אחרי 3 הפלות - למישהי יש רעיון איך למנוע את הרביעית?

אחרי 3 הפלות - למישהי יש רעיון איך למנוע את הרביעית?

ואסביר:
אני בטיפולי פוריות עם תרומת זרע
בבית ילדון בן 4 עם הריון מושלם, נקלטתי בהפריה הרביעית
כשהיה בן שנה חזרתי לטיפולים ומאז 3 הפלות בטרימסטר הראשון עם הפסקת דופק.
בינתיים הגעתי לגיל 41, אתמול בדיקת FSH אם מישהי מבינה בזה, יצאה גבוהה כמעט 15
בדיקת קרישיות תקינה, קריוטיפ תקין, צילום רחם תקין, היסטרוסקופיה אבחנתית תקין. כל הגנטיות תקינות. מקבלת קלקסן אמפירי
אחרי 2 הפלות הרבה רופאים אמרו שהעודף משקל המוגזם הוא גורם משמעותי להפלות, עשיתי קיצור קיבה, ירדתי מעל 30 קילו, כרגע בעודף משקל קטנטן ועדיין ההפלה השלישית הגיעה...
הרופא אמר שבטיפול הבא בנוסף לקלקסן ננסה גם אספירין
מישהי אולי יכולה לתת לי עוד רעיונות שאולי יעזרו למנוע את ההפלה הבאה?
חשבתי אולי על דיקור? מישהי ניסתה?
אולי משהו אחר? משהו שמישהי קיבלה מרופא אחר שאני יכולה לבקש גם מהרופא שלי?
לא יודעת כבר מה לעשות, לא אוכל לעמוד בהפלה נוספת
תודה וחג שמח והמון בהצלחה לכולם

משתתפת בצערך

הדבר היחיד שאני יכולה לחשוב עליו במידה ועדיין לא עשית, זה להחליף תורם.
מעבר לזה, הרפואה יודעת לתת מענה להרבה דברים, אבל לא להכל.
אם את מתכוונת להמשיך לנסות, כדאי לבצע עוד היסטרו אבחנתית אחרי הוסת הראשונה.
לגבי לעמוד או לא לעמוד בעוד הפלה: רק כשהרגשתי שאני מסוגלת להתמודד עם עוד הפלה, חזרתי לנסות להיקלט להריון. גם כשהמשמעות היתה שאני "מבזבזת" חודשים יקרים אחרי גיל 41.

מציעה לך לנסות להתייעץ גם בפורום פוריות, אולי להן יהיו רעיונות נוספים.

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על אובדני ההריון

עברתי בעצמי 7 הפלות, 6 מהן ברצף, לפני ביתי השלישית, כך שהיאוש והכאב והצורך למצוא פיתרון מעשי מוכרים לי היטב.
אגב, לא היה לי מעולם עודף משקל....

הקלקסן והאספירין הם טיפולים אמפיריים בלבד, ואם אין בעיית קרישיות יתר ידועה, לעיתים הטיפול הזה מוצע כאופציה על תקן "לא יעיל לא יזיק".

אני לא טופלתי בקלקסן, כי אני בעד לקחת טיפול רפואי, כאשר יש בעיה מוכחת, ולא כמשהו אמפירי. זה כמובן נכון לגביי, ולא לגבי אחרות, שזכותן להחליט על עצמן.

את מתארת הפלות בטרימסטר הראשון. הפסקות דופק. זה מאפיין עוברים שאינם תקינים. בדקת את כל הבדיקות האפשריות של בירור הפלות חוזרות. והכל תקין.

את המסקנה המתבקשת את יודעת. הגיל. וגיל הביציות. זו המציאות שלנו הנשים. לצערי הרב, יש תוקף לפוריות ותוקף לאיכות הביציות. נכון שיש נשים מעל גיל 40 שיולדות תינוקות תקינים (ואני אחת מהן- בגיל 41 נולדה ביתי), אך בכל מאמר רפואי וכל גניקולוג/ית יגידו לך את הסטטיסטיקות הלא נעימות הקשורות בסיכויי להריון ולעובר תקין לאחר גיל 40.

לי בזמנו אמרו שתרומת ביצית יכולה להגדיל את הסיכויים להריון תקין. זה היה קו אדום מבחינתנו, כהורים לשני ילדים בריאים. וכמובן- שגם פיתרון זה אינו בטוח, ואף אחד לא ממש יכול להבטיח שום דבר באופן וודאי.

הפלות חוזרות הן מתישות- פיזית ובעיקר נפשית. ממליצה לא להתחיל בשום תהליך כל עוד את מרגישה שלא תוכלי לעמוד בעוד הפלה.
דאגי לעצמך בהיבט הנפשי, ורק לאחר איסוף כוחות, תשקלי אם לחזור לתהליך כזה או אחר.

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

הפלות חוזרות באמת מרסקות את הנשמה

אף פעם אי אפשר להיות בטוחים שהפעם זה יצליח. אז אני מצטרפת להמלצה לתת לעצמך תקופה קצרצרה של חופש.
לגבי העתיד, את הגיל שלך אי אפשר לשנות אבל האם יש אפשרות מבחינתך לנסות עם תורם אחר? בפורום פוריות קראתי פעם שכשיש בעייה בזרע זה לפעמים מתבטא בהפלות בטרימסטר הראשון. אני מסייגת ומוסיפה ש בהחלט יתכן שזאת עוד הצהרה לא מבוססת שנפוצות בפורומים כאלו, בהם הידע הרפואי לא מסוגל לענות על כל הקשיים שאנו נאלצות להתמודד איתם.

למעלה