אחרי שצפיתי בקדם 1979, כדאי לכם!

אהוד_

New member
אחרי שצפיתי בקדם 1979, כדאי לכם!

אוקי אחרי שסוף סוף קיבלתי את פסטיבל הזמר והפזמון של 1978 ו 1979 השלמתי את כל הקדמים הישראלים בוידאו...במיוחד נהנתי לראות את 1979 שאני רוצה לכתוב איך עשו את זה פעם, אמנם תמים אבל לצערי לרשות השידור יש מה ללמוד מהארכיון הגדול שלהם... הקדם אם תרצו נערך כחודש לפני האירוויזיון עצמו! אם זה מעניין אתכם ב 27 בינואר, בביניניי האומה הנחתה...רבקה מיכאלי!!! הקדם - פסטיבל הזמר הזה לא שונה מהאחרים מבחינת ההנחיה שלו, אבל ברור שכאן רוב השירים שהוצגו היו עם קריצות עין לאירופה בניגוד לפסיטבלים שהיו קודם... שיר 1 : "שבעה קנים" - גיתית שובל (מקום 7) עלתה לבמה בלי ליווי וגיטרה, איזה שיר מקסים...לדעתי אחד השירים העבריים היותר יפים שנכתבו פה, מאוד יפה, אז היא הייתה בת 19 והיא הופיעה כמו גדולה פספוס שאף אחד לא יודע לא יודע שגיתית הוציאה שלושה אלבומים...היום היא מדובבת סרטים מצוירים והיא אחראית לגרסה הלא משהו של הדרדסים... שיר 2 : "רקדי את הקצב הזה" - חיים צדוק (מקום 5) חיים עלה לבמה עם להקת ליווי מצחיקה, שיר דיסקו הוא כנראה ניסה לקרוץ לאירופה בכל אופן שיר חמוד, קצת דבילי "עכשיו חצות ורבע וריקוד אצלך הוא טבע"...אני יודע שהשיר היה שלאגר היסטרי בזמנו, נשכח...גם הזמר שהמשיך לנסות את כוחו בקדם אם "קוראים לה אהבה" בלדה רעה ב 1982, וחבר בלהקת קסם ב 1985 עם "טוב" המזעזע שיר 3 : "עוד לא אבדה תקוותנו" שלושים שנה ושיר (מקום 9) כן, כן...כמו שם השיר כך גם אתם יכולים לזמזם אותו לפי המנון המדינה!, נפתלי הרץ אימבר יכל לתבוע אותם...! :) (כמה מקורי!) אפי בן ישראל (פרפר נחמד) ושמוליק בילו (חלב ודבש) היו חברים בלהקה, כך ששמוליק הופיע בשתי להקות שונות באותו הערב..., תאמינו או לו שלושים שנה ושיר היו "פלטפוס" או "דומינו" של אז, אחרי הזכייה של חלב ודבש, שמוליק אמר להם ביי, ביי ואפי בן ישראל חברה טובה של עוזה כבר הרבה זמן... שיר 4 : "לעולם בעקבות השמש" - שרי (מקום 5), רק?! שרי שהתגלתה בפסטיבל של 1978 ואתם לא רוצים לראות מה היא לבשה...(שמלה עם נקודות כמו הגננת טובה) באה לפסטיבל הפעם כמו שצריך, בהתחלה זה נראה כאילו היא מפרסת את קינלי (לא היה אז פנטה בארץ), כולה כתומה (טוב, שמש!) ומעצב השיער עשה לה שיער אפרו סטייל יזהר כהן (שלא ישכחו מי היה אלוף אירופה ב 1978, הלא כן!?), בכל אופן היא יודעת לשיר, נתנה הופעה טובה מאוד במיוחד המלווים שלה, איזה תנועות..תראה ותפנים! שיר 5: "שיר לי, שירי לי" - עירית בולקא וויק תבור (מקום 10) עירית בולקא וויק תבור הופיעו כחתן וכלה, (אויש!) ושרו שיר שהולך ככה... "שיר לי, שירי לי, גם עם כבר מילים כבר ידועות, שיר לי, שירי לי, נמציא לנו לשנינו מנגינות!"....נו אתם מתפלאים הכותב הפך למלחין (אין דבר) יאיר קלינגר...מה קרה להם מאז, ויק הופיע במחזמר לצד ריקי גל "בני בום" ונעלם, מעניין מה איתו ועירית בולקא שווה לקדם עוד פעמיים (מונה ליזה 1981) וליוותה את צביקה פיק (רומנטיקה 1982) מה היא עושה היום, היא חזרה בתשובה, לתפארת מדינת ישראל! כמעט שיר 6 - רבקה מיכאלי מתלהבת #1: "הייתם מא(ע)מינים, אנח(ח)נו כבר באמצע-ע הדרך! שיר 6 : "הללויה" - חלב ודבש עם גלי עטרי (מקום 1) טוב...אין לה לומר השאר היסטוריה, רק תגידו ליואב קוטנר שהוא "מעריץ" מספר אחד של האירווזיון שהשיר מכר יותר מ 4 מיליון עותקים, אני לא מכיר עוד שיר עברי כזה...בכל אופן השיר הללויה למי שלא יודע בגרסת הפסטיבל וגם בתקליט מתקרב לארבע דקות, איגוד השידור האירופי ביקש מישראל להפסיק להשמיע את השיר כל הזמן ברדיו (כנראה זה היה אסור) ולקצר את השיר אחרת הם ייפסלו את "הללויה"...קיבלו אותה בהפוכה. כמעט שיר 7 - רבקה מיכאלי מסבירה #2: "מאיה היא תושבת חוזרת, היא שבה אלינו לאחר הצלחה בצרפת" שיר 7: "היום אפשר לשיר" - מאיה קאזביאנקה (מי?) (מקום 11)...מגיע לך! מי שלא שמע את שיר, שייחפש מדובר בשיר הכי מגוכך שזמרת יכולה לשיר "כן, כן, כן, כן היום אפשר לשיר...כןןןן עולה בי אור בהיר, לכן הים אפשר לשיר!" מה שעוד יותר מצחיק זה המוסיקה...טוב, אני מקווה בשבילה שהיא כבר שוב חזרה לצרפת, כי את הבושות שלה היא עשתה... שיר 8: - "נולדתי לשלום" - להקת סקסטה (מקום 4) מה שמעניין הוא שבתקליט קראו להם להקת חמסה ודפנה ארמוני חברה בלהקה הספייס גירלז השיראליות הופיעו בתלבושות לבן עם סרטים צבעוניים ומדובר בימים של ג´ינג´ית המפורסמת היה בלונד בשיער וארוך (סטייל צ´וצ´לינה). שיר 9: - "אם הלילה" - צילה דגן (אשתו של עזרא) (מקום 11) אוי, איזה פספוס, אם היא הייתה מנסה את מזלה בקדם של טורקיה היא הייתה זוכה, או לפחות מקבלת הצעה להיות בפס-קול סרט טורקי, מדובר בשיר טורקי (אם, הלילה...אתה רוצה ללכת, אתה חופשי ללכת..לדמעותי אין הד בתוך לבך, מבלי הבט אחרוה, שלום!), שימו לב לא להתראות אלא "שלום"! ממתי?, מה לא עושים בשביל דוז-פואה, איפה צילה?!!??! כמעט שיר 10: רבקה מיכאלי מתחממת "אני מזמינה לבמה את בני בום!...ררריקי גל! שיר 10: - "תודה רבה" - ריקי גל (מקום 7) ריקי בחליפה סקסית מבליטה שדיים (ויש לה את זה!), גם הופעה סקסית, ריקי גל! שרה שיר כאמפי - דיסקו משהו, תודה רבה ותודה רבה ריקי על שיר כיפי, דבילי... שימו לב למילים "תו-תו-תו-תו-תו- תודה רבה, רבה מאוד" כמעט שיר 11: רבקה מיכאלי מתלהבת 2#: "אני מזמינה לבמה...את מי ששר להיטים רבים, (ועכשיו שימו לב) כמה מפתיע שהוא עוד לא! (עוד לא!) הופיע בפסטיבל (ופה הייתה צרחה שלא הייתה בה"אומה" אני קוראת לבמה את...צ-ב--י-ק-ה פ-י-ק!!!..אפילו השערות על הראש עמדו לי 21 שנה אחרי שיר 11: "אין לי איש מלבדי" - צביקה פיק (מקום 2)...שתי נקודות פחות מהללויה... נכון שעם הצלחה לא מתווכחים, הללויה ניצח אבל ההופעה של צביקה פיק הייתה ה-הופעה, הוא בא ווינר ונתן גם הופעה של ווינר, שתי רקדניות דיסקו (ישראלה קריבשוה, "אירוביקה" 1987 ועליזה אביב "אילני 1978, "שלום על ארץ 1989), אפילו הייתה שם אורגיה לרגע שצביקה עינטז עם הבנות באמצע נו, צביקה פיק, אתם יודעים מה קורה איתו, אתם יודעים מה יקרה איתו, עוד קאמבאק בקרוב קרוב. שיר 12: "שנינו יחדיו" - חדווה עמרני (מקום 3) אחרי הטרגדיה שלא שלחו אותה ב 1978 (קיבלה אותם נקודות כמו יזהר) היא חזרה ובגדול, פשששש...איזה השקעה דפקה שמלה עם פייתים מזהב!, חשופה מתמיד לא עוד "בלב אחד" אלא הילדה הרעה של הפסטיבל... טוב אח"כ עלו גדי יגיל וחנה לאסלאו להצחיק קצת, והשאר היסטוריה, מקווה שנהנתם מחכה לתגובות!!!!!! שבת שלום!

דניSH

New member
לאוהד וכל השאר....

מאיפה בדיוק אתה מקבל את כל הקדמים ? עם כל הכבוד לפעם , היום הקונספט הזה לא היה עובד כי....יש הרבה סיבות מה שכן אם כבר מציינים קדמים לטובה אז לדעתי הקדם של 91 עם הדצים היה מושקע במיוחד , אומנם תפאורה מכוערת אבל כל שיר היה הפקה בפני עצמו והשירים היו לא רעים בכלל כמו "יחד נעמוד " של אדם או " נערה צעירה " של אלינור אהרון מצעירי תל אביב ( זוכר ? ) וכן הלאה וכן הלאה..... לדעתי צריכים לבחור זמר או זמרת ולעשות לו את מה שעשו לירדנה ארזי - קדם פרטי עם חמישה או שישה שירים ולתת לבחירת הקהל בטלפון שכן וועדה לא תמיד קולעת לטעם העם....כמו כן חובה להתחיל לשיר באנגלית או להכניס מילים מוכרות כמו שעשו בהללויה או באמן וכמובן הפיזמון של DIVA כי בלי זה אנחנו...אבודים !!! יאלה ביי

אהוד_

New member
מה שכתבתי זה סתםם בשביל הנוסטלגיה

אני לא בעד שיטת קדמים, היא מזמן פשטה את הרגל תודות לרשות השידור כי הם לא מתייחסים לכלום לברצינות, כולל לתוכניות שהם מציגים בטלוויזיה, אז על אחת כמה וכמה באירוויזיון. דווקא התפאורה של 1991 מאוד נחמדה, גם השירים...וזה מה התכוונתי גם בהודעה שכתבתי איך פעם היו עושים קדמים מפוארים, תראה איזה עלוב קדם 2001

למעלה