטוריקה המטופלים במסגרת ההידרותרפיה וריפוי בעיסוק מראים שינויים דרמטיים. בשלב של לשקול את הדברים טוב טוב בכדי לדעת מה באמת יהיה הכי טוב לבן שלי, ומה המחיר /הרווח שהוא עלול לשלם.

קיטס

New member
בעירוני ד' טוב!

אחרי החגים יתחדש הכל...
בעירוני ד' טוב!
יש קצת לחץ - בכל זאת זה לא ביה"ס היסודי. פגשתי את המחנכת, יועצת שכבת המחוננים ושתי מורות, ועם מורה אחרת דיברתי בטלפון (בני רצה להביא אותי לכיתה בנושא שבו אני עוסקת). התרשמתי לטובה מהמוסד כולו, הוא נראה לי מוסד חינוכי חיובי, בניגוד לביה"ס היסודי (על פרויקט המחוננים שבו). רוב הכיתה שלו עברה מהפרויקט לעירוני ד' ונוספו עוד תלמידים חדשים שהשתלבו יפה בכיתה. אני מחזיקה אצבעות נגד עין הרע, אבל התרשמתי לטובה.

mamaWitch

New member
בהצלחה לכם שם ב-ד'

בעירוני ד' טוב!
יש קצת לחץ - בכל זאת זה לא ביה"ס היסודי. פגשתי את המחנכת, יועצת שכבת המחוננים ושתי מורות, ועם מורה אחרת דיברתי בטלפון (בני רצה להביא אותי לכיתה בנושא שבו אני עוסקת). התרשמתי לטובה מהמוסד כולו, הוא נראה לי מוסד חינוכי חיובי, בניגוד לביה"ס היסודי (על פרויקט המחוננים שבו). רוב הכיתה שלו עברה מהפרויקט לעירוני ד' ונוספו עוד תלמידים חדשים שהשתלבו יפה בכיתה. אני מחזיקה אצבעות נגד עין הרע, אבל התרשמתי לטובה.
בהצלחה לכם שם ב-ד'
בני היה שם סמסטר אחד עד שעזבנו את העיר. אני לא השתגעתי מאושר על התנהלותם עם כיתת המחוננים שם... האנשים נחמדים בכל הרמות כולל נעמי המנהלת {מסרי ד"ש} אבל יש שם מוגבלות הנובעת בעיקר מהגודל של ביה"ס, למשל חוסר גמישות לפרט, התלמיד המסויים. לדוגמה: בני הגיעה מהחטיבה עם המלצה לסיים בגרות אנשלית כבר ב=י' או בי"א אבל הודיעו לו שאי אפשר... והמורה גילתה לי בסוד שזה בגלל שבעייתי במערכת. גם בני וגם אני שמחנו שעברנו ובביה"ס ה"רגיל" שלמד הוציא בגרות יותר טובה מחבריו בכיתת המחוננים, ובילה 3 שנים בהרבה יותר כיף. יש עוד כל מני |אם את רוצה - במסר} אבל בסה"כ הבי"ס הכי טוב בת"א, אכן מוסד חיובי בהחלט.
בהצלחה

Britush

New member
מוזר, אני לומדת בד' וכן סיימתי

בהצלחה לכם שם ב-ד'
בני היה שם סמסטר אחד עד שעזבנו את העיר. אני לא השתגעתי מאושר על התנהלותם עם כיתת המחוננים שם... האנשים נחמדים בכל הרמות כולל נעמי המנהלת {מסרי ד"ש} אבל יש שם מוגבלות הנובעת בעיקר מהגודל של ביה"ס, למשל חוסר גמישות לפרט, התלמיד המסויים. לדוגמה: בני הגיעה מהחטיבה עם המלצה לסיים בגרות אנשלית כבר ב=י' או בי"א אבל הודיעו לו שאי אפשר... והמורה גילתה לי בסוד שזה בגלל שבעייתי במערכת. גם בני וגם אני שמחנו שעברנו ובביה"ס ה"רגיל" שלמד הוציא בגרות יותר טובה מחבריו בכיתת המחוננים, ובילה 3 שנים בהרבה יותר כיף. יש עוד כל מני |אם את רוצה - במסר} אבל בסה"כ הבי"ס הכי טוב בת"א, אכן מוסד חיובי בהחלט.
בהצלחה
מוזר, אני לומדת בד' וכן סיימתי
את הבגרות באנגלית בי"א.
כל הכיתה, למעשה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה